Defne Joy Foster

Defne Joy Foster

Türk oyuncu, sunucu ve DJ/VJ.   Hayatı   Türk olan annesi Hatice Nayman ile NATO'da subay olan ABD'li Steve Foster'ın kızı olan Defne Joy Foster, 2 Eylül 1975'te Adana İncirlik Hava Üssü'nde doğdu. Çiftin boşanmasıyla Foster'ın babası memleketi Alabama'ya giderken Foster, annesiyle kaldı. Ortaokulu İzmir Alsancak Ortaokulu'nda okudu. 1992 yılında İzmir Fatih Lisesi'nden mezun oldu ve daha sonra eğitimine devam etmedi. Çalıştığı sette görüntü yönetmeni olarak çalışan ve burada tanıştığı İlker Yasin Solmaz ile 2008'de Assos'ta evlendi ve bu evlilikten 13 Haziran 2009'da Can Kılıç adında bir oğlu oldu. 2 Şubat 2011 tarihinde hayatını kaybeden Foster'in cenazesi Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedildi.   Kariyeri   İlk olarak 1996'da Kral TV VJ'i olarak ekran başına geçen Foster, daha sonra çeşitli kanallarda müzik programı sunuculuğu yaptı. Ardından dizi oyunculuğuna başladı. Uzunca bir süre Sihirli Annem adlı dizide Eda karakterini canlandırdı. Oyunculuğun dışında bir süre tekrar program sundu. tv8'de yayınlanan Bir İş İçin Lazım adlı programı Cemil Büyükdöğerli ile birlikte sundu. Bunun dışında bir TRT programı olan Çeyiz Şov'u sundu. Ayrıca Kanal 7'de Zula adlı programın sunuculuğunu yaptı. Son olarak Acun Ilıcalı'nın sunup, yapımını üstlendiği Yok Böyle Dans adlı programda yarışmacı olarak katıldı. Oyunculuk 1997: Ruhsar 2000: Beyaz Yalanlar 2000: Dadı 2003: Sihirli Annem 2006: Selena 2007: Hayal ve Gerçek Sunuculuk Çeyiz Show Çat Kapı Bir İş İçin Lazım NTV Yeşil Ekran Uzman Avı Zula Yarışma 2002 : Altıncı His (Takım kaptanı) 2010-2011: Yok Böyle Dans (Yarışmacı)

Defne Joy Foster

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 220 defne joy foster haberi bulunmuştur.
Jennifer Boyner'in gözyaşları! 'Defne Joy'u çok özlüyorum'
Jennifer Boyner'in gözyaşları! 'Defne Joy'u çok özlüyorum' Kült çocuk yapımları arasında yer alan 'Sihirli Annem'de hayat verdiği 'Toprak' karakteriyle hafızlarda yer eden Jennifer Boyner, 2 Şubat 2011 tarihinde astım krizine bağlı kalp krizi nedeniyle yaşamını yitiren dizideki annesi Defne Joy Foster'e (Eda karakteri) özlemini dile getirirken gözyaşlarına hakim olamadı.
21.02.2024 Cadde
‘Ona benzemek mutlu ediyor’
‘Ona benzemek mutlu ediyor’ Jennifer Boyner, önceki akşam düzenlenen Remington One tanıtım gecesinde tarzını yeniledi.
21.02.2024 Cadde
'Sihirli Annem'in Yavuz'u ve Toprak'ı yıllar sonra bir araya geldi
'Sihirli Annem'in Yavuz'u ve Toprak'ı yıllar sonra bir araya geldi Bir döneme damga vuran 'Sihirli Annem' disizinde 'Toprak' ve 'Yavuz' karakterlerine hayat veren Jennifer Boyner ile Jess Molho, yıllar sonra buluştu. Bu anları ölümsüzleştiren ikili, sosyal medyada paylaşım yapmayı da ihmal etmedi.
10.02.2024 Cadde
Sihirli Annem'in Toprak'ı Jennifer Boyner'den Defne Joy Foster paylaşımı!
Sihirli Annem'in Toprak'ı Jennifer Boyner'den Defne Joy Foster paylaşımı! 2 Şubat 2011'de astım krizine bağlı kalp krizi nedeniyle hayatını kaybeden Defne Joy Foster, ölümünün 13'üncü yılında unutulmadı. Sihirli Annem dizisinde kızı Toprak'ı oynayan Jennifer Boyner de yaptığı paylaşımla ve değişimiyle gündeme geldi.
4.02.2024 Magazin
Sihirli Annem'in Toprak'ı Jennifer Boyner'den Defne Joy Foster paylaşımı!
Sihirli Annem'in Toprak'ı Jennifer Boyner'den Defne Joy Foster paylaşımı! 2 Şubat 2011'de astım krizine bağlı kalp krizi nedeniyle hayatını kaybeden Defne Joy Foster, ölümünün 13'üncü yılında unutulmadı. Sihirli Annem dizisinde kızı Toprak'ı oynayan Jennifer Boyner de yaptığı paylaşımla ve değişimiyle gündeme geldi.
5.02.2024 Cadde
Jess Molho'dan Defne Joy Foster paylaşımı: Unutulmadın, özlendin!
Jess Molho'dan Defne Joy Foster paylaşımı: Unutulmadın, özlendin! 2 Şubat 2011'de astım krizine bağlı kalp krizi nedeniyle hayatını kaybeden Defne Joy Foster, ölümünün 13'üncü yılında unutulmadı. 'Sihirli Annem' dizisindeki eşi Jess Molho'nun paylaşımı duygulandırdı.
3.02.2024 Cadde
İnci Türkay'dan nostaljik paylaşım
İnci Türkay'dan nostaljik paylaşım 'Sihirli Annem' dizisinde 'Betüş' karakterine hayat veren 51 yaşındaki ünlü oyuncu İnci Türkay, sosyal medya hesabından nostaljik bir aile fotoğrafı yayınladı. Türkay'ın paylaşımı kısa sürede büyük ilgi gördü.
10.08.2023 Cadde
Defne Joy Foster'ın oğlu Can'ın son hali
Defne Joy Foster'ın oğlu Can'ın son hali 'Sihirli Annem' dizisinde canlandırdığı Eda karakteri ile gönlümüze taht kuran ve 2011 yılında hayatını kaybeden sevilen oyuncu ve sunucu Defne Joy Foster'ın İlker Yasin Solmaz ile evliliğinden olan oğlu Can Kılıç, 13 yaşında. Annesini kaybettiğinde henüz 2 yaşında olan Can Kılıç Solmaz, Defne Joy Foster'a benzerliğiyle dikkat çekti.
4.02.2023 Cadde
İnci Türkay, oğlu Ali ile pozlarını paylaştı
İnci Türkay, oğlu Ali ile pozlarını paylaştı Bir döneme damgasını vuran 'Sihirli Annem' adlı dizide 'Betüş' karakterine hayat veren İnci Türkay, ilk evliliğinden dünyaya gelen oğlu Ali ile tatil için İtalya'ya gitti. 50 yaşındaki güzel oyuncu, oğluyla deniz ve güneşin tadını çıkardıkları anları Instagram hesabından takipçileri ile paylaştı.
21.10.2022 Cadde
Defne Joy Foster'ın oğlu Can 13 yaşına bastı!
Defne Joy Foster'ın oğlu Can 13 yaşına bastı! 'Sihirli Annem' dizisinde canlandırdığı Eda karakteri ile hafızlara kazınan Defne Joy Foster, 2011 yılında hayatını kaybetmişti. Merhum oyuncunun oğlu Can Kılıç Solmaz ise büyüdü, 13 yaşına girdi. İlker Yasin Solmaz, oğlunun doğum gününü sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla kutladı.
14.06.2022 Cadde
Ayşen İnci'den yıllar sonra 'Sihirli Annem' itirafı!
Ayşen İnci'den yıllar sonra 'Sihirli Annem' itirafı! Oyuncu Ayşen İnci, sunuculuğunu Hülya Koçyiğit'in yaptığı, TRT 2'de yayınlanan 'Film Gibi Hayatlar' programına konuk oldu. Sanatçı, 'Periliçe' karakterini canlandırdığı 'Sihirli Annem' dizisine dahil olma sürecini anlattı.
5.02.2022 Cadde
Defne Joy Foster’ın mezar başı 11’inci ölüm yıl dönümünde boş kaldı
Defne Joy Foster’ın mezar başı 11’inci ölüm yıl dönümünde boş kaldı Oyuncu Defne Joy Foster’ı ölümünün 11’inci yılında Zincirlikuyu’da bulunan mezarı başında anmaya iki yakın arkadaşı dışında kimse gelmedi. Foster’ın mezar başı ölüm yıl dönümünde boş kaldı.
2.02.2022 Magazin
Defne Joy Foster’ın mezar başı 11’inci ölüm yıl dönümünde boş kaldı!
Defne Joy Foster’ın mezar başı 11’inci ölüm yıl dönümünde boş kaldı! 'Sihirli Annem'in Eda'sı Defne Joy Foster’ın ölümünün 11’inci yılında Zincirlikuyu’da bulunan mezarı başında gerçekleşen anmaya, ünlü oyuncunun iki yakın arkadaşı dışında kimse gelmedi.
2.02.2022 Cadde
Dostları Defne Joy Foster'ı unutmadı! 'Yattığın yer incitmesin'
Dostları Defne Joy Foster'ı unutmadı! 'Yattığın yer incitmesin' 'Sihirli Annem' dizisinde canlandırdığı Eda karakteri ile hafızlara kazınan Defne Joy Foster, ölümünün 11. yılında unutulmadı. Eski rol arkadaşları İnci Türkay ve Jess Molho yaptıkları Instagram paylaşımları ile Foster'a özlemlerini dile getirdiler.
2.02.2022 Cadde
İnci Türkay'dan Defne Joy Foster paylaşımı
İnci Türkay'dan Defne Joy Foster paylaşımı Oyuncu Defne Joy Foster, aramızdan ayrılalı 10 yıl oldu. Foster'ın 'Sihirli Annem' dizisindeki rol arkadaşaı İnci Türkay da bu günü unutmadı.
2.02.2021 Cadde
Defne Joy Foster kimdir? Defne Joy Foster neden, ne zaman öldü?
Defne Joy Foster kimdir? Defne Joy Foster neden, ne zaman öldü? Sihirli Annem ile adını duyuran Defne Joy Foster nasıl öldü sorusu araştırılıyor. Dizide 'Eda' karakterini oynayan Foster'ın babası Amerikalı Steve Foster'dır. Annesi ise Türk Hatice Nayman. Defne Joy Foster aslen nereli, eşi kim?
1.02.2021 Cadde
'Sihirli Annem'in Eda'sı Defne Joy Foster'ı kimin oynayacağı belli oldu
'Sihirli Annem'in Eda'sı Defne Joy Foster'ı kimin oynayacağı belli oldu Acun Ilıcalı'nın Exxen adlı dijital platformunda yer alacak Sihirli Annem'in yeni çekilecek bölümlerinde Defne Joy Foster'ın hayat verdiği Eda karakterini kimin canlandıracağı belli oldu. 2000'li yıllara damga vuran dizinin yeni versiyonunda Eda'yı Tara Mcmillen oynayacak.
1.12.2020 Cadde
Sihirli Annem neden yok? Sihirli Annem neden bitti?
Sihirli Annem neden yok? Sihirli Annem neden bitti? Kanal D'de hafta içi her gün 11:00'de yayınlanacağı duyurulan Sihirli Annem, yayın saatinde ekranda olmayınca izleyiciler merakla araştırmaya geçti. Sihirli Annem neden yok sorusu yoğun ilgi görmeye başladı. Peki Sihirli Annem neden bitti? İşte 11 Eylül Cuma Kanal D yayın akışı...
11.09.2020 Gündem
Sihirli Annem yeniden izleyici karşısına çıkıyor!
Sihirli Annem yeniden izleyici karşısına çıkıyor! Kanal D’nin başrollerinde İnci Türkay, Nevra Serezli, Şahap Sayılgan, Gül Onat, Mümtaz Sevinç, Suat Sungur ve Defne Joy Foster’ın rol aldığı, yayınlandığı dönem ekrana damgasını vuran dizisi 'Sihirli Annem' yeniden ekrana geliyor.
8.09.2020 Cadde
Defne Joy Foster kimdir? Kaç yaşında öldü?
Defne Joy Foster kimdir? Kaç yaşında öldü? Ünlü sunucu ve oyuncu Defne Joy Foster'ın bugün ölüm yıl dönümü... 2011 yılında hayatını kaybeden ünlü ismin ölümünün üzerinden 9 yıl geçerken ölüm yıl dönümü nedeniyle Foster'ın hakkındaki bilgiler bir kez daha aratılmaya başlandı. İşte detaylar...
2.02.2020 Gündem
'Sihirli Annem' dizisinin oyuncuları başka bir projede yer almalı
'Sihirli Annem' dizisinin oyuncuları başka bir projede yer almalı 'Sihirli Annem' dizisinin oyuncuları bu ara tekrar gündemde. Sebebi ise büyüyüp genç kız ve genç erkek olmaları. Ve elbette Youtube'u keşfetmeleri...
12.12.2019 Ekran
Oğlu büyüdü
Oğlu büyüdü Annesi Defne Joy Foster 35 yaşında öldüğünde, 2 yaşında olan oğlu Can Solmaz...
10.12.2019 Magazin
Defne Joy Foster'ın oğlu Can 10 yaşına bastı
Defne Joy Foster'ın oğlu Can 10 yaşına bastı 'Sihirli Annem' dizisiyle ünlenen Defne Joy Foster, 2011 yılında vefat emişti. Oyuncunun İlker Yasin Solmaz ile evliliğinden olan oğlu Can, 10 yaşına girdi. Kocaman bir delikanlı olan Can'ın annesine benzerliği ise görenleri şaşırttı.
1.12.2019 Cadde
Defne Joy Foster'ın ölümüyle ilgili flaş gelişme
Defne Joy Foster'ın ölümüyle ilgili flaş gelişme Anayasa Mahkemesi,  Kerem Altan'ın evinde 2011'de ölü bulunan sunucu Defne Joy Foster'ın annesi  Hatice Foster'ın, "kızının şüpheli ölüm olayında ceza soruşturmasının etkili  yürütülmemesi nedeniyle yaşam hakkının ihlal edildiği" iddiasıyla yaptığı  bireysel başvuruyu kabul edilemez buldu.
6.04.2019 Gündem
'İkimizden biri elenecekti'
'İkimizden biri elenecekti' Usta sanatçı Nilgün Belgün, Instagram'da geçmişten fotoğrafların paylaşıldığı 'TBT' gününü boş geçmedi.
15.03.2019 Cadde

Benzer Haber Etiketleri

Defne Joy Foster ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.