Büyükbaş

Büyükbaş

Son dakika Büyükbaş haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Büyükbaş gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Büyükbaş haber sayfamızda...

Büyükbaş

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.927 büyükbaş haberi bulunmuştur.
Kapının anahtarı kulaktaki çipte!
Kapının anahtarı kulaktaki çipte! Tarım ve Orman Bakanlığı, büyükbaş ve küçükbaş hayvanların kulaklarında yer alan çipli küpelerin daha etkin kullanımını planlıyor. Türkiye’nin hayvancılık yol haritasını açıklayacak olan bakanlık, hayvan refahını, gıda güvenliğini ve insan sağlığını korumaya yönelik yeni tedbirler almaya hazırlanıyor.
20.02.2024 Ekonomi
Devlet desteği ile kurdu! Aylık 80 bin TL olan elektrik gideri sıfıra indi
Devlet desteği ile kurdu! Aylık 80 bin TL olan elektrik gideri sıfıra indi Yozgat’ta devlet desteğiyle büyükbaş hayvan çiftliği kuran serbest veteriner hekim Altan Gültekin, çiftliğin enerji ihtiyacını Güneş Enerji Sistemi (GES) ile karşılıyor.
18.02.2024 Ekonomi
Turgut Altınok: Ankara'yı dünya başkenti yapacağız
Turgut Altınok: Ankara'yı dünya başkenti yapacağız AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Turgut Altınok, "31 Mart'ta solan Ankara kazanacak. Büyük bir kasabaya dönüştürülen Ankara'yı dünya başkenti yapacağız" dedi.
12.02.2024 Gündem
Edirne'de kurt dehşeti! 10 koyunu telef ettiler
Edirne'de kurt dehşeti! 10 koyunu telef ettiler Edirne’nin Havsa ilçesine bağlı Habiller ve Söğütlüdere köylerinde, kurtlar besicilerin hayvanlarına saldırıp 10 koyunu öldürdü. Habiller köyünde ağılına kurduğu güvenlik kamerasıyla saldırıyı kayıt altına alan Adnan Ateş, "Kamera kayıtlarını incelediğimizde yaklaşık 5-6 tane kurdun gelip koyunları parçalayıp yediklerini sonra da uzaklaşıp gittiklerini gördük" dedi.
12.02.2024 Gündem
TÜİK: Büyükbaş ve küçükbaş sayısı 2023'te azaldı
TÜİK: Büyükbaş ve küçükbaş sayısı 2023'te azaldı Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2023'te büyükbaş sayısının yüzde 2,6, küçükbaş hayvan sayısının yüzde 6,9 azaldığını açıkladı.
9.02.2024 Ekonomi
AK Parti'nin Ankara adayı Altınok'tan muhtarlara ücretsiz ulaşım kartı vaadi
AK Parti'nin Ankara adayı Altınok'tan muhtarlara ücretsiz ulaşım kartı vaadi AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Turgut Altınok, 31 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında muhtarlarla bir araya geldi. Altınok, "Muhtarlara ücretsiz ulaşım kartı vereceğiz. Otobüse, metroya ücretsiz biniş sağlayabilecekler" dedi.
7.02.2024 Gündem
Son dakika haberi… 4 evin üzerine çığ düştü! Okullar tatil edildi, 12 kentte alarm
Son dakika haberi… 4 evin üzerine çığ düştü! Okullar tatil edildi, 12 kentte alarm Meteoroloji yeni haritayı paylaştı. Birçok kent için yeniden kar, sağanak, don ve çığ uyarısı yapıldı. Önümüzdeki hafta başı İstanbul dahil Marmara için uyarı geldi. 12 kentte ise bugün ve yarın için sarı ve turuncu alarm verildi. Ardahan’da okullar tatil edilirken 4 evin üzerine de çığ düştü. İşte İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere tüm yurdu bekleyen hava durumu detayları…
7.02.2024 Gündem
Meteoroloji uyarmıştı! Ardahan'da 4 evin üzerine çığ düştü
Meteoroloji uyarmıştı! Ardahan'da 4 evin üzerine çığ düştü Meteoroloji çığ tehlikesi konusunda uyarıda bulunmuştu. Ardahan’ın Posof ilçesi Derindere köyünde 4 evin üzerine çığ düştü. 11 kişi kendi imkanları kurtuldu. Çöken ahırlardaki 17 büyükbaş öldü.
7.02.2024 Haberler
Meteoroloji uyarmıştı! Ardahan'da 4 evin üzerine çığ düştü
Meteoroloji uyarmıştı! Ardahan'da 4 evin üzerine çığ düştü Meteoroloji çığ tehlikesi konusunda uyarıda bulunmuştu. Ardahan’ın Posof ilçesi Derindere köyünde 4 evin üzerine çığ düştü. 11 kişi kendi imkanları kurtuldu. Çöken ahırlardaki 17 büyükbaş öldü.
7.02.2024 Gündem
Bakan Yumaklı açıkladı: 14 milyar lira tarımsal destekleme ödemesi yapıldı
Bakan Yumaklı açıkladı: 14 milyar lira tarımsal destekleme ödemesi yapıldı Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinden etkilenen illerde çalışmalarının felaketin ilk anından itibaren aralıksız sürdüğünü belirterek, tarımsal üretimde ülkenin can damarı olan bölgede, üretimin aksamadan devam etmesi için üreticilere 2023 yılında toplam 14 milyar 150 milyon lira tarımsal destekleme ödemesi yapıldığını bildirdi.
5.02.2024 Ekonomi
'Depremzedelere 14 milyar TL tarımsal destek ödemesi yapıldı'
'Depremzedelere 14 milyar TL tarımsal destek ödemesi yapıldı' Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinden etkilenen illerde felaketin ilk anından itibaren çalışmalarının aralıksız sürdüğünü belirterek, üreticilere 2023 yılında toplam 14 milyar 150 milyon TL tarımsal destekleme ödemesi yapıldığını bildirdi.
4.02.2024 Ekonomi
14 milyar TL tarımsal destek
14 milyar TL tarımsal destek Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Kahramanmaş merkezli depremlerin ardından bölgede üretimin aksamadan devam etmesi için üreticilere toplam 14 milyar 150 milyon TL tarımsal destekleme ödemesi yaptıklarını, hayvanları telef olan yetiştiricilere 5 bin 804 büyükbaş, 43 bin 317 küçükbaş, 549 bin kanatlı hayvan ve 26 bin 318 arılı kovanı bedelsiz olarak teslim ettiklerini bildirdi.
4.02.2024 Ekonomi
Muş'ta feci kaza! Hayvan yüklü TIR'a tren böyle çarptı
Muş'ta feci kaza! Hayvan yüklü TIR'a tren böyle çarptı Muş'ta feci bir kaza meydana geldi. Büyük baş yüklü TIR'a hemzemin geçitte tren çaptı. Kazanın görüntüleri güvenlik kamerasına yansıdı.
3.02.2024 Haberler
Muş'ta feci kaza! Hayvan yüklü TIR'a tren böyle çarptı
Muş'ta feci kaza! Hayvan yüklü TIR'a tren böyle çarptı Muş'ta feci bi kaza meydana geldi. Büyük baş yüklü TIR'a hemzemin geçitte tren çaptı. Kazanın görüntüleri güvenlik kamerasına yansıdı. İşte detaylar...
3.02.2024 Gündem
Turgut Altınok: Ankara'nın hizmetkarı olacağız
Turgut Altınok: Ankara'nın hizmetkarı olacağız AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Turgut Altınok, seçim çalışmalarını Çamlıdere'de sürdürdü. 
3.02.2024 Gündem
Muş’ta hayvan yüklü TIR'a tren çarptı! Ölü ve yaralılar var
Muş’ta hayvan yüklü TIR'a tren çarptı! Ölü ve yaralılar var Muş’ta hemzemin geçitte büyükbaş hayvan yüklü TIR'a trenin çarpması sonucu çok sayıda hayvan telef olurken, ölü ve yaralıların da olduğu açıklandı.
2.02.2024 Gündem
Kendisini yaralayan boğasını sarılıp öptü; ‘Hayvanlarım nazara geldi’
Kendisini yaralayan boğasını sarılıp öptü; ‘Hayvanlarım nazara geldi’ Düzce'nin Cumayeri ilçesinde besicilik yapan Mehmet Şahin (57), bir süre önce kendisine saldırıp yaralayan ‘Rüzgar’ ismini verdiği boğasını sarılıp öperek, “Rüzgarım, benim hayatım, ömrüm. Sevimli hayvanlar bunlar, kendilerini sevdirir. Benim hayvanlarım nazara geldi” dedi.
31.01.2024 Yaşam
‘Şap’a karşı baskın aşılama
‘Şap’a karşı baskın aşılama Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, hayvan hastalıklarıyla mücadele kapsamında, şap hastalığına karşı her yıl rutin olarak 2 doz uygulanan aşı sayısını bu yıl ilk kez 3’e çıkardıklarını belirterek “İlk dozu, baskın aşılama programımız kapsamında 29 Ocak - 31 Mart 2024 tarihlerinde üreticilerimizden aşı bedeli almadan uygulayacağız” dedi.
29.01.2024 Ekonomi
Bakan Yumaklı'dan 'şap hastalığı' ile ilgili açıklama
Bakan Yumaklı'dan 'şap hastalığı' ile ilgili açıklama Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı, şap hastalığına ilişkin, “Önceki yıllarda rutin olarak 2 doz uyguladığımız aşı sayısını bu yıl ilk kez 3’e çıkaracak ve ilk dozu 29 Ocak-31 Mart 2024 tarihlerinde üreticilerimizden aşı bedeli almadan uygulayacağız” dedi.
28.01.2024 Ekonomi
Murat Kurum İstanbul vaatlerini sıraladı
Murat Kurum İstanbul vaatlerini sıraladı AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, "Türkiye Yüzyılı İstanbul Vizyonu" toplantısıyla projelerini tek tek açıkladı.
25.01.2024 Haberler
Murat Kurum İstanbul vaatlerini sıraladı: Silivri'ye metrobüs, 2 yakaya tünel, emekliye destek, gençlere hibe...
Murat Kurum İstanbul vaatlerini sıraladı: Silivri'ye metrobüs, 2 yakaya tünel, emekliye destek, gençlere hibe... AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, "Türkiye Yüzyılı İstanbul Vizyonu" toplantısıyla projelerini tek tek açıkladı.
25.01.2024 Gündem
Yürekleri yakan olay! Büyükbaş hayvanların bulunduğu ahır cayır cayır yandı
Yürekleri yakan olay! Büyükbaş hayvanların bulunduğu ahır cayır cayır yandı Başakşehir'de büyükbaş hayvanların bulunduğu bir ahırda yangın çıktı. Bir anda ahırı saran alevler sonucu bir büyükbaş hayvan ile iki buzağı öldü. İşte detaylar...
18.01.2024 Gündem
600 bin baş besi hayvanı ithalatı
600 bin baş besi hayvanı ithalatı Son dönemde artan et fiyatlarına yönelik Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan hamle geldi. Bu yönde 2024 yılında 600 bin baş besilik sığır ithalatı gerçekleştirilecek. Üreticiler, söz konusu ithalatın planlı bir şekilde yürütüldükten sonra birkaç yıl içerisinde ithalatın bırakılıp yerli üretimin artacağı görüşünde.
16.01.2024 Ekonomi
Yer: Sakarya! Samanlık ve ahır yangınında 9 büyükbaş öldü
Yer: Sakarya! Samanlık ve ahır yangınında 9 büyükbaş öldü Sakarya’nın Karasu ilçesinde samanlık ve ahırda çıkan yangında 9 büyükbaş öldü. Yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için çalışma başlatıldı.
11.01.2024 Gündem
'Deprem bölgesinde 909 milyon TL bütçeli hayvan dağıtımı yaptık'
'Deprem bölgesinde 909 milyon TL bütçeli hayvan dağıtımı yaptık' Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, deprem bölgesindeki yetiştiricilere toplam 909 milyon TL bütçeli canlı hayvan dağıtımı yaptıklarını belirtti.
6.01.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Büyükbaş ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.