Çukurova Üniversitesi

Çukurova Üniversitesi

Son dakika çukurova üniversitesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan çukurova üniversitesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan çukurova üniversitesi haber sayfamızda...

Çukurova Üniversitesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.552 cukurova universitesi haberi bulunmuştur.
Son dakika... YÖK raporu yayımladı! İşte en başarılı üniversitelere ilişkin veriler...
Son dakika... YÖK raporu yayımladı! İşte en başarılı üniversitelere ilişkin veriler...Gelen son dakika haberine göre; 'Üniversite İzleme ve Değerlendirme Genel Raporu 2020' verileri Yükseköğretim Kurulunca yayımlandı. Çarpıcı verilerin yer aldığı raporun ayrıntıları haberimizde...
22.02.2021Gündem
Bir geri dönüşüm deposu daha yandı!
Bir geri dönüşüm deposu daha yandı!Milliyet’in gündeme getirdiği geri dönüşüm tesislerindeki yangınlar hız kesmeden sürüyor.
22.02.2021Gündem
Bir aile mutlu olsun diye rahmini bağışlama kararı aldı
Bir aile mutlu olsun diye rahmini bağışlama kararı aldıAkdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi'nde, Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibi tarafından gerçekleştirilen 'rahim nakli' operasyonundan 10 yıl sonra çocuk sahibi olan Derya Sert'in yaşadığı mutluktan etkilenen Esengül Yıldız, "Eşimle konuşup karar aldık. Ben de çocuk hasreti çeken ailelerin bu mutluluğu yaşamasına katkı sağlamak için, rahmimi bağışlamak istiyorum" dedi.
19.02.2021Gündem
Çukur Cumali amca kim, gerçek adı nedir? Cumali amcayı oynayan Müfit Kayacan kimdir, dizileri neler?
Çukur Cumali amca kim, gerçek adı nedir? Cumali amcayı oynayan Müfit Kayacan kimdir, dizileri neler?Cumali amca yani Müfit Kayacan Çukur dizisinin öne çıkan ismi oldu. Çukur dizisinde Cumali Koçovalı (amca) rolü ile yeni bir oyuncu dahil oldu. Sevilen dizinin oyuncuları ve konusu ilgi çekiyordu. Müfit Kayacan, Çukur dizisine Cumali amca karakteri ile katıldı. Peki, Müfit Kayacan nereli, kaç yaşında?
15.02.2021Cadde
Son Dakika: Büyük tehlike! Sayısı 600'e yaklaştı
Son Dakika: Büyük tehlike! Sayısı 600'e yaklaştıKızıldeniz'den Akdeniz'e gelen tropikal türlerin sayısı 600'e yaklaştı. Bölgenin doğal dengesini etkileyen hatta zarar veren türler hakkında konuşan Çukurova Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Deniz Biyolojisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cem Çevik, "Zehirli olan aslan balıkları ve balon balıkları gibi türler, Akdeniz’e zarar veriyor. Bu bölgemizin yabancı türlerden dolayı tropikalleşme sürecine girmiş olabileceğinin bir göstergesidir" dedi.
15.02.2021Gündem
Son dakika... Balon balığı yiyen gemi kaptanı öldü
Son dakika... Balon balığı yiyen gemi kaptanı öldüFinike açıklarında seyreden M/V Ali Işık adlı geminin ikinci kaptanı Muhammer Alak, tuttuğu balon balığını aşçıya pişirtti. Balığı yiyerek zehirlenen mürettebattan kaptan Alak yaşamını yitirdi, 4 denizci ise hastaneye kaldırıldı.
11.02.2021Gündem
Balkondan düşen yaşlı adamın duran kalbi! Ailesi korkuyla bekledi
Balkondan düşen yaşlı adamın duran kalbi! Ailesi korkuyla beklediAdana’da balkondan ağaçtaki limonları toplamak isterken düşen Ali Rıza E.’nin (67) kalbi durdu. Yaşanan olayın ardından gelen sağlık ekipleri yaşlı adamın duran kalbini çalıştırıp hastaneye sevk etti.
10.02.2021Gündem
Çocukların kullandığı boyalar kanser tehlikesi saçıyor!
Çocukların kullandığı boyalar kanser tehlikesi saçıyor!Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Başkanı Prof. Dr. Emel Yıldız, çocukların kullandığı boyama ürünlerinin kanser yapıcı özellikteki aril aminler, azo boyalar, ftalat, poliaromatik hidrokarbonlar, ağır metaller ve solvent bazlı boyalar içerdiğine dikkati çekti. Bu maddelerin kanser, hiperaktivite, astım, deride döküntü, alerji gibi hastalıklara neden olduğunun altını çizen Prof. Dr. Yıldız, velilere TSE, CE ya da EN71- 3 gibi standartlara sahip, bilinen markaların ürünlerini almaları uyarısında bulundu.
Bilim Kurulu Üyesi'nden dikkat çeken aşı açıklaması: Rehavete kapılmayın
Bilim Kurulu Üyesi'nden dikkat çeken aşı açıklaması: Rehavete kapılmayınGelen son dakika haberine göre; Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı ve Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yeşim Taşova'dan koronavirüs aşısı yaptıranlar için dikkat çeken bir açıklama geldi.
8.02.2021Gündem
Bilim Kurulu Üyesi Taşova: Aşıya yaptırınca rehavete kapılmayın
Bilim Kurulu Üyesi Taşova: Aşıya yaptırınca rehavete kapılmayınÇukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı ve Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yeşim Taşova, aşı olunsa dahi virüsün alınıp başka insanlara taşınabileceğini vurgulayarak, aşıya bağlı rehavete kapılmamak gerektiğini bildirdi.
8.02.2021Haberler
Son Dakika... Bu illere dikkat! Yeni kısıtlamalar...
Son Dakika... Bu illere dikkat! Yeni kısıtlamalar...Gelen son dakika haberine göre, Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, Türkiye'de mutasyonlu virüsün görüldüğü şehirlerde yeni kısıtlamaları düşünmek gerektiğini söyledi. İlhan, "Mutasyonun yoğun olduğu yerler varsa bu illerle ilgili kısıtlamalar yapılabilir elbet; ama şu an için böyle bir durum söz konusu değil. Çünkü Türkiye'nin her yerinde var. Bir ilçede, bir mahallede görülmüş olsa oranın karantina altına alınması söz konusu olabilir; ama bu vatandaşlarımız içinde tedavileri evlerde ve hastanelerde sürenler var" dedi. Öte yandan, Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yeşim Taşova'dan "üçüncü dalga" uyarısı geldi.
6.02.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan üç üniversitenin rektörünü kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan üç üniversitenin rektörünü kabul ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugünkü programı dahilinde 3 üniversitenin rektörünü kabul etti. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki kabuller basına kapalı yapıldı.
4.02.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'önümüzdeki haftadan itibaren uygulamaya geçiyoruz' deyip müjdeyi verdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'önümüzdeki haftadan itibaren uygulamaya geçiyoruz' deyip müjdeyi verdiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, YÖK Anadolu Projesi Tanıtım Toplantısı'nda konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, YÖK Anadolu Projesi ile 15 genç üniversitenin öğrencilerinin bazı derslerini, 12 üniversitenin kıdemli hocalarından alacağını açıkladı. Erdoğan konuşmasında, 'YÖK'ün uygulamaya koyacağı bir başka projenin müjdesini de vermek istiyorum. YÖK Akademik Kariyer Liyakat Projesi'dir. Doktoroları insan kaynaklarının yükseköğretimimizde liyakat odaklı istihdamına olanak sağlamaktır. Hazırlıkları tamamlanan bu projeyi önümüzdeki hafta uygulamaya geçiriyoruz' dedi.
4.02.2021Haberler
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'önümüzdeki haftadan itibaren uygulamaya geçiyoruz' deyip müjdeyi verdi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'önümüzdeki haftadan itibaren uygulamaya geçiyoruz' deyip müjdeyi verdiGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, YÖK Anadolu Projesi Tanıtım Toplantısı'nda konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, YÖK Anadolu Projesi ile 15 genç üniversitenin öğrencilerinin bazı derslerini, 12 üniversitenin kıdemli hocalarından alacağını açıkladı. Erdoğan konuşmasında, 'YÖK'ün uygulamaya koyacağı bir başka projenin müjdesini de vermek istiyorum. YÖK Akademik Kariyer Liyakat Projesi'dir. Doktoroları insan kaynaklarının yükseköğretimimizde liyakat odaklı istihdamına olanak sağlamaktır. Hazırlıkları tamamlanan bu projeyi önümüzdeki hafta uygulamaya geçiriyoruz' dedi.
4.02.2021Siyaset
Ergenlik dönemindeki koronavirüs vakaları daha ağır!
Ergenlik dönemindeki koronavirüs vakaları daha ağır!Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Derya Alabaz, ergenlik dönemindeki koronavirüs vakalarının, küçük çocuklara göre hastalığı daha ağır ve hızlı geçirdiğine dikkat çekerek, bu grubu erişkin vakalar gibi izleyip, ilaç tedavisine başladıklarını aktardı.
Burun estetiği ameliyatı sonrası ölen Leyla’nın ses kaydı ortaya çıktı: Ağzımdan, burnumdan kan geliyor
Burun estetiği ameliyatı sonrası ölen Leyla’nın ses kaydı ortaya çıktı: Ağzımdan, burnumdan kan geliyorAdana'da geçirdiği burun estetiği operasyonun ardından hayatını kaybeden 24 yaşındaki Leyla Sönmez'in ses kayıtları ortaya çıktı. Üniversite öğrencisi Sönmez'in ameliyat sonrası hastane odasından arkadaşına sesli mesaj attığı ve "Ağzımdan, burnumdan kan geliyor. Kalbimde sorun varmış, el ve ayaklarımda morluklar oluşuyor.” dediği öğrenildi.
3.02.2021Haberler
Burun estetiği ameliyatı sonrası ölen Leyla’nın ses kaydı ortaya çıktı: Ağzımdan, burnumdan kan geliyor
Burun estetiği ameliyatı sonrası ölen Leyla’nın ses kaydı ortaya çıktı: Ağzımdan, burnumdan kan geliyorGelen bir son dakika haberine göre; Adana'da geçirdiği burun estetiği operasyonun ardından hayatını kaybeden 24 yaşındaki Leyla Sönmez'in ses kayıtları ortaya çıktı. Üniversite öğrencisi Sönmez'in ameliyat sonrası hastane odasından arkadaşına sesli mesaj attığı ve "Ağzımdan, burnumdan kan geliyor. Kalbimde sorun varmış, el ve ayaklarımda morluklar oluşuyor.” dediği öğrenildi.
3.02.2021Gündem
Üniversitelilerin '1,5 Adana Roket Takımı' 6 kilometre menzilli roket  geliştirdi
Üniversitelilerin '1,5 Adana Roket Takımı' 6 kilometre menzilli roket geliştirdi Çukurova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencilerinin yaklaşık 3 sene önce kurduğu "1,5 Adana Roket Takımı" üyeleri, geliştirip deneme fırlatmasında başarılı sonuç aldıkları 6 kilometre menzilli roketle TEKNOFEST'e katılıp birincilik elde etmek istiyor.
3.02.2021Teknoloji
Prof. Dr. Yeşim Taşova: Aşı olan kişi koronavirüse yakalanıyorsa bu mutasyonlu virüs olabilir
Prof. Dr. Yeşim Taşova: Aşı olan kişi koronavirüse yakalanıyorsa bu mutasyonlu virüs olabilirÇukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı ve Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yeşim Taşova, halk arasında 'aşının tutmadığı' söyleminin, vücudun düşük yanıt verdiği bir grupta görülebileceğini belirterek, aşı olan kişilerin korunmaya devam etmesi gerektiğinin altını çizdi. Taşova, aşılamadan sonra koronavirüse yakalanılıyorsa bunun mutasyonlu bir virüs olabileceğini kaydetti.
1.02.2021Haberler
'Aşı olan kişi koronavirüse yakalanıyorsa bu mutasyonlu virüs olabilir'
'Aşı olan kişi koronavirüse yakalanıyorsa bu mutasyonlu virüs olabilir'Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yeşim Taşova, halk arasında 'aşının tutmadığı' söyleminin, vücudun düşük yanıt verdiği bir grupta görülebileceğini belirtti. Aşı olan kişilerin korunmaya devam etmesi gerektiğinin altını çizdi. Taşova, aşılamadan sonra koronavirüse yakalanılıyorsa bunun mutasyonlu bir virüs olabileceğini kaydetti.
1.02.2021Gündem
Medyumlardan pes dedirten istismar! 'Büyü yapıp kargoyla gönderiyoruz'
Medyumlardan pes dedirten istismar! 'Büyü yapıp kargoyla gönderiyoruz'Sosyal medyada 'medyum, hoca' sıfatlarıyla sayfalar açıp, büyü yoluyla insanların dertlerini çözdükleri iddiasıyla maddi kazanç elde edenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Sözde 'büyü' hazırlayarak 'ayrılan sevgilileri geri birleştirme, aşık etme, küsleri barıştırma' gibi konulara çözüm bulduklarını iddia eden duygu istismarcılarının son yaptığı bu kadarına da pes dedirtti. DHA muhabirinin müşteri gibi telefonla arayıp ulaştığı, kendisini medyum olarak tanıtan kişi, bin lira karşılığında koronavirüsten 1 asır boyunca koruyacak büyü yapabileceğini iddia etti.
27.01.2021Haberler
Medyumlarından pes dedirten istismar! 'Büyü yapıp kargoyla gönderiyoruz'
Medyumlarından pes dedirten istismar! 'Büyü yapıp kargoyla gönderiyoruz'Sosyal medyada 'medyum, hoca' sıfatlarıyla sayfalar açıp, büyü yoluyla insanların dertlerini çözdükleri iddiasıyla maddi kazanç elde edenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Sözde 'büyü' hazırlayarak 'ayrılan sevgilileri geri birleştirme, aşık etme, küsleri barıştırma' gibi konulara çözüm bulduklarını iddia eden duygu istismarcılarının son yaptığı bu kadarına da pes dedirtti. DHA muhabirinin müşteri gibi telefonla arayıp ulaştığı, kendisini medyum olarak tanıtan kişi, bin lira karşılığında koronavirüsten 1 asır boyunca koruyacak büyü yapabileceğini iddia etti.
27.01.2021Gündem
Kum köpek balıkları  Yumurtalık’ta üreyecek
Kum köpek balıkları Yumurtalık’ta üreyecekNesli tükenmekte olan kum köpek balıklarının Gökova Körfezi’nden sonraki ikinci üreme alanı Yumurtalık olarak belirlendi
23.01.2021Gündem
‘Bu işin içinde başka bir iş var’
‘Bu işin içinde başka bir iş var’Geri dönüşüm tesisislerindeki yangınları interaktif bir haritaya döken Doç. Dr. Sedat Gündoğdu, “Yangının genellikle tesislerin depolama kısımlarında çıkması ilginç. Depo kısımlarında herhangi bir faaliyet yok” diyor...
23.01.2021Gündem
Koronavirüslü biri gıdaya dokunursa virüs bulaşabilir!
Koronavirüslü biri gıdaya dokunursa virüs bulaşabilir!Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Işıl Var, Çin'de bir fabrikada dondurmalardan alınan numunelerde koronavirüs tespit edilmesinin, Covid-19'un gıdalarda bir süre kalabildiğinin göstergesi olduğunu ve bu gıdalardan insana da bulaşabileceğini söyledi. Prof. Dr. Var, “Eğer dondurulmuşlarda bu çıktıysa büyük bir ihtimalle gıdalarda bir süreliğine kaldığı söz konusudur” dedi.
20.01.2021Yemek

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüsson dakika haberleradanaaşıüniversite

Çukurova Üniversitesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.