Beyşehir Gölü

Beyşehir Gölü

Son dakika Beyşehir Gölü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Beyşehir Gölü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Beyşehir Gölü haber sayfamızda...

Beyşehir Gölü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 233 beyşehir gölü haberi bulunmuştur.
Türkiye'nin En Büyük Tatlı Su Gölü Hangisidir?
Türkiye'nin En Büyük Tatlı Su Gölü Hangisidir? Türkiye hem üç etrafı denizlerle çevrili hem de pek çok göl ve nehirleri bulunan bir ülkedir. Ancak zaman zaman coğrafi temel bilgilerin yetersiz kaldığı görülür. Ülkenin en büyük tatlı su gölü sorulduğunda kişiler bunu değişik kaynaklardan öğrenmeye çalışırlar. İşte ilgiyle okuyacağınız Türkiye'nin en büyük tatlı su gölü nerededir ve konu hakkında çok daha fazlasını sizin için derledik.
19.10.2021Eğitim
Beyşehir Gölü Konya'da Nerede? Gölün Özellikleri, Oluşumu Ve Tarihçesi
Beyşehir Gölü Konya'da Nerede? Gölün Özellikleri, Oluşumu Ve TarihçesiTürkiye'nin en güzel gölleri arasında yer alan Beyşehir gölü görülmeye değer olan bir göldür. Beyşehir gölü Anadolu coğrafyasında oldukça fazla ziyaret edilmektedir. Bu gölün çevresinde piknik yapanların sayısı da bir hayli fazladır. Beyşehir gölü Konya'nın en ünlü göllerinden bir tanesi olarak bilinir. Peki, Beyşehir gölü Konya'da nerededir? Beyşehir gölünün özellikleri nelerdir? Beyşehir gölünün oluşumu ve tarihçesi nedir? İşte Beyşehir gölü ile alakalı olarak tüm detayları derledik.
18.10.2021Eğitim
Beyşehirli balıkçılar Çin sazanıyla yurt dışına açıldı
Beyşehirli balıkçılar Çin sazanıyla yurt dışına açıldıKonya'nın Beyşehir ilçesinde, gölde ağları doldurmaya başlayan ve kilosu 1 liradan satılan Çin sazanı, Suriye ve Irak'tan talep görüyor.
11.10.2021Ekonomi
Konya’nın denizi Beyşehir kuruyor
Konya’nın denizi Beyşehir kuruyorBir zamanlar su derinliği nedeniyle Konya’nın denizi olarak anılan Beyşehir Gölü, neredeyse çöle dönmek üzere. Gölün derinliği 24 metreden 4 metreye kadar düştü. Vahşi sulamanın gölü kaybetme noktasına getirdiği belirtiliyor
4.10.2021Gündem
Sazlıklar büyümüyor kuşlar bile uçmuyor
Sazlıklar büyümüyor kuşlar bile uçmuyorDünyayı tehdit eden iklim değişikliği ve kuraklık, ülkemizi de endişe verici boyutta etkiliyor. Milliyet ekibi de kuruyan gölleri yerinde inceledi, tehlikenin boyutlarını gözler önüne serdi. Türkiye’nin en büyük ikinci tatlı su kaynağı olan Isparta’daki Eğirdir Gölü de kuraklıktan nasibini aldı. Bir zamanlar 7-8 metre olan gölün derinliği şimdilerde 1-2 metreye inmiş
3.10.2021Gündem
Onlarca canlının yaşam alanı sazlıklar, Beyşehir Gölü'nü koruma adına kesildi
Onlarca canlının yaşam alanı sazlıklar, Beyşehir Gölü'nü koruma adına kesildiTürkiye Tabiatını Koruma Derneği (TTKD) bilim danışmanı Dr. Erol Kesici, Türkiye'nin en büyük doğal tatlı su gölü olan Konya ve Isparta ili sınırlarında olan Beyşehir Gölü'nün Taş Köprü mevkisinde, gölü koruma amaçlı önlemler kapsamında onlarca kuş ve canlı türüne ev sahipliği yapan sazlıkların kesildiğini belirterek, "Dünyada sadece Beyşehir'de yaşayan endemik tür Beyşehir kurbağasının yaşam alanını oluşturan yüzlerce dönüm habitat talan edilmiş" dedi.
27.09.2021Gündem
Beyşehir Gölü'nde su seviyesinin düşmesiyle adacıklar ortaya çıktı
Beyşehir Gölü'nde su seviyesinin düşmesiyle adacıklar ortaya çıktıBeyşehir Gölü'nün su seviyesinde bu yıl yaşanan normalin üzerindeki düşüş nedeniyle ortasında küçük adacıklar ortaya çıktı. Beyşehir Birliği, Göl, Doğa ve Çevre Koruma Derneği Başkanı Bekir Sami Tan: "Bu yaşıma geldim, ilk defa göl sularının bu kadar çekildiğine, böyle çok sayıda küçük adacıklar ortaya çıktığına şahit oluyorum. Gölün durumu çok vahim" dedi.
17.09.2021Gündem
Konya'daki su ürünleri işleme tesisinden 5 ülkeye deniz ürünü ihracatı
Konya'daki su ürünleri işleme tesisinden 5 ülkeye deniz ürünü ihracatıKonya'nın Hüyük ilçesinde faaliyet gösteren su ürünleri tesisi, işlenmiş deniz ürünlerini Almanya, Fransa, Hollanda, Rusya ve Libya'ya gönderiyor.
5.09.2021Ekonomi
Konya Beyşehir Gölü 150 metre çekildi
Konya Beyşehir Gölü 150 metre çekildiKonya ve Isparta topraklarındaki Beyşehir Gölü'nde su, kıyıdan yaklaşık 150 metre çekildi. Beyşehir Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Hasan Kurt, ''Beyşehir Gölü'ne ciddi bir kaynak sağlanmadığı sürece ve eğer bu yıl da ciddi bir kışımız olmazsa, Beyşehir gölünü herkes yok saysın. Göl önceden can çekişiyordu, şu anda ölme derecesine geldi'' dedi.
31.08.2021Gündem
Son dakika... Beyşehir Gölü'nün suyu, 150 metre çekildi!
Son dakika... Beyşehir Gölü'nün suyu, 150 metre çekildi!Konya ve Isparta topraklarındaki Beyşehir Gölü'nde su, kıyıdan yaklaşık 150 metre çekildi. Beyşehir Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Kurt, ''Beyşehir Gölü'ne ciddi bir kaynak sağlanmadığı sürece ve eğer bu yıl da ciddi bir kışımız olmazsa, Beyşehir gölünü herkes yok saysın. Göl önceden can çekişiyordu, şu anda ölme derecesine geldi'' dedi.
31.08.2021Gündem
Su krizinde göç etkisi!
Su krizinde göç etkisi!Kuraklık yüzünden ülke genelindeki nehirlerin neredeyse tamamında suyun akış hızı yüzde 70’lere varan oranda düştü. Göllerin ise yüzde 60’ı kurudu. Uzmanlar yakın gelecekte su krizi yüzünden kitlesel göçler yaşanacağı uyarısında bulundular
26.08.2021Gündem
Konya'daki göl ve göletlere 1 milyon yavru sazan balığı bırakıldı
Konya'daki göl ve göletlere 1 milyon yavru sazan balığı bırakıldıKonya'da, aralarında Türkiye'nin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü'nün de yer aldığı 21 göl ve gölete toplam 1 milyon 8 bin pullu yavru sazan balığı takviye edildiği bildirildi.
4.08.2021Ekonomi
Beyşehir Gölü'nde fotojenik tekne turları
Beyşehir Gölü'nde fotojenik tekne turlarıTürkiye'nin en büyük tatlı su gölü Beyşehir'in sığ kıyılarında su yüzeyinde oldukça geniş alanda kendisini gösteren, halk arasında "su perisi" olarak da nitelendirilen nilüferler, doğaseverlerin ilgisini çekiyor. Beyşehir Gölü yüzeyinde ilkbaharın gelmesiyle açmaya başlayan nilüferler, ağustosta olgun haline ulaşıyor. Sabahları güneşle açan nilüferler, öğlen saatlerinde ise kapanıp suyun altına gizleniyor.
24.07.2021Tatil
Konya Ovası'nda plaj keyif
Konya Ovası'nda plaj keyifKonya Ovası'ndaki Türkiye'nin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü sahili, Akdeniz sahillerini aratmadı. Karaburun Plajı'na yoğun rağbet gösteren Konyalılar, gölde yüzüp, sahilde güneşleniyor.
12.07.2021Tatil
Dünyanın orta denizi: Akdeniz
Dünyanın orta denizi: AkdenizAkdeniz bölgesi, eşsiz denizi, doğası ve tarihiyle kamp ve karavan tatili tercih edenlere sayısız alternatif sunuyor. Dingin koylarda kulaç atıp serinleyecek, doğa yürüyüşlerinde eşsiz manzaralar seyredecek, antik kent gezilerinde eski uygarlıkların izini süreceksiniz...
1.06.2021Gündem
Konya'da bıçaklı saldırıya uğrayan kişi yaralandı
Konya'da bıçaklı saldırıya uğrayan kişi yaralandıKonya'nın Beyşehir ilçesinde, bıçakla yaralanan kişi hastaneye kaldırıldı.
19.04.2021Gündem
Kar yağışı İstanbul'da sabahın ilk ışıklarıyla birlikte yeniden etkili oldu.
Kar yağışı İstanbul'da sabahın ilk ışıklarıyla birlikte yeniden etkili oldu.Meteoroloji'nin İstanbul için yaptığı kar uyarısının ardından dün sabah saatlerinde başlayan ve aralıklı olarak devam eden kar yağışı İstanbul'da sabahın ilk ışıklarıyla birlikte yeniden etkili oldu. Yurt genelinde sıcaklıkların düştüğü günlerde herkes kar yağışının devam edip etmeyeceğini merak ediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 5 günlük hava raporunda ise flaş uyarılar yer aldı. Öte yandan bir ilçede eğitime ara verildi. İşte detaylar...
25.03.2021Haberler
Türkiye'nin Gölleri Haritası: Türkiye'de Bulunan Doğal Göllerin İsimleri Ve Özellikleri Nelerdir?
Türkiye'nin Gölleri Haritası: Türkiye'de Bulunan Doğal Göllerin İsimleri Ve Özellikleri Nelerdir?Türkiye genelindeki göller doğal ve yapay olmak üzere iki türe ayrılır. Doğal göller ise kendi içerisinde yapılarına göre altı çeşide ayrılır. Yakınındaki ülkelere oranla Türkiye'deki göl sayısı ortalamanın altındadır. Türkiye'de 100'ün üstünde doğal göl bulunuyor. Bunların büyük çoğunluğu ise tektonik ve doğal set gölleridir. Türkiye'de bulunan doğal göllerin isim ve özelliklerini sizin için derledik.
15.09.2020Haritalar
4 ilin sit alanları 'koruma alanı' olarak tescillendi
4 ilin sit alanları 'koruma alanı' olarak tescillendiZonguldak, Denizli, Isparta ve Konya'da bulunan bazı doğal sit alanları, doğal koruma, sürdürülebililir koruma, kontrollü kullanım ve nitelikli doğal koruma alanı olarak tescil edildi. Karar, Resmi Gazete'de yer aldı.
13.02.2021Gündem
Beyşehir Gölü buz tuttu
Beyşehir Gölü buz tuttuKonya'da hava sıcaklığının eksi 10 derecenin altına düşmesiyle Beyşehir Gölü'nün kıyı bölümü dondu. Balıkçılar buz tabakası nedeniyle göle açılmakta güçlük çekerken, çevredekiler kuşlara aç kalmamaları ekmek attı.
21.01.2021Tatil
'Suyu 50 metre çekilen Beyşehir Gölü ağlıyor'
'Suyu 50 metre çekilen Beyşehir Gölü ağlıyor'Konya ve Isparta topraklarındaki Beyşehir Gölü'nde su, kıyıdan yaklaşık 50 metre çekildi. Su seviyesinde beklenenin üstünde azalma olduğunu belirten Beyşehir Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Hasan Kurt, ''Beyşehir Gölü, ağlıyor diyebiliriz. Akdeniz’in yaylası, Konya’nın denizi, olarak tabir ettiğimiz Beyşehir Gölü'nde kıyıdan 50 metre suların çekildiğini görebilirsiniz. Ciddi bir şekilde Beyşehir Gölü ağlıyor ve alarm veriyor'' dedi.
12.01.2021Gündem
Son dakika... 60 yılda 60 gölü kuruttuk
Son dakika... 60 yılda 60 gölü kuruttukGeçtiğimiz aylarda Akgöl, Karagöl ve Tecer tamamen kurudu. Son olarak tarımsal sulamada kullanılan ve bölgenin en büyük barajı olan Kırklareli’ndeki Kayalı Barajı çöl oldu. Milliyet’e konuşan uzmanlar, “Gölümüzü yaşatamazsak, göletleri de, tarımı da, canlıları da yaşatamayız. Geriye dönüş mümkün” diyor.
3.01.2021Gündem
Burası Konya! Görenler hayran kaldı
Burası Konya! Görenler hayran kaldıBeyşehir Gölü Milli Parkı'ndaki gün batımı kareleri kartpostallık görüntüler oluşturdu.
27.11.2020Gündem
İki ili etkiledi! Sular çekildi, ortaya bu görüntü çıktı
İki ili etkiledi! Sular çekildi, ortaya bu görüntü çıktıKonya ve Isparta illeri sınırları içerisinde yer alan Beyşehir Gölü kıyılarında su seviyesinin düşmesi sonucu suların çekildiği alanlarda sazlık, kamış ve balçık sahalar oluştu.
12.11.2020Gündem
Melikler Yaylası Isparta İlinde Nerededir Ve Nasıl Gidilir? Rakım Bilgileri Ve Özellikleri
Melikler Yaylası Isparta İlinde Nerededir Ve Nasıl Gidilir? Rakım Bilgileri Ve ÖzellikleriDedegöl Dağı eteklerinde yer alan melikler Yaylası, mutlaka gezilip görülmesi gereken en doğal alanlardan biridir. Hem gece hem de gündüz muhteşem bir görsel sunan Yayla, ziyaret konusunda her sene çok fazla insan çeken bölgeler arasında yer alıyor. Peki, Melikler Yaylası Isparta ilinde nerededir ve nasıl gidilir? Rakım bilgileri ve özelliklerini sizler için derledik.
25.09.2020Tatil

Benzer Haber Etiketleri

Beyşehir Gölü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.