Bulgar

Bulgar

Son dakika Bulgar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Bulgar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Bulgar haber sayfamızda...

Bulgar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.398 bulgar haberi bulunmuştur.
Çeşme’de aşkın simgesi
Çeşme’de aşkın simgesiNezir’in aşk hikayesi ve sevdiğini görmek için yaptığı kule, Çeşme Belediyesi tarafından yaşatılıyor
27.02.2021Ege
İngiliz general, Libya'da savaş ağası Hafter'in planını bozdu
İngiliz general, Libya'da savaş ağası Hafter'in planını bozduİngiliz ordusunda görevli bir generalin, Libya'nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'i desteklemek ve karşıtlarını kaçırmak ya da öldürmek için hazırlanan komplonun bozulmasına yardım ettiği belirtildi.
24.02.2021Dünya
Son dakika! İki kez Libya'da hükümet devirme planı! Ortaya çıktı...
Son dakika! İki kez Libya'da hükümet devirme planı! Ortaya çıktı...ABD'li Blackwater şirketinin kurucusu, eski deniz komandosu Erik Dean Prince ve Batılı özel güvenlik uzmanlarının Libya'da ülkenin doğusundaki gayrimeşru güçlerin lideri Halife Hafter'e askeri ve istihbarat desteği sağlayarak meşru hükümeti iki kez devirme planları ortaya çıktı.
20.02.2021Dünya
Osaka ve Williams, Avustralya Açık'ta çeyrek finale çıktı
Osaka ve Williams, Avustralya Açık'ta çeyrek finale çıktıSezonun ilk grand slam tenis turnuvası Avustralya Açık'ta tek kadınlarda Naomi Osaka ve Serena Williams çeyrek finale yükseldi, erkeklerde Dominic Thiem elendi.
14.02.2021Tenis
Son Dakika Haberi | Türkiye'ye geliyor! Harita belli oldu, 20 derece birden...
Son Dakika Haberi | Türkiye'ye geliyor! Harita belli oldu, 20 derece birden...Almanya, Hollanda ve Çekya'yı donduran soğuk hava dalgası, Cuma gününden itibaren güneye doğru ilerliyor. Yunan, Bulgar ve Romanya medyası kar yağışıyla birlikte ayaz görüleceğini bildiriyor, rüzgarın hızı yer yer 120 kilometreyi bulacak.
11.02.2021Dünya
Pençik Sistemi Nedir, Amaçları Nelerdir? Pençik Sistemi Ne Zaman Kuruldu Ve Kaldırıldı?
Pençik Sistemi Nedir, Amaçları Nelerdir? Pençik Sistemi Ne Zaman Kuruldu Ve Kaldırıldı?Osmanlı Devleti, 1299 yılında Osman Bey tarafından kuruldu. Beylik olarak kurulan Osmanlı, 1453 yılında İstanbul'un fethedilmesiyle birlikte imparatorluğa dönüştü. 150 yıl gibi kısa bir sürede önce devlete sonra imparatorluğa dönüşmesindeki en büyük etkenlerden biri uygulanan başarılı sistemlerdir. Bu sistemlerden en çok bilineni 14. yüzyılda uygulanmaya başlanan pençik sistemidir. Pençik sistemi nedir ve amaçları nelerdir? Sizin için tüm yönleriyle derledik.
9.02.2021Eğitim
Çavuşoğlu, Bulgar mevkidaşıyla telefonda görüştü
Çavuşoğlu, Bulgar mevkidaşıyla telefonda görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Bulgaristan Dışişleri Bakanı Ekaterina Zaharieva ile bir görüşme yaptı.
8.02.2021Dünya
Türk - Bulgar ticaret hedefi 5 milyar dolar
Türk - Bulgar ticaret hedefi 5 milyar dolarDış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye - Bulgaristan İş Konseyi Başkanı Zeki Sarıbekir, “Bulgaristan ile 4.5 milyar dolarlık bir dış ticaret hacmimiz var. Bu dengeli bir dış ticaret hacmi. Türkiye’nin bu ülkeye ihracatı yaklaşık 2.4 milyar dolar. Bulgaristan’ın bize ihracatı ise 2.1 milyar dolar. Bunun 2021’de 5 milyar dolara çıkacağını öngörüyoruz. 2023’te bu rakamın 6 - 7 milyar dolar seviyesine çıkmasını bekliyoruz” dedi.
8.02.2021Ekonomi
Türkiye-Bulgaristan ticaret hacminde 2021 hedefi 5 milyar dolar
Türkiye-Bulgaristan ticaret hacminde 2021 hedefi 5 milyar dolarDış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Bulgaristan İş Konseyi Başkanı Zeki Sarıbekir, "Bulgaristan ile 4,5 milyar dolarlık bir dış ticaret hacmimiz var. Bu dengeli bir dış ticaret hacmi. Türkiye'nin bu ülkeye ihracatı yaklaşık 2,4 milyar dolar. Bulgaristan'ın bize ihracatı ise 2,1 milyar dolar. Bunun 2021'de 5 milyar dolara çıkacağını öngörüyoruz. 2023'te bu rakamın 6-7 milyar dolar seviyesine çıkmasını bekliyoruz." ifadelerini kullandı.
7.02.2021Ekonomi
Sınırda 10 kilometre kuyruk oluşturan TIR şoförlerinin zorlu mesaisi
Sınırda 10 kilometre kuyruk oluşturan TIR şoförlerinin zorlu mesaisiTürkiye'nin çeşitli bölgelerinden yükledikleri ihraç yüklerini Avrupa ülkelerine götürmek için Edirne'deki Hamzabeyli Sınır Kapısı'na gelen TIR'lar, 10 kilometre uzunluğunda kuyruk oluşturdu. Yemek ve tuvalet ihtiyaçlarını giderebilecekleri tesisler olmadığı için TIR'ları içinde sınırdan geçmeyi bekleyen sürücüler, taşıdıkları ürünleri zamanında teslim edebilmeleri için güvenlikli konaklama tesislerinin yapılmasını istiyor.
29.01.2021Haberler
Uzay Filmleri: Bilim Kurgu Ve Uzay İle İlgili Çekilmiş En İyi Filmler
Uzay Filmleri: Bilim Kurgu Ve Uzay İle İlgili Çekilmiş En İyi FilmlerUzay filmleri nelerdir? Bilim kurgu ve uzay ile ilgili çekilmiş en iyi filmler hangileridir, en iyi uzay filmleri nelerdir? Hangilerinden izlemeye başlamak gerekir? Sizin için keyif alabileceğiniz ve bu zamana kadar akıllardan silinmeyen uzay filmlerini derledik.
27.01.2021Kültür Sanat
Antalya Açık'ta çeyrek finalistler belli oldu!
Antalya Açık'ta çeyrek finalistler belli oldu!021 yılının ilk Profesyonel Tenisçiler Birliği Turnuvası olma özelliğini taşıyan Antalya Açık'ta, teklerde çeyrek finale yükselen son 4 sporcu belli oldu.
10.01.2021Tenis
Antalya'da Matteo Berrettini, ikinci tur biletini kaptı!
Antalya'da Matteo Berrettini, ikinci tur biletini kaptı!Türkiye Tenis Federasyonu tarafından düzenlenen, 2021 yılının ilk Profesyonel Tenisçiler Birliği turnuvası olma özelliği taşıyan Antalya Açık'ta, ana tablonun ikinci gününde seri başı raketler ön plana çıktı.
8.01.2021Tenis
Emina Jahovic'in erişim engeli talebine ret
Emina Jahovic'in erişim engeli talebine retEmina Jahovic, tatil yaptığı otelde ekstraları ödemediği şeklinde çıkan haberleri engellemek için harekete geçti. Saygınlığının zedelendiğini belirten Jahovic’in ‘Haberlere erişim engeli getirilsin’ talebi, basın özgürlüğüne engel olarak görüldüğü için reddedildi.
8.01.2021Cadde
Türk-Rus iş birliğinde örnek proje TürkAkım bir yıldır devrede
Türk-Rus iş birliğinde örnek proje TürkAkım bir yıldır devredeTürkAkım Gaz Taşıma AŞ Genel Müdürü Şakir Arıkan, Rus doğal gazını Türkiye'ye ve Türkiye üzerinden Avrupa'ya ileten TürkAkım Doğal Gaz Boru Hattı'nın açılışının üzerinden bir yıl geçtiğini belirterek, "Kamulaştırma, satın alma, inşaat ve devreye alma işlemleri 2019'da rekor sürede tamamlanan projeyle 5,8 milyar metreküp gaz Avrupa'ya kesintisiz olarak güvenle taşındı." dedi.
7.01.2021Ekonomi
Bulgarlar, yılbaşı alışverişi için Edirne'ye akın etti
Bulgarlar, yılbaşı alışverişi için Edirne'ye akın ettiEdirne, yılbaşı öncesi alışveriş yapmak isteyen Bulgar turistlerin akınına uğradı. Çarşı merkezi ile mağazaların bulunduğu cadde ve sokaklarda turistler büyük yoğunluk oluşturdu. Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt, "Aralık ayında ülkeye en çok turist Bulgaristan'dan geldi. Bulgar turistlerin büyük çoğunluğunu kara yoluyla Edirne'ye gelip alışveriş yapanlar oluşturuyor. Bu yıl içinde ise koronavirüs salgınına rağmen gelen 2 milyona yakın Bulgar turist, ortalama 150 euro harcayarak kent ve ülke ekonomisine ciddi katkı sağlıyorlar" dedi.
30.12.2020Haberler
Bulgarlar, yılbaşı alışverişi için Edirne'ye akın etti
Bulgarlar, yılbaşı alışverişi için Edirne'ye akın ettiEdirne, yılbaşı öncesi alışveriş yapmak isteyen Bulgar turistlerin akınına uğradı. Çarşı merkezi ile mağazaların bulunduğu cadde ve sokaklarda turistler büyük yoğunluk oluşturdu. Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt, "Aralık ayında ülkeye en çok turist Bulgaristan'dan geldi. Bulgar turistlerin büyük çoğunluğunu kara yoluyla Edirne'ye gelip alışveriş yapanlar oluşturuyor. Bu yıl içinde ise koronavirüs salgınına rağmen gelen 2 milyona yakın Bulgar turist, ortalama 150 euro harcayarak kent ve ülke ekonomisine ciddi katkı sağlıyorlar" dedi.
30.12.2020Ekonomi
Rusya, Bulgar diplomatı "istenmeyen kişi" ilan etti
Rusya, Bulgar diplomatı "istenmeyen kişi" ilan ettiRusya Dışişleri Bakanlığı, Bulgaristan'ın Moskova Büyükelçiliğinde çalışan diplomatı "istenmeyen kişi" ilan etti.
28.12.2020Dünya
Kâhin Baba Vanga’dan 2021 yılı kehanetleri!
Kâhin Baba Vanga’dan 2021 yılı kehanetleri!Yeni yıla günler kala “Balkanların Nostradamusu” olarak da bilinen ünlü Bulgar kâhin Baba Vanga’nın 2021 yılı için tahminleri dünya basınında yine yer buldu.
26.12.2020Dünya
Yükselen yıldız Khaly Thiam
Yükselen yıldız Khaly ThiamTFF 1. Lig’de Altay’ın sezon başında Levski Sofya’dan takıma kattığı Khaly Thiam’ın yükselen performansı teknik heyetin yüzünü güldürüyor. Takımının Akhisarspor karşısında elde ettiği zafere attığı golle katkı veren 26 yaşındaki Senegalli oyuncu, siyah beyazlı formayla ilk kez gol sevinci yaşadı
23.12.2020Ege
Graumann'dan yeni tekli
Graumann'dan yeni tekliGraumann'ın yeni teklisi Veliko Tarnovo, NOTOFC etiketiyle 18.12.2020 tarihinde tüm dijital müzik platformlardaki yerini aldı. Dünya çapında yükselişte olan Melodic Techno türündeki parçanın sizin için indirme ve dinleme linkleri aşağıdadır. Parça Spotify New Music Friday Türkiye, Dans Pisti, Harekete Geç listelerine girmeyi başardı.
23.12.2020Kültür Sanat
BM Libya Özel Temsilciliğine seçilen Mladenov, görevi reddetti
BM Libya Özel Temsilciliğine seçilen Mladenov, görevi reddettiBirleşmiş Milletler (BM) Libya Özel Temsilciliği için seçilen Bulgar diplomat Nickolay Mladenov'un görevi kişisel nedenler yüzünden kabul etmediği bildirildi.
22.12.2020Dünya
'Vefatından iki yıl sonra babamı telefonla aradım'
'Vefatından iki yıl sonra babamı telefonla aradım'ATV dizisi 'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ın 'Hatice’si Sevinç Kıranlı, hüzünlü bir anısını anlattı: “Babam Zafer Gürşen’i, elim bir hastalık sonucu kaybettim. Vefatının üzerinden iki yıl geçmişti. Bir gün alışveriş yaparken mahallenin kasabıyla anlaşmazlığa düştük, telefonuma sarılıp hemen babamı aradım. Çünkü çocukluğumda et, balık konuları babamdan sorulurdu. Ama o an dünya başıma yıkıldı. Babamın öldüğü gerçeğiyle bir kez daha yüzleştim.
19.12.2020Cadde
Buse Tosun’dan gümüş madalya
Buse Tosun’dan gümüş madalyaBelgrad’daki Bireysel Güreş Dünya Kupası’nda Buse Tosun’dan ikincilik geldi. Kadınlar 72 kiloda mindere çıkan Tosun, Bulgar Vasileva Yaneva’ya 5-2 yenilerek gümüş madalyanın sahibi oldu.
16.12.2020Diğer
Milli güreşçi Evin Demirhan dünya beşincisi oldu
Milli güreşçi Evin Demirhan dünya beşincisi olduKadınlar 50 kiloda milli güreşçi Evin Demirhan, Sırbistan'da düzenlenen Dünya Kupası'nda bronz madalya maçında Bulgar rakibi Selishka'ya yenilerek beşincilik elde etti.
15.12.2020Diğer

Benzer Haber Etiketleri

TürkiyeBulgaristanegebmlibya

Bulgar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.