Belge

Belge

Son dakika belge haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan belge gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan belge haber sayfamızda...

Belge

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 17.494 belge haberi bulunmuştur.
Türkkep nedir? Türkkep kep başvurusu nasıl yapılır?
Türkkep nedir? Türkkep kep başvurusu nasıl yapılır?KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) sisteminin önemi pandemi süreciyle birlikte daha net gözler önüne serildi ve bu süreç gösterdi ki yeni dünyanın dijital ortam üzerine şekillendiği gelecekte KEP’i olmayan kalmayacak.
12.05.2021Advertorial
İlk oylamada reddedilmişti! Fransa'da 'sağlık kartı' gelişmesi
İlk oylamada reddedilmişti! Fransa'da 'sağlık kartı' gelişmesiFransa’da sağlık acil durumunun sonlanması ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) "sağlık kartı" uygulamasını içeren tasarı Ulusal Meclisten geçti.
12.05.2021Dünya
Dernek Nasıl Kurulur? Dernekler Kaç Günde Kurulur?
Dernek Nasıl Kurulur? Dernekler Kaç Günde Kurulur?Günümüzde beli başlı faaliyetlerin yürütülmesi için birbirinden farklı dernekler kurulur. Kurulan bu dernekler toplumsal konularda faaliyet yürütürler. Derneklerin nasıl kurulduğu ise çok merak uyandırmaktadır. Dernek nasıl kurulur? Dernekler kaç günde kurulur? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.
11.05.2021Eğitim
Belge Nasıl Taranır? Yazıcıdan Tarama İşlemi Nasıl Yapılır?
Belge Nasıl Taranır? Yazıcıdan Tarama İşlemi Nasıl Yapılır?Günlük hayatta işlemlerimizi kolaylaştırmak için kullanılan bazı cihazlar vardır. Yazıcılar da bu teknolojik cihazlardan biridir. Belge tarama işlemlerinin nasıl yapılacağı kişilerin en çok merak ettiği bilgiler arasında yer alıyor. Yazıcıdan tarama işlemlerinin nasıl yapıldığı araştırılıyor. Belge nasıl taranır? Yazıcıdan tarama işlemi nasıl yapılır? Belge tarama işlemleriyle ilgili sizlere önemli bilgiler derledik.
11.05.2021Eğitim
Elektrikli taşıtlar eşya, kargo ve yolcu taşımacılığında kullanılabilecek
Elektrikli taşıtlar eşya, kargo ve yolcu taşımacılığında kullanılabilecekUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı, elektrikli taşıtların eşya, kargo ve yolcu taşımacılığı faaliyetlerinde kullanılmasına izin verirken, bu taşıtların kullanımı halinde çeşitli teşvikler de uygulanacak.
11.05.2021Ekonomi
Çocuğa BES, trafik sigortasına ayar
Çocuğa BES, trafik sigortasına ayarAK Parti’nin 18 yaşın altındaki çocukların bireysel emeklilik sistemine dahil olmasını sağlayacak kanun teklifi TBMM Başkanlığı’na sunuldu. Bayram tatilinin ardından öncelikle yasalaştırılması planlanan teklife göre, nükleer enerji gibi teminatlandırılması zor alanlar için “Özel Riskler Merkezi” oluşturulacak. Düzenlemeyle, zorunlu trafik sigortasının kapsamında da değişikliğe gidiliyor.
11.05.2021Ekonomi
Lise Öğrenci Belgesi Nasıl Alınır? E-Okul'dan Öğrenci Belgesi Alma Yolları...
Lise Öğrenci Belgesi Nasıl Alınır? E-Okul'dan Öğrenci Belgesi Alma Yolları...Öğrenciler, öğrenci olduklarını göstermeleri için bazı evraklara ihtiyaç duyar. Lise öğrenci belgesi de, bu öğrenci belgelerinden biridir. Lise öğrencileri öğrenci belgelerini nereden alacağını bilmediğinden, internet üzerinde detaylı bir araştırma gerçekleştirebiliyor. E-okul sistemi üzerinden öğrenci belgesi alma yöntemleri araştırılıyor. Lise öğrenci belgesi nasıl alınır? E-okul'dan öğrenci belgesi alma yolları hakkında öğrenciler için önemli bilgiler derledik.
9.05.2021Eğitim
TSE 5 firmanın sözleşmelerini feshetti
TSE 5 firmanın sözleşmelerini feshettiTürk Standardları Enstitüsü (TSE), 5 firmanın sözleşmelerini feshederek, hizmet yeterlilik belgelerinin iptalini gerçekleştirdi.
9.05.2021Ekonomi
Üst düzey 3 DAEŞ’li yakalandı
Üst düzey 3 DAEŞ’li yakalandıİstanbul’da terör örgütü DAEŞ’e yönelik yürütülen çalışmalarda, MİT’in takibindeki üç üst düzey terörist emniyetle yapılan ortak operasyonla yakalandı.
9.05.2021Gündem
‘Mısır’la karşılıklı şart koşma olmadı’
‘Mısır’la karşılıklı şart koşma olmadı’Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 8 yıl aradan sonra Mısır ile yapılan istikşafi toplantı hakkında, “Toplantıların pozitif atmosferde geçtiğini anlıyoruz” dedi.
8.05.2021Siyaset
Son dakika... İngiltere karantina uygulanacak ülkeler listesini güncelledi
Son dakika... İngiltere karantina uygulanacak ülkeler listesini güncellediİngiltere, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında yolcuların dönüşte otelde zorunlu karantina uygulamasına tabi tutulacağı ülkeler listesini güncelledi.
7.05.2021Dünya
Bir ülke harekete geçiyor! Koronavirüs sertifikası geliyor
Bir ülke harekete geçiyor! Koronavirüs sertifikası geliyorİsviçre'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı yaptıranlar, test sonucu negatif çıkanlar ve virüse yakalanıp iyileşenler için geçerli olacak Kovid-19 sertifikasının gelecek haziran sonu itibariyle yürürlüğe gireceği bildirildi.
7.05.2021Gündem
Son dakika: Bakan Çavuşoğlu'ndan İsrail'e 'Doğu Kudüs' tepkisi
Son dakika: Bakan Çavuşoğlu'ndan İsrail'e 'Doğu Kudüs' tepkisiGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ankara’da Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki ile ortak basın toplantısı düzenledi. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İsrail'in Doğu Kudüs'te yasa dışı yerleşim yerleri açma yönündeki adımlarından vazgeçmesini istedi.
7.05.2021Siyaset
Mektup' Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'mektup' Yanıtları
Mektup' Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'mektup' YanıtlarıKarşı tarafla iletişim kurmak ve haberleşmek için yazılan yazılara mektup denir. Arapça yazmak manasına gelen ''ketb'' kökünden türetilen mektup kelimesinin birden fazla karşılığı vardır. En kısa yanıt 4, en uzun cevap ise 6 harflidir. ''Mektup'' bulmaca cevabı nedir? Mektup kelimesinin bulmacadaki yanıtlarını harf sayısına göre listeledik.
7.05.2021Oyun
Lüks otomobil kaçakçılığında şok detaylar! Piyasası 40 milyon lira
Lüks otomobil kaçakçılığında şok detaylar! Piyasası 40 milyon liraİstanbul merkezli 9 ilde lüks otomobiller üzerinden büyük vergi vurgunu yapan firma ve kişilere operasyon düzenlendi. Polis ekipleri tarafından, lüks otomobil kaçakçılığına yönelik düzenlenen operasyonlarda, piyasa değeri yaklaşık 40 milyon lira olduğu tespit edilen 24 lüks otomobil ele geçirildi. Otomobiller İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesinde sergilendi.
7.05.2021Gündem
Lüks otomobil kaçakçılığında şok detaylar! Piyasası 40 milyon lira
Lüks otomobil kaçakçılığında şok detaylar! Piyasası 40 milyon liraİstanbul merkezli 9 ilde lüks otomobiller üzerinden büyük vergi vurgunu yapan firma ve kişilere operasyon düzenlendi. Polis ekipleri tarafından, lüks otomobil kaçakçılığına yönelik düzenlenen operasyonlarda, piyasa değeri yaklaşık 40 milyon lira olduğu tespit edilen 24 lüks otomobil ele geçirildi. Otomobiller İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesinde sergilendi.
7.05.2021Gündem
Çalışma izin belgesi alma-sorgulama e-Devlet ekranı TIKLA (muafiyet belgesi) 2021: Yasakta çalışma izin belgesi nasıl alınır, EK 1 görev belgesi nasıl doldurulur?
Çalışma izin belgesi alma-sorgulama e-Devlet ekranı TIKLA (muafiyet belgesi) 2021: Yasakta çalışma izin belgesi nasıl alınır, EK 1 görev belgesi nasıl doldurulur?Çalışma izin belgesi e-devlet ekranı ve muafiyet belgesi sorgulama sayfası gündemde yer alıyor. Tam kapanma süreci 17 Mayıs saat 05.00'e kadar sürecek. Tam kapanma sokağa çıkma yasağında çalışacak olanlar ise çalışma izin belgeleri ile görev yerlerinde olacaklar. Manuel "Çalışma İzni Görev Belgesi'nin" süresinin ise 7 Mayıs saat 24.00'e kadar uzatıldığı belirtildi. e-Devlet üzerinden çalışma izin belgesi alacaklar ve EK-1 ile çalışma izni görev belgesi alacaklar ise detayları araştırıyorlar. İçişleri Bakanlığı, Çalışma İzin Görev Belgeleri Genelgesi yayımladı. Genelgede ayrıntılar yer aldı. Peki e-Devlet çalışma izin belgesi nasıl alınır? İşte EK-1 ve çalışma izin belgesi alma ekranı...
6.05.2021Gündem
Son dakika... Katar'da gözaltına alınan Maliye Bakanı yerine Sanayi Bakanı getirildi!
Son dakika... Katar'da gözaltına alınan Maliye Bakanı yerine Sanayi Bakanı getirildi!Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani'nin, Maliye Bakanı Ali Şerif el-İmadi'yi görevinden alarak yerine Ticaret ve Sanayi Bakanı Ali Bin Ahmed el-Kuvari'yi atadığı belirtildi.
6.05.2021Dünya
Seyahat izin belgesi nasıl ve nereden alınır? Bayramda seyahat yasağı var mı,?
Seyahat izin belgesi nasıl ve nereden alınır? Bayramda seyahat yasağı var mı,?Ramazan Bayramı yaklaşıyor. 9 günlük tatil için geri sayım başlarken yurttaşlar birtakım sorulara cevap arıyor. Tatilde köyüne, yazlığına gitmek isteyenler "Bayramda seyahat yasağı var mı, izin belgesi nasıl ve nereden alınır?" sorusuna cevap aranıyor.
6.05.2021Gündem
Son Dakika Haberleri: Emekli ikramiyesi alacaklar için önemli uyarı
Son Dakika Haberleri: Emekli ikramiyesi alacaklar için önemli uyarıSon dakika haberine göre, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 12,7 milyon emekliye Ramazan Bayramı ikramiyelerinin 6-7 Mayıs’ta ödeneceğini açıkladı. 12,3 milyar lira tutarındaki ikramiyeler hesaplarda olacak. SSK emeklilerinin 6 Mayıs’ta, Emekli Sandığı ve Bağ-Kur emeklilerinin ise 7 Mayıs’ta bayram ikramiyesini alabileceklerini belirten uzmanlar, önemli bir tehlikeye dikkat çekti. İşte bayram öncesi ödenen emekli ikramiyeleri ile ilgili son dakika haberinin tüm detayları...
6.05.2021Gündem
Bireysel Emeklilik Sistemi Hakkında Yönetmelik'te değişikliğe gidildi
Bireysel Emeklilik Sistemi Hakkında Yönetmelik'te değişikliğe gidildiSigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nca (SEDDK) Bireysel Emeklilik Sistemi Hakkında Yönetmelik'te yapılan değişiklikle emeklilik yatırım fonlarının merkezi elektronik platform olan Bireysel Emeklilik Fon Alım Satım Platformu'nda (BEFAS) alınıp satılabilmesi için gerekli şartlar belirlendi.
6.05.2021Ekonomi
Tam kapanma baskını! 'Nace kodumuz var' dedi ama iş yeri mühürlendi
Tam kapanma baskını! 'Nace kodumuz var' dedi ama iş yeri mühürlendiEsenyurt'ta tam kapanmaya rağmen açık olan döviz bürosu sahiplerine polis tarafından ceza kesilirken, iş yeri zabıta ekiplerince mühürlendi. Döviz bürosu sahibinin, "Nace kodumuz var" demesi cezadan kurtaramadı.
6.05.2021Haberler
Tam kapanma baskını! 'Nace kodumuz var' dedi ama iş yeri mühürlendi
Tam kapanma baskını! 'Nace kodumuz var' dedi ama iş yeri mühürlendiEsenyurt'ta tam kapanmaya rağmen açık olan döviz bürosu sahiplerine polis tarafından ceza kesilirken, iş yeri zabıta ekiplerince mühürlendi. Döviz bürosu sahibinin, "Nace kodumuz var" demesi cezadan kurtaramadı.
6.05.2021Gündem
Bayramda özel araçla seyahat yasak mı? Seyahat izin belgesi nasıl, nereden alınır?
Bayramda özel araçla seyahat yasak mı? Seyahat izin belgesi nasıl, nereden alınır?Seyahat (yol) izin belgesi alma ekranı araştırılıyor. Kabine toplantısı gerçekleşti ve Kabine'den tam kapanma çıktı. Seyahat da izne bağlandı. Bu gelişmelerin ardından "Seyahat izin belgesi nasıl alınır? Şehirlerarası yolculuk yasak mı?" soruları peş peşe gelmeye başladı. İşte ayrıntılar...
6.05.2021Gündem
‘Vaka da hastaneye yatış da düşüyor’
‘Vaka da hastaneye yatış da düşüyor’Bilim Kurulu toplantısı sonrası konuşan Sağlık Bakanı Koca, “Son 15 günde vaka sayısında önemli derecede düşüş yaşadık. 10 gün gecikmeli olarak bu düşüş doğrudan hastaneye yatışlarda da hissedilmeye başlandı” dedi. Koca, aşı tartışmasına ilişkin ise nüfusun 3 katı kadar doz aşı için anlaşmalar imzalandığını söyledi.
6.05.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüsistanbulbesçavuşoğlulüks otomobil

Belge ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.