Belge

Belge

Son dakika belge haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan belge gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan belge haber sayfamızda...

Belge

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 17.346 belge haberi bulunmuştur.
Bakan Pekcan yeni uygulamayı duyurdu
Bakan Pekcan yeni uygulamayı duyurduTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Ticaret sicili belgeleri, artık ülkemizin tamamında Merkezi Sicil Kayıt Sistemi (MERSİS) üzerinden elektronik ortamda temin edilebilecek." ifadesini kullandı.
12.04.2021Ekonomi
Spotçular karardan habersiz
Spotçular karardan habersizİstanbul Valiliği, hırsızlık mallarının satışını engellemek için ikinci el piyasasına yönelik bir düzenleme yayınlasa da ne spotçular ne de hurdacılar düzenlemeyi biliyor. Spotçular, ‘‘Kapıya dünya kadar mal geliyor. Kimden aldığımı kime sattığımı nasıl her gün kayıt altına alayım. İkinci el eşya alan neden TC’sini ve adresini versin” diyor.
12.04.2021Gündem
40 mesleğe daha belge zorunluluğu getirildi
40 mesleğe daha belge zorunluluğu getirildiAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca, aralarında, elektrik tesisatçısı, elektrik ve doğal gaz sayaç sökme-takma elemanları, çimento üretim elemanı, tıbbi atık toplayıcısı, mermer doğal taş ocakçısı ve yer altı hazırlık işçisinin de olduğu 40 meslek için yeterlilik belgesi zorunluluğu getirildi.
11.04.2021Ekonomi
Meclis, ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi için mesai yapacak
Meclis, ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi için mesai yapacakTBMM'de, ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşülecek.
11.04.2021Siyaset
İstanbul'da sayıları arttı! Kamyon kamyon ev taşıdılar
İstanbul'da sayıları arttı! Kamyon kamyon ev taşıdılarŞile'de pandemi ile birlikte son bir yılda ormanlık arazilere, tarım arazilerine kaçak kurulan konteyner evlerin sayıları arttı. Ancak çok sayıda kişi de kamyonlarla konteyner ev getirerek kaçak olarak kurmak istiyor. Belediye ekipleri kamyonlarla getirilen, kaçak konteyner evleri yakalayarak ceza kesiyor. Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, “Özellikle son zamanlarda, pandemiden sonra bölgemiz malum doğal dokusu itibariyle cazibe merkezi haline geldi. Ama bu tür kaçak yapılara asla müsaade etmiyoruz. Fırsatçılara da izin vermiyoruz" dedi.
11.04.2021Haberler
Son dakika... İstanbul'da sayıları arttı! Kamyon kamyon ev taşıdılar
Son dakika... İstanbul'da sayıları arttı! Kamyon kamyon ev taşıdılarŞile'de pandemi ile birlikte son bir yılda ormanlık arazilere, tarım arazilerine kaçak kurulan konteyner evlerin sayıları arttı. Ancak çok sayıda kişi de kamyonlarla konteyner ev getirerek kaçak olarak kurmak istiyor. Belediye ekipleri kamyonlarla getirilen, kaçak konteyner evleri yakalayarak ceza kesiyor. Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, “Özellikle son zamanlarda, pandemiden sonra bölgemiz malum doğal dokusu itibariyle cazibe merkezi haline geldi. Ama bu tür kaçak yapılara asla müsaade etmiyoruz. Fırsatçılara da izin vermiyoruz" dedi.
11.04.2021Gündem
Son dakika: 'Bildiri’ soruşturmasında gözaltına alınan amirallerin ifadeleri ortaya çıktı
Son dakika: 'Bildiri’ soruşturmasında gözaltına alınan amirallerin ifadeleri ortaya çıktıSon dakika gelen habere göre Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 104 emekli amiral hakkında “Devletin Güvenliğine ve Anayasal Düzene Karşı Suç İşlemek için Anlaşma" suçlamasıyla başlattığı soruşturma kapsamında gözaltı süreleri 4 gün uzatılan 10 şüpheli, haklarındaki iddialarla ilgili ifade verdi.
10.04.2021Gündem
Çin menşeli "sodyum formiat" ürününe yönelik nihai gözden geçirme soruşturması açıldı
Çin menşeli "sodyum formiat" ürününe yönelik nihai gözden geçirme soruşturması açıldıGıda sanayisinde de kullanılabilen Çin menşeli "sodyum formiat" ürününe yönelik nihai gözden geçirme soruşturması açılması kararlaştırıldı.
10.04.2021Ekonomi
Ticaret Bakanlığı bazı iş ve işlemlerde imza sirküleri şartını kaldırdı
Ticaret Bakanlığı bazı iş ve işlemlerde imza sirküleri şartını kaldırdıTicaret Bakanlığı, ticari hayata ilişkin bazı iş ve işlemlerde noter onaylı imza sirküleri getirilmesi şartını aramayacak.
10.04.2021Ekonomi
Ticaret Bakanlığı martta 636 firmaya dahilde işleme izin belgesi verdi
Ticaret Bakanlığı martta 636 firmaya dahilde işleme izin belgesi verdiTicaret Bakanlığı, dahilde işleme rejimi kapsamında geçen ay 636 firma için izin belgesi düzenledi.
10.04.2021Ekonomi
Cubo boyada ilk 5’e girmeyi hedefliyor
Cubo boyada ilk 5’e girmeyi hedefliyorYüzde 100 yerli sermayeli boya markası Cubo, yeni yatırımlarla mevcut kapasitesini artırarak üretimde minimum yüzde 30 büyüme planlarken, markanın 2021 sonu itibariyle pazarın ilk sıralarında yer alması hedefleniyor.
10.04.2021Ekonomi
Çift Anadal Nasıl Yapılır? Çift Anadal Hangi Bölümler Arasında Yapılır?
Çift Anadal Nasıl Yapılır? Çift Anadal Hangi Bölümler Arasında Yapılır?Üniversite öğrencilerinin başvurdukları programlardan biri olan çift anadal, belirli şartlara uyan öğrencilerin katılabileceği özel bir programdır. Genel olarak okunulan bölümün yanında başka bir bölüm ya da programdan da ders alarak mezun olmak çift anadal olarak adlandırılır. Oldukça zor olan çift anadal programının ne olduğu pek çok öğrenci için tam bir merak konusudur. Çift anadal nasıl yapılır ve çift anadal hangi bölümler arasında yapılır detayları ile derledik.
10.04.2021Eğitim
Son dakika! İstanbul Havalimanı'nda binlercesi ele geçirildi! Tam 6 kilo
Son dakika! İstanbul Havalimanı'nda binlercesi ele geçirildi! Tam 6 kiloSabiha Gökçen Havalimanı'nda Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerinin yaptığı kontrollerde yasadışı yollardan yurt dışına çıkarılmak istenen binlerce sülük ele geçirildi.
9.04.2021Gündem
Milyonlarca kişinin 'oltalama' riski ile karşı karşıya
Milyonlarca kişinin 'oltalama' riski ile karşı karşıyaSosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim Araştırma Derneği (SODİMER) Başkanı Prof. Dr. Levent Eraslan, bazı dijital mecralarda "oltalama" yöntemiyle kullanıcıların güvenlik bilgilerinin çalınmaya çalışıldığını belirterek, bu girişimlere karşı herkesin dijital güvenlik tedbirlerini alması gerektiğini söyledi.
9.04.2021Teknoloji
Enerji alanındaki 8 yönetmelikte "imza sirküleri" yerine "sicil tasdiknamesi" değişikliği
Enerji alanındaki 8 yönetmelikte "imza sirküleri" yerine "sicil tasdiknamesi" değişikliğiElektrik Tesisleri Proje Yönetmeliği ve Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları Yönetmeliği gibi 8 yönetmeliğin ilgili bölümlerinde yer alan "imza sirküleri" ifadesi "sicil tasdiknamesi" olarak değiştirildi.
9.04.2021Ekonomi
‘Denklik’ mağduru olmayın!
‘Denklik’ mağduru olmayın!Yurt dışındaki üniversitelerden alınan diplomaların Türkiye’de tanınması için YÖK’ün denklik kabul ettiği üniversiteler arasında olması şart. Aksi takdirde diplomanızın hiçbir hükmü yok. Aracı kurumların verdiği sahte vaatlere de kanmayın çünkü bu konuda tek yetkili YÖK.
9.04.2021Eğitim
‘Hedef, yerelde fark yaratmak’
‘Hedef, yerelde fark yaratmak’Çeşme Belediyesi Nisan ayı Olağan Meclis Toplantısı Başkan Ekrem Oran’ın yönetiminde gerçekleşti. 2020 yılı faaliyet raporu görüşüldü, meclis 1. ve 2. başkan vekilliği, katip üyelikleri, encümen ve komisyon üyelikleri seçimleri yapıldı.
9.04.2021Ege
Son dakika... İtalya Savunma Bakanından 'casus' açıklaması!
Son dakika... İtalya Savunma Bakanından 'casus' açıklaması!İtalya Savunma Bakanı Lorenzo Guerini, Rus yetkililere 30 Mart'ta bazı gizli bilgileri sızdırırken suçüstü yakalanan İtalyan subay Walter Biot'un görevi sırasında askeri operasyonlara erişim izni olmadığını belirtti.
8.04.2021Dünya
BDDK 35 tasarruf finansman şirketinin intibak başvurusunda bulunduğunu duyurdu
BDDK 35 tasarruf finansman şirketinin intibak başvurusunda bulunduğunu duyurduBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), dün itibarıyla tasarruf finansman şirketlerinden 23'ünün tek başına, 12'sinin ise 5 şirket çatısı altında birleşmek üzere toplam 35 şirketin intibak başvurusunda bulunduğunu bildirdi.
8.04.2021Ekonomi
Türkiye’deki “Gönüllülük” faaliyetleri artık sertifikalandırılıyor
Türkiye’deki “Gönüllülük” faaliyetleri artık sertifikalandırılıyorSivil toplum örgütlerinde ve kurumlarda çalışan gönüllülerin faaliyetlerinin görülebilir kılınması ve becerilerinin tanınıyor olması amacıyla geliştirilen Glore Ağı’na Türkiye’den katılım artıyor.
Çalışma Belgesi Nedir, Nereden Alınır? Çalışma Belgesi Nasıl Alınır?
Çalışma Belgesi Nedir, Nereden Alınır? Çalışma Belgesi Nasıl Alınır?Çalışma belgesi, işten ayrılan personele verilir. Personel hangi gerekçeyle işten çıkarılırsa çıkarılsın, bu belgeyi almakla yükümlüdür. Çalışma belgelerinde işçinin adı soyadı, çalıştığı yıl, ay, gün sayısı ve işin türü yazılıdır. Çalışma belgesi nedir, nereden alınır? Çalışma belgesi nasıl alınır? İşte, tüm detaylar.
8.04.2021Eğitim
TSE 3 firmanın sözleşmelerini feshetti
TSE 3 firmanın sözleşmelerini feshettiTürk Standardları Enstitüsü (TSE), 3 firmanın sözleşmelerini feshederek, hizmet yeterlilik belgelerinin iptalini gerçekleştirdi.
8.04.2021Ekonomi
Anıtkabir’e ziyaret
Anıtkabir’e ziyaretEmniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş Türk Polis Teşkilatı’nın 176. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Anıtkabir’i ziyaret etti.
8.04.2021Gündem
Mal Bildirimi Formu Nasıl Doldurulur? Mal Bildirimi Beyannamesi Doldurma Örneği...
Mal Bildirimi Formu Nasıl Doldurulur? Mal Bildirimi Beyannamesi Doldurma Örneği...Mal bildirim formu, kamu çalışanlarının fazlasıyla dikkat etmesi gereken konulardan biridir. Özellikle devlet memurlarını ilgilendiren bir mesele olan mal bildirim formu, belirli kanun ve yönetmeliklere uygun olarak düzenlenmelidir. Peki mal bildirim formu nasıl doldurulur? Mal bildirimi beyannamesi doldururken dikkat edilmesi gerekenler ve örnekler nelerdir? İşte çok merak edilen mal bildirim formu hakkındakiler.
8.04.2021Ekonomi
Veraset İlamı Nasıl Çıkar? Veraset İlamı Çıkartmak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?
Veraset İlamı Nasıl Çıkar? Veraset İlamı Çıkartmak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?Veraset ilamı diğer adıyla mirasçılık belgesi olarak da bilinir. Bu belge bir kimsenin ölmesi durumunda varlıkları üzerinde hak sahibi olanları gösterir nitelikte bir belgedir. Veraset ilamı noterler aracılığıyla alınan bir belgedir, ancak bu belgenin alınması için bazı hususların tamamlanması gerekir. Peki veraset ilamı nasıl çıkar? Veraset ilamı çıkartmak için yapılması gerekenler nelerdir? İşte veraset ilamı alacakların bilmesi gereken tüm detaylar.
8.04.2021Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

şileticaretgazeteTicaret Bakanı Ruhsar Pekcansosyal medya

Belge ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.