Çıldır Gölü

Çıldır Gölü

Son dakika Çıldır gölü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Çıldır gölü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Çıldır gölü haber sayfamızda...

Çıldır Gölü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 314 çıldır gölü haberi bulunmuştur.
Burası Rusya değil buz tutan Çıldır Gölü
Burası Rusya değil buz tutan Çıldır Gölü Kars’ta çılgın genç tehlikeye aldırış etmeden, Çıldır Gölü’nde buzu kırarak suya girdi. Yüzücü olduğu öğrenilen genç, buz gibi suda 3 dakika kalmayı başardı.
23.02.2024 Yaşam
Sporculardan Çıldır Gölü'nde buz dansı
Sporculardan Çıldır Gölü'nde buz dansı İstanbul'dan Ardahan'a gelen artistik buz pateni sporcuları, Çıldır Gölü'nün buz tutan yüzeyinde dans gösterisi yaptı.
18.01.2024 Haberler
Çıldır Gölü üzerinde müthiş görüntüler! Buz dansı yapıldı
Çıldır Gölü üzerinde müthiş görüntüler! Buz dansı yapıldı İstanbul'dan Ardahan'a gelip donan Çıldır Gölü üzerinde artistik buz pateni sporcuları müthiş bir gösteri yaptı. İşte o kareler...
18.01.2024 Gündem
Sömestir tercihi ‘her şey dahil’
Sömestir tercihi ‘her şey dahil’ Sömestir için ailelerin tatil tercihinde ‘her şey dahil oteller’ ile Antalya öne çıkıyor. İstanbul yakını rotalar ve Kapadokya gibi kültür turları da ailelerin bu yılki tatil seçimini oluşturuyor. Ardından ise kayak ve termal otellerde konaklama tercih ediliyor.
18.01.2024 Ekonomi
İlk seferini gerçekleştiren Turistik Doğu Ekspresi, Kars'a ulaştı
İlk seferini gerçekleştiren Turistik Doğu Ekspresi, Kars'a ulaştı Ankara'dan yola çıkan ve ilk seferini gerçekleştiren Turistik Doğu Ekspresi, yaklaşık 30 saat süren yolculuğun ardından son durağı olan Kars'a ulaştı.
13.12.2023 Ekonomi
Çıldır Gölü'nde donma başladı!
Çıldır Gölü'nde donma başladı! Kars ve Ardahan arasında 1959 metre rakımda bulunan Çıldır Gölü’nde, son günlerde etkili olan soğuk hava nedeniyle donma başladı. Bir bölümü buzla kaplanan gölün ilk ziyaretçileri İstanbul'dan gelen turistler oldu.
8.12.2023 Gündem
'Türkiye'nin Sibirya'sı! Kar kendini gösterdi
'Türkiye'nin Sibirya'sı! Kar kendini gösterdi Türkiye’nin Sibirya’sı olarak bilinen Türkiye'nin en soğuk yerleşim yerlerinden Sivas’ın İmranlı ilçesinde kar yağışı etkili oldu.
21.11.2023 Gündem
Bakan Uraloğlu'ndan Doğu Ekspresi açıklaması: Bilet satışlarına bugün başlıyoruz
Bakan Uraloğlu'ndan Doğu Ekspresi açıklaması: Bilet satışlarına bugün başlıyoruz Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Doğu Ekspresi’nin son yıllarda farklı tatil seçeneği arayan seyahat severlerin, sanat tutkunların gözdesi haline geldiğini belirtti. Bakan Uraloğlu, Doğu Ekspresi seferleri ve bilet satışına ilişkin tarih verdi.
1.11.2023 Ekonomi
Finlandiya’dan Kars’a getirildi! 2 milyonlukluk 'kül'
Finlandiya’dan Kars’a getirildi! 2 milyonlukluk 'kül' Kars turizmine önemli katkılar sunan ve yapıldığı günden beri yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Çıldır Gölü kenarında bulunan Kütük Ev tamamen yanarak kül oldu. Kütük Ev 2016 yılında 2 milyon liraya mal olmuştu.
10.10.2023 Gündem
Ahmet Ercan, '3 ilde olması rastlantı' diyerek uyardı: Asıl üzerinde durulması gereken il
Ahmet Ercan, '3 ilde olması rastlantı' diyerek uyardı: Asıl üzerinde durulması gereken il Konya, İzmir ve Erzurum'daki depremlere ilişkin konuşan Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, "Dün 3 ilde olması rastlantı. Her zaman olabilecek, 'depremcik' ve 'küçük deprem' diye andığımız sarsıntılardır. Sadece Erzurum'un üzerinde duruyorum. Erzurum Narman hattı bana göre depremini bekliyor" dedi.
2.08.2023 Gündem
Kars’ta balıkçıların Eskimo usulü balık avı kamerada
Kars’ta balıkçıların Eskimo usulü balık avı kamerada Kars’ta balıkçıların Eskimo usulü balık avı cep telefonuyla anbean kaydedildi.
28.02.2023 Haberler
Çıldır Gölü'nde buz patencileri ile otomobilin performansı
Çıldır Gölü'nde buz patencileri ile otomobilin performansı Yüzeyi buzla kaplı Çıldır Gölü üzerinde buz patencileri otomobil ile birlikte antrenman yaptı.
25.01.2023 Yaşam
Eksi 20 derecede ekmeklerini buzdan kazanıyorlar
Eksi 20 derecede ekmeklerini buzdan kazanıyorlar Dondurucu soğuklar nedeniyle yüzeyi buzla kaplanan Ardahan'ın Çıldır ilçesindeki Çıldır Gölü'nde balıkçılar, Eskimo usulü balık avlıyor.
16.01.2023 Haberler
Çıldır Gölü'nde Eskimo usulü balık avı için ağlar suya bırakıldı
Çıldır Gölü'nde Eskimo usulü balık avı için ağlar suya bırakıldı Kars'ın Arpaçay ilçesinin Akçakale köyündeki balıkçılar, dondurucu soğuk nedeniyle yüzeyi tamamen buzla kaplanan Çıldır Gölü'nde Eskimo usulü balık avlamak için ağlarını suya bıraktı.
5.01.2023 Yaşam
Hava sıcaklığı -17! Çıldır Gölü'nde atlı kızak seferleri
Hava sıcaklığı -17! Çıldır Gölü'nde atlı kızak seferleri Doğu Anadolu Bölgesi'nde 1959 metre rakımdaki Çıldır Gölü, 27 Aralık'tan itibaren etkili olan soğuk havayla dondu. En düşük hava sıcaklığının sıfırın altında 17'lere kadar düştüğü bölgede yüzeyi buzla kaplanan gölde atlı kızak seferleri de başladı. 
1.01.2023 Haberler
Hava sıcaklığı -17! Çıldır Gölü'nde atlı kızak seferleri
Hava sıcaklığı -17! Çıldır Gölü'nde atlı kızak seferleri Doğu Anadolu Bölgesi'nde 1959 metre rakımdaki Çıldır Gölü, 27 Aralık'tan itibaren etkili olan soğuk havayla dondu. En düşük hava sıcaklığının sıfırın altında 17'lere kadar düştüğü bölgede yüzeyi buzla kaplanan gölde atlı kızak seferleri de başladı. 
1.01.2023 Gündem
Turistik Doğu Ekspresi’ne yoğun ilgi
Turistik Doğu Ekspresi’ne yoğun ilgi 4 gece, 5 gün süren Turistik Doğu Ekspresi ile Kars Turu’nun bedeli kişi başı 9 bin 380 lirayı buluyor. Turizm Acenteleri aracılığıyla düzenlenen geziye katılmak için insanlar aylar öncesinde biletlerini alıyor.
21.12.2022 Ekonomi
Çıldır Gölü, buz tutmaya başladı
Çıldır Gölü, buz tutmaya başladı Doğu Anadolu'nun en büyük ikinci gölü Çıldır'da buz tutma, mevsim normallerinin üzerindeki sıcaklık nedeniyle geçen yıllara göre gecikmeli başladı. Kısmen donan gölde atlı kızakçılar ise sezonu açamamanın sıkıntısını yaşıyor.
20.12.2022 Gündem
Turistik Doğu Ekspresi son durağı Kars’ta coşkuyla karşılandı
Turistik Doğu Ekspresi son durağı Kars’ta coşkuyla karşılandı Dünyanın trenle seyahat edilecek en iyi ilk 4 rotasından biri olan Turistik Doğu Ekspresi, 2022-2023 dönemi ilk seferini yaklaşık 33 saatte tamamladı. Yolcular Kars Tren Garında ‘Hoş Gelişler Ola Mustafa Kemal Paşa’ marşıyla karşılandı.
14.12.2022 Haberler
Turistik Doğu Ekspresi son durağı Kars’ta coşkuyla karşılandı
Turistik Doğu Ekspresi son durağı Kars’ta coşkuyla karşılandı Dünyanın trenle seyahat edilecek en iyi ilk 4 rotasından biri olan Turistik Doğu Ekspresi, 2022-2023 dönemi ilk seferini yaklaşık 33 saatte tamamladı. Yolcular Kars Tren Garında ‘Hoş Gelişler Ola Mustafa Kemal Paşa’ marşıyla karşılandı.
14.12.2022 Gündem
Şimdiki zamanın hikayesi
Şimdiki zamanın hikayesi BÜNYAMİN AYGÜN - Son faytonlar Tarihi milattan önce üç binli yıllara dayanan faytonlar her alanda insan hayatını kolaylaştırdı...
4.12.2022 Kültür Sanat
Kars’ta gökyüzü kızıla büründü
Kars’ta gökyüzü kızıla büründü Kars’ın en önemli bölgelerinden birisi olan Karadağ Tabya zirvesinde kızıla bürünen gökyüzü görenlerin ilgisini çekti. Kenttin zirvesinde kaydedilen görüntüler Kars'ın güzelliğini bir kez daha gözler önüne s
4.08.2022 Haberler
Çıldır’da serinliyorlar
Çıldır’da serinliyorlar Çıldır Gölü, Akdeniz’i aratmıyor. Hava sıcaklığının 30 dereceyi gördüğü Kars’ta, vatandaşlar serinlemek için kendilerini Çıldır Gölü’nün serin sularına bıraktı.
19.07.2022 Vitrin
‘Hediye’ye ilk klip
‘Hediye’ye ilk klip Çelik’in yeni albümü ‘Hediye’den ilk klip ‘Benimle Kal’ şarkısına çekildi.
26.05.2022 Cadde
Ankaralılar beyaz bir güne uyandı
Ankaralılar beyaz bir güne uyandı İlkbahara sayılı günler kala beyaz esaret yurdun bazı bölgelerinde etkisini sürdürüyor. Batıdan doğuya etkili olan kar yağışı kazalara neden olurken, kar kalınlığı bazı illerde beş metreye ulaştı.
27.03.2022 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Çıldır Gölü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.