Bedaş

Bedaş

Son dakika bedaş haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan bedaş gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan bedaş haber sayfamızda...

Bedaş

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 557 bedaş haberi bulunmuştur.
Avrupa Yakası’nda elektrik tüketimi bayramda yüzde 6,3 geriledi
Avrupa Yakası’nda elektrik tüketimi bayramda yüzde 6,3 gerilediKurban Bayramı ile 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün peş peşe gelmesi nedeniyle bayram tatili 8 Temmuz arife günü ile birlikte 9,5 güne çıkarken BEDAŞ’ın verilerine göre İstanbul Avrupa Yakası’nda elektrik tüketimi de düştü. Arife günü de dahil Kurban Bayramı’nın kutlandığı 8-12 Temmuz tarihleri arasında Avrupa Yakası’ndaki elektrik tüketimi geçen yılki bayram tatiline göre yüzde 6,3 geriledi.
26.07.2022Ekonomi
İstanbul Valiliği sel bilançosunu açıkladı! Yardım ödemeleri başladı
İstanbul Valiliği sel bilançosunu açıkladı! Yardım ödemeleri başladıİstanbul Valiliği bayramın birinci günü başlayan kuvvetli yağış sonrasında Haramidere'nin taşması sonucu Esenyurt'ta yaşanan su baskınları ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, "18 mahallede 134 konut, 15 iş yeri, 3 fabrika, 1 dernek binası ve 1 cami zarar gördü" denildi. Yapılan açıklamada yardım ödemelerinin başladığı belirtildi.
10.07.2022Gündem
Vali Yerlikaya duyurdu! İstanbul'da ormanlık alanlara girişler yasaklandı
Vali Yerlikaya duyurdu! İstanbul'da ormanlık alanlara girişler yasaklandıİstanbul Valisi Ali Yerlikaya, orman yangınlarının önlenmesi amacıyla, ormanlara girişlerin 5 Temmuz 2022-31 Temmuz 2022 tarihleri arasında yasaklanması kararının alındığını açıkladı.
3.07.2022Gündem
BEDAŞ’tan abonelere 'güç aşımı' uyarısı: Ağır hasarlara neden olabilir
BEDAŞ’tan abonelere 'güç aşımı' uyarısı: Ağır hasarlara neden olabilirElektrik tüketicilerinin sistemden bağlantı anlaşmalarının üzerinde güç çekmesi, elektrik altyapısında ağır hasara neden olurken tüketicilerin can ve mal güvenliğini de tehdit ediyor. İstanbul Avrupa Yakası’nda 5,3 milyondan fazla tüketiciye dağıtım hizmeti veren BEDAŞ, elektrik arızalarının yaklaşık yüzde 20’sinin ana kaynağı olan ‘güç aşımı’ konusunda tüketicileri dikkatli olmaya çağırırken, böyle bir durumda neler yapılması gerektiği konusunda bilgilendirmede bulundu.
6.06.2022Ekonomi
BEDAŞ’tan bayramda hatlara İHA’lı takip
BEDAŞ’tan bayramda hatlara İHA’lı takipRamazan Bayramı boyunca bakım ve yatırım kaynaklı planlı kesintileri askıya alan Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ), mobil jeneratör ile transformatör transferi için nöbetçi personel ve araçları alarm durumunda bekleteceğini duyurdu. Havai hatlarda ortaya çıkabilecek olası sorunlara karşı da İHA’lar devrede olacak.
3.05.2022Ekonomi
BEDAŞ’tan açıklama: İftardan imsak saatine kadar planlı kesinti yapılmayacak
BEDAŞ’tan açıklama: İftardan imsak saatine kadar planlı kesinti yapılmayacakBEDAŞ, Ramazan ayı boyunca tüketicilerin enerjide sıkıntı yaşamaması için yatırım, bakım ve onarım çalışmalarının saatlerini yeniden düzenlediğini duyurdu. İstanbul Avrupa Yakası’nda iftardan imsak saatine kadar olan sürede, mesken ağırlıklı kullanıcıların bulunduğu bölgelerde acil olanlar dışında hiçbir kesinti gerçekleştirilmeyecek. Gün içerisinde yapılması kaçınılmaz olan kesintiler ise en geç saat 15.00 itibarıyla sonlandırılacak.
31.03.2022Gündem
EPDK'dan elektrik fiyatlarıyla ilgili açıklama
EPDK'dan elektrik fiyatlarıyla ilgili açıklamaEnerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK), elektrikte arz güvenliği veya fiyat artışlarının tüketicilere olan etkilerinin kısa ve uzun dönemli şekilde değerlendirilmesi ile serbest piyasa yapısını bozmadan ve piyasanın işleyişine müdahale etmeden 6 aya kadar önlem alınmasının sağlanacağını açıkladı.
17.03.2022Ekonomi
İstanbul'da direkten kablo koptu: 45 dakika süren patlama
İstanbul'da direkten kablo koptu: 45 dakika süren patlamaİstanbul Avcılar'da hurda deposunun bulunduğu alandaki direkteki kablo koparak sac karavanın üzerine düşünce yaklaşık 45 dakika süren şiddetli patlamalar meydana geldi. Patlamalar, görevlilerin gelerek hattı kesmesi ile durdurulabildi.
16.03.2022Gündem
Bakanlıktan Isparta'daki enerji verme çalışmasına ilişkin açıklama
Bakanlıktan Isparta'daki enerji verme çalışmasına ilişkin açıklamaEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Isparta'da kar yağışından etkilenen bölgelere enerji verilmesi için sahada yaklaşık 600 personel ve 200'den fazla araç bulunduğunu açıkladı.
6.02.2022Gündem
Büyükçekmece elektrik kesen görevlilere "mınçıka" ile dayak kamerada
Büyükçekmece elektrik kesen görevlilere "mınçıka" ile dayak kameradaBüyükçekmece’de kaçak elektrik kullandığı iddia edilen binaya elektrik kesmeye gelen BEDAŞ görevlileri baba-oğul tarafından "mınçıka" ile darp edildi. Yaşanan anlar güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.
15.01.2022Haberler
Avcılar'da korku dolu anlar! Yeraltı kabloları alev alınca otomobil hasar gördü
Avcılar'da korku dolu anlar! Yeraltı kabloları alev alınca otomobil hasar gördüİstanbul Avcılar’da bir süre önce altyapı çalışması yapılarak fiber kablo döşenen sokakta yeraltı kabloları alev alarak peş peşe patlamalar oldu. Yol kenarına park edilen bir otomobil alevlerden etkilenerek hasar gördü.
8.12.2021Gündem
Elektrik bayramda ‘normalleşti’
Elektrik bayramda ‘normalleşti’İstanbul Avrupa Yakası’nda elektrik dağıtım hizmeti veren BEDAŞ’ın verilerine göre 2020 yılında beş günlük Kurban Bayramı süresince 260 bin 794 megavat saat olan toplam tüketim, bu yıl yüzde 6 artışla 276 bin 808 megavat saate çıktı.
16.08.2021Ekonomi
Son dakika... Yurt genelinde elektrik kesintileri! Bakanlık'tan açıklama geldi
Son dakika... Yurt genelinde elektrik kesintileri! Bakanlık'tan açıklama geldiİstanbul ve İzmir başta olmak üzere yurt genelinde daha önce duyurusu yapılan planlı kesintilerin yanı sıra 'planlı' olmayan elektrik kesintileri de yaşanıyor. Bu illerdeki elektrik dağıtım şirketlerinin internet sitesine de ulaşılamıyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı kesintilerle ilgili bir açıklama yayınladı. İşte yurt genelindeki durum ve daha önceden duyurusu yapılan planlı kesinti listeleri...
2.08.2021Gündem
Milyonlarca kişiyi ilgilendiren karar!  İftar ile sahur saatleri arasında...
Milyonlarca kişiyi ilgilendiren karar! İftar ile sahur saatleri arasında...Türkiye’de üç bölgede 8.4 milyondan fazla aboneye elektrik dağıtım hizmeti veren BEDAŞ, AEDAŞ ve ÇEDAŞ çalışma saatlerinde Ramazan ayına özel düzenlemeye gittiğini duyurdu. Buna göre Ramazan boyunca İstanbul Avrupa Yakası, Antalya, Burdur, Isparta, Sivas, Tokat ve Yozgat’ta iftardan imsak saatine kadar planlı bakım, yatırım ve bağlantı çalışmaları kaynaklı kesinti yapılmayacak.
10.04.2021Gündem
Pandemide elektrik yüzde 7 arttı
Pandemide elektrik yüzde 7 arttıBoğaziçi Elektrik Dağıtım’ın (BEDAŞ) her yıl düzenli olarak açıkladığı ‘Yılın Enleri Raporu’, 2020 yılında pandeminin elektrik tüketimindeki etkisini gözler önüne serdi.
8.04.2021Ekonomi
Salgın, geçen yıl konutlarda elektrik tüketiminde rekor getirdi
Salgın, geçen yıl konutlarda elektrik tüketiminde rekor getirdiAvrupa Yakası'nda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkisiyle elektrik tüketimi geçen yıl bir önceki yıla göre yüzde 3,7 düşerken, meskenlerde elektrik tüketimi yüzde 7,2 artışla rekor seviyeye ulaştı.
7.04.2021Ekonomi
Zorlu iklim şartlarında enerji altyapısı ve arz güvenliği stratejik önem taşıyor
Zorlu iklim şartlarında enerji altyapısı ve arz güvenliği stratejik önem taşıyorZorlu iklim koşullarında kesintisiz enerji tedarikinin sağlanabilmesi için enerji altyapısı ve tedarik güvenliği kritik önem arz ediyor. Son dönemde aşırı sıcak veya dondurucu soğuk havanın etkisiyle, dünyada birçok bölgede enerji arzında büyük çaplı kesintiler yaşanıyor. Dünyanın farklı bölgelerinde yaşanan enerji kesintileri, enerji altyapısı ve kaynak çeşitliliğinin önemini bir kez daha ortaya koydu.
17.02.2021Ekonomi
Bağcılar'da pes dedirten görüntü kamerada
Bağcılar'da pes dedirten görüntü kameradaBasın ekspres yolunda ayamama üzerinde bulunan demirden emekleyerek karşıya geçen vatandaşlar bu kadarına da pes dedirtti. Görüntülerin sosyal medyada yer almasının ardından elektrik kablolarının taşındığı demirler dikenli tellerle örtüldü.
27.11.2020Haberler
Görüntüler sosyal medyaya düştü! İstanbul'da akılalmaz olay
Görüntüler sosyal medyaya düştü! İstanbul'da akılalmaz olayBasın ekspres yolunda Ayamama deresi üzerinde bulunan demirden emekleyerek karşıya geçen vatandaşlar bu kadarına da pes dedirtti. Görüntülerin sosyal medyada yer almasının ardından elektrik kablolarının taşındığı demirler, dikenli tellerle örtüldü.
27.11.2020Gündem
Leyleklerin göçüne hayati önlem
Leyleklerin göçüne hayati önlemİlkbaharın müjdecisi leylekler, kışı geçirmek için Afrika’ya doğru göç yolculuğuna başladı. Bu yolculuğun en önemli rotalarından biri de İstanbul. Ancak bu yolda onları bekleyen bir tehlike var.
24.08.2020Gündem
Konutlardaki elektrik tüketimi "şehir değiştirdi"
Konutlardaki elektrik tüketimi "şehir değiştirdi" Türkiye genelinde 1 Haziran'da başlatılan normalleşme adımları sonucunda evde geçen sürenin azalmasıyla İstanbul Avrupa Yakası'nda mesken abonelerinin elektrik tüketimi düşerken, şehirler arası giriş-çıkış yasağının kalkması ve memlekete dönüşlerin başlamasıyla Sivas, Tokat ve Yozgat'ta meskenlerin elektrik tüketimi arttı.
24.07.2020Ekonomi
Son dakika | Başakşehir - Kayserispor maçında elektrikler 2. kez kesildi
Son dakika | Başakşehir - Kayserispor maçında elektrikler 2. kez kesildiMedipol Başakşehir - Kayserispor maçında Fatih Terim Stadyumu'nda elektrikler 2. kez kesildi.
19.07.2020Basaksehir
Ilısu Barajı'nın ismi ne oldu? Ilısu Barajı nerede?
Ilısu Barajı'nın ismi ne oldu? Ilısu Barajı nerede?Cumhurbaşkanı Erdoğan Ilısu Barajı hakkında açıklamalarda bulundu. Vatandaşlar arasında ise Ilısu Barajı'nın nerede olduğu ve barajın yeni isminin ne olduğu merak edilmeye başladı. İşte Ilısu Barajı hakkında merak edlienler...
6.06.2020Gündem
Veysel Eroğlu kimdir? Ilısu Barajı'na adı verilen Veysel Eroğlu nereli?
Veysel Eroğlu kimdir? Ilısu Barajı'na adı verilen Veysel Eroğlu nereli?Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Millet Bahçeleri Toplu Açılış Töreni'nde konuşuyor. Ilısu Barajı'na Prof. Dr. Veysel Eroğlu'nun adının verildiğini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşları meraklandırdı. Peki Veysel Eroğlu kimdir, Veysel Eroğlu nereli?
5.06.2020Gündem
Son dakika... İSKİ'ye tepki gösteren CHP'li üyeye "İSKİ binası önünde özür dile" seçeneği!
Son dakika... İSKİ'ye tepki gösteren CHP'li üyeye "İSKİ binası önünde özür dile" seçeneği!Gelen bir son dakika haberine göre, İSKİ'ye fatura tepkisinin ardından toplantıya çağırılan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Fahrettin Yürek, İSKİ önünde özür açıklaması yapması istendiğini söyledi.
4.06.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Bedaş ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.