Çukurova Havalimanı

Çukurova Havalimanı

Son dakika çukurova havalimanı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan çukurova havalimanı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan çukurova havalimanı haber sayfamızda...

Çukurova Havalimanı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 134 cukurova havalimani haberi bulunmuştur.
Bakan açıkladı! 2022'de hizmete açılacak
Bakan açıkladı! 2022'de hizmete açılacakUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Çukurova Havalimanı altyapı inşaatının yüzde 92,3'ünün tamamlandığını, birinci etabın 2022'de hizmete açılacağını belirtti.
19.03.2021 Ekonomi
Bakan Elvan Çukurova Havalimanı için tarih verdi
Bakan Elvan Çukurova Havalimanı için tarih verdiHazine ve Maliye Bakan Lütfi Elvan, "Altyapı yatırımları bitti, üstyapıya yönelik ihalesi yapıldı. Yüklenici firma 2 hafta içerisinde çalışmalara başlayacak. 2022 yılı mart ayında Allah'ın izniyle Çukurova Havalimanı'nın açılışını hep birlikte gerçekleştireceğiz." dedi.
25.01.2021Ekonomi
Çukurova Havalimanı ihalesinin sonucu onaylandı
Çukurova Havalimanı ihalesinin sonucu onaylandıÇukurova Havalimanı üstyapı tesislerinin yap-işlet-devret (YİD) modeli çerçevesinde yaptırılması, havalimanının işletilmesi ve devri ihalesinin sonucu Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından onaylandı.
27.11.2020Ekonomi
Çukurova Bölgesel Havalimanı'nın üstyapı ihalesi yapıldı
Çukurova Bölgesel Havalimanı'nın üstyapı ihalesi yapıldıÇukurova Bölgesel Havalimanı'nın üstyapı ihalesinde en uygun teklifi, 297 milyon 100 bin avro artı KDV karşılığında Favori İşletmecilik AŞ/YAKO Tekstil Sanayi ve Dış Ticaret AŞ ortak girişimi verdi.
20.11.2020Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu'ndan Kanal İstanbul açıklaması
Bakan Karaismailoğlu'ndan Kanal İstanbul açıklamasıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kanal İstanbul projesinin yalnızca İstanbul değil bir Türkiye projesi olduğunu belirterek, "İstanbul Havalimanı, kara yolu, demir yolu bağlantısı, lojistik merkezleri ve buradan geçecek bir su yolu olacak Kanal İstanbul'la birlikte dünyanın en önemli intermodel lojistik merkezi olacaktır." dedi. Karaismailoğlu, "İstanbul için bir şeyler yapmak isteyenler, belediyenin raflarındaki dosyaları aşağı indirmeleri yeterlidir." ifadelerini kullandı.
19.11.2020Siyaset
Çukurova Havalimanı ihalesi 20 Kasım'a ertelendi
Çukurova Havalimanı ihalesi 20 Kasım'a ertelendiÇukurova Havalimanı üstyapı tesislerinin yap-işlet-devret (YİD) modeli çerçevesinde yaptırılması, havalimanının işletilmesi ve devrine ilişkin ihale ertelendi.
24.10.2020Ekonomi
‘Çukurova’ ihaleye çıkıyor
‘Çukurova’ ihaleye çıkıyorÇukurova Havalimanı’nın üstyapı tesislerinin yap-işlet-devret modeli çerçevesinde yaptırılması, havalimanının işletilmesi ve devrine ilişkin ihale gerçekleştirilecek.
24.09.2020Ekonomi
Çukurova Havalimanı için 26 Ekim'de ihale düzenlenecek
Çukurova Havalimanı için 26 Ekim'de ihale düzenlenecekÇukurova Havalimanı'nın üstyapı tesislerinin yap-işlet-devret modeli çerçevesinde yaptırılması, havalimanının işletilmesi ve devrine ilişkin ihale gerçekleştirilecek.
23.09.2020Ekonomi
Demir yolu ağı ülkeyi saracak, mesafeler kısalacak
Demir yolu ağı ülkeyi saracak, mesafeler kısalacakUlaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Türkiye genelinde şehirler arasındaki mesafeleri kısaltmak ve insan hayatını kolaylaştırmak amacıyla bin 889 kilometre yüksek hızlı tren (YHT), bin 786 kilometre hızlı tren (HT) ve 429 kilometre konvansiyonel olmak üzere toplam 4 bin 104 kilometre yeni demir yolu yapım çalışmalarının devam ettiğini, 152 kilometrelik hızlı tren hattının yapımının da ihale aşamasında olduğunu bildirdi.
21.10.2019Ekonomi
Türkiye hava ulaşımında aktarma merkezi olacak
Türkiye hava ulaşımında aktarma merkezi olacakTürkiye'nin 2019'da uluslararası hava trafiğinde önemli bir aktarma merkezi olması amaçlanıyor.
28.10.2018Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İnce'ye: Bir dershaneyi yönetemeyen bu ülkeyi yönetebilir mi?
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İnce'ye: Bir dershaneyi yönetemeyen bu ülkeyi yönetebilir mi?Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Adana mitinginde halka hitap etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bay Muharrem dershane çalıştırmış. Öğretmenlerin sigortalarını ödememiş. Başörtüsünün yasaklanması için AYM'ye imza verenlerden bunlar. Yıkmaktan başka hiçbir vizyonu olmayan yıkım ekibinden hiçbir şey olmaz.  Bir dershaneyi yönetemeyen bu ülkeyi yönetebilir mi?" dedi.
19.06.2018Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İnce'ye: Bir dershaneyi yönetemeyen bu ülkeyi yönetebilir mi?
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İnce'ye: Bir dershaneyi yönetemeyen bu ülkeyi yönetebilir mi?Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Adana mitinginde halka hitap etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bay Muharrem dershane çalıştırmış. Öğretmenlerin sigortalarını ödememiş. Başörtüsünün yasaklanması için AYM'ye imza verenlerden bunlar. Yıkmaktan başka hiçbir vizyonu olmayan yıkım ekibinden hiçbir şey olmaz.  Bir dershaneyi yönetemeyen bu ülkeyi yönetebilir mi?" dedi.
19.06.2018Siyaset
Çukurova Havalimanı 2019’da açılacak
Çukurova Havalimanı 2019’da açılacakMersin’de yapımı sürdürülen, başta bölge ardından da ülke ekonomisine önemli katkılar sağlaması beklenen Çukurova Bölgesel Havalimanı’nın üstyapı temeli, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan tarafından atıldı. Elvan, “Hedefimiz, 2019 yılında Çukurova Bölgesel Havalimanı’nı vatandaşlarımızın hizmetine sunmak” dedi.
10.06.2018Ekonomi
Son dakika: Bakan'dan canlı yayında HGS'ler ile ilgili çok önemli açıklama
Son dakika: Bakan'dan canlı yayında HGS'ler ile ilgili çok önemli açıklamaBakan Arslan "Bakiye yetersizliği olabildiği gibi, HGS sticker'ı yıpranmış ve eskimiş olabiliyor veya yanlış yere yapıştırılmış olabiliyor. Okumuyor ve ödeme yapılmıyor ve nakit gişesine yönlendiriliyor. HGS stickerında bir sıkıntı varsa, stickerlarını değiştirsinler" dedi.
4.05.2018Ekonomi
Çeşme Alaçatı Havalimanı ihalesini Terminal Yapı kazandı
Çeşme Alaçatı Havalimanı ihalesini Terminal Yapı kazandıUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan "Terminal Yapı firması Çeşme Alaçatı Havalimanı ihalesini kazanan firma olarak belirlendi. İşletme modeli ise diğer yap-işlet-devret projelerinden farklı olarak 25 yıl boyunca işletirken cirosunun yüzde 20,20'sini idare olarak bize verecek. 2020'de inşallah Çeşme Alaçatı Havalimanı genel havacılığa hizmet vermeye başlayacak" dedi.
20.04.2018Ekonomi
Çukurova Havalimanı’nda inşaat çalışmaları sürüyor
Çukurova Havalimanı’nda inşaat çalışmaları sürüyorMersin’in Tarsus ilçesinde yapılmakta olan ve Türkiye‘nin ilk bölgesel, büyüklük bakımından da ikinci havalimanı unvanına sahip olacak Çukurova Bölgesel Havalimanı’nda inşaat çalışmaları sürüyor.
6.04.2018Ekonomi
Hava ulaşımında 39 projeye 750 milyon lira harcanacak
Hava ulaşımında 39 projeye 750 milyon lira harcanacakDHMİ Genel Müdürlüğünce, toplam yatırım tutarı 4,8 milyar lirayı aşan 39 proje için bu yıl 750 milyon liralık harcama yapılacak.
12.03.2018Ekonomi
Devlet Bahçeli Köprüsü’nden günde 60 bin araç geçecek
Devlet Bahçeli Köprüsü’nden günde 60 bin araç geçecekAdana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, yapımı tamamlandığında Devlet Bahçeli Köprüsü'nden günde 60 bin aracın geçeceğini söyledi. Başkan Sözlü, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Adana Büyükşehir Belediyesi meclis üyeleri, belediye çalışanları ve gazetecilerin katılımıyla yapımı devam eden Devlet Bahçeli Köprüsü’nün şantiyesinde kahvaltılı değerlendirme toplantısı düzenledi. Türkiye’de böyle büyük bir projeyi ilk defa bir belediyenin kendi imkanlarıyla yaptığını söyleyen Başkan Sözlü, Devlet Bahçeli Köprüsü'nün tamamlandığında Türkiye’nin en büyük köprülerinden birisi olacağını söyledi. Müteahhit hesabı tutturamadı Bin 800 metre uzunluğunda olacak köprünün maliyetinin 250 milyon lirayı bulacağını belirten Sözlü, "Eğer birinci ihalede, iptal edilen ihalede bitmiş olsaydı o dönemin birim fiyatlarıyla belki 170 milyon liraya bitirebilirdik. O dönemdeki müteahhidimiz yürüttüğü işlerden dolayı hesabı tutturamadı ve Adana’nın bir yılına mal oldu. Nihayetinde bir siyasetçiyim bu köprü üzerinde kötü değerlendirmeler yapıldı. Bizim Adana halkını aldattığımız söylendi oysa Adana’da Çukurova Havalimanı'nda referandumdan önce üçüncü temel atma törenini yaptık ama ben ikinci müteahhite işi verdiğimde ikinci temel atma törenini yapmadım” diye konuştu. Günlük 60 bin araç geçecek Devlet Bahçeli Köprüsü’nün Adana’nın trafik yükünü azaltması için büyük önem taşıdığını belirten Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, şunları kaydetti: “Devlet projesi hükumet yatırımı olarak Adana’ya çeşitli projeler yapıldı. Bunlar, ‘Adana Şehir Hastanesi, Bölge Adliye Mahkemesi, adliye binası, Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Orman Bölge Müdürlüğü inşa edilecek, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Adana Şehir Stadyumu, Çukurova Üniversitesi ve Kredi Yurtlar Kurumu. Bunların hepsi bu bölgede. Bunların hepsi bu bölgede olduğu için Adana’nın da çok fazla trafik yükü oluştu. Bu bölgede, bu güzergah üzerinde ortaya çıkan trafik yükünü azaltmak, trafik yükünü ortadan
11.09.2019Haberler
Devlet Bahçeli Köprüsü’nden günde 60 bin araç geçecek
Devlet Bahçeli Köprüsü’nden günde 60 bin araç geçecekAdana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, yapımı devam eden Türkiye’nin en büyüklerinden birisi olacak Devlet Bahçeli Köprüsü’nü belediyenin kendi imkanlarıyla yaptıklarını belirtti. Başkan Sözlü: “Köprünün her bir ayağına kullandığımız malzeme ile 18 katlı bir bina dikilir”
10.10.2017Ekonomi
Devlet Bahçeli Köprüsü’nden günde 60 bin araç geçecek
Devlet Bahçeli Köprüsü’nden günde 60 bin araç geçecekAdana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, yapımı devam eden Türkiye’nin en büyüklerinden birisi olacak Devlet Bahçeli Köprüsü’nü belediyenin kendi imkanlarıyla yaptıklarını belirtti. Başkan Sözlü: “Köprünün her bir ayağına kullandığımız malzeme ile 18 katlı bir bina dikilir”
10.10.2017Ekonomi
Bakan Elvan müjdeyi verdi! 7 bin kişiye istihdam
Bakan Elvan müjdeyi verdi! 7 bin kişiye istihdamBakan Elvan, Çukurova Bölgesel Havalimanı ihalesinde sürecin tamamlandığını, en kısa sürede Çukurova Bölgesel Havalimanı inşaatına başlanacağını söyledi.
3.01.2017Ekonomi
10 kente yeni havalimanı yapılacak
10 kente yeni havalimanı yapılacakTürkiye'de aralarında Rize'nin de bulunduğu 10 kente daha havalimanı yapılacak.
20.11.2016Ekonomi
Çukurova Havalimanı'na 20 teklif verildi
Çukurova Havalimanı'na 20 teklif verildiÇukurova Bölgesel Havalimanı altyapı tesislerinin yapımı işi ihalesinde 20 firma teklif verdi.
16.05.2016Ekonomi
Erdoğan: Dolmabahçe mutabakatı diye bir şey yok
Erdoğan: Dolmabahçe mutabakatı diye bir şey yokAdana'da toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bugün terör örgütlerin sırtını sıvazlayanlar aynı kuyuya kendileri düşecekler. Dün biri çıkmış Dolmabahçe mutabakatından bahsediyor. Böyle bir mutabakat yok. Bu iktidarın terör örgütüyle bir mutabakatı söz konusu değildir" dedi.
24.04.2016Siyaset
Çukurova’ya yeni havaalanı
Çukurova’ya yeni havaalanıYap-işlet-devret kapsamından çıkartılan ve özkaynaklarla yapılmasına karar verilen Çukurova Havalimanı’nın altyapı ihalesi 16 Mayıs’ta yapılacak.
20.04.2016Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

çukurovaçukurova havalimanıihaleadanahavalimanı

Çukurova Havalimanı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.