Beşşar Esed

Beşşar Esed

Son dakika Beşşar Esed haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Beşşar Esed gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Beşşar Esed haber sayfamızda...

Beşşar Esed

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.177 bessar esed haberi bulunmuştur.
İran'dan Suriye'ye ham petrol sevkiyatı
İran'dan Suriye'ye ham petrol sevkiyatıSuriye'ye ham petrol sevkiyatını artıran İran'ın 1,4 milyon varil ham petrol kapasiteli iki tankerinin daha yarına kadar Suriye'nin liman kenti Baniyas'a ulaşması bekleniyor.
10.06.2021Uzmanpara
İran'dan Suriye'ye 1,4 milyon varil ham petrol sevkiyatı
İran'dan Suriye'ye 1,4 milyon varil ham petrol sevkiyatıSuriye'ye ham petrol sevkiyatını artıran İran'ın 1,4 milyon varil ham petrol kapasiteli iki tankerinin daha yarına kadar Suriye'nin liman kenti Baniyas'a ulaşması bekleniyor.
10.06.2021Ekonomi
İsrail'in Suriye'ye saldırı düzenlediği iddia edildi!
İsrail'in Suriye'ye saldırı düzenlediği iddia edildi!Beşşar Esed rejimi, İsrail'in Suriye'nin başkenti Şam'a ve ülkenin orta kesimindeki Humus iline saldırılar gerçekleştirdiğini öne sürdü. İsrail'den ise konuya ilişkin açıklama yapılmadı.
8.06.2021Dünya
Son dakika... Suriye'de rejim Esed'in sözde devlet başkanlığı seçimini kazandığını duyurdu
Son dakika... Suriye'de rejim Esed'in sözde devlet başkanlığı seçimini kazandığını duyurduSuriye'de Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) kararlarını hiçe sayan rejimin göstermelik adaylarla düzenlediği sözde devlet başkanlığı seçimini, rejimin lideri Beşşar Esed'in kazandığı ilan edildi.
27.05.2021Dünya
Esed rejiminden bir bakan 10 yıl sonra Suudi Arabistan'da
Esed rejiminden bir bakan 10 yıl sonra Suudi Arabistan'daBeşşar Esed rejiminin Turizm Bakanı Muhammed Rami Rıdvan Martini'nin, Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü'nün (UNWTO) toplantısına katılmak üzere Suudi Arabistan'a gittiği bildirildi. Böylece 10 yıl sonra ilk kez bir rejim bakanının bu ülkeye gittiği duyuruldu.
26.05.2021Dünya
Son dakika... Ortak Suriye açıklaması! 'Seçimler özgür ve adil olmayacak...'
Son dakika... Ortak Suriye açıklaması! 'Seçimler özgür ve adil olmayacak...'ABD, Fransa, Almanya, İtalya ve İngiltere dışişleri bakanları, ortak açıklama yaparak, Suriye'de yarın yapılacak seçimlerin, adil ve özgür bir ortamda olmayacağını ve herhangi bir meşruiyetinin bulunmadığını bildirdi.
25.05.2021Dünya
İran'dan Suriye'ye 1,5 milyon varil ham petrol sevkiyatı
İran'dan Suriye'ye 1,5 milyon varil ham petrol sevkiyatıİran'dan gönderilen 1,5 milyon varil ham petrolün bu hafta Suriye'nin liman kenti Baniyas'a ulaşması bekleniyor.
3.05.2021Ekonomi
AB'den 'Suriye'de kimyasal silah' açıklaması: Peşini bırakmayacağız
AB'den 'Suriye'de kimyasal silah' açıklaması: Peşini bırakmayacağızAvrupa Birliği (AB), Suriye'deki Esed rejiminin Kimyasal Silahlar Sözleşmesi kapsamındaki oy hakkını da içeren bazı hak ve ayrıcalıklarını askıya almasından memnuniyet duyulduğunu belirterek, rejimin kimyasal silah saldırıları gibi suçlarının tüm seviyelerde takipçisi olacağını bildirdi.
21.04.2021Dünya
ABD'den Suriye rejiminin kimyasal saldırılarının yıl dönümü hatırlatması
ABD'den Suriye rejiminin kimyasal saldırılarının yıl dönümü hatırlatmasıABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, önümüzdeki hafta, Suriye'nin kendi halkına yaptığı iki kimyasal silah saldırısının yıl dönümü olduğuna işaret etti.
4.04.2021Dünya
Son dakika... Esed rejiminin 'Akdeniz'de petrol' girişimi Lübnan'ı harekete geçirdi
Son dakika... Esed rejiminin 'Akdeniz'de petrol' girişimi Lübnan'ı harekete geçirdiSuriye'deki Beşşar Esed rejiminin, Akdeniz'de petrol arama faaliyetleri için Rus enerji şirketleriyle yaptığı anlaşma üzerine harekete geçen Lübnanlı siyasiler, iki ülke arasındaki deniz sınırlarının belirlenmesini talep ediyor.
1.04.2021Dünya
ABD'nin 2020 İnsan Hakları Raporu'nda Çin'e ağır eleştiriler
ABD'nin 2020 İnsan Hakları Raporu'nda Çin'e ağır eleştirilerABD yönetiminin 2020 İnsan Hakları Raporu'nu açıklayan Dışişleri Bakanı Antony Blinken, özellikle Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki insan hakları ihlalleri ile Rusya'daki siyasi muhaliflere yönelik uygulamalara dikkati çekti.
30.03.2021Dünya
İran, Deyrizor'da sivillere ait evlere el koyuyor
İran, Deyrizor'da sivillere ait evlere el koyuyorİran Devrim Muhafızları ve emrindeki yabancı terörist gruplar, hava saldırılarından korunmak amacıyla Suriye'nin doğusundaki Deyrizor ilinde Beşşar Esed rejimi kontrolündeki bölgelerde en az 60 eve daha el koydu.
23.03.2021Dünya
Esed rejiminin Halep'te hastaneyi vurması binlerce sivili mağdur etti
Esed rejiminin Halep'te hastaneyi vurması binlerce sivili mağdur ettiSuriye'deki Beşşar Esed rejimi ve destekçisi İran'ın kontrolündeki terörist grupların, Halep'in batısındaki Etarip ilçesinde hedef aldığı hastanenin hizmet dışı kalmasıyla, yaklaşık 400 bin sivil sağlık hizmetinden mahrum olacak.
22.03.2021Dünya
Esed rejiminden saldırı iddiası!
Esed rejiminden saldırı iddiası!Beşşar Esed rejimi, İsrail'in Suriye'nin başkenti Şam'a füze saldırısı gerçekleştirdiğini öne sürdü.
16.03.2021Dünya
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan AB ve göçmen krizi açıklaması
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan AB ve göçmen krizi açıklamasıCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, 25-26 Mart'ta düzenlenecek Avrupa Birliği (AB) Liderler Zirvesi'nde göçmen krizine kalıcı çözüm için kararlılık ortaya koyulmasını umduğunu, bunun ancak Türkiye'nin yükünün paylaşılması ve Suriye'de güvenli dönüş için birlikte çalışılmasıyla mümkün olacağını belirtti.
16.03.2021Siyaset
Suriye lirasında çöküş sürüyor
Suriye lirasında çöküş sürüyorSuriye'de 10. yılını geride bırakan iç savaşta Suriye lirası son 50 günde yaklaşık yüzde 50 değer kaybederken, Beşşar Esed rejimi, kontrol ettiği bölgelerde yaşanan akaryakıt krizine karşın benzin fiyatlarına yüzde 50'nin üzerinde zam yaptı.
16.03.2021Uzmanpara
BM'den ülkelere "Suriyeli savaş suçlularını yargılayın" çağrısı
BM'den ülkelere "Suriyeli savaş suçlularını yargılayın" çağrısıBirleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Yüksek Komiseri Michelle Bachelet, Suriye'deki insan hakları ihlallerinin Uluslararası Ceza Mahkemesine (UCM) havale edilmesi için yapılan pek çok girişimin başarısız olduğunu belirterek, ülkelere, Suriyeli savaş suçlularını ulusal mahkemelerde yargılamaları için çabaların artırılması çağrısında bulundu.
11.03.2021Dünya
Esed rejimi, İsrail'in Şam'a hava saldırısı düzenlediğini öne sürdü
Esed rejimi, İsrail'in Şam'a hava saldırısı düzenlediğini öne sürdüBeşşar Esed rejimi, İsrail'in, Suriye'nin başkenti Şam'a hava saldırısı gerçekleştirdiğini iddia etti.
28.02.2021Dünya
Fransız Bakan'dan Uygur Türkleri adımı! Belgelere ulaşıldı
Fransız Bakan'dan Uygur Türkleri adımı! Belgelere ulaşıldıFransa Dışişleri Bakanı Le Drian, Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde Uygur Türklerine karşı yapılan haksız uygulamaları, kurumsallaşmış gözetim ve baskı sisteminin olduğunu gösteren bilgi ile doğrulayıcı belgelerin kendilerine ulaştığını belirtti.
24.02.2021Dünya
Suriye lirasında çöküş sürüyor
Suriye lirasında çöküş sürüyorSuriye'de Beşşar Esed rejiminin 5 bin liralık yeni banknotları piyasaya sürmesinin ardından geçen bir ayda, yerel para birimi Suriye lirası (SL) yüzde 13,3 değer kaybederken, 1 ABD doları 3 bin 400 SL seviyesine ulaştı.
23.02.2021Uzmanpara
İsrail ordusundan sürpriz tatbikat
İsrail ordusundan sürpriz tatbikat'Galilee Rose' adı verilen gövde gösterisinin, İsrail ordusunun Suriye'nin başkenti Şam çevresindeki hedefleri vurmasından saatler sonra başlaması dikkat çekti. Resmi açıklamada, tatbikat sırasında patlama seslerinin duyulabileceği belirtildi.
15.02.2021Dünya
Rusya'dan Hafter'e 310 paralı asker daha
Rusya'dan Hafter'e 310 paralı asker dahaRusya, Suriye'nin Beşşar Esed rejimi kontrolündeki bölgelerinden yaklaşık 310 paralı askeri daha Libya'nın doğusundaki silahlı güçlerin lideri Halife Hafter saflarında savaştırmak için bu ülkeye sevk etti.
5.02.2021 Dünya
BM Suriye Özel Temsilcisi Pedersen'den Esed rejimine "hayal kırıklığı" tepkisi
BM Suriye Özel Temsilcisi Pedersen'den Esed rejimine "hayal kırıklığı" tepkisiBirleşmiş Milletler (BM) Suriye Özel Temsilcisi Geir O. Pedersen, Suriye Anayasa Komitesi toplantılarının beşinci turunda Beşşar Esed rejimini temsil eden heyetin uzlaşmaz tavrına tepki göstererek, "45 kişilik yazım ekibine artık bu şeklide devam edemeyeceğimizi söyledim. Benim için bir hayal kırıklığı oldu." dedi.
29.01.2021Dünya
Suriye anayasa görüşmelerinde kritik dönemece giriliyor
Suriye anayasa görüşmelerinde kritik dönemece giriliyorBM temsilcisi beşinci tur görüşmelerinin öncekilere göre çok önemli olduğunu vurguladı, muhalifler ise bu turda Suriye'nin geleceğini şekillendirecek yeni anayasanın yazımına başlanmasını hedefliyor.
24.01.2021Dünya
AB, Esed rejiminin yeni dışişleri bakanını yaptırım listesine ekledi
AB, Esed rejiminin yeni dışişleri bakanını yaptırım listesine eklediAvrupa Birliği (AB), Suriye'deki Beşşar Esed rejiminin dışişleri bakanı olarak atadığı Faysal Mikdad'ı yaptırım listesine aldı.
15.01.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

suriyeiranpetrolisrailesed rejimi

Beşşar Esed ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.