Borusan

Borusan

Son dakika borusan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan borusan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan borusan haber sayfamızda...

Borusan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.204 borusan haberi bulunmuştur.
Antik dünyaya zamansız bakış
Antik dünyaya zamansız bakışAxel Hütte’nin Ege ve Akdeniz coğrafyasındaki antik kentleri yorumlayıp belgelediği görkemli projesi “Chronostasis”, antik dünyayı zamansız bir bakışla bugüne getiriyor
23.05.2022Arkeoloji
Antik şehirlerin izinde
Antik şehirlerin izindeBorusan Contemporary’nin sergisi “Chronostasis”, Anadolu’nun antik kentlerinin zengin tarihini yeniden keşfetmeye çağırıyor...
15.05.2022Kültür Sanat
İşte Türki̇ye’nin EN ETKİN 50 CHRO’SU
İşte Türki̇ye’nin EN ETKİN 50 CHRO’SUDataExpert iş birliğinde BMI tarafından yürütülen ‘En Etkin 50 CHRO’ araştırması kapsamında, Türkiye’de açıklanan 500 listeleri, borsaya kote şirketler, holdingler ve araştırmaya yapılan başvurular baz alınarak 1.500’ün üzerinde organizasyon belirlendi. Cirosal büyüklüğü, aktif büyüklüğü, çalışan sayısı, organizasyonun sektördeki repütasyonu yönlerinden araştırmaya dahil edilen 1.000’in üzerinde organizasyonun en üst düzey İnsan Kaynakları yöneticisine ulaşıldı. Adaylar belirlenirken, görev süresi 1 yıldan kısa olan ve araştırmada yer almak istemeyen CHRO’lar kapsam dışı bırakıldı. Adaylardan, performans ve iş deneyimlerine ek olarak; pandemi döneminde üstlendikleri sorumluluklar ve geçirdikleri değişimlere ilişkin bilgiler temin edildi. Temin edilen bilgiler, danışma kurulu tarafından analiz edildi. Danışma kurulunun oylama ve değerlendirmeleri sonucunda performanslarıyla dikkat çeken Türkiye’nin En Etkin 50 İK Yöneticisi belirlendi.
Şarık Tara’nın anısına
Şarık Tara’nın anısınaEnka Holding Şirketler Grubu’nun dört yıl önce yaşamını kaybeden onursal başkanı Şarık Tara’nın doğum günü anısına önceki akşam Enka Sanat’ta özel bir program hazırlandı.
11.04.2022Cadde
Borusan'dan 3 yılda 12 milyar TL yatırım
Borusan'dan 3 yılda 12 milyar TL yatırımBorusan Grubu, 200 yıllık şirket olma hedefiyle açıkladığı yeni yol haritasında, 'temel', 'yakın' ve 'yeni' alanlarda büyümeyi hedeflerken 'kurumsal girişim sermayesi' ile start-up’lara yatırımı odağına aldığını duyurdu. Borusan Grubu, dijitalleşmeye 2019 - 2021 döneminde 790 milyon TL’lik yatırım yaparken, önümüzdeki 3 yıl içinde bu miktarı ikiye katlamayı planlıyor.
1.04.2022Ekonomi
‘Düş Suda’ şairini anlatıyor
‘Düş Suda’ şairini anlatıyorBorusan Contemporary, “Düş Suda” başlıklı sergisi paralelindeki etkinlik programlarına “Edip Cansever Üzerine Konuşmalar” serisi ile devam ediyor.
11.03.2022Kültür Sanat
Renkler ve sesler İstanbul'da birleşiyor
Renkler ve sesler İstanbul'da birleşiyorBu yıl 50'nci kez düzenlenecek olan İstanbul Müzik Festivali şehri sahneye dönüştürmeye hazırlanıyor. Kendi yolculuğuna göndermeler yapan bir program hazırlayan festivalin teması da İstanbul...
Üreticiye müjde!
Üreticiye müjde!İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in ‘Başka Bir Tarım Mümkün’ vizyonuyla oluşturulan İzmir Tarımı stratejisi doğrultusunda, çiftçilere ücretsiz danışmanlık hizmeti veriliyor
21.02.2022Ege
‘Andaluz’u ilk kez Evcil’den dinleyin
‘Andaluz’u ilk kez Evcil’den dinleyinUnutulmuş “Büyük Usta” olarak nitelendirilen Rus besteci Thomas de Hartmann'ın eserleri ilk kez seslendirilip kayıt altına alındı.
13.02.2022Kültür Sanat
Borusan şirketlerinden sürdürülebilirlik imzası
Borusan şirketlerinden sürdürülebilirlik imzasıBorusan Grup şirketlerinden Borçelik, Borusan Cat, Borusan Mannesmann ve Borusan Otomotiv Grubu, Borusan Holding’in 2006 yılında imzacısı olduğu UN Global Compact’e (Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları) katıldı.
12.02.2022Ekonomi
İşte Türki̇ye’ni̇n EN ETKİN 50 CFO’SU
İşte Türki̇ye’ni̇n EN ETKİN 50 CFO’SUObir kuş... O bir uçak... O ‘Superman’... Bir kuşak bu repliği iyi hatırlar. Peki şöyle desek: O bir stratejist, o bir operatör, o bir katalizör ve hatta o bir koruma... Bu kim mi? O bir CFO (Chief Financial Officer) ya da tercihinize göre Mali İşler Başkanı veya Finans Direktörü. Bu yüksek sorumluluk taşıyan iş şimdi çok daha da kritik. Pandemiyle birlikte dijitalleşme adeta zincirinden boşandı. Dijital teknolojinin değiştirmek için kapısını çalmadığı iş modeli yok. CFO’ların rolü de bu hızlı değişim sürecinde yeni baştan tanımlanıyor. Temel finans faaliyetleri dışında strateji, verimlilik ve şirketlerine değer katacak proje yönetiminde elleri hiç olmadığı kadar güçlü. İş artık sadece nakit akışını yönetmekle sınırlı değil, onlar şirketleri geleceğe hazırlayan yöneticiler. Tabii kur dalgalanmalarından jeopolitik risklere; küresel enflasyondan Kovid varyantlarına bir çok riskin kol gezdiği bir dünyada... Milliyet Executive’in bu sayısında sizleri bu zorlu görevde sergiledikleri performansla dikkat çeken Türkiye’nin En Etkin 50 Finans Yöneticisi’yle tanıştırıyoruz.
Borusan’dan gençlere Teknoloji Okulu
Borusan’dan gençlere Teknoloji OkuluBorusan Holding, Teknoloji Okulu projesini hayata geçirdi.
2.02.2022Eğitim
Fırsat eşitliği sağlayan proje
Fırsat eşitliği sağlayan projeBorusan Holding İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Grup Başkanı Nursel Ölmez Ateş, holdingin, Toptalent gençlik platformuyla birlikte hayata geçirdiği Borusan Teknoloji Okulu'nda gençlere eğitim fırsatı sunulduğunu söyledi.
1.02.2022Ekonomi
Serhan Acar yazdı: Formula 1’e bir kala
Serhan Acar yazdı: Formula 1’e bir kalaFormula 2’de yarışan ilk Espor sürücüsü olmayı başaran Cem Bölükbaşı’nın hikayesi, arabalara ve hıza olan ilgisini fark eden ailesinin yönlendirmesiyle, 5 yaşında motokros yarışları ile başladı. 2004’te 6 yaşındayken ilk şampiyonluğuna ulaştı.
16.01.2022Motor Sporları
Cem Bölükbaşı'nın ilk yarışı ne zaman? Cem Bölükbaşı kimdir, kaç yaşında?
Cem Bölükbaşı'nın ilk yarışı ne zaman? Cem Bölükbaşı kimdir, kaç yaşında?Cem Bölükbaşı FIA Formula 2 Şampiyonası'nda yarışacak ilk Türk yarış pilotu olarak tarihe geçiyor. Charouz Racing System takımıyla anlaştığını duyuran Cem Bölükbaşı ile ilgili ayrıntılar ise merak ediliyor. Peki, Cem Bölükbaşı kimdir, kaç yaşında? Cem Bölükbaşı'nın ilk yarışı ne zaman?
13.01.2022Motor Sporlari
Borusan’da eşsiz anlar
Borusan’da eşsiz anlarAmsterdamlı klarnet ustası Oğuz Büyükberber ile bir araya gelen Meinrad Kneer ve Yorgos Dimitriadis’in eşsiz birleşiminden dökülen notalara doyamayacağınız “Oğuz Büyükberber Trio”, 14 Ocak’ta Borusan Müzik Evi’nde sanatseverleri bekliyor...
‘Yolda görsem herhalde ağlarım’
‘Yolda görsem herhalde ağlarım’“Her sabah işe geleceğim için çok mutlu oluyorum. Her prototip yola çıkınca ağlamaklı oluyorum. Ürettiğimiz otomobili sokakta görürsem de ağlarım gibi geliyor...”
Sanat maratonu
Sanat maratonuMüzikte yeni, renkli ve özgün olanı takip eden Borusan Müzik Evi, sahnesinde ağırladığı birbirinden farkı sanatçıların çalışmalarını dinleyicilerine ulaştırmaya devam ediyor.
1.01.2022Cadde
Özgür Can Çoban kimdir, nereli? Özgür Can Çoban kaç yaşında? İşte şarkıları
Özgür Can Çoban kimdir, nereli? Özgür Can Çoban kaç yaşında? İşte şarkılarıÖgür Can Çoban hakkında merak edilenleri haberimize ekledik. Özgür can Çoban kimdir, nereli? Özgür Can Çoban kaç yaşında? Büyük beğeniyle dinlenen şarkılarıyla adı anılan Özgür Can Çoban'ın hayatına dair bilinenler şu şekilde...
31.12.2021Cadde
Karbon ayak izini azaltacak işbirliği
Karbon ayak izini azaltacak işbirliği Borusan Otomotiv ve Borusan EnBW Enerji, elektrikli BMW otomobil sahiplerine temiz enerji kullanım fırsatı sunuyor.
28.12.2021Otomobil
İhracatçılar 2022 hedefi için kenetlendi
İhracatçılar 2022 hedefi için kenetlendiTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, Yeni Yıl Buluşması'nda yaptığı konuşmada, "İnşallah yakın zamanda ‘Dış Ticaret Fazlası Veren Türkiye’ hedefimize el birliğiyle ulaşacağız. 2022 yılında bunu gerçekleştireceğimize inanıyorum" dedi.
28.12.2021Uzmanpara
TİM Başkanı: 'Dış Ticaret Fazlası Veren Türkiye' hedefimize ulaşacağız
TİM Başkanı: 'Dış Ticaret Fazlası Veren Türkiye' hedefimize ulaşacağızTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, Yeni Yıl Buluşması'nda yaptığı konuşmada, "İnşallah yakın zamanda ‘Dış Ticaret Fazlası Veren Türkiye’ hedefimize el birliğiyle ulaşacağız. 2022 yılında bunu gerçekleştireceğimize inanıyorum" dedi.
28.12.2021Ekonomi
Ülker’de üst düzey atama
Ülker’de üst düzey atamaÜlker Bisküvi’de önemli bir görev değişimi yaşandığı açıklandı. Kamu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamaya göre, Ülker Bisküvi’de CFO görevine 3 Ocak 2022 tarihinden geçerli olmak üzere Fulya Banu Sürücü getirildi.
15.12.2021Uzmanpara
‘Söylerken ağladım’
‘Söylerken ağladım’Nil Karaibrahimgil’in Yuvam Dünya için yazıp söylediği, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın seslendirdiği ‘Uyan Anne, Uyan Baba’ parçası, 42 Maslak Good Spaces’ta yapılan lansmanla tanıtıldı.
15.12.2021Cadde
'Yeşil Ekonomi'ye dikkat çekildi
'Yeşil Ekonomi'ye dikkat çekildiBeşinci İstanbul Ekonomi Zirvesi "Yeşil Ekonomi" ana temasıyla gerçekleşti. Zirvenin açılışında konuşan İstanbul Ekonomi Zirvesi İcra Kurulu Başkanı Abdullah Değer “Bugün burada 5. Ekonomi Zirvesi’ni düzenlemekten gurur duyuyorum. Bizim misyonumuz dünyayı kurtarmak değil. Ancak dünya var olduğundan beri yaşanabilecek tüm sıkıntılarla karşılaştık. Son 100 yıldaki endüstriyel ve insanların dünyayı yanlış kullanmasından kaynaklı doğaya çok zarar verdik. Bundan sonraki yüzyılda gelecek nesillere çok daha iyi bir dünya bırakabiliriz. İstanbul Ekonomi Zirvesi’nin, dünyayı kurtarma gibi bir iddiası yok ama, dünyayı kurtarma iddiası olan insanları buluşturma iddiası var” dedi.
12.12.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Borusan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.