Derecik

Derecik

Son dakika Derecik haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Derecik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Derecik haber sayfamızda...

Derecik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 861 derecik haberi bulunmuştur.
A ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2021: A Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
A ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2021: A Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir? Bebek bekleyen çiftler cinsiyet öğrendikten sonra isim arayışına giriyor. İsimler anne ve baba adaylarının en çok durduğu konular arasında yer alıyor. Erkek çocuk bekleyen aileler bebeklerine verecekleri ismin hayatı boyunca taşıyacağı için en güzel ve anlamlı olmasını istiyor. Aileler isim ve anlamları konusunda yakınlarından fikir alıyor. Kulağa hoş gelmesinin yanı sıra çiftler isimlerin anlamlarına da dikkat ediyor. Ebeveynler doğacak bebeklerine değişik, modern, keşfedilmemiş, nadir bulunan, duyulmamış ve anlamları güzel olan isimleri vermeyi tercih ediyor. A harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “A ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
16.10.2021Bebek
O ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2021: O Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
O ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2021: O Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Bebek bekleyen çiftlerin yaşadığı mutluluğun yanında bir telaş da sarıyor. Çocuklarının cinsiyetini öğrenme heyecanı yaşayan aileler ardından isim araştırmasına giriyor. Kız bebekleri için anlamlı isimler seçmek isteyen aileler nadir bulunan, modern ve günümüz çağına uygun isimleri tercih ediyor. İsmin kendisi kadar kulağa hoş gelmesi de anne ve baba adaylarının dikkat ettiği faktörler arasında yer alıyor. O harfi ile başlayan kız isimleri ve anlamları nelerdir? “O ile Başlayan Kız Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
16.10.2021Bebek
Sarp dağlardan Hakkari’ye
Sarp dağlardan Hakkari’yeHakkâri tabelasını gördüğümde şehirden iz yoktu. Dağın köşesinden tırmanmaya başlayınca tepelerde şehir görünmeye başladı. Manzarası sarp dağlar, dağların tepesinde buzullar
10.10.2021Pazar
106 yaşında koronavirüsü yendi, ‘sağlığımı aşıya borçluyum’ dedi
106 yaşında koronavirüsü yendi, ‘sağlığımı aşıya borçluyum’ dediTrabzon'da yaşayan astım ve kalp hastası Nuriye Özkan yakalandığı koronavirüsü evde gördüğü tedavi ile yenmeyi başardı. Sağlığını yaptırdığı 2 doz Covid-19 aşısına borçlu olduğunu söyleyen Özkan, “Herkes tedbirini alsın, aşılarını olsun. Ben aşımı olmasaydım belki de başka olurdu” dedi.
9.10.2021Haberler
106 yaşında koronavirüsü yendi, ‘sağlığımı aşıya borçluyum’ dedi
106 yaşında koronavirüsü yendi, ‘sağlığımı aşıya borçluyum’ dediTrabzon'da yaşayan astım ve kalp hastası Nuriye Özkan yakalandığı koronavirüsü evde gördüğü tedavi ile yenmeyi başardı. Sağlığını yaptırdığı 2 doz Covid-19 aşısına borçlu olduğunu söyleyen Özkan, “Herkes tedbirini alsın, aşılarını olsun. Ben aşımı olmasaydım belki de başka olurdu” dedi.
9.10.2021Gündem
Ataşehir'de devrilen iş makinesinin altında kalan sürücü öldü
Ataşehir'de devrilen iş makinesinin altında kalan sürücü öldüAtaşehir'de bir binanın bahçesine devrilen iş makinesinin altında kalan sürücü hayatını kaybetti.
28.09.2021Gündem
Şehit uzman çavuş için Hakkari'de uğurlama töreni
Şehit uzman çavuş için Hakkari'de uğurlama töreniHakkari'de, üs bölgesinde mevzilerin gözetleme ve ateş sahalarını temizlemek için ağaç kesimi sırasında yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Piyade Uzman Çavuş Faruk Eser, Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'nda düzenlenen törenin ardından memleketine uğurlandı.
25.09.2021Gündem
MSB acı haberi duyurdu: 1 asker şehit oldu
MSB acı haberi duyurdu: 1 asker şehit olduMilli Savunma Bakanlığı, Piyade Uzman Çavuş Faruk Eser'in şehit olduğu acı haberini duyurdu. Hakkari'de, üs bölgesinde mevzilerin gözetleme ve ateş sahalarını temizlemek için ağaç kesimi sırasında yaralanan, kaldırıldığı hastanede şehit olan Piyade Uzman Çavuş Faruk Eser'in (23) acı haberi, memleketi Aksaray'daki baba evine ulaştı.
24.09.2021Gündem
Bakan Kurum sel bölgesinde: Hasar tespitleri yapılmaya başlandı
Bakan Kurum sel bölgesinde: Hasar tespitleri yapılmaya başlandıÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bartın'ın Ulus ilçesinde sağanağın ardından meydana gelen selden etkilenen vatandaşların yaralarının en kısa zamanda sarılacağını söyledi.
11.08.2021Gündem
Doktor çiftin covid-19 sonrası ölen 8 yaşındaki çocukları toprağa verildi
Doktor çiftin covid-19 sonrası ölen 8 yaşındaki çocukları toprağa verildiBatman'da görevli doktor çift Gülsüm Kahveci Kılınç ve Şenol Kılınç’ın çocukları Toprak Kılınç (8), Covid-19 sonrası gelişen miyofasiyal ağrı sendromu (MAS) nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
5.06.2021Haberler
Kahreden haber! 8 yaşındaki Toprak koronavirüs sonrası...
Kahreden haber! 8 yaşındaki Toprak koronavirüs sonrası...Batman'da görevli doktor çift Gülsüm Kahveci Kılınç ve Şenol Kılınç’ın çocukları Toprak Kılınç (8), Covid-19 sonrası gelişen miyofasiyal ağrı sendromu (MAS) nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
5.06.2021Gündem
Son dakika... Kurtarılması için bu yöntem uygulanacak! 1000 günde bitecek
Son dakika... Kurtarılması için bu yöntem uygulanacak! 1000 günde bitecekTrabzon’un Akçaabat ilçesinde, 1950'de meydana gelen heyelanın ardından oluşan ve doğal güzelliğiyle öne çıkan tabiat parkı Sera Gölü, balçıkla kaplandı, Sera Deresi yatağına atılan çöplerin birikmesiyle kirlilik oluştu. Kısmen temizlenen gölün kalıcı olarak kurtarılması için Devlet Su İşleri'nce (DSİ) dere yatağına çökeltim havuzu yapılacak. DSİ Trabzon Bölge Müdürü Emre Akçalı, "Göl, taşkınlar veya doğal akışlarla rusubat doluyor, bu da çevre halkında memnuniyetsizlik yaratıyordu. Gölümüz kirlilikten arınacak" dedi.
4.05.2021Gündem
Sera Gölü'ndeki kirliliğe 'çökeltim havuzu' çözümü
Sera Gölü'ndeki kirliliğe 'çökeltim havuzu' çözümüTrabzon'nun Akçaabat ilçesinde, 1950'de meydana gelen heyelanın ardından oluşan ve doğal güzelliğiyle öne çıkan tabiat parkı Sera Gölü, balçıkla kaplandı, Sera Deresi yatağına atılan çöplerin birikmesiyle kirlilik oluştu. Kısmen temizlenen gölün kalıcı olarak kurtarılması için Devlet Su İşleri'nce (DSİ) dere yatağına çökeltim havuzu yapılacak. DSİ Trabzon Bölge Müdürü Emre Akçalı, "Göl, taşkınlar veya doğal akışlarla rusubat doluyor, bu da çevre halkında memnuniyetsizlik yaratıyordu. Gölümüz kirlilikten arınacak" dedi.
4.05.2021Gündem
Habur’a kardeş üç kapı
Habur’a kardeş üç kapıHakkâri Çukurca Üzümlü-Serzer Sınır Kapısı’ndan insan geçişleri yeniden başlatılırken, Suriye sınır hattındaki Ovaköy-Peşhabur ile Hakkari Derecik Umurlu-Mergasor sınır kapılarının açılması son aşamaya geldi.
2.04.2021Siyaset
Derecik teröre yüzlerce şehit verdi
Derecik teröre yüzlerce şehit verdiIrak'ın kuzeyindeki terör operasyonları sayesinde teröristler, Türkiye'de hareket edemez oldu. Yıllarca terör örgütü PKK'nın saldırılarının hedefi olmuş Hakkari'nin Derecik ilçesinde de hayat normale dönmeye başladı. Peki, terör örgütünün etkinliği Hakkari'de nasıl kırıldı? Başarının arkasındaki sır ne? Ahmet Türkeş ve Melih Baytürk'ün haberi.
25.03.2021Haberler
Son dakika! Derecik teröre yüzlerce şehit verdi
Son dakika! Derecik teröre yüzlerce şehit verdiIrak'ın kuzeyindeki terör operasyonları sayesinde teröristler, Türkiye'de hareket edemez oldu. Yıllarca terör örgütü PKK'nın saldırılarının hedefi olmuş Hakkari'nin Derecik ilçesinde de hayat normale dönmeye başladı. Peki, terör örgütünün etkinliği Hakkari'de nasıl kırıldı? Başarının arkasındaki sır ne? Ahmet Türkeş ve Melih Baytürk'ün haberi.
25.03.2021Gündem
Kaymakam adaylarının ataması yapıldı
Kaymakam adaylarının ataması yapıldıKaymakamlık kursunu başarıyla tamamlayan 99 kaymakam adayının ataması yapıldı, bazı mülki idare amirlerinin de görev yerleri değiştirildi.
20.03.2021Gündem
Hakkari Haritası: Hakkari İlçeleri Nelerdir? Hakkari İlinin Nüfusu Kaçtır, Kaç İlçesi Vardır?
Hakkari Haritası: Hakkari İlçeleri Nelerdir? Hakkari İlinin Nüfusu Kaçtır, Kaç İlçesi Vardır?Hakkari ili hem nüfusu hem de ilçe sayısı az olan bir ildir. İlçeleri az olmasına rağmen mahalle ve köy sayısı fazladır. Kent ve kırsal alanlara göre nüfustaki kadın erkek dağılımı farklılık göstermektedir. TÜİK verileri baz alınarak Hakkari ilinin nüfusu 2007 yılından 2019 yılına kadar gösterdiği değişimlerle sizler için derlenmiştir. Hakkari ilinin 2020 yılı nüfusu ise tahmini olarak bilinebilir. İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.
21.09.2020Haritalar
Trafiği rahatlatacak projenin yüzde 60'ı tamamlandı
Trafiği rahatlatacak projenin yüzde 60'ı tamamlandıTrabzon merkezi ve Karadeniz Sahil Yolu'nun şehir geçişindeki trafik yükünü rahatlatacak Kanuni Bulvarı Projesi'nin yüzde 60'lık bölümü tamamlandı.
21.02.2021Ekonomi
Hakkari'de uyuşturucu operasyonu! 23 kilo eroin ele geçirildi
Hakkari'de uyuşturucu operasyonu! 23 kilo eroin ele geçirildiHakkari merkez ve Derecik ilçesinde düzenlenen operasyonlarda, arazide çuvallar içinde ve durdurulan araçta toplam 23 kilo 300 gram eroin ele geçirildi. Olayla ilgili 1 kişi, gözaltına alındı.
18.02.2021Gündem
‘Gara, Kandil’e de geliyorum mesajı’
‘Gara, Kandil’e de geliyorum mesajı’TSK’nın Gara Harekâtı’nı değerlendiren uzmanlar, ‘Türkiye’nin ‘Kandil’e de aynı operasyonu yapacağım’ mesajını verdiğine dikkat çekiyor
14.02.2021Gündem
Tipide mahsur kalan sürücülerin yardımına ekipler yetişti
Tipide mahsur kalan sürücülerin yardımına ekipler yetiştiHakkari'nin Şemdinli ile Yüksekova ilçelerinde kar ve tipi nedeniyle yolda mahsur kalan bazı araçlar, karla mücadele ekiplerince kurtarıldı.
19.01.2021Haberler
15 araç mahsur kaldı! Korku dolu anlar
15 araç mahsur kaldı! Korku dolu anlarHakkari'nin Şemdinli ile Yüksekova ilçelerinde kar ve tipi nedeniyle yolda mahsur kalan bazı araçlar, karla mücadele ekiplerince kurtarıldı.
19.01.2021Gündem
Samsun'da sağlık teknikeri, koronavirüsten yaşamını yitirdi
Samsun'da sağlık teknikeri, koronavirüsten yaşamını yitirdiSamsun'da sağlık teknisyeni Özgül Yaşar, koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü özel hastanede hayatını kaybetti.
6.01.2021Gündem
Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den önemli açıklamalar
Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den önemli açıklamalarGelen son dakika haberine göre; MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara'da MHP İl Başkanları Toplantısı'nda konuşma yaptı. Bahçeli, 'Salgın izin verirse 14 Mart 2021'de muazzam bir katılımla demokrasi şölenimiz gerçekleşecektir. 14 ilçemizde ilk kez kongre yaptık. Bizim nerede olduğumuzu soranlara diyorum ki her yerdeyiz. Tunceli il kongremizi ilk defa coşkuyla gerçekleştirdik. Batman, Şırnak, Hakkari'de yöre insanımızın büyük desteğiyle tamamladık' dedi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile ilgili Bahçeli, 'Bizim açımızdan ciddiyetsiz bir teklif. İsteyen istediğiyle masaya oturabilir' ifadelerine yer verdi.
24.12.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

hakkarişehitkoronavirüsTrabzonderecik

Derecik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.