Birce Akalay Kimdir

Birce Akalay Kimdir

Birce Akalay (d. 19 Haziran 1984, İstanbul) Türk oyuncu ve Haliç Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro Bölümü öğretim görevlisi. Yer Gök Aşk dizisindeki Havva rolüyle ilk ciddi rolünü oynayan Akalay, birçok dizide yer aldı. 2017 yılında Müjdat Gezen yönetmenliğindeki Yedi Kocalı Hürmüz oyunu ile tiyatroya atıldı. Bu oyun dışında 2020 yılından beri Keşanlı Ali Destanı oyununda "Zilha" rolüne de hayat vermektedir. Akalay, son olarak Star TV'de Ocak 2020 tarihinde başlamış olan Babil dizisinde başrol karakteri İlay'ı canlandırmıştır. 19 Haziran 1984 tarihinde İstanbul'da doğan Birce Akalay, 2003 yılında Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro bölümünde lise eğitimini tamamladı. Ardından İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji bölümünü kazanan Akalay üçüncü sınıftayken okulu bırakarak lise aşkı olan tiyatro için hazırlanmaya başladı. Yaş itibarıyla yirmi yaşını geçtiği için Devlet konservatuvarı için şansını kaybeden Akalay Haliç Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro bölümünü kazandı ve eğitimini orada tamamladı. 2004 yılında Miss Turkey yarışmasında 3.seçilerek Miss Europe'da ülkemizi temsil etti. 2007 yılında Asi dizisiyle birlikte televizyon dünyasına adım attı. Aynı yıl Son Ders: Aşk ve Üniversite filmiyle sinemaya da giriş yaptı. Kader dizisinde Lamia karakteriyle ilk kez başrol oldu ve son olarak aynı yıl Senin Uğruna dizisinde rol aldı. 2009 yılında Alayına İsyan ve Kış Masalı dizilerinde rol aldıktan sonra asıl çıkışını Yer Gök Aşk adlı diziyle 2010 yılında yaptı. Dizi çok beğenildi. 2 yıl boyunca başrol Havva karakterini canlandırdı. 2013 yılında Ben Onu Çok Sevdim dizisinde karakter Ayhan karakterine hayat verdi. 2014-2015 yılları arasında Küçük Ağa, 2015-2016 arasında Evli ve Öfkeli, 2016-2017 arasında Hayat Bazen Tatlıdır ve 2017-2018 arasında ise Siyah Beyaz Aşk dizilerinde rol aldı. 2018 yılının sonlarına doğru Ağlama Anne dizisinde rol aldıktan sonra 1 yıl boyunca herhangi bir yapımda rol almadı. Bu sırada Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nde öğretim görevlisi olarak ders vermeye başladı ve Benimle Söyle müzik yarışması programında baş juri olarak yer aldı. 2020 Ocak ayından beri ise Star TV'de yayınlanan Babil dizisinde başrol karakteri İlay'ı canlandırdı. Akalay, ayrıca Tiyatro sahnelerinde de kendini göstermektedir ve 2020 yılından beri Keşanlı Ali Destanı oyununda "Zilha" rolüne de hayat vermektedir.

Birce Akalay Kimdir

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 961 birce akalay kimdir haberi bulunmuştur.
Naz Çağla Irmak ve Özgür Cem Tuğluk'un mutlu anları! Denizin tadını çıkardılar
Naz Çağla Irmak ve Özgür Cem Tuğluk'un mutlu anları! Denizin tadını çıkardılar"Demir Kadın Neslican" filminde Neslican Tay’ı canlandıran Naz Çağla Irmak, sevgilisi Özgür Cem Tuğluk ile birlikte Çeşme'de objektiflere yansıdı. Ünlü güzelin keyifli anları dikkat çekti.
25.07.2024Cadde
Sevgilisiyle birlikte apar topar hastaneye gitti! Birce Akalay'ın sağlık durumu
Sevgilisiyle birlikte apar topar hastaneye gitti! Birce Akalay'ın sağlık durumuŞimdilerde Hakan Kurtaş ile yaşadığı aşkla sık sık magazin gündemine gelen Birce Akalay, önceki gece sevgilisiyle birlikte hastaneye gitti. Yer aldığı projede çekimler esnasında düşen Akalay, hastane çıkışı sağlık durumuyla ilgili açıklama yaptı.
23.07.2024Cadde
Sette düştü
Sette düştüBirce Akalay, yer aldığı projenin çekimlerindeki bir sahnesinde yere düşünce set ambulansıyla hastaneye götürüldü.
23.07.2024Cadde
Can Yaman gönlünü dans hocasına kaptırdı! Dudak dudağa görüntülendi
Can Yaman gönlünü dans hocasına kaptırdı! Dudak dudağa görüntülendiBir süredir gözlerden uzak olan oyuncu Can Yaman, dans hocası Mariagiulia Venanzi ile bir partide dudak dudağa görüntülendi.
14.07.2024Cadde
Birce Akalay paylaştı, Hakan Kurtaş yanıtsız bırakmadı! 'Amirim vuruldum'
Birce Akalay paylaştı, Hakan Kurtaş yanıtsız bırakmadı! 'Amirim vuruldum'Güzel oyuncu Birce Akalay'ın dijital platformda yayınlanan Mezarlık dizisinin 2. sezon çekimlerine başladığını duyurmuştu. Akalay, setten görüntülerini sosyal medya hesabından yayınladı. Hakan Kurtaş'tan yorum gecikmedi.
14.07.2024Cadde
Celil Nalçakan hakkında çıkan 'öldü' haberine isyan etti! 'Şimdi bu parayı ödemek için çırpınıp dursunlar'
Celil Nalçakan hakkında çıkan 'öldü' haberine isyan etti! 'Şimdi bu parayı ödemek için çırpınıp dursunlar'Ünlü oyuncu Celil Nalçakan, Birce Akalay'ın 40'ıncı doğum günü kutlamasına katıldı. Gazetecilerle bir araya gelen oyuncu, hakkında çıkan 'Celil Nalçakan öldü' haberine isyan ederek; söz konusu paylaşımı yapan kişiye çok büyük maddi bir dava açacağını açıkladı.
30.06.2024Cadde
Cannes'a giden oyuncuları eleştirmişti! 'Onlar biraz çıplaklığa takılmış'
Cannes'a giden oyuncuları eleştirmişti! 'Onlar biraz çıplaklığa takılmış'14-25 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen 77'nci Cannes Film Festivali'ne Türkiye'den de birçok ünlü isim katılmıştı. Esra Dermancıoğlu, kırmızı halıda boy gösteren meslektaşlarının kıyafetlerini eleştirdiği için tepki çekmişti. Nişantaşı’nda görüntülenen oyuncu, çok konuşulan sözleriyle ilgili yeni bir açıklama yaptı.
29.06.2024Cadde
Mert Fırat: Vaktimin çoğunu kızıma ayırıyorum!
Mert Fırat: Vaktimin çoğunu kızıma ayırıyorum!Son olarak Kanal D ekranlarında yayınlanan 'Bir Derdim Var' dizisinde Savcı Ömer karakterini canlandıran oyuncu Mert Fırat, geçtiğimiz ün Zorlu Alışveriş Merkezi’nde objektiflere yansıdı. Fırat, muhabirlerin sorularına samimi yanıtlar verdi.
28.05.2024Cadde
CZN Burak eleştirilere yanıt verdi: Davet ettiler geldik
CZN Burak eleştirilere yanıt verdi: Davet ettiler geldikBu yıl 14-25 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Cannes Film Festivali'ne Türkiye'den de birçok ünlü isim katıldı. Bu isimler arasında yer alanlardan biri de CZN Burak oldu. Fenomen isime sosyal medyadan eleştiri yağdı. CZN Burak yorumlara isyan etti.
26.05.2024Magazin
Cannes Film Festivali'ne gitmişti! CZN Burak eleştirilere yanıt verdi: Davet ettiler geldik
Cannes Film Festivali'ne gitmişti! CZN Burak eleştirilere yanıt verdi: Davet ettiler geldikBu yıl 14-25 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Cannes Film Festivali'ne Türkiye'den de birçok ünlü isim katıldı. Bu isimler arasında yer alanlardan biri de CZN Burak oldu. Fenomen isime sosyal medyadan eleştiri yağdı. CZN Burak yorumlara isyan etti.
27.05.2024Cadde
Sessiz sedasız evlenmişti! Melisa Aslı Pamuk ve eşi Yusuf Yazıcı Cannes'a gitti
Sessiz sedasız evlenmişti! Melisa Aslı Pamuk ve eşi Yusuf Yazıcı Cannes'a gittiBir süredir futbolcu Yusuf Yazıcı ile bir ilişki içerisinde olan güzel oyuncu Melisa Aslı Pamuk, geçtiğimiz günlerde sevgilisiyle sessiz sedasız evlenmişti. Pamuk ve Yazıcı'nın nikah kareleri sosyal medyada gündem olmuştu. Taze evli çift, son olarak birlikte Cannes Film Festivali'ne gitti.
24.05.2024Cadde
Dilan Çiçek Deniz'den Esra Dermancıoğlu'na: Çok saçma ve çok ayıp!
Dilan Çiçek Deniz'den Esra Dermancıoğlu'na: Çok saçma ve çok ayıp!Oyuncu Esra Dermancıoğlu'nun, Cannes'a giden meslektaşlarını hedef alan 'çıplaklık' sözleri sonrası başlayan tartışma sürüyor. Birce Akalay'dan sonra Cannes'da giydiği transparan elbisesiyle çok konuşulan Dilan Çiçek Deniz de Dermancıoğlu'na tepki gösterdi.
23.05.2024Cadde
Cannes Film Festivali'nde Hadise rüzgarı! Ünlü şarkıcı tarzıyla göz kamaştırdı
Cannes Film Festivali'nde Hadise rüzgarı! Ünlü şarkıcı tarzıyla göz kamaştırdıFavori yapımların Altın Palmiye için yarıştığı 77. Cannes Film Festivali, Fransa'nın güneyinde bulunan Cannes şehrinde devam ediyor. Kırmızı halıya son giden ünlülerden biri de Hadise oldu. Ünlü şarkıcı, tarzıyla fırtına gibi esti.
22.05.2024Cadde
‘Çok ayıp’
‘Çok ayıp’Birce Akalay, önceki akşam Çırağan Palace Kempinski’de düzenlenen defileye katıldı.
22.05.2024Cadde
Cannes'a giden oyuncuları eleştiren Esra Dermancıoğlu'na Birce Akalay'dan yanıt! 'Çok ayıp'
Cannes'a giden oyuncuları eleştiren Esra Dermancıoğlu'na Birce Akalay'dan yanıt! 'Çok ayıp'Bu yıl 14-25 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Cannes Film Festivali'ne Türkiye'den de birçok ünlü isim katıldı. Bu isimler arasında yer alan Birce Akalay, kendisi gibi oyuncu Esra Dermancıoğlu'nun Cannes yorumu hakkında konuştu.
21.05.2024Cadde
Birce Akalay'dan Hakan Kurtaş açıklaması! 'Çok mutlu oldum çok'
Birce Akalay'dan Hakan Kurtaş açıklaması! 'Çok mutlu oldum çok'Cannes Film Festivali'ne katılan oyuncu Birce Akalay, bir süredir birlikte olduğu meslektaşı Hakan Kurtaş'ın, festivalde verdiği pozu romantik bir mesajla paylaşması hakkında konuştu.
18.05.2024Cadde
7 bin kişiyle bahar coşkusu
7 bin kişiyle bahar coşkusuSuzan Kardeş, önceki akşam unutulmaz bir Hıdırellez Festivali’ne imza attı. Maximum Uniq Açıkhava’da 7 bin kişinin karşısına çıkan sanatçıya, Birce Akalay, Simge Sağın, Serkan Çağrı, Deniz Çakır ve Ayta Sözeri eşlik etti.
7.05.2024Cadde
İlk karelere tam not
İlk karelere tam notSalih Bademci, Bensu Soral, Birce Akalay ve Okan Yalabık’ın başrollerini paylaştığı ‘Bir Cumhuriyet Şarkısı’ filminin oyuncu kadrosuna katılan Ertan Saban’ın, merakla beklenen ilk kareleri yayınlandı.
30.04.2024Cadde
‘İnsanın özgüvenli hâli en güzeli’
‘İnsanın özgüvenli hâli en güzeli’Birce Akalay, yapay zekâya gerçek güzellik tanımlarının öğretilmesi gerektiğini söyledi.
19.04.2024Cadde
'Bir Cumhuriyet Şarkısı' filminden ilk kareler
'Bir Cumhuriyet Şarkısı' filminden ilk karelerYağız Alp Akaydın’ın yönetmen koltuğunda oturduğu, BKM yazı ekibinin senaryosunu kaleme aldığı 'Bir Cumhuriyet Şarkısı' filminin setinden ilk fotoğraflar yayınlandı.
18.04.2024Cadde
İlk kareler yayınlandı
İlk kareler yayınlandıKadrosunda Salih Bademci, Ertan Saban, Ahmet Rıfat Şungar, Birce Akalay, Melis Sezen, Şifanur Gül, Mehmet Özgür, Emre Karayel, Bensu Soral ve Okan Yalabık’ın yer aldığı ‘Bir Cumhuriyet Şarkısı’ filminin setinden ilk fotoğraflar yayınlandı.
18.04.2024Cadde
Tatil tercihleri yurt dışı oldu
Tatil tercihleri yurt dışı olduÜnlü isimler, Ramazan Bayramı tatilini fırsat bilip, tercihini yurt dışından yana kullandı.
9.04.2024Cadde
Birce Akalay aşka geldi! Hakan Kurtaş ile ilk paylaşım
Birce Akalay aşka geldi! Hakan Kurtaş ile ilk paylaşımMeslektaşı Hakan Kurtaş ile yeni bir aşka yelken açan ünlü oyuncu Birce Akalay, aşka geldi. Sevgilisiyle çekilen bir karesini ilk kez takipçileriyle paylaşan ünlü isim, kısa sürede sosyal medyada gündem oldu.
6.04.2024Cadde
‘Her şey harika gidiyor’
‘Her şey harika gidiyor’Melis Sezen, ‘Bir Cumhuriyet Şarkısı’ filminin çekimlerine devam ediyor.
2.04.2024Cadde
Birce Akalay'dan Hakan Kurtaş ve 'kıskançlık' itirafları! 'Ortalığı havaya kaldırırım'
Birce Akalay'dan Hakan Kurtaş ve 'kıskançlık' itirafları! 'Ortalığı havaya kaldırırım'Meslektaşları Murat Ünalmış (2011-2012) ve Sarp Levendoğlu (2014-2017) ile evlenip boşanan Birce Akalay, gönlünü yine bir oyuncu olan Hakan Kurtaş'a kaptırdı. Çiftin birlikteliği, Sevgililer Günü’nde Beyoğlu’nda bir sinemada el ele film izlerken görüntülenmeleriyle ortaya çıktı. Yeni ilişkisi hakkında konuşan güzel oyuncu, bir de 'kıskançlık' itirafında bulundu.
28.03.2024Cadde

Benzer Haber Etiketleri

Birce Akalay Kimdir ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.