Büyükbaş

Büyükbaş

Son dakika Büyükbaş haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Büyükbaş gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Büyükbaş haber sayfamızda...

Büyükbaş

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.116 buyukbas haberi bulunmuştur.
'Güzel insanlar'dan yangın yardımı! 'Bir nebze nefes olur, diye düşündük'
'Güzel insanlar'dan yangın yardımı! 'Bir nebze nefes olur, diye düşündük'Artvin’de, 52 evin yandığı Dereiçi köyünde yaşayanlar, gönderilen yardımların fazlasını kamyona yükleyip, 1 Nisan'da 11 ev ile 3 ahır ve 8 samanlığın yandığı Ortaköy’e gönderdi. Dereiçi köyünde yangın sonrası yapılan yardımlara ilişkin gelen çağrı, Türkiye'yi duygulandırmıştı. Artık ihtiyaçlarının karşılandığını ve daha fazla gönderilmemesini istedikleri yardımların, israf olmaması için başka yerlerdeki farklı ihtiyaç sahiplerine iletilmesini istemişti.
7.04.2021Gündem
Süt sağarken akımına kapılan muhtardan acı haber!
Süt sağarken akımına kapılan muhtardan acı haber!Tekirdağ’ın Şarköy ilçesi Sofuköy Mahallesi Muhtarı Murat Dermen (43), süt sağdığı sırada sağma makinesindeki kaçak nedeniyle elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti.
2.04.2021Gündem
Kapadokya'da fırsat! Her hafta...
Kapadokya'da fırsat! Her hafta...Kapadokya’nın çeşitli pazarlara tanıtım hamlesi, Kovid-19 döneminde meyve verdi. Rusya ve Ukrayna’nın ‘güvenli turizm’ için tercih ettiği bu bölgeye gelişler arttı. Ukrayna’dan her hafta charter uçuşları başladı. Haftada iki uçuş, nisanda dörde çıkacak. Ardından Türki Cumhuriyetlere özel olarak da benzer bir uçuş anlaşması yapılması planlanıyor.
2.04.2021Ekonomi
Artvin'de yanan köyde inşa edilecek konutların projesi hazırlandı
Artvin'de yanan köyde inşa edilecek konutların projesi hazırlandıÇevre ve Şehircilik Bakanlığı, Artvin'in Yusufeli ilçesinde, çıkan yangında 52’si konut olmak üzere ahır ve samanlıklarla birlikte 193 yapının zarar gördüğü Dereiçi köyünde, Toplu Konut İdaresi'nce (TOKİ) evleri yanan vatandaşlar için inşa edilecek konutların projesini hazırladı.
31.03.2021Emlak
Eskişehir'de can pazarı! Tek bir hata ölümüne neden oldu
Eskişehir'de can pazarı! Tek bir hata ölümüne neden olduEskişehir’de Hanifi Doğan (37), büyükbaş hayvan yüklü kamyonetiyle hatalı sollama yapınca karşı şeritten gelen çekiciyle çarpıştı. Kazada Doğan hayatını kaybederken, çekicinin sürücüsü ile kazaya karışan minibüsteki 5 kişi yaralandı.
31.03.2021Haberler
Son dakika... Eskişehir'de can pazarı! Tek bir hata ölümüne neden oldu
Son dakika... Eskişehir'de can pazarı! Tek bir hata ölümüne neden olduEskişehir’de Hanifi Doğan (37), büyükbaş hayvan yüklü kamyonetiyle hatalı sollama yapınca karşı şeritten gelen çekiciyle çarpıştı. Kazada Doğan hayatını kaybederken, çekicinin sürücüsü ile kazaya karışan minibüsteki 5 kişi yaralandı.
31.03.2021Gündem
Eskişehir’de hatalı sollama kazası: 1 ölü, 5 yaralı
Eskişehir’de hatalı sollama kazası: 1 ölü, 5 yaralıEskişehir’de Hanifi Doğan (37), büyükbaş hayvan yüklü kamyonetiyle hatalı sollama yapınca karşı şeritten gelen çekiciyle çarpıştı. Kazada Doğan hayatını kaybederken, çekicinin sürücüsü ile kazaya karışan minibüsteki 5 kişi yaralandı.
31.03.2021Gündem
Bakan Pakdemirli: Dekar başına yaklaşık 850 lira gelir artışı sağlanacak
Bakan Pakdemirli: Dekar başına yaklaşık 850 lira gelir artışı sağlanacak Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Diyarbakır'da 1 milyon 150 bin dekar araziyi daha sulamaya açmak amacıyla sulama inşaatı ve kalan arazilerin planlama ve projelerini hızla tamamlama çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Böylece sulamaya açılacak alanlarla dekar başına yaklaşık 850 lira gelir artışı sağlanacak." dedi.
30.03.2021Gündem
Artvin’de yanan köyden çağrı! Yardımlar bize yetti, başkalarına gönderin
Artvin’de yanan köyden çağrı! Yardımlar bize yetti, başkalarına gönderinArtvin’in Yusufeli ilçesinde çıkan yangında 52’si konut olmak üzere ahır ve samanlıklarla birlikte 193 yapının zarar gördüğü Dereiçi köyünden duygulandıran bir çağrı geldi. Yangın felaketi sonrası Köy halkı Türkiye’nin dört bir yanından yardım geldiğini, artık ihtiyaçlarının karşılandığını ve daha fazla gönderilmemesini istedikleri, israf olmaması için başka yerlerdeki farklı ihtiyaç sahiplerine iletilmesini istedi.
30.03.2021Haberler
Artvin’de yanan köyden çağrı! Yardımlar bize yetti, başkalarına gönderin
Artvin’de yanan köyden çağrı! Yardımlar bize yetti, başkalarına gönderinArtvin’in Yusufeli ilçesinde çıkan yangında 52’si konut olmak üzere ahır ve samanlıklarla birlikte 193 yapının zarar gördüğü Dereiçi köyünden duygulandıran bir çağrı geldi. Yangın felaketi sonrası Köy halkı Türkiye’nin dört bir yanından yardım geldiğini, artık ihtiyaçlarının karşılandığını ve daha fazla gönderilmemesini istedikleri, israf olmaması için başka yerlerdeki farklı ihtiyaç sahiplerine iletilmesini istedi.
30.03.2021Gündem
Yiğit Bulut'tan döviz kuru açıklaması: Ters dolarizasyon devam edecek
Yiğit Bulut'tan döviz kuru açıklaması: Ters dolarizasyon devam edecekCumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, spekülatif atakların ardından pazartesi günü yurt içinde 7,5 milyar doların üzerinde döviz satışı yapıldığını belirterek, "Pazartesi günü dolarizasyonun kabuğu çatladı. Çatlak büyüyor ve ters dolarizasyonla karşı karşıyayız. Önümüzdeki dönemde ters dolarizasyonun devam edeceğini ve hızlanacağını düşünüyorum." ifadelerini kullandı.
29.03.2021Ekonomi
Bakan Pakdemirli: Birinci Su Şurası'nı pazartesi başlatıyoruz
Bakan Pakdemirli: Birinci Su Şurası'nı pazartesi başlatıyoruzTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, sulama yatırımlarına hız verirken, suyun geleceğini de planladıklarını belirterek, "Cumhuriyet tarihinde ilk kez gerçekleşecek Birinci Su Şurası'nı, Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde haftaya pazartesi günü başlatıyoruz. Şurada ilgili tüm paydaşlarla bir araya gelerek suyumuzun geleceğini konuşacak, hedeflerimizi ortaya koyacak ve yol haritamızı belirleyeceğiz." dedi.
24.03.2021Siyaset
Canlı hayvan ve hayvansal ürün fiyatları arttı
Canlı hayvan ve hayvansal ürün fiyatları arttıTürkiye'de kültür sığır fiyatı geçen yıl bir önceki yıla göre yüzde 11,41 artarak 7 bin 919 liraya, yerli sığır fiyatı yüzde 9,85 artışla 6 bin 55 liraya çıktı.
23.03.2021Ekonomi
Yanan köyde çadır kurdurmadılar, komşularına evlerini açtılar
Yanan köyde çadır kurdurmadılar, komşularına evlerini açtılarARTVİN'in Yusufeli ilçesinde çıkan yangında 52'si konut olmak üzere ahır ve samanlıklarla birlikte 193 yapının zarar gördüğü Dereiçi köyünde duygulandıran dayanışma örneği yaşanıyor. AFAD ekiplerinin evleri yanan vatandaşların barınması için çadır kurma isteğine karşı çıkan köylüler, çadırlarda kalmalarına gönlü razı gelmediği komşu ve akrabalarına evlerini açtı. Fethi Taşcı "Dar günde komşu ve akrabalarımıza yardım edeceğiz, acıyı birlikte paylaşacağız' dedi.
20.03.2021Haberler
Artvin’de yanan köyde yangının izleri silinmeye çalışılıyor
Artvin’de yanan köyde yangının izleri silinmeye çalışılıyorArtvin'in Yusufeli ilçesinde 35 binada, 60 ev ile ahır ve samanlıkların yandığı, 30 dolayında büyükbaş hayvanın telef olduğu Dereiçi köyünde yangının izleri silinmeye, yaralar sarılmaya çalışılıyor. Yanan binaların enkazının kaldırıldığı köyde, vatandaşlar evlerinden geriye kalan eşyaları arıyor. Üniversite öğrencisi Elif Tamyürek de yangında kitapları, bilgisayarı ve çeyizleri ile birlikte büyük zarar gören evlerinin enkazında annesinin altınlarını arıyor.
19.03.2021Gündem
Küle dönen köyde altınlarını arıyorlar! 'Hiçbir şey kurtaramadık'
Küle dönen köyde altınlarını arıyorlar! 'Hiçbir şey kurtaramadık'Artvin'in Yusufeli ilçesine bağlı Dereiçi köyünde bir evde çıkan yangın, rüzgarın da etkisiyle çevredeki evlere sıçrayınca 35 binada, 60 ev ile ahır ve samanlıklar küle döndü. 30 dolayında büyükbaş hayvanın telef olduğu Dereiçi köyünde yaşayanlar yangının yaraları sarmaya çalışılıyor. Yanan binaların enkazının kaldırıldığı köyde, vatandaşlar evlerinden geriye kalan eşyaları arıyor. Üniversite öğrencisi Elif Tamyürek de yangında kitapları, bilgisayarı ve çeyizleri ile birlikte büyük zarar gören evlerinin enkazında annesinin altınlarını arıyor.
19.03.2021Gündem
Henüz ilk taksitini bile ödemedikleri yanan koltuklarına ağladı
Henüz ilk taksitini bile ödemedikleri yanan koltuklarına ağladıArtvin'in Yusufeli ilçesinde dün çıkan yangında, 35 binada, 60 ev ile ahır ve samanlıkların yandığı, 30 dolayında büyükbaş hayvanın telef olduğu Dereiçi köyünde korkuyla evlerini terk edenler, sabah geldikleri yanan evlerinde kalan eşyalarını arıyor. Kimi birkaç parça mutfak eşyası kimi ise araç gereçlerini alıyor, gözü yaşlı enkazı andıran evlerini seyrediyor. Yıllarca emek vererek yaptıkları evlerinde birikimleri, eşyaları, çeyizleri yanan köylülerin dramı yürek burkuyor.
18.03.2021Haberler
Son dakika! Artvin’deki yangın felaketinin ardından köyün son hali
Son dakika! Artvin’deki yangın felaketinin ardından köyün son haliGelen bir son dakika haberine göre; Artvin'e bağlı Yusufeli ilçesi Dereiçi köyünde çıkan yangın, köyün neredeyse yarısını yok etti. 35 binada, 60 ev ile ahır ve samanlıkların yandığı yangında, 30 dolayında büyükbaş hayvanın telef olduğu yangın, sabaha karşı yağmurun da etkisiyle söndürüldü. Yangının söndürülmesinin ardından terk ettikleri evlerine geri dönen vatandaşlar, geriye kalan eşyalarını aradı.
18.03.2021Gündem
Artvin'de köydeki yangın felaketinin boyutu, gün ağarınca ortaya çıktı
Artvin'de köydeki yangın felaketinin boyutu, gün ağarınca ortaya çıktıArtvin'in Yusufeli ilçesi Dereiçi köyünde dün çıkan, 35 binada, 60 ev ile ahır ve samanlıkların yandığı, 30 dolayında büyükbaş hayvanın telef olduğu yangın, sabaha karşı yağmurun da etkisiyle söndürüldü. Korku dolu anların yaşandığı köyde oluşan zarar, gün ağarınca ortaya çıktı.
18.03.2021Haberler
Sivas'ta 5 bin çiftçiye 2 bin ton tohum dağıtıldı
Sivas'ta 5 bin çiftçiye 2 bin ton tohum dağıtıldıSivas'ta 5 bin çiftçiye 8,5 milyon lira değerinde 2 bin ton tohum dağıtıldı. Valilikten yapılan açıklamaya göre, korunga, fiğ, yonca, silajlık mısır, buğday, arpa, Macar fiği, tritikale, yem bezelyesi, nohut ve kuru fasulye tohumu dağıtımı için Yeni 4 Eylül Stadyumu yanında program gerçekleştirildi.
15.03.2021Ekonomi
Büyükbaş hayvanlar, panikleyince demiri söküp, duvarı yıktı
Büyükbaş hayvanlar, panikleyince demiri söküp, duvarı yıktıIsparta'nın Gönen ilçesinde şap aşısı yapılmak istenen büyükbaş hayvanlar panikleyince, ahırın demirini söküp, duvarı yıktı. Olay anları güvenlik kameralarına yansıdı.
15.03.2021Haberler
Bakan Pakdemirli'den ödeme açıklaması
Bakan Pakdemirli'den ödeme açıklamasıTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 2020'nin ekim, kasım ayları için 243 bin 128 üreticiye, 1 milyon 550 bin 719 ton çiğ süt için 424 milyon 194 bin lira ödeme yapacaklarını açıkladı.
12.03.2021Ekonomi
Engelli hibe desteği başvuru ekranı TIKLA 2021, şartlar neler? Engelli hibe desteği başvurusu nasıl ve nereden yapılır?
Engelli hibe desteği başvuru ekranı TIKLA 2021, şartlar neler? Engelli hibe desteği başvurusu nasıl ve nereden yapılır?Engelli hibe desteği ile ilgili Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, açıklama yaptı. Bakan Selçuk,hibe desteği başvurularının yapılacağı tarih ile ilgili bilgi verdi. Peki engelli hibe desteği başvurusu nasıl yapılır, şartları neler? İşte engelli hibe desteği başvuru ekranı...
11.03.2021Gündem
Kavram Yağı Nedir? Kavram Yağı Dananın Neresinden Elde Edilir?
Kavram Yağı Nedir? Kavram Yağı Dananın Neresinden Elde Edilir?Kasaplardan ve marketlerden tedarik ettiğimiz kırmızı ve beyaz et çeşitleri bulunmaktadır. Bu etlerde bazı yağlarında bulunması ve satın alınması mümkündür. Peki etlerde geçen kavram yağı ne tür bir yağdır? Hangi hayvanlarda kavram yağı vardır? Kavram yağı nerelerde kullanılır? Doktorlar bu yağı sağlık açısından tavsiye ediyor mu? Eğer sağlıklı ise ne gibi faydaları vardır? Hayvanların hangi bölgelerinden elde edilmektedir? İşte kavram yağı hakkında ilginç bilgiler.
9.03.2021Eğitim
Dana Nedir? Dana İle Boğa Arasındaki Fark Nedir?
Dana Nedir? Dana İle Boğa Arasındaki Fark Nedir?Büyükbaş hayvanların isimleri cinslerine ve yaşlarına göre belirlenir. Bu isimler bazen çoğu kişi tarafından karıştırılabilmektedir. Dana, düve, inek, tosun, öküz hangi büyükbaş hayvanlara verilen isimlerdir. Dana nedir? Dana ile boğa arasındaki fark nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
8.03.2021Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

ArtvinyangınDereiçi köyüyusufeliyardım

Büyükbaş ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.