Bireysel Emeklilik

Bireysel Emeklilik

Son dakika bireysel emeklilik haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan bireysel emeklilik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan bireysel emeklilik haber sayfamızda...

Bireysel Emeklilik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.531 bireysel emeklilik haberi bulunmuştur.
“Bugüne kadar bin 12 yeni kadın kooperatifinin kurulmasını sağladık”
“Bugüne kadar bin 12 yeni kadın kooperatifinin kurulmasını sağladık”Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, kendi işini kurmak isteyen kadınların önemli fırsatlar yakaladığı kooperatiflerle kadın istihdamı alanında ciddi bir atılım sağlandığını belirterek, “81 il müdürlüğümüz koordinasyonunda oluşturduğumuz Kadın Kooperatifleri Çalışma Grupları aracılığıyla bugüne kadar bin 12 yeni kadın kooperatifinin kurulmasını sağladık” dedi.
19.01.2024Ekonomi
Altın, borsa ve mevduat gibi getiri sağlıyor! Devlet katkısı 72 bin TL’ye çıktı
Altın, borsa ve mevduat gibi getiri sağlıyor! Devlet katkısı 72 bin TL’ye çıktıGeçtiğimiz yıl altın, borsa ve mevduat yatırımcılara yüksek getiri sunmuştu. Ancak paralarını Bireysel Emeklilik Sistemi’nde (BES) değerlendirmek isteyenler için de cazip fırsatlar sunuluyor. BES’te devlet katkısı arttı. Peki şu anda BES’e yatırım yapmak mantıklı mı? İşte cevabı...
12.01.2024Ekonomi
BES İPTALİ 2024: Otomatik ve Zorunlu BES Nasıl İptal Edilir? SMS ve Telefonla Bireysel Emeklilik İptal İşlemleri
BES İPTALİ 2024: Otomatik ve Zorunlu BES Nasıl İptal Edilir? SMS ve Telefonla Bireysel Emeklilik İptal İşlemleriBireysel Emeklilik, kişilerin iş hayatında birikim yapabilmelerini sağlayan özel emeklilik sistemedir. Emeklilik döneminde harcanabilmesi amaçlanmaktadır. Emeklilik döneminde ek gelir sağlayarak refah bir yaşam sürmesi amaçlanan bu sisteme katılmak zorunlu değildir. 18 yaşını geçen herkes dilerse Bireysel Emeklilik Sistemine katılabilir. Dileyen Bireysel Emeklilik iptali yaparak sistemden çıkabilirler. Otomatik katılım BES iptali için yapılması gereken birkaç işlem bulunur ve şartlar vardır. Zorunlu BES iptali nasıl yapılır? “Bireysel Emeklilik İptali 2024” içeriğimizden detaylı bilgi elde edebilirsiniz.
3.01.2024Ekonomi
BES KESİNTİ ORANI 2024 📌 Yeni BES KESİNTİSİ ne kadar oldu? Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) iptali nasıl yapılır, BES'ten nasıl çıkılır?
BES KESİNTİ ORANI 2024 📌 Yeni BES KESİNTİSİ ne kadar oldu? Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) iptali nasıl yapılır, BES'ten nasıl çıkılır?Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), asgari ücrete yapılan artış sonrasında değişen kalemler arasına girdi. GSS primleri, kıdem tazminatı, yaşlılık maaşı gibi ödemeleri değiştiren yeni asgari ücretle 2024 BES kesintisi de belli oldu. Oranların düzenlenmesi işe Bireysel Emeklilik Sistemi iptali araştırılıyor. Peki, BES'ten nasıl çıkılır?
29.12.2023Bilgi Rehberi
‘Geleceğe emin adımlarla ilerliyoruz’
‘Geleceğe emin adımlarla ilerliyoruz’Bireysel Emeklilik Sistemi’nde (BES) faizsiz ürünleriyle öncü faaliyetler yürüttüklerini belirten Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, 10 yılda biriktirdikleri deneyim ve güvenle geleceğe daha güçlü ve emin adımlarla ilerlediklerini söyledi.
25.12.2023Sigorta
Tasarruf aracı olarak BES’e büyük ilgi var
Tasarruf aracı olarak BES’e büyük ilgi varKatılım Emeklilik Genel Müdürü Sincek, 2003’te 200 bin kişi ve 43 milyon TL’lik fonla başlayan BES’in bugün 683 milyar lira fon büyüklüğü ve 15.7 milyon katılımcıya ulaştığını söyledi.
22.11.2023Sigorta
Beşiktaş Başkan Adayı Hasan Arat projelerini açıkladı!
Beşiktaş Başkan Adayı Hasan Arat projelerini açıkladı!Beşiktaş’ta 3 Aralık Pazar günü yapılacak olağanüstü seçimli genel kurul öncesinde başkan adaylarından Hasan Arat, projelerini tanıttı. Wolkswagen Arena'da yapılan ‘Beşiktaşlıların Yolu’ lansmanına siyah-beyazlı taraftarlar da katıldı.
17.11.2023Beşiktaş
'12. Kalkınma Planı'yla 5 yıllık yol haritası! Kişi başı gelir hedefi 17.554 dolar
'12. Kalkınma Planı'yla 5 yıllık yol haritası! Kişi başı gelir hedefi 17.554 dolar12 .Kalkınma Planı, TBMM Başkanlığı’na sunuldu. 2024-2028 yıllarını kapsayan plana göre 2023’te enflasyonun yüzde 65 olacağı tahmin edilirken, 2028’de yüzde 4.7’ye düşeceği öngörüldü.
17.10.2023Ekonomi
Milyonları ilgilendiriyor! BES'te 67 bin lira detayı
Milyonları ilgilendiriyor! BES'te 67 bin lira detayıBireysel emeklilik sisteminde yeni dönemin ayrıntıları Resmi Gazete'de yayımlandı. Yeni yönetmelikle katılımcılar evlilik, konut alımı ve afet gibi durumlarda birikimlerini kısmi olarak çekebilecek. Ekonomist Muhammet Bayram BES'teki 67 bin TL detayını anlattı.
28.09.2023Ekonomi
BES'te yeni dönem! Sistemden çıkmadan paranın yarısını çekme hakkı
BES'te yeni dönem! Sistemden çıkmadan paranın yarısını çekme hakkıEvlilik, konut satın alma, üniversite eğitimi ve doğal afet durumlarında BES kullanıcılarına sistemden çıkmadan birikimlerinin yüzde 50’sine kadar olan kısmını çekme hakkı tanınıyor. İşte ayrıntılar...
27.09.2023Ekonomi
BES'te yeni dönem! Resmi Gazete'de yayımlandı
BES'te yeni dönem! Resmi Gazete'de yayımlandıBireysel Emeklilik Sistemi'nde kısmen ödeme hakkında yönetmelik değişikliği Resmi Gazete'de yayımlandı. Değişiklik ile katılımcılar sistemden çıkmadan birikimlerinin yüzde 50'sine kadar olan kısmını toplu olarak alabilecek.
26.09.2023Ekonomi
DASK'ın kapsamının genişletilmesi için çalışmalar sürüyor
DASK'ın kapsamının genişletilmesi için çalışmalar sürüyorUluslararası Sigorta Zirvesi'nde afetlerde sigortacılığın önemi konuşuldu. DASK'ın diğer afetleri de kapsayacak şekilde dönüştürülmesi hedeflendiğini belirten Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Osman Çelik, "Afet sigorta mekanizması kurularak vatandaşların tüm afet tehlikelerini kapsayacak şekilde korunması önemseniyor ve buna yönelik çalışmalar devam ediyor" dedi.
25.09.2023Ekonomi
3 SORU 3 CEVAP! BES'te yeni dönem
3 SORU 3 CEVAP! BES'te yeni dönemBireysel Emeklilik Sistemi'nde sözleşme sonlandırılmadan birikimlerin yüzde 50'sine kadar olan kısmı, konut alımı, evlenme, doğal afet ve eğitim harcamaları için kullanılabilecek. Yapılan önemli değişiklik ile birlikte BES'in cazibesi artar mı? İşte detaylar...
22.09.2023Ekonomi
BES'te yeni dönem! Detaylar belli oldu
BES'te yeni dönem! Detaylar belli olduBireysel Emeklilik Sistemi'nde sözleşme sonlandırılmadan birikimlerin yüzde 50'sine kadar olan kısmı, konut alımı, evlenme, doğal afet ve eğitim harcamaları için kullanılabilecek.
20.09.2023Ekonomi
Erken BES’le güvenli tasarruf
Erken BES’le güvenli tasarrufBireysel Emeklilik Sistemi’nde (BES) büyüme hız kesmiyor. Ağustos ayı itibarıyla 8 milyon 320 bine ulaşan toplam katılımcının faydalandığı sistemde 18 yaş altına yönelik sözleşme sayısı da 915 bine ulaştı.
19.09.2023Sigorta
TAMAMLAYICI EMEKLİLİK SİSTEMİ ne demek, kimleri kapsıyor? 📢 Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi (TES) zorunlu mu, ne zaman yürürlüğe girecek?
TAMAMLAYICI EMEKLİLİK SİSTEMİ ne demek, kimleri kapsıyor? 📢 Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi (TES) zorunlu mu, ne zaman yürürlüğe girecek?2024-2026 yıllarını kapsayan Orta Vadeli Program yayınlandı ve ekonomide 3 yıllık yol haritası netleşti. Peki OVP’de bireysel emeklilik sistemi nasıl olacak? Yeni adıyla Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi (TES) ne demek, kimleri kapsıyor? Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi (TES) zorunlu mu, ne zaman yürürlüğe girecek?
8.09.2023Bilgi Rehberi
Yeni dönemde BES ve kıdem tazminatı nasıl olacak? ‘İşten ayrılsa bile hak korunacak’
Yeni dönemde BES ve kıdem tazminatı nasıl olacak? ‘İşten ayrılsa bile hak korunacak’2024-2026 yıllarını kapsayan Orta Vadeli Program yayınlandı ve ekonomide 3 yıllık yol haritası netleşti. Peki OVP’de bireysel emeklilik sistemi ve kıdem tazminatı nasıl olacak? SGK Uzmanı Yılmaz, tek tek anlattı. İşte detaylar...
8.09.2023Haberler
Yeni dönemde BES ve kıdem tazminatı nasıl olacak? ‘İşten ayrılsa bile hak korunacak’
Yeni dönemde BES ve kıdem tazminatı nasıl olacak? ‘İşten ayrılsa bile hak korunacak’2024-2026 yıllarını kapsayan Orta Vadeli Program yayınlandı ve ekonomide 3 yıllık yol haritası netleşti. Peki OVP’de bireysel emeklilik sistemi ve kıdem tazminatı nasıl olacak? SGK Uzmanı Yılmaz, tek tek anlattı. İşte detaylar...
8.09.2023Ekonomi
Ücretlere hedef enflasyon çıpası
Ücretlere hedef enflasyon çıpasıHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Bundan sonra ücret düzenlemeleri hedef enflasyona göre yapılacak” dedi.
8.09.2023Ekonomi
Devletin belirlediği fiyatlara ayar geliyor! Elektrik, toplu taşıma, trafik sigortası, köprü geçiş ücreti, ehliyet...
Devletin belirlediği fiyatlara ayar geliyor! Elektrik, toplu taşıma, trafik sigortası, köprü geçiş ücreti, ehliyet...Üniversite kontenjanına “iş bulma” ayarı... İş Kanunu’na esnek çalışma düzenlemesi... Elektrik, toplu taşıma, trafik sigortası, köprü geçiş ücretine yeni formül... Pek çok düzenlemeyi beraberinde getirecek olan OVP, günlük hayatı birebir etkileyecek.
8.09.2023Ekonomi
Bakan Şimşek açıkladı! Maaş zammında yeni dönem
Bakan Şimşek açıkladı! Maaş zammında yeni dönemHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Orta Vadeli Program ile ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı. Şimşek, "Kur rejiminde herhangi bir değişiklik olmayacak. Yatırımcılara ve ihracata çok güçlü destek vereceğiz" dedi. Bakan Şimşek maaş artışlarıyla ilgili de önemli mesajlar verdi.
7.09.2023Ekonomi
‘Hesabını bilen kadınlar’ bu programla güçlenecek
‘Hesabını bilen kadınlar’ bu programla güçlenecekGaranti BBVA, kapsayıcı büyüme stratejisi doğrultusunda henüz bankacılık hizmetleriyle tanışmamış kadınların desteklenmesi, potansiyellerini keşfetmeleri ve ekonomik hayata aktif katılımlarını sağlamak amacıyla ‘Hesabını Bilen Kadınlar’ programına başlıyor. Program, kadınların temel finansal konularda eğitim almasına ve kendi ekonomilerini yönetmelerine destek olmayı amaçlıyor.
31.07.2023Ekonomi
Dijitale yatırım devam ediyor
Dijitale yatırım devam ediyorKatılım Emeklilik, müşterilerinin BES ve sigorta ürünlerine çevrimiçi kanallardan ulaşmasını sağlayan dijital dönüşümde de yatırımlarını artırıyor.
21.07.2023Sigorta
EYT'de ikinci maaş detayı! 'Çok daha yüksek gelir getireceği kesin'
EYT'de ikinci maaş detayı! 'Çok daha yüksek gelir getireceği kesin'Emekli maaşı bağlama işlemleri nisan ayında tamamlanan EYT'lilerin bayram ikramiyeleri ödenmeye başlıyor. Yeminli Mali Müşavir Ahmet Kurtuluş EYT'lilerin BES avantajını değerlendirdi.
9.05.2023Ekonomi
BES birikimi ile kredi imkânı
BES birikimi ile kredi imkânıBES katılımcıları, birikimlerini teminat olarak kullanıp sistemden çıkmadan bankalardan kredi kullanabilecek.
29.03.2023Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Bireysel Emeklilik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.