Çemişgezek

Çemişgezek

Son dakika Çemişgezek haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Çemişgezek gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Çemişgezek haber sayfamızda...

Çemişgezek

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 344 çemişgezek haberi bulunmuştur.
Kazada hayatını kaybeden güvenlik korucusu son yolculuğuna uğurlandı
Kazada hayatını kaybeden güvenlik korucusu son yolculuğuna uğurlandı Tunceli’de otomobilin şarampole yuvarlanması sonucu meydana gelen kazada hayatını kaybeden güvenlik korucusu Sefer Demir, son yolculuğuna uğurlandı.
26.11.2021Gündem
Otomobil TIR'ın altına girdi
Otomobil TIR'ın altına girdiElazığ'da sürücününün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil, aynı istikamette seyir halinde olan TIR'ın altına girdi. Kazada 2 kişi hayatını kaybederken, 2 kişi de yaralandı.
7.11.2021Haberler
Feci kaza! Otomobil TIR'ın altına girdi
Feci kaza! Otomobil TIR'ın altına girdiElazığ'da sürücününün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil, aynı istikamette seyir halinde olan TIR'ın altına girdi. Kazada 2 kişi hayatını kaybederken, 2 kişi de yaralandı.
7.11.2021Gündem
Doğu Anadolu Bölgesi İlleri Ve İlçeleri Nelerdir? İsimleri Ve Nüfusları İle Doğu Anadolu Şehirleri
Doğu Anadolu Bölgesi İlleri Ve İlçeleri Nelerdir? İsimleri Ve Nüfusları İle Doğu Anadolu ŞehirleriDoğu Anadolu Bölgesi, Türkiye'nin yüz ölçümü bakımından en büyük bölgesidir. 164.000 kilometrekarelik bir alanı kaplayan bölgede 14 il bulunmaktadır. Yüz ölçümü 25.066 kilometrekare olan Erzurum bölgenin en büyük şehridir. Erzurum aynı zamanda Türkiye'nin en büyük 4. ilidir. Doğu Anadolu Bölgesi illeri ve ilçeleri nelerdir? Nüfusları ile birlikte listeledik.
27.10.2021Eğitim
'Ok uçları' ile tespit ediliyor! 5 bin yıllık...
'Ok uçları' ile tespit ediliyor! 5 bin yıllık...Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinde 1968-1974 yılları arasındaki arkeolojik kazılarda bulunan obsidyen, kemik ve metalden yapılmış 20 ok ucu, 5 bin yıl önceki medeniyetlerin kültürüne ışık tutuyor.
23.09.2021Gündem
Son dakika... Tunceli'deki 5 yangından 4'ü söndürüldü
Son dakika... Tunceli'deki 5 yangından 4'ü söndürüldüGelen bir son dakika haberine göre, Tuncel’de 5 bölgede çıkan yangından Hozat, Milli Park, Aktuluk ve Roj Deresi olmak üzere 4 noktadaki yangının söndürüldüğü ve soğutma çalışmaları devam ediyor. Pülümür Balpayam bölgesinde ise yangın kontrol altına alınmaya çalışılıyor.
2.09.2021Gündem
Son dakika... Bingöl ve Tunceli'deki yangınlarla ilgili OGM'den açıklama
Son dakika... Bingöl ve Tunceli'deki yangınlarla ilgili OGM'den açıklamaOrman Genel Müdürlüğü, Bingöl ve Tunceli'deki örtü yangını ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, "Orman yangınlarına karadan ve karadan müdahalelerimiz devam ediyor." denildi ve müdahale ekipmanı sayılarına yer verildi. Tunceli / Munzur Milli Parkı; 2 helikopter, 5 arazöz, 4 ilk müdahale aracı, 5 iş makinesi. Bingöl / Yayladere – Sarıtosun; 2 helikopter, 5 arazöz, 4 ilk müdahale aracı, 2 iş makinesi görevlendirildiğini belirtti.
1.09.2021Gündem
İhtiyaç kredisiyle başladı! Ayda 100 bin lira kazanıyor
İhtiyaç kredisiyle başladı! Ayda 100 bin lira kazanıyorTunceli'de yaşayan Onur Demir (22) Keban Baraj Gölü üzerinde yaşadığı teknede, dünyanın en kaliteli tatlı su ıstakozları arasında gösterilen kerevit avlayarak ayda yaklaşık 100 bin TL kazanıyor.
16.08.2021Haberler
Çobanlık yaparken Robert Lisesi'ni kazandı, şimdiki hedefi Tilburg Üniversitesi...
Çobanlık yaparken Robert Lisesi'ni kazandı, şimdiki hedefi Tilburg Üniversitesi...TUNCELİ'nin yaylalarında, ailesiyle çobanlık yapan Mahir Gündoğdu (22), 2016 yılında Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) sınavında 120 sorunun tamamını yaparak, Türkiye birincisi oldu. Gündoğdu, TEOG'daki başarısıyla, İstanbul Amerikan Robert Lisesi'ne yerleşti. Robert Lisesi'nden bu yıl mezun olacak Gündoğdu, 2600 rakımlı yaylada, Hollanda'nın Tilburg Üniversitesi'nin ekonomi bölümüne yerleşmeyi hedefliyor.
6.06.2021Yaşam
Kırmızı listedeki vaşak, jandarmanın foto kapanına takıldı
Kırmızı listedeki vaşak, jandarmanın foto kapanına takıldıDünyada nesli tükenme tehlikesinde olduğu için koruma altında bulunan kırmızı listedeki vaşak, Tunceli'de İl Jandarma Komutanlığı'nın foto kapanına takıldı.
30.03.2021Haberler
Nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya! 'Ormanın hayaleti' böyle görüntülendi
Nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya! 'Ormanın hayaleti' böyle görüntülendiDünyada nesli tükenme tehlikesinde olduğu için koruma altında bulunan kırmızı listedeki vaşak, Tunceli'de İl Jandarma Komutanlığı'nın foto kapanına takıldı.
30.03.2021Gündem
Tunceli'de bir köye mutasyonlu virüs karantinası
Tunceli'de bir köye mutasyonlu virüs karantinasıTunceli'nin Çemişgezek ilçesinde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında bir köy karantinaya alındı.
16.03.2021Gündem
Tunceli Haritası: Tunceli İlçeleri Nelerdir? Tunceli İlinin Nüfusu Kaçtır, Kaç İlçesi Vardır?
Tunceli Haritası: Tunceli İlçeleri Nelerdir? Tunceli İlinin Nüfusu Kaçtır, Kaç İlçesi Vardır?Tunceli, Doğu Anadolu’nun Yukarı Fırat havzasında yer alan bir ildir. Osmanlı döneminde “Gümüş Kapı” anlamına gelen “Dersim” ismiyle il olmuştur. Cumhuriyet döneminde Erzurum’a bağlanan il, 25 Aralık 1935’de çıkarılan yasayla adı Tunceli olarak değiştirilip, yeniden il unvanını kazandı. Munzur çayı ve dağı Tunceli’nin simgesi olup, şarkı ve hikayelere konu olmuştur. Tunceli’nin nüfusu ve ilçeleri hakkında detaylı bilgiyi derledik.
14.09.2020Haritalar
Tunceli’de 7 milyon TL'lik 5 turizm projesi onaylandı
Tunceli’de 7 milyon TL'lik 5 turizm projesi onaylandıTunceli'de, Fırat Kalkınma Ajansı'nın 2020 Yılı Turizm ve Sanayinin Geliştirilmesi Mali Destek Programı'na sunulan 7 milyon TL bedelli 5 turizm projesi onaylandı.
23.02.2021Ekonomi
5 metre yüksekteki dronu kaptı!  'Yırtıcı kuş olarak algılamış olabilir'
5 metre yüksekteki dronu kaptı! 'Yırtıcı kuş olarak algılamış olabilir'Tunceli'de çekim yapan gazetecilerin dronuna saldıran kangal köpeğinin görüntüleri büyük dikkat çekmişti. Sivas Doğal Irk Kangal Köpeği Sevenler ve Koruyanlar Derneği Başkanı ve köpek uzmanı Orhan Yalçınkaya, drona saldırmaları ile gündeme gelen Kangal köpeklerinin içgüdüsel olarak sürü koruma görevi yaptığını belirtti. Yalçınkaya, "Dronu kuzulara saldıran yırtıcı kuş olarak algılamış olabilir. Kangal içgüdüsel olarak tehditlere karşı sürüyü korur. Atletik yapısı nedeni ile yükseğe sıçrayabilir" dedi.
12.02.2021Gündem
Kangal köpeğinin, 5 metre yüksekteki dronu kapma anı kamerada
Kangal köpeğinin, 5 metre yüksekteki dronu kapma anı kameradaTunceli'nin Çemişgezek ilçesinde sürü sahiplerinin kurt saldırılarından korunmada en büyük yardımcıları olan Kangal köpeklerinin haberini yapmak için havadan koyunların görüntüsünü almak isteyen gazetecilerin 5 metre yükseklikteki dronuna, kangal köpeğinin saldırma anı kameraya yansıdı. Sürü sahibi Seçkin Ekici, köpeğinin koyunlara hiçbir şeyi yaklaştırmadığını belirterek, "Dron, koyunların üstüne geldiği anda 5 metre sıçrayarak havada kaptı" dedi.
10.02.2021Yaşam
Son dakika! Kangal 5 metre yükseklikteki drone'u kaptı
Son dakika! Kangal 5 metre yükseklikteki drone'u kaptıGelen bir son dakika haberine göre; Tunceli'de çekilen bu görüntüler görenleri hayretler içerisinde bıraktı. Çemişgezek'te küçükbaş sürü sahipleri kurt sürülerinden besi hayvanlarını korumak için kangal köpeklerine güveniyor. Kangallardan biri, haberini yapmak için havadan görüntü almaya çalışan gazetecilerin 5 metre yükseklikteki drone'unu havada kaptı.
10.02.2021Gündem
Tunceli'de tarihi kalıntılara büyük ilgi
Tunceli'de tarihi kalıntılara büyük ilgiÇemişgezek ilçesinin Ulukale köyünün eski yerleşim yeri, yöresel mimariyle inşa edilen toprak evler, çeşmeler, değirmen ve cami kemeri kalıntıları doğa ve fotoğraf tutkunlarını tarihi yolculuğa çıkarıyor.
8.01.2021Tatil
Tunceli'nin kaya odaları turizme kazandırılacak
Tunceli'nin kaya odaları turizme kazandırılacakÇemişgezek Kaymakamı Mehmet Güder: "Kültürel ve doğal dokuya en ufak bir zarar verilmeden, bu vizyon projemiz hayata geçecektir ve proje hayata geçtikten sonra Tunceli'den, Elazığ'dan, Malatya'dan ve başka illerden buraya gelecek olan turistler ile Urartu mağaralarımızı buluşturacağız" dedi.
29.12.2020Tatil
Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den önemli açıklamalar
Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den önemli açıklamalarGelen son dakika haberine göre; MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara'da MHP İl Başkanları Toplantısı'nda konuşma yaptı. Bahçeli, 'Salgın izin verirse 14 Mart 2021'de muazzam bir katılımla demokrasi şölenimiz gerçekleşecektir. 14 ilçemizde ilk kez kongre yaptık. Bizim nerede olduğumuzu soranlara diyorum ki her yerdeyiz. Tunceli il kongremizi ilk defa coşkuyla gerçekleştirdik. Batman, Şırnak, Hakkari'de yöre insanımızın büyük desteğiyle tamamladık' dedi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile ilgili Bahçeli, 'Bizim açımızdan ciddiyetsiz bir teklif. İsteyen istediğiyle masaya oturabilir' ifadelerine yer verdi.
24.12.2020Siyaset
Çeşitli dönemlere ait 340 eser sergileniyor
Çeşitli dönemlere ait 340 eser sergileniyorTunceli’de 1935-1937 yılları arasında askeri kışla olarak inşa edilen ve daha sonra çeşitli kurumlar tarafından kullanılan, 2015 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Müdürlüğü’ne devredilen müze bugün açılıyor.
24.12.2020Kültür Sanat
Son dakika... Hepsi öldürüldü! Terör örgütüne bölgede ağır darbe
Son dakika... Hepsi öldürüldü! Terör örgütüne bölgede ağır darbeGelen son dakika haberine göre; Tunceli Valiliği koordinesinde İl Jandarma Komutanlığı'nca 28 Temmuz’da başlatılan 'Yıldırım- 4 Munzur Kutu' operasyonunda kent kırsalında yaklaşık 40 yıldır faaliyet gösteren TKP/ML TİKKO terör örgütü bitirildi. 9 Kasım’da örgütün Türkiye sınırları içerisindeki bir numaralı ismi olan sözde 'Dersim komutanı' olan 'Deniz' kod adlı terörist Cumhur Sinan Oktulmuş ve 'Muharrem' kod adlı Ferdi Tosun'un etkisiz hale getirilmesinin ardından Tunceli dağları, bu örgütten temizlendi.
16.12.2020Gündem
Son dakika... 7 kentte kar yağışı! Meteoroloji'den uyarı yapıldı
Son dakika... 7 kentte kar yağışı! Meteoroloji'den uyarı yapıldıGelen son dakika haberine göre; 7 ilde kar yağışı etkisini gösterdi. Yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Kıyı Ege, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu, Çanakkale, Şanlıurfa çevreleri ile Edirne ve Kırklareli'nin batı kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor
9.12.2020Gündem
Tunceli'de 1 köy karantinaya alındı
Tunceli'de 1 köy karantinaya alındıTunceli'nin Çemişgezek ilçesine bağlı Örenceler köyü, koronavirüs vakalarının görülmesi üzerine 14 gün süreyle karantinaya alındı.
20.11.2020Gündem
Tunceli'de feribot seferlerine koronavirüs düzenlemesi!  Saatleri değişti
Tunceli'de feribot seferlerine koronavirüs düzenlemesi! Saatleri değiştiTunceli- Elazığ arasında yolcu taşımacılığı yapan feribotların hareket saatleri hafta sonu uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı nedeniyle yeniden düzenlendi.
19.11.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Çemişgezek ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.