Çalışan Kadın

Çalışan Kadın

Son dakika çalışan kadın haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan çalışan kadın gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan çalışan kadın haber sayfamızda...

Çalışan Kadın

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 15.187 calisan kadin haberi bulunmuştur.
Dünya Bankası'ndan Türkiye'ye kredi
Dünya Bankası'ndan Türkiye'ye krediDünya Bankası, Türkiye’de kamu binalarının depreme karşı dayanıklılığının ve binaların enerji verimliliğinin artırılması için 265 milyon dolar finansman sağladığını bildirdi.
10.06.2021Uzmanpara
Doğum Borçlanması Nedir? Şartları Nelerdir Ve Nasıl Hesaplanır?
Doğum Borçlanması Nedir? Şartları Nelerdir Ve Nasıl Hesaplanır?Çalışan kadınlar için doğum borçlanması büyük bir öneme sahiptir. Bu yüzden pek çok kişi bu konu hakkında bilgi almak adına internet üzerinden araştırma gerçekleştiriyor. Peki doğum borçlanması nedir? Şartları nelerdir ve nasıl hesaplanır? İşte bu konu hakkında merak edilenler.
7.06.2021Eğitim
Şarkıcıdan taciz için suç duyurusu
Şarkıcıdan taciz için suç duyurusuİngiltere’de şarkıcı Rebecca Ferguson, müzik sektöründeki üst düzey bir erkek yöneticiyi kendisine cinsel tacizde bulunmakla suçlayarak polise başvurdu. Sektördeki bir kadın yönetici de tacizcilere savaş açtı
17.05.2021Dünya
Kariyerlerini bırakıp yeni hayat kurdular
Kariyerlerini bırakıp yeni hayat kurdularUzun yıllar özel sektörde çalışıp başarılı çalışmalara imza atan 4 girişimci kadın, parlak kariyerlerini geride bırakıp çiftçiliği seçti.
14.05.2021Gündem
Son dakika... 1 milyon euro ile kayboldu! Şeytanın aklına gelmez...
Son dakika... 1 milyon euro ile kayboldu! Şeytanın aklına gelmez...Güneş enerjisi şirketinde çalışan kadın sırra kadem bastı, peşine düşen dedektifler sosyal medya hesaplarını didik didik etti. Ünlü tatil merkezindeki ayrıntıdan yola çıkıp bir villaya ulaştı.
8.05.2021Dünya
Mühendislikte de Kadın gücü
Mühendislikte de Kadın gücüSiemens Türkiye, “Geleceği Şekillendiren Kadınlar” projesiyle genç kadın mühendisleri geleceğe hazırlıyor. Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliğiyle mühendislik eğitimi alan kadın öğrencilere mentorluk ve burs desteği sağlayan şirket, mühendisliğin toplum nezdinde “erkek mesleği” olarak algılandığı gerçeğini değiştirmeyi hedefliyor.
19.04.2021Ekonomi
Şartlar eşit şanslar eşit
Şartlar eşit şanslar eşitTurkcell’in teknoloji geliştirme alanında fırsat eşitliğini desteklemek amacıyla başlattığı “Turkcell’de Şartlar Eşit, Şanslar Eşit” programının iş hayatına yeni atılacak genç kadın mühendisleri hedefleyen birinci fazı tamamlandı. Programın ikinci fazında çeşitli nedenlerle iş hayatından ayrılmış farklı meslek gruplarından deneyimli kadın profesyonellerin Turkcell bünyesine katılmaları hedefleniyor.
5.04.2021Ekonomi
ABD üniversitesi cinsel istismar skandalında 700 kadına 852 milyon dolar ödeyecek
ABD üniversitesi cinsel istismar skandalında 700 kadına 852 milyon dolar ödeyecekABD medyasında yer alan habere göre, üniversitede 30 yıldan uzun süredir çalışan kadın doğum uzmanı Dr. George Tyndall cinsel istismarla suçlandı.
26.03.2021Dünya
Evden çalışma da kadının sırtında!
Evden çalışma da kadının sırtında!ILO raporunda, evde çalışmanın hangi sosyo-ekonomik grup için olursa olsun sosyal güvence ve korumadan uzak bir çalışma biçimi olarak gerçekleştiği tespitinde bulunuldu
19.03.2021Gündem
'Seri kaçak yolcu' yine havalimanında yakalandı
'Seri kaçak yolcu' yine havalimanında yakalandıABD’de birçok defa uçağa kaçak binmeye çalışan kadın, bu kez de Chicago'da O'Hare Uluslararası Havalimanı’nda gözaltına alındı.
17.03.2021Dünya
‘Tarımda çalışan kadın desteklenecek’
‘Tarımda çalışan kadın desteklenecek’İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yönelik, “Fosforlu Meral” etiketiyle paylaşım yapılmasına İYİ Parti’liler tepkilerini sürdürüyor.
16.03.2021Siyaset
Beyoğlu'nda kapkaççı şoku! Genç kadın şaşkına döndü
Beyoğlu'nda kapkaççı şoku! Genç kadın şaşkına döndüİstanbul Beyoğlu’nda iki kapkaççı, adres arayan laboratuvar çalışan bir kadının cep telefonunu çalarak kaçtı. Kadın ile çevredekilerin peşlerinden koştuğu şüpheliler kısa sürede gözden kayboldu.
11.03.2021Gündem
Çaldığı cins köpekleri satmaya çalışan kadın yakalandı!
Çaldığı cins köpekleri satmaya çalışan kadın yakalandı!Konya'da bir evin bahçesinden çaldığı iki cins köpeği sosyal medyadan satmaya çalışan kadının planı yarım kaldı. Alıcı gibi davranan polis ekiplerini karşısında görünce gözaltına alındı.
11.03.2021Gündem
Çerçi’den personele 8 Mart’a özel sürpriz
Çerçi’den personele 8 Mart’a özel sürprizYunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde belediyede çalışan kadın personelin gününü kutladı, çiçek hediye etti.
9.03.2021Ege
Afgan kadın gazeteciler suikast dalgasının ardından görevlerini bırakıyor
Afgan kadın gazeteciler suikast dalgasının ardından görevlerini bırakıyorBir yılda 10'u aşkın gazetecinin öldürüldüğü ülkede, medyadaki kadın çalışanların yüzde 20'si işlerinden ayrıldı. Afganistan'da 2 Mart tarihinde üç kadın televizyoncu silahlı saldırıda yaşamını yitirdi.
9.03.2021Dünya
Kadınların sözü geçiyor
Kadınların sözü geçiyorCinsiyet eşitliğini kurum politikası haline getiren Aydem kadın yönetici oranı en yüksek şirketler arasında yer aldı.
8.03.2021Ege
Pandemi süreci kadın istihdamını yıprattı
Pandemi süreci kadın istihdamını yıprattıBinyaprak, XSIGHTS ve Marketing Türkiye’nin kadın dostu şirketler ve markalar üzerine yaptığı araştırmalar sonucunda çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı. 2018 yılında, toplumun yüzde 68’i ‘kadınlar ailelerinin ekonomik ihtiyaçlarını karşılamak zorundadır’ ifadesine katılırken, bu oran Şubat 2021’de yüzde 39’a düştü.
8.03.2021Ekonomi
Eşit katılımla çabuk kalkınma
Eşit katılımla çabuk kalkınmaNielsenIQ Kıdemli Başkan Yardımcısı Analitik Grubu APAC-EEMEA ve Nielsen IQ Türkiye Genel Müdürü Didem Şekerel Erdoğan, “Kadınların eğitim, çalışma hayatı ve karar alma mercilerine eşit katılımını sağladığımız ölçüde ülkemizin daha da kalkınacağına inanıyorum” dedi.
8.03.2021Ekonomi
Uçakta yolcuları rahatsız eden kadın, koltuğa bağlandı
Uçakta yolcuları rahatsız eden kadın, koltuğa bağlandıRusya’nın Vlodivostok kentinden Novosibirsk kentine sefer yapan uçakta, uyuşturucu madde etkisi altında olduğu tespit edilen kadın yolcu, diğer yolcuları rahatsız edince kabin ekibi ve diğer yolcular tarafından koltuğuna iple bağlandı. Kadın yolcunun iniş sonrası gözaltına alındığı belirtildi.
7.03.2021Dünya
İstanbul'un kadın ambulans şoförleri zamanla yarışıyor
İstanbul'un kadın ambulans şoförleri zamanla yarışıyorİSTANBUL'un çileden çıkaran trafiğinde her gün onlarca hastayı hayatta tutmaya çalışan kadın ambulans şoförleri, Benim hastamı sen götürme, kaza yaparsın, Boyundan büyük arabayı nasıl kullanacaksın gibi tepkilere rağmen, mesleklerini özveriyle ve ilk günkü tutkuyla yapıyor, hastalarını en hızlı şekilde hastaneye yetiştirmek için, zamanla yarışıyorlar.
7.03.2021Haberler
Uçakta yolcuları rahatsız eden kadın, koltuğa bağlandı
Uçakta yolcuları rahatsız eden kadın, koltuğa bağlandıRusya'nın Vlodivostok kentinden Novosibirsk kentine sefer yapan uçakta, uyuşturucu madde etkisi altında olduğu tespit edilen kadın yolcu, diğer yolcuları rahatsız edince kabin ekibi ve diğer yolcular tarafından koltuğuna iple bağlandı. Kadın yolcunun iniş sonrası gözaltına alındığı belirtildi.
7.03.2021Haberler
Hemcinsleriyle çalışan kadın girişimci, 20 ülkeye ihracat yapıyor
Hemcinsleriyle çalışan kadın girişimci, 20 ülkeye ihracat yapıyorİzmir'de tekstil işiyle uğraşan bir ailenin kızı olan Cansen Kırıkkaya (26), Uluslararası Ticaret İşletmecilik bölümünü bitirdikten sonra patron koltuğuna oturdu. Çocukluğundan beri sektörün içinde olan ve her alanında çalışan Kırkkaya, tecrübesine güvenerek kendi şirketini kurdu. Genelde çalışanlarını da kadınlardan seçen Kırıkkaya bugün 20 ülkeye ihracat yapıyor. 17'si kadın 24 personeliyle ülke ekonomisine katkı sağlıyor.
7.03.2021Ekonomi
Konya'da kadınlar tarafından üretilen av tüfeği!
Konya'da kadınlar tarafından üretilen av tüfeği!Konya'nın Beyşehir ilçesindeki yaklaşık 3 bin nüfuslu Huğlu Mahallesi’nde, parçalarının yapıldığı 45 atölye ile birlikte 15 fabrikada üretilen av tüfekleri, başta ABD olmak üzere Rusya, İtalya, Fransa ve İngiltere dahil 50 ülkeye ihraç ediliyor. Geçen yıl 50 milyon dolar ihracat yapan Huğlu'da üretilen silahlara artık kadın eli de değdi. Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifine ait fabrikada yaklaşık 30 kadın, makine mühendisi, CNC makinesi operatörü ile kalite kontrol, montajlama ve paketleme bölümleri görev yapıyor.
7.03.2021Teknoloji
Dünyanın yükü omuzlarında
Dünyanın yükü omuzlarındaTüm dünyayı sarsan pandemi günlerinde verdikleri emek daha da görünür olan ve hayatlarımızı kolaylaştırmak için çırpınan kadınlar yaşadıklarını anlatıyor
7.03.2021Pazar
Müşterileri şaşırıyor! Utanıp gelmeyen bile var...
Müşterileri şaşırıyor! Utanıp gelmeyen bile var...Edirne'de sanayi sitelerinde uzun yıllardır çalışan kadın ustalar, kadınların her alanda başarılı olabileceğini kanıtlıyor. Edirne'de oto boyacısı Eylem Kuşçu ile oto lastikçi Remziye Cankıran, tüm zorluklarına rağmen mesleklerini başarıyla sürdürüyor.
6.03.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

ABDizmirrusyauçakkadın

Çalışan Kadın ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.