Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri

Son dakika Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri haber sayfamızda...

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.075 birleşmiş milletler genel sekreteri haberi bulunmuştur.
Dünyanın yeni kabusu! Omicron baskını
Dünyanın yeni kabusu! Omicron baskınıDünyanın yeni kabusu haline gelen Omicron varyantı baskın tür olma yolunda. Varyantın Güney Afrika'nın dünyayı uyarmasından 4 gün önce İskoçya'da tespit edildiği belirtildi. Omicron'un COP26 zirvesi ya da ragbi maçıyla taşınmış olabileceği kaydedildi.
3.12.2021Dünya
Son Dakika... Türkiye'nin dibine kadar geldi! Omicron paniği büyüyor
Son Dakika... Türkiye'nin dibine kadar geldi! Omicron paniği büyüyorSon dakika haberlere göre, dünyayı kasıp kavuran koronavirüsün en tehlikeli varyantı olduğu düşünülen Omicron için peş peşe tedbirler açıklanıyor. ABD Başkanı Biden Omicron'a savaş açacağını duyururken, Yunanistan da ilk vakanın tespit edildiğini bildirdi. Alarm zilleri çalan Rusya'dan da ek tedbir açıklaması geldi.
2.12.2021Dünya
‘Ülkeler dönüşüme ayak uydurmalı’
‘Ülkeler dönüşüme ayak uydurmalı’Glasgow’da düzenlenen COP26 sona erdi. Uzmanlar, iklim zirvesindeki taahhütlerin takipçisi olunması gerektiğini belirtirken, ülkelerin dönüşüme ayak uydurmak zorunda olduğunu ifade etti.
26.11.2021Ekonomi
30. yılımızda çağrımız aynı: Şiddete sessiz kalmayın!
30. yılımızda çağrımız aynı: Şiddete sessiz kalmayın!BM Kadın Birimi Ülke Direktörü Asya Varbanova, ‘Kadınlara Yönelik Şiddete Karşı 16 Günlük Aktivizm’de şiddete sessiz kalmayın çağrısı yaptı.
25.11.2021Gündem
COP26: İlerleme var ama pek yeterli değil
COP26: İlerleme var ama pek yeterli değilTarihi bir haftayı geride bıraktık...
16.11.2021Ekonomi
‘Hâlâ felaketin kapısını çalıyoruz’
‘Hâlâ felaketin kapısını çalıyoruz’COP26’da ülkeler, iklim değişikliğine karşı alınacak bir dizi önlemi içeren bir anlaşmayı imzalarken, BM Genel Sekreteri Guterres, “Hâlâ iklim felaketinin kapısını çalıyoruz” değerlendirmesini yaptı.
15.11.2021Dünya
İklim zirvesi beklentileri karşılamadı
İklim zirvesi beklentileri karşılamadıGlasgow'daki BM iklim zirvesinde iki hafta süren müzakereler sonucunda imzalanan anlaşma, Paris hedeflerini canlı tutmayı başarsa da küresel ısınma ve etkilerini azaltma konusunda yetersiz bulundu.
14.11.2021Dünya
Beyaz perdenin feminist gücü 46 yaşında
Beyaz perdenin feminist gücü 46 yaşında“Wonder Woman” (Harika Kadın) eğer o oyuncular ve dublaj sanatçıları olmasaydı, Hollywood’dan yola çıkıp dünyayı bu kadar cezbedici bir şekilde etkisine almayacaktı... Söz konusu sanatçıların “kadının gücü” olarak ekrana ve beyaz perdeye taşıdığı “Wonder Woman” 46 yaşını geride bırakırken eskimeyen bir şöhretle yoluna devam ediyor
14.11.2021Dünya
Son dakika: BM İklim Değişikliği Konferansı'nda anlaşmaya varıldı
Son dakika: BM İklim Değişikliği Konferansı'nda anlaşmaya varıldıÜlkeler, 26. BM İklim Değişikliği Konferansı'nda (COP26) "hayal kırıklıkları" arasında anlaşmaya vararak, gelecek yılın sonuna kadar 2030 emisyon azaltma hedeflerini güçlendirmeyi kabul etti. Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, "Kırılgan gezegenimiz pamuk ipliğine bağlı. Hala iklim felaketinin kapısını çalıyoruz." dedi.
13.11.2021Dünya
Hedeflerin çok uzağında
Hedeflerin çok uzağındaBüyük önem taşıyan COP26’da sona gelinirken, verilen vaatler umut verici olsa da hedeflerin hâlâ uzağındayız. Uzmanlar, 1.5 santigrat derece hedefinin bu şartlar altında tutturulmasının zor olduğu görüşünde
13.11.2021Dünya
Guterres'den 'Glasgow' değerlendirmesi: Ümit verici ama yeterli değil
Guterres'den 'Glasgow' değerlendirmesi: Ümit verici ama yeterli değilBirleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Glasgow'da verilen iklim taahhütlerinin "ümit verdiğini ancak yeterli olmadığını" söyledi.
11.11.2021Dünya
BM’den iklim krizi için acil durum istediler
BM’den iklim krizi için acil durum istedilerİsveçli çevreci Greta Thunberg’in de aralarında bulunduğu 14 aktivist, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres’i “dünya çapında bir iklim acil durumu” ilan etmeye çağıran bir dilekçe verdi.
11.11.2021Dünya
Kıbrıs özel temsilciliğine Kanadalı diplomat Stewart atandı
Kıbrıs özel temsilciliğine Kanadalı diplomat Stewart atandıBirleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Guterres, Kıbrıs özel temsilciliğine Kanadalı diplomat Colin Stewart'ı atadı.
4.11.2021Dünya
Sudan'da peş peşe kritik gelişmeler! 'Bakanların serbest bırakılması' emri geldi
Sudan'da peş peşe kritik gelişmeler! 'Bakanların serbest bırakılması' emri geldiSudan Ordusu Komutanı Orgeneral Abdulfettah el-Burhan, 25 Ekim'deki askeri müdahale sırasında gözaltına alınan 4 bakanın serbest bırakılması emrini verdi. Orgeneral Abdulfettah el-Burhan'ın, yeni Egemenlik Konseyinin üyelerini onayladığı belirtildi. Öte yandan ordunun geçiş yönetiminin sivil kanadına yaptığı askeri müdahaleye karşı protestolar sürüyor.
4.11.2021Dünya
BM'den Etiyopya'da taraflara ateşkes çağrısı
BM'den Etiyopya'da taraflara ateşkes çağrısıBirleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, Etiyopya'da artan çatışmalar ve olağanüstü hal kararının ardından taraflara ateşkes çağrısında bulundu.
2.11.2021Dünya
‘Kendi mezarımızı kazıyoruz’
‘Kendi mezarımızı kazıyoruz’BM 26. İklim Konferansı’nın Liderler Zirvesi’nin açılış konuşmalarında, gezegenin ve dünyanın geleceği için kara bir tablo çizildi. BM Genel Sekteri Guterres, doğaya tuvalet gibi davranmaya bir son vermemiz gerektiğini belirtirken, İngiltere Başbakanı Boris Johnson gezegenin durumunu bir bombaya bağlı James Bond’a benzetti.
2.11.2021Dünya
Kritik uyarı: 'Kendi mezarımızı kazıyoruz'
Kritik uyarı: 'Kendi mezarımızı kazıyoruz'Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, "Karbon ile kendimizi öldürmeye, doğaya tuvaletmiş gibi davranmaya artık son verelim. Kendi mezarımızı kazıyoruz." dedi.
1.11.2021Dünya
Gezegen için ya hep ya hiç! Dünya için son şans...
Gezegen için ya hep ya hiç! Dünya için son şans...Dünya’nın felaketin eşiğinden dönmesi için 120’ye yakın liderin yanı sıra 30 bin kişinin katılacağı 26. İklim Değişikliği Konferansı (COP26) Glasgow’da başladı. Küresel sıcaklık artışının 1.5 dereceyle sınırlandırılmasına odaklanılacak konferans için Glasgow’a giden Greta Thunberg, rock yıldızı gibi karşılandı.
1.11.2021Dünya
Dünyanın merakla beklediği rapor yayımlandı! 'Son şans'
Dünyanın merakla beklediği rapor yayımlandı! 'Son şans'Dünyada "kayıtlardaki en sıcak 7 yıl" olacağı öngörülen son 7 yılda deniz seviyesi de zirveye çıktı.
31.10.2021Dünya
G20’nin gündemi pandemi ve iklim
G20’nin gündemi pandemi ve iklimKoronavirüs salgınının başlamasından bu yana ilk kez yüz yüze bir araya G20 liderleri fakir ülkelere daha fazla aşı gönderilmesi çağrısıyla açıldı. Zivenin ana gündeminde ayrıca iklim değişikliği de var
31.10.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, G-20 Zirvesi'nde dünya liderleriyle sohbet etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, G-20 Zirvesi'nde dünya liderleriyle sohbet ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi'ne katılan ABD Başkanı Joe Biden, Almanya Başbakanı Angela Merkel, İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Hindistan Başbakanı Narendra Modi ve Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonia Guterres ile sohbet etti.
30.10.2021Siyaset
Son dakika... G20 Zirvesi'nde aile fotoğrafı öncesi dikkat çeken kare
Son dakika... G20 Zirvesi'nde aile fotoğrafı öncesi dikkat çeken kareDünya liderleri G20 Zirvesi için İtalya'nın başkenti Roma'da bir araya geliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G20 Zirvesi'nde İtalya Başbakanı Draghi tarafından karşılandı. Aile fotoğrafı öncesi ise Erdoğan ile Biden kısa süreli bir sohbet gerçekleştirdi.
30.10.2021 Siyaset
‘Ders alacak değiliz!’
‘Ders alacak değiliz!’Türkiye’nin BM Daimi Temsilcisi Sinirlioğlu, Güvenlik Konseyi’nde Çin’in “Suriye’de insan hakları hukukuna uyma” çağrısını yanıtladı: “Uluslararası insan hakları hukukunu ve insani hukuku ihlal edenlerden ders alacak değiliz”
29.10.2021Dünya
BM Güvenlik Konseyi'nde Türkiye-  Çin gerilimi! Sizden ders alacak değiliz
BM Güvenlik Konseyi'nde Türkiye- Çin gerilimi! Sizden ders alacak değilizTürkiye'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu, Türkiye'ye "Suriye'de insan hakları hukukuna uyma" çağrısı yapan Çin'in BM Daimi Temsilci Yardımcısı'na, "Uluslararası insan hakları hukukunu ve insani hukuku ihlal edenlerden ders alacak değiliz." yanıtını verdi.
28.10.2021Dünya
Bu kez dünyayı protesto ettiler
Bu kez dünyayı protesto ettilerAfganistan’da Taliban’ın yönetimi ele geçirmesi sonrası, çalışma ve eğitim haklarından mahrum edilmelerini protesto eden Afgan kadınları, bu kez uluslararası topluma karşı gösteri düzenledi.
27.10.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.