Deprem Uyarısı

Deprem Uyarısı

Son dakika deprem uyarısı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan deprem uyarısı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan deprem uyarısı haber sayfamızda...

Deprem Uyarısı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 614 deprem uyarisi haberi bulunmuştur.
Son dakika haberi: Plan hazır, sık sık yapılıyor! Olası İstanbul depreminde ilk 6 saat...
Son dakika haberi: Plan hazır, sık sık yapılıyor! Olası İstanbul depreminde ilk 6 saat...Gelen son dakika haberine göre; İstanbul için hazırlanan Deprem Eylem Planı çerçevesinde tatbikatlar düzenleniyor. Tüm senaryo gerçek gibi planlandı. Amaç, görevli personeli en iyi şekilde afete hazırlamak. Planın ana çözüm ortağı olan İl Jandarma Komutanlığı, gönüllüler, belediye ve kaymakamlık yetkilileri ile diğer paydaş kurumlarla sık sık tatbikatlar yapıyor.
27.04.2021Gündem
Son dakika... Ege Denizi'ndeki artan depremlerde 'yanardağ harekete geçti' iddiası!
Son dakika... Ege Denizi'ndeki artan depremlerde 'yanardağ harekete geçti' iddiası!Gelen son dakika haberine göre; Muğla'nın Datça açıklarında peş peşe meydana gelen depremlerin ardından halk arasında ilginç bir söylenti ortaya atıldı. Bölgede yaşayan vatandaşlar depremlerin artmasının sebebini çok eskilere dayanan bir yanardağın harekete geçtiğini ve sebebinin bu yüzden olduğunu iddia etti. İşte haberin ayrıntıları...
20.04.2021Gündem
Son dakika... Marmara ve Ege için deprem uyarısı! İstanbul için büyük tehlike
Son dakika... Marmara ve Ege için deprem uyarısı! İstanbul için büyük tehlikeGelen son dakika haberine göre; Jeofizik uzmanı Dr. Oğuz Gündoğdu, pazar sabahı saat 07.33'te Yalova’nın Armutlu ilçesine 21.5 kilometre, İstanbul’un Avcılar ve Beylikdüzü ilçelerine de 27 kilometre uzaklıkta Marmara Denizi'nde kaydedilen 3.6 büyüklüğündeki deprem ile Muğla açıklarında yaşanan ve Bodrum, Marmaris ile Datça ilçelerinde yaşanan depremleri DHA'ya değerlendirdi. İşte haberin ayrıntıları...
19.04.2021Gündem
Jeoloji Mühendisi Aykan’dan büyük deprem uyarısı!
Jeoloji Mühendisi Aykan’dan büyük deprem uyarısı!TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Güney Marmara Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi ve Balıkesir İl Sorumlusu Aysun Aykan, Elazığ ve Balıkesir’de yaşanan depremleri değerlendirdi. Aykan Balıkesir-Gökçeyazı Fay segmentine dikkat edilmesi gerektiğini belirterek, bu segmentin 2 bin yıldır kırılmadığını belirtti.
28.12.2020Gündem
Son dakika... İzmir için korkutan deprem uyarısı: Hazırlıklı olunmalı
Son dakika... İzmir için korkutan deprem uyarısı: Hazırlıklı olunmalıGelen son dakika haberine göre; İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi'nin (DAUM) Müdürü ve Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Sözbilir, jeodezik deprem tekrarlama aralıklarının bilimsel araştırmalarla ortaya çıkarıldığını belirterek, yıkıcı özelliğe sahip 6 ve üzeri büyüklüğündeki bir depremin 20 yıl içinde olma olasılığının bulunduğunu ve buna hazırlıklı olmak gerektiğini söyledi.
16.12.2020Gündem
Son dakika... Doğu Karadeniz için deprem uyarısı
Son dakika... Doğu Karadeniz için deprem uyarısıGelen son dakika haberine göre; Doğu Karadeniz'in 3'üncü deprem riski bölgesine çekilmesinin ardından bölgede dolgu alanları ve yumuşak zeminlerin yanı sıra heyelanlı alanlar daha da riskli hale geldi. Jeoloji Mühendisi Prof. Dr. Osman Bektaş, bölgede riskin arttığı uyarısında bulunarak, "Doğu Karadeniz'in depreme hazırlıklı olması gerekir" dedi.
24.11.2020Gündem
Son dakika: İzmir'de şiddetli deprem! Can kaybı ve yaralı sayısı artıyor...
Son dakika: İzmir'de şiddetli deprem! Can kaybı ve yaralı sayısı artıyor...Gelen son dakika haberlerine göre; İzmir'de 6,6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. AFAD, merkez üssü Ege Denizi'nin Seferihisar açıkları olan 6,6 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı. Deprem İzmir’in yanı sıra Aydın, Muğla, Manisa, Denizli, Çanakkale, Bursa, İstanbul, Uşak, Kütahya, Bursa, Yalova, Tekirdağ ve Edirne’de de hissedildi. İzmir depreminde hayatını kaybedenlerin sayısı 24'e yaralananların sayısı ise 804'e yükseldi.
31.10.2020Gündem
Son dakika I AFAD'dan yeni deprem açıklaması! İzmir, Muğla ve Aydın...
Son dakika I AFAD'dan yeni deprem açıklaması! İzmir, Muğla ve Aydın...İzmir'de 6.6 büyüklüğündeki depreme ilişkin AFAD'dan yeni açıklama yapıldı. Açıklamada, AFAD, 'Depremden etkilenen tüm illerde alan tarama çalışmaları devam ediyor. TSK tarafından havadan tarama çalışmaları yürütülüyor. İzmir, Muğla ve Aydın'da 115 sahada enerji ve 10 sahada servis kesintisi bulunmakta olup kesintilerin giderilmesi için ekipler çalışmaktadır' denildi.
30.10.2020Gündem
Son dakika... AFAD'dan deprem uyarısı! İnternet ve SMS'si tercih edin
Son dakika... AFAD'dan deprem uyarısı! İnternet ve SMS'si tercih edinEge'de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki deprem sonrası AFAD'dan internet ve SMS uyarı geldi. Vatandaşlara çağrıda bulunan AFAD, 'Depremlerde ve acil durumlarda iletişimin kesilmemesi için internet tabanlı haberleşme uygulamaları ve SMS'i tercih edin' denildi.
30.10.2020Gündem
Bir değil iki fay var! Balıkesir için 7.2 büyüklüğünde deprem uyarısı geldi
Bir değil iki fay var! Balıkesir için 7.2 büyüklüğünde deprem uyarısı geldiDokuz Eylül Üniversitesi'nde (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü ve Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Sözbilir, Balıkesir'deki depremlerin 2 farklı fay üzerinde meydana geldiğini belirterek, "Balıkesir ili ölçeğinde 7.2 büyüklüğüne varan deprem üretme potansiyeline sahip faylar var’’ dedi.
2.09.2020Haberler
Bir değil iki fay var! Balıkesir için 7.2 büyüklüğünde deprem uyarısı geldi
Bir değil iki fay var! Balıkesir için 7.2 büyüklüğünde deprem uyarısı geldiDokuz Eylül Üniversitesi'nde (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü ve Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Sözbilir, Balıkesir'deki depremlerin 2 farklı fay üzerinde meydana geldiğini belirterek, "Balıkesir ili ölçeğinde 7.2 büyüklüğüne varan deprem üretme potansiyeline sahip faylar var’’ dedi.
2.09.2020Gündem
İstanbul için korkutan deprem uyarısı!
İstanbul için korkutan deprem uyarısı!GAZİ Üniversitesi Deprem Mühendisliği Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde görevli Doç. Dr. Bülent Özmen, İstanbul'da beklenen büyük depremle ilgili, "Kuzey Anadolu fay hattı, Marmara Denizi içinde kollara ayrılarak Çanakkale'den Ege Denizi'ne doğru iniyor. Orada oluşan tarihsel dönemdeki depremlere baktığımızda en son 1766 yılında, Silivri'nin 15-20 kilometre açığından geçen 'Kumburgaz segmenti' diye isimlendirilen bir fay hattı olduğunu görüyoruz. Burada 7-7.5 büyüklüğüne varacak büyüklüklerde deprem olma ihtimalinin her geçen gün arttığını söyleyebiliriz" dedi.
29.06.2020Haberler
Son dakika... 5.2'lik Marmaris depremi sonrası flaş uyarı! Yıkıcı olabilir...
Son dakika... 5.2'lik Marmaris depremi sonrası flaş uyarı! Yıkıcı olabilir...Son dakika haberi... Uzmanlar, CNN TÜRK'e Muğla Marmaris'te meydana gelen 5,2 büyüklüğündeki depremi yorumladı. Prof. Dr. Şükrü Ersoy, depremin çok derinde meydana geldiğini, Marmaris'i etkilemeyeceğini ama risk oluşturduğunu söyledi. Prof. Dr. Süleyman Pampal ise yeni bir bölgeye deprem uyarısı yaptı.
29.06.2020Gündem
Dikkat çeken deprem uyarısı! Böyle gösterdi
Dikkat çeken deprem uyarısı! Böyle gösterdiAntalya'da ve çevresinde 25 yıldır araştırmalar yapan Jeofizik Mühendisi Atakan Yüklü, 70 milyon yıl önce var olan falezlerin olası depremde en çok etkilenecek yer olduğunu söyledi. Yüklü, falezlerde yapılaşma ve sondajdan kaynaklanan çatlak ve kırılmaların depremin etkisini artıracağını kaydetti.
29.06.2020Haberler
Uzman isimden deprem uyarısı! 'Türkiye, daha büyük depremlere gebe'
Uzman isimden deprem uyarısı! 'Türkiye, daha büyük depremlere gebe'Gazi Üniversitesi Deprem Mühendisliği Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde görevli Doç. Dr. Bülent Özmen, ''Türkiye'nin bir yerlerinde gerilim birikiyor, enerji birikiyor. Bunlar saatli bomba gibi patlayacağı zamanı bekliyor. Yani Türkiye'de bir gerilim birikmesi var. Bu açığa çıkmadığı için bir şekilde bu önümüzdeki günlerde olur, aylarda olur, yıllarda olur; ama Türkiye’nin maalesef daha büyük depremlere gebe olduğunu söyleyebiliriz'' dedi.
27.06.2020Gündem
Doğu Akdeniz'de deprem uyarısı
Doğu Akdeniz'de deprem uyarısıBingöl ve Hatay depremi Doğu Akdeniz'de büyük bir depremin habercisi
18.06.2020Haberler
Son dakika... Korkutan deprem uyarısı! '8 şiddetinden büyük depremden etkilenebilir'
Son dakika... Korkutan deprem uyarısı! '8 şiddetinden büyük depremden etkilenebilir'Gelen son dakika haberine göre, Akdeniz'in Girit Adası bölgesinde günlerdir olan depremleri değerlendiren Prof. Dr. Şükrü Ersoy, "Türkiye'yi ilgilendiren bu kuşak, 8.0'den büyük depremler oluşturabilecek kapasiteye sahip. Deprem Girit Adası bölgesini daha etkiler ama bizi de dolaylı yönden ciddi şekilde etkileyebilir" ifadelerini kullandı.
19.05.2020Gündem
Naci Görür'den flaş deprem uyarısı! O bölgeyi işaret etti
Naci Görür'den flaş deprem uyarısı! O bölgeyi işaret ettiKandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre, saat 09.38'de merkez üssü Bingöl'ün Karlıova ilçesi olan 4,4 büyüklüğünde ve yerin 3,3 km derinliğinde bir deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre ise, saat 09.38'de Karlıova ilçesinde 4,3 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi. Depremin 7 kilometre derinlikte olduğu belirlendi. Bilim Akademisi Üyesi Prof. Dr. Naci Görür, Bingöl'de meydana gelen deprem sonrası değerlendirmelerde bulunurken bir bölge için de uyarıda bulundu.
12.04.2020Gündem
AK Parti Kocaeli Milletvekili Şeker'den 'deprem' uyarısı
AK Parti Kocaeli Milletvekili Şeker'den 'deprem' uyarısıAK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, koronavirüs (Kovid-19) salgını ile karşı karşıya kalınan bir dönemde deprem gerçeğinin de unutulmaması gerektiğini belirterek, "Kaçak inşaata göz yumulmamalı, sıkı denetim yapılmalı, riskli alan üzerinde bulunan binalar bir an önce taşınmalı, riskli yapılar yenilenmeli ve izinsiz binaların yapımına engel olunmalı." dedi.
18.03.2020Gündem
Prof. Dr. Tatar'dan deprem uyarısı! 18 ile dikkat...
Prof. Dr. Tatar'dan deprem uyarısı! 18 ile dikkat...Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Jeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Tatar, 18 ilin kent merkezlerinden doğrudan doğruya diri faylar geçtiğini belirtti. Bu kentlerde çok hızlı bir şekilde deprem master planları hazırlanması gerektiğini belirten Prof. Dr. Tatar, depremin sadece olduğu yerde değil kilometrelerce ötedeki yerleşim yerlerine de hasar verebildiğini ifade etti. Prof. Tatar, "Bugün Türkiye'de 81 ilimizin 61 tanesinin il sınırları içinden ama 18 tanesinin doğrudan doğruya kent merkezinin içinden bu aktif faylar, diri faylar geçiyor. Bunların en önemlilerine baktığımızda, Erzincan, Bingöl, Kahramanmaraş, Hatay, Bolu, Bursa, İzmir, Balıkesir ve Manisa gibi illerimiz bunlardan birkaç tanesi" diye konuştu.
4.02.2020 Gündem
AFAD'dan Elazığ'daki depremle ilgili son dakika uyarısı
AFAD'dan Elazığ'daki depremle ilgili son dakika uyarısıAFAD Elazığ'da meydana gelen depremle ilgili uyarı yaptı ve "hasarlı yapılara kesinlikle girilmemeli" dedi.
24.01.2020Gündem
'Marmara'da 'deprem fırtınası' yaşanıyor'
'Marmara'da 'deprem fırtınası' yaşanıyor'İstanbul'da dün saat 16.37’de 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Merkez üssü Marmara Denizi Silivri açıkları olan deprem olası büyük Marmara depremini bir kez daha akıllara getirdi. İstanbul Teknik Üniversitesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Haluk Eyidoğan, bu depremi değerlendirirken, iki gündür Marmara'da "deprem fırtınası" yaşandığını söyledi.
12.01.2020Gündem
Korkutan deprem uyarısı! O bölgeyi işaret edip açıkladı
Korkutan deprem uyarısı! O bölgeyi işaret edip açıkladıGürcistan açıklarında Karadeniz'de 3 yıl meydana gelen Richter ölçeğine 5.1 büyüklüğündeki depremin Doğu Karadeniz Bölgesi'ndeki fay hattını tetiklediği ve yarılmayı hızlandırdığı belirlendi. Jeoloji Mühendisi Prof. Dr. Osman Bektaş, Doğu Karadeniz'de deniz dolgusu üzerine kurulan yerleşim yerlerinde deniz erozyonuna uğrayan binaların depremde yıkılma riski taşıdığını belirterek, "Deprem, hem Trabzon, hem de Rize’nin deprem tehlikesini 3 kat artırdı. Karadeniz fayı, çok yavaş ve sinsi hareket ediyor. Dolgular üzerinde elbette binalar yapılacak, ama dolgunun tekniğine uygun bir şekilde yapılması gerekiyor. Yapılar, yeni deprem yönetmeliğine uygun hale getirilmeli" dedi.
12.01.2020Gündem
Yeniden büyüme sürecine girdik
Yeniden büyüme sürecine girdikTÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Tuncay Özilhan, faiz oranlarındaki gerileme ve kamu bankalarının uyguladığı kredi genişlemesi sayesinde tüketimin hareketlenmeye başladığını belirterek, “Ekonomi yeniden büyüme sürecine giriyor” dedi
5.12.2019Ekonomi
AFAD'dan videolu deprem uyarısı
AFAD'dan videolu deprem uyarısıAfet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) deprem öncesi, deprem sırası ve sonrasında yapılması gerekenleri içeren video paylaştı.
29.09.2019Gündem

Benzer Haber Etiketleri

depremson depremleristanbuluyarıafad

Deprem Uyarısı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.