Carles Puigdemont

Carles Puigdemont

Son dakika Carles Puigdemont haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Carles Puigdemont gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Carles Puigdemont haber sayfamızda...

Carles Puigdemont

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 191 carles puigdemont haberi bulunmuştur.
Puigdemont kararı haftaya kalabilir
Puigdemont kararı haftaya kalabilirİtalya'da gözaltına alınan Avrupa Parlamentosu (AP) milletvekili ve eski Katalonya Özerk Hükümet Başkanı Carles Puigdemont hakkındaki karar hafta sonuna yetişmeyebilir. Siyasetçinin avukatı Gonzalo Boye, gözaltı kararının yasa dışı olduğunu savunup müvekkilinin 'er ya da geç' serbest kalacağına inancının tam olduğunu söylüyor.
24.09.2021Dünya
İspanya'yı karıştıran gözaltı
İspanya'yı karıştıran gözaltıAyrılıkçı Katalanların lideri Puigdemont'un İtalya'da gözaltına alınmasından Madrid yönetimi memnun, Barcelona'daki İtalya konsolosluğu önünde toplanan Katalonya'daki bağımsızlık yanlıları ise olayı protesto ediyor.
24.09.2021Dünya
Son dakika: Eski Katalonya özerk hükümet başkanı gözaltına alındı
Son dakika: Eski Katalonya özerk hükümet başkanı gözaltına alındıSon dakika haberine göre; İspanya Yüksek Mahkemesi tarafından hakkında arama ve yakalama emri bulunan, Avrupa Parlamentosu (AP) milletvekili ve eski Katalonya özerk hükümet başkanı Carles Puigdemont'un bir toplantıya katılmak için gittiği İtalya'nın Sardunya Adası'nda gözaltına alındığı bildirildi. Puigdemont'un cuma günü mahkemeye çıkarılacağı açıklandı
23.09.2021Dünya
İspanya Başbakanı Sanchez, Katalanlarla görüşmeleri yeniden başlattı
İspanya Başbakanı Sanchez, Katalanlarla görüşmeleri yeniden başlattıİspanya Başbakanı Pedro Sanchez, 9 Katalan siyasetçi için "kısmi af" kararı alınmasının ardından Katalonya özerk hükümet başkanı Pere Aragones ile görüştü.
29.06.2021Dünya
Tutuklu Katalan siyasetçiler: Bağımsızlık mücadelemize devam edeceğiz!
Tutuklu Katalan siyasetçiler: Bağımsızlık mücadelemize devam edeceğiz!İspanya'da sol koalisyon hükümetinin kararıyla, 1328 gün tutuklu kaldıktan sonra affedilen ayrılıkçı Katalan liderler, "Bağımsızlık mücadelemize devam edeceğiz." açıklamasında bulundu.
22.06.2021Dünya
İspanyol hükümetinden tutuklu Katalan siyasetçiler için 'kısmi af'
İspanyol hükümetinden tutuklu Katalan siyasetçiler için 'kısmi af'İspanya'da sol koalisyon hükümeti, Katalonya'da 1 Ekim 2017'de yapılan yasa dışı referandum ve bağımsızlık yanlısı girişimler nedeniyle 1328 gündür tutuklu bulunan 9 Katalan siyasetçi için kısmi af kararı aldı.
22.06.2021Dünya
İspanya Katalan siyasetçilere af çıkarıyor
İspanya Katalan siyasetçilere af çıkarıyorİspanya Başbakanı Pedro Sanchez, Katalonya'da 1 Ekim 2017'de yapılan yasa dışı referandum ve bağımsızlık yanlısı girişimlerden dolayı yaklaşık 3,5 yıldır tutuklu bulunan 9 Katalan siyasetçi için yarın yapılacak Bakanlar Kurulu Toplantısı'nda af kararı çıkarılacağını duyurdu.
21.06.2021Dünya
AB, Puigdemont'un dokunulmazlığını kaldıran kararı dondurdu
AB, Puigdemont'un dokunulmazlığını kaldıran kararı dondurduAvrupa Birliği (AB) mahkemesi, İspanya'dan kaçarak Ekim 2017'den bu yana Belçika'da yaşayan Katalan ayrılıkçı siyasetçi Carles Puigdemont ile diğer iki milletvekilinin dokunulmazlıklarının iptal edilmesi kararını geçici olarak kaldırdı.
3.06.2021Dünya
İspanya'da, tutuklu Katalan siyasetçilere af tartışılıyor
İspanya'da, tutuklu Katalan siyasetçilere af tartışılıyorİspanya'nın doğusundaki Katalonya özerk yönetiminde bağımsızlık yanlısı girişimlerden dolayı 9 ila 13 yıl hapis cezası alan ve yaklaşık 3,5 yıldır tutuklu olan 12 Katalan siyasetçiye af getirilmesi tartışmaya açıldı.
26.05.2021Dünya
Ayrılıkçı partiler Katalonya'yı erken seçime götürüyor
Ayrılıkçı partiler Katalonya'yı erken seçime götürüyorİspanya'nın doğusundaki Katalonya özerk yönetimdeki ayrılıkçı siyasi partiler, yeni bir erken seçimi ve bununla yaşanabilecek olası oy kaybını önlemek için koalisyon hükümeti kurmakta anlaştı.
17.05.2021Dünya
Avrupa Parlamentosu'ndan Puigdemont kararı
Avrupa Parlamentosu'ndan Puigdemont kararıİspanya mahkemelerinden kaçarak Ekim 2017'den bu yana Belçika'da yaşayan Puigdemont ile AP milletvekili olan iki ayrılıkçı Katalan siyasetçinin dokunulmazlıklarının kaldırılması yapılan oylamayla kabul edildi.
9.03.2021Dünya
Katalonya koronavirüs gölgesinde sandığa gidiyor
Katalonya koronavirüs gölgesinde sandığa gidiyorİspanya'nın özerk bölgesinde sandık görevlisi olarak çağırılan on binlerce kişinin neredeyse yarısı koronavirüs endişesi nedeniyle seçimlerde görev almak istemiyor. Mektupla oy kullanma oranı ise yüzde 350 artmış durumda.
13.02.2021Dünya
Rusya ile İspanya arasında diplomatik kriz!
Rusya ile İspanya arasında diplomatik kriz!Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un, hapis cezası alan Rus muhalif Aleksey Navalnıy ile tutuklu Katalan siyasetçileri kıyaslaması, İspanya ve Rusya arasında diplomatik krize neden oldu.
5.02.2021Dünya
İspanya'da Katalonya sorununa çözüm arayışları
İspanya'da Katalonya sorununa çözüm arayışlarıİspanya'da uzun süredir ülkenin öncelikli gündemi olan Katalonya sorununa çözüm bulmak amacıyla İspanya hükümeti ve Katalonya Özerk Hükümeti temsilcilerinin katılımıyla oluşturulan komisyon, çalışmalarına başladı.
26.02.2020Dünya
İspanya mahkemesi 'Junqueras' için kararını açıkladı
İspanya mahkemesi 'Junqueras' için kararını açıkladıİspanya Yüksek Mahkemesi, Avrupa Parlamentosu (AP) ve Avrupa Adalet Divanına ters görüş açıklayarak tutuklu Katalan siyasetçi Oriol Junqueras'ın tutukluluk halinin devamına karar verdi.
9.01.2020Dünya
Puigdemont'un tutuklanma kararı askıya alındı
Puigdemont'un tutuklanma kararı askıya alındıBelçika mahkemesi, Avrupa Parlamentosu'ndan mazbata alan Katalonya'nın eski lideri için ayrıca İspanya'ya iade kararını da dondurdu.
2.01.2020Dünya
İspanya'da sol görüşlü azınlık koalisyon hükümeti kurmak için adım atıldı
İspanya'da sol görüşlü azınlık koalisyon hükümeti kurmak için adım atıldıİspanya'da 246 günü bulan hükümetsizliğe son verecek ve ülke tarihinde bir ilki teşkil edecek sol koalisyon hükümetinin kurulması için anlaşma sağlandı.
30.12.2019Dünya
Avrupa'dan Katalan siyasetçilere yedi ay sonra mazbata
Avrupa'dan Katalan siyasetçilere yedi ay sonra mazbataAvrupa Parlamentosu (AP) ziyaretçi olarak girişlerini dahi yasakladığı eski Katalonya Özerk Hükümet Başkanı Carles Puigdemont ve eski Katalan özerk hükümeti üyesi Antoni Comin'e mazbatalarını verdi.
20.12.2019Dünya
İspanya karıştı
İspanya karıştıAvrupa Adalet Divanı'nın Katalonya'nın eski yöneticilerinden Junqueras için 'dokunulmazlık' kararı vermesi, hem İspanya'daki koalisyon pazarlıklarını bloke etti hem de Katalonya sorununu Avrupa'nın gündemine taşıdı. Karar, Belçika'ya kaçan eski Katalonya lideri Puigdemont'un Avrupa parlamenteri olmasının önünü açtı.
20.12.2019Dünya
Ayrılıkçı Katalan siyasetçilere Avrupa'dan iyi, İspanya'dan kötü haber
Ayrılıkçı Katalan siyasetçilere Avrupa'dan iyi, İspanya'dan kötü haberKatalonya hükümetinin başkanı Torra, İspanyol devletinin kurumlarına itaatsizlikten 1,5 yıl kamu görevinden men cezası aldı. Avrupa Adalet Divanı ise, Torra'nın yardımcısı Junqueras'ın AP seçimlerinde milletvekili seçilmesinden dolayı 'siyasi dokunulmazlığı' olduğuna karar verdi.
19.12.2019Dünya
İspanya'da hükümet kurma görevi sosyalist lider Pedro Sanchez'in
İspanya'da hükümet kurma görevi sosyalist lider Pedro Sanchez'inİspanya Kralı 6. Felipe, ülkede 10 Kasım'da yapılan erken genel seçimlerin ardından en fazla oyu alan Sosyalist İşçi Partisi'nin (PSOE) lideri ve geçici hükümetin başbakanı Pedro Sanchez'i hükümeti kurmakla görevlendirdi.
11.12.2019Dünya
El Clasico yine tehlikede! Bir kez daha...
El Clasico yine tehlikede! Bir kez daha...Ayrılıkçı Katalan gruplar El Clasico'nun güvenliğini bir kez daha tehdit ediyor.
Kanada, Katalan lider Puigdemont'un ülkeye girişine izin vermedi
Kanada, Katalan lider Puigdemont'un ülkeye girişine izin vermediKanada, ayrılıkçı Katalan Lider Carles Puigdemont'un ülkeye girişine izin vermedi.
31.10.2019Dünya
Belçika savcılığı eski Katalonya Başkanının İspanya'ya iadesini istedi
Belçika savcılığı eski Katalonya Başkanının İspanya'ya iadesini istediBelçika mahkemesi ise eski Katalonya Özerk Hükümet Başkanı Carles Puigdemont'un avukatlarının kararın 16 Aralık'a ertelenmesi talebini kabul etti.
29.10.2019Dünya
Eski Katalan lider Puigdemont serbest bırakıldı
Eski Katalan lider Puigdemont serbest bırakıldıEski Katalonya özerk hükümetinin lideri Carles Puigdemont, kaçak bulunduğu Belçika'da sabah saatlerinde polise teslim olduktan sonra, hakim karşısına çıkarıldı ve serbest bırakıldı.
18.10.2019Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Carles Puigdemont ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.