Centcom

Centcom

Son dakika CENTCOM haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan CENTCOM gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan CENTCOM haber sayfamızda...

Centcom

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 133 centcom haberi bulunmuştur.
ABD CENTCOM Sözcüsü: Üst düzey El Kaide elebaşı öldürüldü
ABD CENTCOM Sözcüsü: Üst düzey El Kaide elebaşı öldürüldü ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) Sözcüsü John Rigsbee, ABD’nin, Suriye’nin Tel Abyad ilçesine bağlı Suluk kasabası yakınlarında düzenlendiği hava saldırısında üst düzey El Kaide lideri Abdul Hamid al-Matar öldürüldüğünü duyurdu.
23.10.2021Dünya
ABD'den Afganistan açıklaması: Yüzde 90'ı tamamlandı
ABD'den Afganistan açıklaması: Yüzde 90'ı tamamlandıABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), Amerikan birliklerinin Afganistan'dan çekilme sürecinin yüzde 90'ından fazlasının tamamlandığını açıkladı.
6.07.2021Dünya
ABD: Afganistan'dan çekilmenin yüzde 50'den fazlası tamamlandı
ABD: Afganistan'dan çekilmenin yüzde 50'den fazlası tamamlandıABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanlığı, Afganistan'dan 763 C-17 uçağı yükü kadar ekipman çıkarıldığını ve çekilmenin yarıdan fazlasının tamamlandığını açıkladı.
22.06.2021Dünya
Son dakika... ABD'den skandal hamle! Teröriste sertifika
Son dakika... ABD'den skandal hamle! Teröriste sertifikaAmerikan ordusu, Suriye'nin doğusundaki petrol sahalarını elinde tutan terör örgütü YPG'ye "sıhhıyeci eğitimi" verdiğini duyurdu. ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı'ndan konuya ilişkin yapılan açıklamada, "Doktorlar turnike uygulaması, yara kapatma, pansuman, basınç bandajı uygulaması, eklem bölgelerinde yara kapatma ve sarmayı öğretti" ifadelerine yer verildi.
7.06.2021Gündem
ABD’den teröre desteğin fotoğrafı…
ABD’den teröre desteğin fotoğrafı…Amerikan Merkez Kuvvetleri Komutanı, Suriye'yi ziyaret etti. Orada YPG'li teröristlerle bir araya geldi ve bir poz verdi. Bu ziyaretin anlamı ne? O fotoğrafta verilen mesaj ne? Türkiye'nin önde gelen savaş fotoğrafçılarından biri, gazeteci-yazar Bünyamin Aygün, o fotoğrafın gözdağı vermek için çekildiğini söylüyor. Aygün o karenin şifrelerini CNN TÜRK’e anlattı.
30.05.2021Gündem
ABD'den teröre desteğin fotoğrafı! Bünyamin Aygün: Suriye’de de terör liderleri nokta atışı vurulmalı
ABD'den teröre desteğin fotoğrafı! Bünyamin Aygün: Suriye’de de terör liderleri nokta atışı vurulmalıAmerikan Merkez Kuvvetleri Komutanı, Suriye'yi ziyaret etti. Orada YPG'li teröristlerle bir araya geldi ve bir poz verdi. Bu ziyaretin anlamı ne? O fotoğrafta verilen mesaj ne? Türkiye'nin önde gelen savaş fotoğrafçılarından biri, gazeteci-yazar Bünyamin Aygün, o fotoğrafın gözdağı vermek için çekildiğini söylüyor. Aygün o karenin şifrelerini CNN TÜRK’e anlattı.
30.05.2021Haberler
ABD tarih verdi! Temmuz ayında tamamlanacak
ABD tarih verdi! Temmuz ayında tamamlanacakABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), Afganistan'dan tamamen çekilme sürecini yüzde 16 ila 20 arasında tamamladıklarını duyururken sürecin 11 Eylül'den ziyade temmuzun ortalarında tamamlanacağı tahmin ediliyor.
25.05.2021Dünya
ABD sahadan sıcak gelişmeyi paylaştı: Yüzde 6 ile 12 arası tamamlandı
ABD sahadan sıcak gelişmeyi paylaştı: Yüzde 6 ile 12 arası tamamlandıABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanlığı, Afganistan'dan 104 C-17 uçağı yükü kadar ekipmanın çıkarıldığını ve çekilmenin yüzde 6 ile 12 arasında tamamlandığını açıkladı.
11.05.2021Dünya
Son dakika... CENTCOM: Afganistan'dan çekilme yüzde 2 ila 6 tamamlandı
Son dakika... CENTCOM: Afganistan'dan çekilme yüzde 2 ila 6 tamamlandıABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanlığı, Afganistan'dan 60 C-17 uçağı yükü kadar ekipmanın çıkarıldığını ve çekilmenin yüzde 2 ila 6 tamamlandığını açıkladı.
4.05.2021Dünya
Son dakika... CENTCOM Komutanı McKenzie'den Türkiye'ye ilişkin açıklama!
Son dakika... CENTCOM Komutanı McKenzie'den Türkiye'ye ilişkin açıklama!Gelen son dakika haberine göre, ABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı Orgeneral Kenneth McKenzie, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden arasında NATO Zirvesi'nde yapılması planlanan görüşmenin, iki ülkenin ilişkilerinin geleceği için olumlu olacağını söyledi.
27.04.2021Dünya
Afganistan'dan çekileceklerini açıklamışlardı! Bombardıman uçakları havalandı
Afganistan'dan çekileceklerini açıklamışlardı! Bombardıman uçakları havalandıABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), ABD askerlerinin Afganistan'dan çekilme sürecinde bölgede güvenliği sağlamak üzere iki B-52 bombardıman uçağının Katar'ın El Udeyd Hava Üssü'ne vardığını açıkladı.
24.04.2021Dünya
Son dakika... ABD bombardıman uçaklarından Ortadoğu'da devriye uçuşu!
Son dakika... ABD bombardıman uçaklarından Ortadoğu'da devriye uçuşu!ABD Silahlı Kuvvetlerine ait, B-52 tipi iki stratejik bombardıman uçağının, Ortadoğu üzerinde çok uluslu devriye uçuşu gerçekleştirdiği kaydedildi.
7.03.2021Dünya
Son dakika: Pentagon harekete geçti! İnceleme başlatıldı
Son dakika: Pentagon harekete geçti! İnceleme başlatıldıGelen son dakika haberine göre; ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), 2022 mali yılı savunma bütçesi hazırlarken, eski yönetim döneminde fon sağlanan veya mevcut fonları artırılan gemi inşa ve düşük tesirli nükleer füze geliştirme programları ile Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) bütçesi ve Pasifik Caydırıcılık İnisiyatifi Fonu dahil birkaç konuda inceleme başlattı.
24.02.2021Dünya
Mısır Cumhurbaşkanı Sisi, CENTCOM Komutanı McKenzie ile görüştü
Mısır Cumhurbaşkanı Sisi, CENTCOM Komutanı McKenzie ile görüştüMısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Merkez Komutanlığı'nın (CENTCOM) Komutanı Korgeneral Kenneth F. McKenzie’yi kabul etti.
22.02.2021Dünya
CENTCOM, Arap-İsrail normalleşmesinin İran'a karşı "stratejik fırsat" olduğunu söyledi
CENTCOM, Arap-İsrail normalleşmesinin İran'a karşı "stratejik fırsat" olduğunu söylediABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı Orgeneral Kenneth McKenzie, Arap ülkeleri ile İsrail arasındaki gerginliğin azalmasının, istikrara yönelik ortak tehdide (İran) karşı daha fazla sayıda ortağı bir araya getirmek için kendilerine stratejik bir fırsat sunduğunu söyledi.
8.02.2021Dünya
Son dakika... ABD'den İran mesajı: Artık Trump yok!
Son dakika... ABD'den İran mesajı: Artık Trump yok!ABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı Orgeneral Kenneth McKenzie, eski ABD Başkanı Donald Trump döneminin son günlerinde İran ile savaşın eşiğinden döndüklerini ancak artık yeni yönetimle ABD'nin eski politikasının geri geleceğini söyledi.
25.01.2021Dünya
Pentagon İsrail'i CENTCOM'un yetki alanına dahil etti
Pentagon İsrail'i CENTCOM'un yetki alanına dahil ettiABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Birleşik Komutanlık Planı'nda değişiklik yaparak İsrail'i Avrupa Kuvvetleri Komutanlığının (EUCOM) yetki alanından çıkarıp Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) yetki alanına dahil ettiğini açıkladı.
15.01.2021Dünya
Trump'tan İsrail için CENTCOM emri
Trump'tan İsrail için CENTCOM emriThe Wall Street Journal'in haberine göre, geçmişte ABD Avrupa Komutanlığı görev alanında yer alan İsrail, İran'a karşı iş birliğini teşvik etmek amacıyla Orta Doğu ülkeleriyle birlikte Merkez Komutanlığı çatısı altına alınacak.
15.01.2021Dünya
ABD'den flaş hamle! Bombardıman uçağını gönderdi
ABD'den flaş hamle! Bombardıman uçağını gönderdiABD, muhtemel bir İran tehdidine karşı 2 "B-52H" tipi nükleer kapasiteli bombardıman uçağını Orta Doğu'ya gönderdiğini açıkladı.
30.12.2020Gündem
ABD Ortadoğu'da ikinci kez B-52H nükleer uçaklarını uçurdu
ABD Ortadoğu'da ikinci kez B-52H nükleer uçaklarını uçurduABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), ABD Hava Kuvvetlerine ait iki B-52H tipi nükleer bombardıman uçağının ikinci kez Orta Doğu üzerinden caydırıcılık amaçlı uçuş icra ettiğini açıkladı.
10.12.2020Dünya
Son dakika... CENTCOM Komutanından Irak’tan asker çekme kararına eleştiri!
Son dakika... CENTCOM Komutanından Irak’tan asker çekme kararına eleştiri!ABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı Orgeneral Kenneth F. McKenzie, bölgede İran ile yaşadıkları gerilimin azalmasının bir yanılgı oluşturmasına rağmen "Tahran'ın nihai hedefinin ABD’yi Irak’tan çıkarmak olduğunu" ifade ederek, ABD Başkanı Donald Trump’ın Irak’taki asker sayısını düşürme kararını üstü kapalı olarak eleştirdi.
19.11.2020Dünya
ABD: İran'ın Hürmüz Boğazı'nda bir petrol tankerini alıkoydu
ABD: İran'ın Hürmüz Boğazı'nda bir petrol tankerini alıkoyduCENTCOM'un yaptığı açıklamaya göre, Liberya bandıralı tanker saatler sonra İran donanması tarafından serbest bırakıldı.
13.08.2020Dünya
İran'dan ABD'ye tehdit gibi uyarı: Cevapsız bırakmayız
İran'dan ABD'ye tehdit gibi uyarı: Cevapsız bırakmayızİran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Abbas Musevi, Suriye hava sahasında taciz edilen yolcu uçağıyla ilgili olarak "İran hiçbir düşmanca hareketi cevapsız bırakmaz." dedi.
24.07.2020Dünya
Son dakika... İran'a ait yolcu uçağı savaş uçakları tarafından taciz edildi! Gözler ABD'ye çevrildi...
Son dakika... İran'a ait yolcu uçağı savaş uçakları tarafından taciz edildi! Gözler ABD'ye çevrildi...Gelen son dakika haberlerine göre; Tahran- Beyrut seferini yapan İran'a ait bir yolcu uçağının, Suriye'nin başkenti Şam üzerinde ABD veya İsrail'e ait olduğu iddia edilen 2 savaş uçağı tarafından taciz edildiği ve olay sırasında bazı yolcuların yaralandığı bildirildi. Öte yandan İran, Şam semalarında iki savaş uçağı tarafından taciz edilen Mahan Havayolları'na ait yolcu uçağına Tahran'a dönüşü sırasında bir şey olması durumunda bundan ABD'nin sorumlu olacağını bildirdi. ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), İran merkezli Mahan Havayolları'na ait yolcu uçağına Suriye semalarından önleme yapılmasının güvenlik amaçlı ve uluslararası standartlara uygun olduğunu açıkladı.
24.07.2020Dünya
Son dakika! ABD'li komutan yine terörist Abdi ile görüştü
Son dakika! ABD'li komutan yine terörist Abdi ile görüştüGelen bir son dakika haberine göre; Terör örgütü PKK’nın Suriye’deki kolu YPG’nin başındaki Mazlum Abdi ismini kullanan Ferhat Abdi Şahin, önceki gün Twitter’dan ABD Merkez Kuvvetleri Komutanı (Centcom) Frank McKenzie ile görüştüğünü duyurdu. Ziyaretin fotoğrafları yayınlanırken ABD ne yalanladı, ne doğruladı.
12.07.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

abdcentcomiranafganistanisrail

Centcom ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.