Çanakkale Zaferi

Çanakkale Zaferi

Son dakika Çanakkale Zaferi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Çanakkale Zaferi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Çanakkale Zaferi haber sayfamızda...

Çanakkale Zaferi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.502 çanakkale zaferi haberi bulunmuştur.
Kıtaları birleştiren dev köprüler...
Kıtaları birleştiren dev köprüler...Cumhuriyetin ilk döneminde, köprü faaliyetlerinde “Günde 2 metre köprü” ilkesi ile özellikle halkın işgücüyle kagir ve betonarme köprüler yapılmıştı. 1924-1947 yılları arasında 166 adet köprü inşa edildi. Karayolları Genel Müdürlüğünün kuruluşuyla köprü çalışmaları hız kazanmış ve 1950-1975 yılları arasında toplam uzunluğu 95 km olan 2.349 adet köprü yapıldı.
28.10.2023Ekonomi
Şimdiki Zamanın Hikayesi
Şimdiki Zamanın HikayesiTarihin destansı izleriTürkiye’nin tam bağımsızlığının ve düşman işgalinden kurtuluşunun simgesi olan Çanakkale Zaferi sadece bir savaş galibiyeti değil, Türk milletinin cesaretini ve fedakârlığını dünyaya gösterdiği destanıdır...
17.09.2023Kültür Sanat
İstiklal Caddesi'ne bin 200 Türk bayrağı!
İstiklal Caddesi'ne bin 200 Türk bayrağı!Zafer Bayramı kutlamaları sebebiyle Türk bayrakları ile donatılan İstiklal Caddesi'nde ‘İstiklal Yürüyüşü’ gerçekleştirildi.
30.08.2023Gündem
Çanakkale ile İlgili Kompozisyon: Çanakkale Savaşı ile İlgili Kısa ve Uzun Kompozisyon Örnekleri
Çanakkale ile İlgili Kompozisyon: Çanakkale Savaşı ile İlgili Kısa ve Uzun Kompozisyon Örnekleri Türkiye tarihinde önemli yere sahip olan Çanakkale Savaşı ülkenin yanı sıra dünya tarihini de değiştirmiştir. Kahraman Türk ordusu yurdunu kanının son damlasına kadar savunmuş ve Çanakkale’nin geçilmez olduğunu tüm dünyaya kanıtlamıştır. Osmanlı İmparatorluğu ve İtilaf Devletlerinin Gelibolu Yarımadasında verdiği kanlı mücadelenden galip çıkan Türk ordusunun bu kahramanca öyküsünün önemi ve tarihi okullarda da anlatılmaktadır. Çanakkale ve Çanakkale Savaşı ile ilgili kompozisyon ödevleri okullarda verilir. Çanakkale Savaşı ile ilgili kısa ve uzun kompozisyon örnekleri ile ilgili detaylı bilgiler için “Çanakkale ile İlgili Kompozisyon” içeriğimize göz atabilirsiniz.
28.08.2023Eğitim
15 Temmuz şehitleri, Çanakkale ‘Şehitler Abidesi’nde anıldı
15 Temmuz şehitleri, Çanakkale ‘Şehitler Abidesi’nde anıldı15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Çanakkale Savaşları'nın yaşandığı Tarihi Gelibolu Yarımadası’ndaki Şehitler Abidesi’nde anma programı gerçekleştirildi.
15.07.2023Gündem
TCG Nusret Müze Gemisi, Tekirdağ'da ziyarete açıldı
TCG Nusret Müze Gemisi, Tekirdağ'da ziyarete açıldıÇanakkale Deniz Savaşı'nın seyrini değiştiren Nusret Mayın Gemisi'nin aslına uygun inşa edilen TCG Nusret Müze Gemisi, Tekirdağ Limanı'nda ziyarete açıldı.
23.06.2023Gündem
Tarihi ana vatandaşlar eşlik etti! TCG Anadolu Çanakkale Boğazı’ndan geçti
Tarihi ana vatandaşlar eşlik etti! TCG Anadolu Çanakkale Boğazı’ndan geçtiDünyanın ilk silahlı insansız hava aracı (SİHA) gemisi TCG Anadolu, Çanakkale Boğazı’ndan geçti. Çanakkale önlerinden Kilitbahir köyü dağından bulunan ‘Dur Yolcu’ yazısı ile Kilitbahir Kalesi önünden geçen ‘TCG Anadolu’ gemisi kordonboyundaki vatandaşları selamladı. Vatandaşlar da ellerinde Türk bayraklarıyla izleyerek, bu tarihi anları cep telefonlarıyla görüntüledi.
2.05.2023Gündem
TCG Anadolu, Çanakkale Köprüsü'nün altından geçti
TCG Anadolu, Çanakkale Köprüsü'nün altından geçtiDünyanın ilk SİHA gemisi TCG Anadolu, 1915 Çanakkale Köprüsü'nün altından geçti.
2.05.2023Gündem
MHP Genel Başkanı Bahçeli: Türkiye Kızılelma izinde, yeni bir Türk asrının kapısı açıldı
MHP Genel Başkanı Bahçeli: Türkiye Kızılelma izinde, yeni bir Türk asrının kapısı açıldıMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bartın’da '14 Mayıs'ta Aziz Milletim Sıra Sende' mitinginde konuştu. Bahçeli, Türkiye’nin Kızılelma’nın izinde olduğunu ve yeni bir Türk asrının kapısının açıldığını söyleyerek, “Cumhur İttifakı ümitleri kamçılamış, milli gelecek hedeflerini kanatlandırmıştır. Cumhur İttifakı’nın emsalsiz uzlaşmasıyla, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin uyum ve geniş imkanlarıyla Türkiye, sorun yumağı haline gelen, kriz üreten, demokrasimize tehdit eden Parlamenter Sistemin prangalarından kurtulmuş ve ufku aydınlanmıştır." idalerini kullandı.
30.04.2023Gündem
Bu görüntüler Çanakkale'den! Anzaklardan 'Şafak Ayini'
Bu görüntüler Çanakkale'den! Anzaklardan 'Şafak Ayini'Çanakkale Kara Savaşları’nın 108’nci yılında Gelibolu Yarımadası Anzak Koyu’nda ‘Şafak Ayini Anma Töreni’ düzenlendi. Yeni Zelanda ve Avustralya’dan gelen yaklaşık iki bin kişi, 108 yıl önce savaşta hayatını kaybeden atalarını törenle andı.
25.04.2023Gündem
Ahmet Nur Çebi'den Fenerbahçe ve Galatasaray tepkisi: Onlar susacak mıydı?
Ahmet Nur Çebi'den Fenerbahçe ve Galatasaray tepkisi: Onlar susacak mıydı?Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, kulübün 2023 yılı 1. Olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu.
25.03.2023Beşiktaş
Emine Erdoğan'dan '22 Mart Dünya Su Günü' mesajı
Emine Erdoğan'dan '22 Mart Dünya Su Günü' mesajıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, suyun önemine dikkat çekerek bir mesaj paylaştı.
22.03.2023Gündem
Emine Erdoğan'dan Nevruz Bayramı mesajı
Emine Erdoğan'dan Nevruz Bayramı mesajıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan 21 Mart Nevruz Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.
21.03.2023Gündem
Son dakika... Kılıçdaroğlu, HDP ile görüşecek
Son dakika... Kılıçdaroğlu, HDP ile görüşecekCHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün saat 12.00'de Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Mithat Sancar ve Pervin Buldan ile bir görüşme gerçekleştirecek.
20.03.2023Gündem
Deha Bilimlier gözyaşlarını tutamadı
Deha Bilimlier gözyaşlarını tutamadıGeçtiğimiz ay babasını kaybettikten sonra büyük bir üzüntü yaşayan Deha Bilimlier, ara verdiği sahnelere hızlı bir dönüş yaptı.
19.03.2023Cadde
Ölümü göze alıp eve girdi! 'Her şeyi unuttum, 19 Mart'ı unutmadım'
Ölümü göze alıp eve girdi! 'Her şeyi unuttum, 19 Mart'ı unutmadım'Malatya’daki depremde terk ettikleri hasarlı evlerine ölümü göze alarak 2016 yılında şehit olan evlatlarından kalan hatıra eşyaları almak için giren Şengül- Ali Günaydın çiftinin sözleri göz yaşarttı.
19.03.2023Haberler
Ölümü göze alıp eve girdi! 'Her şeyi unuttum, 19 Mart'ı unutmadım'
Ölümü göze alıp eve girdi! 'Her şeyi unuttum, 19 Mart'ı unutmadım'Malatya’daki depremde terk ettikleri hasarlı evlerine ölümü göze alarak 2016 yılında şehit olan evlatlarından kalan hatıra eşyaları almak için giren Şengül- Ali Günaydın çiftinin sözleri göz yaşarttı.
19.03.2023Gündem
‘Felaketin yarası bu ruhla sarılır’
‘Felaketin yarası bu ruhla sarılır’18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 108’inci yıldönümünde konuşan Erdoğan, “49 bin kardeşimizin hayatını kaybettiği deprem ve sel felaketlerinin yaralarını ancak Çanakkale ruhunu dirilterek sarabiliriz” dedi.
19.03.2023Gündem
Siyasilerin mesajlarında ‘14 Mayıs’ göndermesi
Siyasilerin mesajlarında ‘14 Mayıs’ göndermesiSiyasilerin Çanakkale Zaferi’nin 108’inci yıl dönümü mesajlarında, 14 Mayıs seçimlerine yönelik göndermeler dikkati çekti.
19.03.2023Gündem
Çanakkale Destanı’nı canımızla yazdık
Çanakkale Destanı’nı canımızla yazdıkİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıl dönümü nedeniyle Kadifekale Şehitliği’nde düzenlenen anma törenine katıldı.
19.03.2023Ege
‘Çanakkale, namus ve şerefin adıdır’
‘Çanakkale, namus ve şerefin adıdır’Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 108’inci yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
19.03.2023Ege
Bayraklı, unutmadı
Bayraklı, unutmadıBayraklı Belediyesi, Çanakkale Zaferi’nin 108’inci yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla çelenk sunma töreni düzenledi.
19.03.2023Ege
‘Yeniden dirilişin sembolü’
‘Yeniden dirilişin sembolü’Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle Radyo Ege Kampüs’te kutlama mesajı yayınladı.
19.03.2023Ege
Tarihi değiştiren kahramanlık destanı
Tarihi değiştiren kahramanlık destanıEfeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, tarihin akışını değiştiren, dünyanın en büyük destanlarından Çanakkale Zaferi’nin 108’inci yıl dönümünün gururunu yaşadıklarını belirtti.
19.03.2023Ege
‘Birliğimizin en güçlü simgesi’
‘Birliğimizin en güçlü simgesi’Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Çanakkale Zaferi’nin 108. yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı.
19.03.2023Ege

Benzer Haber Etiketleri

Çanakkale Zaferi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.