Britanya

Britanya

Son dakika Britanya haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Britanya gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Britanya haber sayfamızda...

Britanya

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.444 britanya haberi bulunmuştur.
İngiliz cazının efsanesine veda
İngiliz cazının efsanesine vedaThe Guardian’da yer alan habere göre müzisyenin vefatı, önceki gün İngiltere’deki basın temsilcisi tarafından doğrulandı.
5.03.2021 Kültür Sanat
685 Nerenin Telefon Kodu? +685 Hangi Ülkeye Ait?
685 Nerenin Telefon Kodu? +685 Hangi Ülkeye Ait?Alan kodu, ülkeler arasında yapılan telefon görüşmelerinin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesini sağlar. Başına alan kodu girilmeyen bir telefon numarası ile arama yapmak mümkün değildir. 685 alan kodunun hangi ülkeye ait olduğunu sizin için derledik.
21.04.2020Telefon Kodu
44 Nerenin Telefon Kodu? +44 Hangi Ülkeye Ait?
44 Nerenin Telefon Kodu? +44 Hangi Ülkeye Ait?Alan kodları, ülkeler arasındaki telefonla iletişimin olmazsa olmazıdır. Alan kodu sayesinde insanlar, ülkeler arasındaki hatlarda karışıklık yaşamadan hedef ülkeyi arayabilirler. Farklı bir ülkeyi aramak için alan kodunun başına 00 yazılır. Ardından ilgili ülkenin alan kodu tuşlanır ve çevrilmek istenen numara girildikten sonra arama tuşuna basılır. Dünyada en çok kullanılan alan kodlarından biri olan 44'ün hangi ülkeye ait olduğunu sizler için hazırladık.
21.04.2020Telefon Kodu
Avrupa Haritası (Fiziki, Siyasi, Dilsiz): Avrupa Kıtasında Olan Ülkeler, Akarsular, Göller Nelerdir?
Avrupa Haritası (Fiziki, Siyasi, Dilsiz): Avrupa Kıtasında Olan Ülkeler, Akarsular, Göller Nelerdir?Avrupa Kıtasında toplam 64 ülke bulunmaktadır. Bu ülkelerden yarısının ya denize ya da okyanusa kıyısı vardır. Bazı ülkelerin ise hem deniz hem de okyanusa kıyısı bulunuyor. Ladoga Gölü, Avrupa'nın en büyük gölüdür ve Rusya'dadır. İdil Nehri, Tuna ve Ural Nehri ise kaynağı Avrupa'da olan en uzun nehirlerdir. Sizin için Avrupa kıtasında olan ülkeleri, akarsuları ve gölleri derledik.
14.08.2020Haritalar
Pera Film’den 8 Mart’a Özel Retrospektif
Pera Film’den 8 Mart’a Özel RetrospektifPera Müzesi Film ve Video Programları, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında, Amerikan deneysel sinemasının öncü isimlerinden Sadie Benning’in çalışmalarından oluşan retrospektif niteliğinde bir seçki sunuyor. İki hafta boyunca gösterimde kalacak “Sadie Benning: Direniş Günlükleri” adlı programda sinemaseverler, sanatçının 6 eserini çevrimiçi olarak izleyebilecek.
Konjonktürel İttifak Nedir? Tarihte Konjonktürel İttifak Örnekleri Nelerdir?
Konjonktürel İttifak Nedir? Tarihte Konjonktürel İttifak Örnekleri Nelerdir?Dilimize Fransızcadan geçmiş olan konjonktür kelimesinin orijinali ''conjoncture'' şeklinde yazılır. Türkçe karşılığı topludurum olan bu terim, I. Dünya Savaşından sonra yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandı. Konjonktürel, o anki şartları ve parametreleri göz önünde bulundurarak geleceğe dair çıkarımlarda bulunmak anlamına gelir. Konjonktürel ittifak nedir? Merak eden okurlar için tarihte konjonktürel ittifak konusunu örnekleri ile birlikte derledik.
4.03.2021Eğitim
Yalnızca 7 saniye! Gökyüzündeki ateş topu görenleri büyüledi
Yalnızca 7 saniye! Gökyüzündeki ateş topu görenleri büyülediBirleşik Krallık'ta akşam 21.55'te güvenlik kamerasına yakalanan görüntü büyük ses getirdi, göktaşı videoları anında sosyal medyada yayıldı.
2.03.2021Dünya
Son dakika... Yeni dalga geliyor! Süreç yokuş aşağı, artık yalvardılar...
Son dakika... Yeni dalga geliyor! Süreç yokuş aşağı, artık yalvardılar...Dünya genelinde 2.5 milyondan fazla insanın hayatına mal olan koronavirüs salgınının hız kesmesi umulurken, 3'ncü dalga paniği yayılmaya başladı. Avrupa'da beklenmedik bir şekilde patlak veren "aşı savaşları" nedeniyle, kıta birbirine girdi. Uzmanlar aşılamanın yavaş ilerlediğini ve bu hızda 3'ncü dalganın yıkıcı olacağını belirtirken bir dizi uyarı yaptı ancak siyasilerin kafa karışıklığı nedeniyle, süreç yokuş aşağı yuvarlanıyor.
25.02.2021Dünya
Laureus Dünya Spor Ödülleri'nin adayları belli oldu
Laureus Dünya Spor Ödülleri'nin adayları belli oldu22. Laureus Dünya Spor Ödülleri'nin adayları açıklandı.
24.02.2021Diğer
Sınırlara sığamıyor
Sınırlara sığamıyorKadın Yönetmenler Derneği’nin düzenlediği 4. Uluslararası Kadın Yönetmenler Festivali bu yıl sınırlara ve tarihlere “#sığamıyoruz!” sloganı ile yola çıkacak.
22.02.2021Kültür Sanat
Pfizer/BioNTech, hamileler için aşı denemelerini başlattı
Pfizer/BioNTech, hamileler için aşı denemelerini başlattıABD'li ilaç devi Pfizer ile Alman ortağı BioNTech, koronavirüs aşısının hamile kadınlar üzerinde etkisini araştırmaya başladı. Araştırma, 9 ülkede 4 bin kadın ile gerçekleştirilecek.
19.02.2021Dünya
Prens Philip hastaneye kaldırıldı
Prens Philip hastaneye kaldırıldı99 yaşındaki Birleşik Krallık Prensi Philip'in hastaneye arabayla gittiği ve birkaç gün daha tedavi altında tutulacağı duyuruldu. BBC'ye bilgi veren kaynaklar, Prens'te koronavirüs şüphesi bulunmadığını söylüyor.
17.02.2021Dünya
O ülke Oxford-AstraZeneca aşısının kullanımı durdurdu! Yan etkiler...
O ülke Oxford-AstraZeneca aşısının kullanımı durdurdu! Yan etkiler...Oxford-AstraZeneca aşısının kullanımı, yan etkiler nedeniyle İsveç'in iki bölgesinde durduruldu. Şirket yetkililerinden Andreas Heddini, yan etkileri ciddiye aldıklarını ve gelişmeleri yakından takip ettiklerini söyledi.
16.02.2021Dünya
Yan komşusuna ziyarete gitti, eve dönerken donarak öldü!
Yan komşusuna ziyarete gitti, eve dönerken donarak öldü!Kanada'nın Britanya Kolumbiyası eyaletine bağlı Dawson Creek'te sıcaklığın -41 santigrat dereceye kadar düştüğü bir gecede, yan komşusuna ziyarete giden kadın, evine dönerken donarak hayatını kaybetti.
10.02.2021Dünya
Yılın ilk grand slam turnuvası için gözler Avustralya'da
Yılın ilk grand slam turnuvası için gözler Avustralya'da İlk kez 1905 yılında düzenlenen, sezonun ilk grand slam tenis turnuvası Avustralya Açık'ın ana tablo maçları, yarın TSİ 03.00'te Melbourne kentinde başlayacak.
7.02.2021Tenis
125 bin yıllık dev kemik buldular!
125 bin yıllık dev kemik buldular!Fosil avcısı kardeşler, tarih öncesinden kalma dev bir kemik buldu. Kemiği inceleyen bir uzman, fosilin 125 bin yıl öncesine ait olabileceğini söyledi.
6.02.2021Dünya
İngiliz iş dünyasından 'destek uzatılsın' çağrısı!
İngiliz iş dünyasından 'destek uzatılsın' çağrısı!İngiltere’de iş dünyasının önde gelen temsilcileri, hükümetin maaş destek programının süresini uzatmaması durumunda ülkede işsizliğin ciddi şekilde artacağı uyarısında bulundu.
3.02.2021Uzmanpara
İngiliz iş dünyasından 'maaş destek programı uzatılsın' çağrısı
İngiliz iş dünyasından 'maaş destek programı uzatılsın' çağrısıİngiltere’de iş dünyasının önde gelen temsilcileri, hükümetin maaş destek programının süresini uzatmaması durumunda ülkede işsizliğin ciddi şekilde artacağı uyarısında bulundu.
3.02.2021Ekonomi
Macron: Oxford-AstraZeneca aşısı 65 yaş üstü için neredeyse etkisiz
Macron: Oxford-AstraZeneca aşısı 65 yaş üstü için neredeyse etkisizAvrupa Birliği'ndeki aşı krizine ateş püsküren Fransa lideri, Birleşik Krallık'ın dağıtım stratejisini eleştirdi. Macron'un yorumlarının Oxford aşısının etkililiğiyle ilgili AB ve Britanya arasındaki gerilimleri yeniden yükseltmesi ihtimal dahilinde.
30.01.2021Dünya
Son dakika: Koronavirüs aşısı için flaş açıklama: Yüzde 89,3 başarılı oldu
Son dakika: Koronavirüs aşısı için flaş açıklama: Yüzde 89,3 başarılı olduGelen son dakika haberine göre; Amerikan ilaç şirketi Novavax, yeni tip koronavirüse (covid-19) karşı İngiltere'de sürdürdüğü 3. faz aşı çalışmalarında yüzde 90'a yakın başarı sağladığını açıkladı.
29.01.2021Dünya
İngiltere'nin Türkiye ile serbest ticaret anlaşmasını düzenleyen kanun teklifi kabul edildi
İngiltere'nin Türkiye ile serbest ticaret anlaşmasını düzenleyen kanun teklifi kabul edildiİngiltere'nin Brexit kararı sonrasında Türkiye ile vardığı serbest ticaret anlaşmasını da içeren uluslararası anlaşmanın onaylanmasını uygun bulan kanun teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.
29.01.2021Ekonomi
Birleşik Krallık, Türkiye ile ticari ilişkilerin geleceği konusunda iyimser
Birleşik Krallık, Türkiye ile ticari ilişkilerin geleceği konusunda iyimserBirleşik Krallık Başbakanlık Türkiye Ticaret Elçisi Lord Robin Janvrin, Türkiye ile Birleşik Krallık arasındaki ticaretin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına büyük direnç gösterdiğini belirterek, "Küresel krizden çıktığımızda, bu olumlu ilerlemenin devam edeceği konusunda iyimseriz." dedi.
28.01.2021Ekonomi
Savaş Filmleri: Tarihteki Savaşlar İle İlgili En İyi Savaş Filmleri
Savaş Filmleri: Tarihteki Savaşlar İle İlgili En İyi Savaş FilmleriSavaş filmleri nelerdir? Tarihteki savaşlar ile ilgili en iyi savaş filmleri hangileridir? Savaş filmleri arasında en yüksek puanlı seçenekler nelerdir? Savaş filmleri içerisinde mutlaka izlenmesi gereken filmlerin başında neler geliyor? İşte, tüm detaylar.
27.01.2021Kültür Sanat
Zombi Filmleri: Zombi İstilası Üzerine Çekilmiş En İyi Zombi Filmleri
Zombi Filmleri: Zombi İstilası Üzerine Çekilmiş En İyi Zombi FilmleriZombi filmleri arasında hangilerini izlemek gerekir? Zombi istilası üzerine çekilmiş en iyi zombi filmleri nelerdir? Hangi zombi filmlerinden izlemeye başlamak gerekir? Zombi filmleri içerisinde en çok tercih edilen alternatiflerin başında hangileri gelir? İşte, tüm detaylar.
27.01.2021Kültür Sanat
Aborjinler 'Avustralya Günü'nde sokağa döküldü
Aborjinler 'Avustralya Günü'nde sokağa döküldüBritanya filosunun 26 Ocak 1788'de kıtaya varmasının "Avustralya Günü" olarak kutlanmasına karşı çıkan ülkenin yerli halkı Aborjinler ve Torres Strait Adalılar, bu tarihi, "İstila Günü" olarak tanımlayarak, ülke genelinde protesto gösterileri gerçekleştirdi.
26.01.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

ingilterekoronavirüsBirleşik Krallıkbritanyaastrazeneca

Britanya ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.