Derek Chauvin

Derek Chauvin

Son dakika Derek Chauvin haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Derek Chauvin gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Derek Chauvin haber sayfamızda...

Derek Chauvin

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 77 derek chauvin haberi bulunmuştur.
Son dakika... ABD'de Floyd'ün ölümüne karışan 4 eski polise yeni suçlamalar!
Son dakika... ABD'de Floyd'ün ölümüne karışan 4 eski polise yeni suçlamalar!ABD’nin Minnesota eyaletinde siyahi George Floyd’un gözaltı işlemi sırasında ölümünden sorumlu tutulan eski 4 polis memuruna, federal makamlar tarafından “Floyd’un anayasal haklarını ihlal etmekten" yeni suçlamalar yöneltildi.
7.05.2021Dünya
George Floyd'u öldüren Derek Chauvin'den şok talep!
George Floyd'u öldüren Derek Chauvin'den şok talep!ABD'nin Minneapolis kentinde, 25 Mayıs 2020'de siyah Amerikalı George Floyd'un ölümünden suçlu bulunan beyaz eski polis memuru Derek Chauvin, yeniden yargılama talep etti.
5.05.2021Dünya
Floyd davasında flaş gelişme! Yeniden yargılama talep etti
Floyd davasında flaş gelişme! Yeniden yargılama talep ettiABD'de siyahi Goerge Floyd'u öldürmekten suçlu bulunan eski polis Derek Chauvin, "adil yargılanmadığını" savunarak yeniden yargılama talebinde bulundu.
4.05.2021Dünya
‘En azından adalet var’
‘En azından adalet var’ABD’de, Minnesota eyaletinde mahkeme jürisinin, eski polis memuru Derek Chauvin’i siyahi George Floyd’un ölümünden suçlu bulması, ülke genelinde olumlu tepkilere neden oldu.
22.04.2021Dünya
Floyd davasında flaş gelişme! Teşkilat hakkında soruşturma...
Floyd davasında flaş gelişme! Teşkilat hakkında soruşturma...ABD Adalet Bakanı Merrick Garland, polis memuru Derek Chauvin'in siyahi George Floyd'un ölümünden suçlu bulunmasının ardından, Minneapolis'teki polislerin uygulamalarına yönelik soruşturma başlattıklarını açıkladı.
21.04.2021Dünya
BM'den George Floyd davası açıklaması
BM'den George Floyd davası açıklamasıBM İnsan Hakları Yüksek Komiseri Bachelet, ABD'de dün mahkeme jürisinin, eski polis memuru Chauvin’i siyahi George Floyd'un ölümünden suçlu bulmasına ilişkin "Bu, çok önemli bir karar. Başka herhangi bir sonuç, adalet komedisi olurdu" dedi.
21.04.2021Dünya
George Floyd kararının açıklandığı gün polis bir siyahı daha öldürdü
George Floyd kararının açıklandığı gün polis bir siyahı daha öldürdüABD'de George Floyd davasında kararın açıklandığı gün siyahi bir genç kızın polis tarafından vurularak hayatını kaybetmesi, ülkede ırkçılık ve polisin orantısız şiddeti ile ilgili tartışmaların fitilini yeniden ateşledi.
21.04.2021Dünya
Biden: George Floyd'un öldürülmesi gündüz gözüyle işlenmiş bir cinayettir
Biden: George Floyd'un öldürülmesi gündüz gözüyle işlenmiş bir cinayettirABD Başkanı Joe Biden, siyah George Floyd'un 25 Mayıs 2020'de gözaltına alındığı sırada polis şiddetiyle yaşamını kaybetmesine ilişkin, "Floyd'un öldürülmesi, gündüz gözüyle işlenmiş bir cinayettir" değerlendirmesinde bulundu.
21.04.2021Dünya
ABD Başkanı Biden'dan George Floyd açıklaması
ABD Başkanı Biden'dan George Floyd açıklamasıABD Başkanı Joe Biden, siyahi George Floyd'un 25 Mayıs 2020'de gözaltına alındığı sırada polis şiddetiyle yaşamını kaybetmesine ilişkin, "Floyd'un öldürülmesi, gündüz gözüyle işlenmiş bir cinayettir." değerlendirmesinde bulundu.
21.04.2021Gündem
Son dakika! Dünyanın konuştuğu George Floyd davasında karar açıklandı
Son dakika! Dünyanın konuştuğu George Floyd davasında karar açıklandıGelen son dakika haberine göre; ABD'nin Minnesota eyaletindeki davada jüri, eski polis memuru Derek Chauvin'i, siyahi George Floyd'un gözaltına alınması sırasında dizini ensesine basarak ölümüne neden olmaktan suçlu buldu. ABD Başkanı Joe Biden, karardan sonra aileyi aradı.
21.04.2021Dünya
George Floyd davasının görüldüğü Minneapolis'te güvenlik önlemleri artırıldı
George Floyd davasının görüldüğü Minneapolis'te güvenlik önlemleri artırıldıABD’de George Floyd davasının görüldüğü Minneapolis kentinde ulusal muhafızları hedef alan saldırılar nedeniyle güvenlik önlemleri artırıldı.
19.04.2021Dünya
Son dakika... Siyahi Floyd'u öldürmekten yargılanan eski polis ifade vermeyi reddetti!
Son dakika... Siyahi Floyd'u öldürmekten yargılanan eski polis ifade vermeyi reddetti!ABD'nin Minnesota eyaletinde, siyahi George Floyd'un gözaltına alınması sırasında dizini ensesine basarak ölümüne neden olan eski polis memuru Derek Chauvin, davada ifade vermeyeceğini belirtti.
15.04.2021Dünya
George Clooney, George Floyd'un avukatına tavsiyelerde bulunmuş
George Clooney, George Floyd'un avukatına tavsiyelerde bulunmuşSosyal adalet meseleleri konusunda tutkulu biri olan oyuncu ve yönetmen George Clooney, George Floyd ailesinin avukatı Benjamin Crump'la temas halinde. Clooney, Floyd'un ölümü sonrası düzenlenen protestolara ilgili bir yazı da kaleme almıştı.
11.04.2021Dünya
Floyd'un öldürülmesi davasının 6. gününde Minneapolis Polis Şefi dinlendi
Floyd'un öldürülmesi davasının 6. gününde Minneapolis Polis Şefi dinlendiABD'nin Minnesota eyaletinde, siyahi George Floyd'un gözaltına alınması sırasında dizini ensesine basarak ölümüne sebep olan eski polis memuru Derek Chauvin davasının 6. gününde savcılık tarafından çağırılan tanıkların dinlenilmesine devam edildi.
5.04.2021Dünya
Son dakika... 'Kan kusturma' hareketi! Tanıklar konuştu, dünya ayağa kalktı
Son dakika... 'Kan kusturma' hareketi! Tanıklar konuştu, dünya ayağa kalktı25 Mayıs 2020'de ABD'nin Minneapolis kentinde siyah Amerikalı George Floyd'u öldürmekle suçlanan beyaz polis memuru Derek Chauvin'in yargılandığı dava Pazartesi günü başladı. 40 yıl hapsi istenen Chauvin'in Floyd'u gözaltına aldığı anlara tanık olanların verdiği ifadeler tüm dünyanın kanını dondurdu.
2.04.2021Dünya
Floyd davasında tanıklar dinlendi: Sedyede yatan tepkisiz bir bedendi
Floyd davasında tanıklar dinlendi: Sedyede yatan tepkisiz bir bedendiABD'nin Minnesota eyaletinde, siyahi George Floyd'un gözaltına alınması sırasında dizini ensesine basarak ölümüne sebep olan eski polis memuru Derek Chauvin'in davasının 4. gününde, mahkemede şahit olarak olay günü çalışan acil durum ekipleri görevlileri dinlendi. Ambulans sağlık görevlisi Derek Smith, 'Mesleki olmayan ifade ile Floyd'un orada öldüğünü düşündüm' dedi. İtfaiye kaptanı Jeremy Norton da 'Sedyede yatan tepkisiz bir bedendi' açıklamasında bulundu.
2.04.2021Dünya
İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın etnik azınlıklar danışmanı istifa edecek
İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın etnik azınlıklar danışmanı istifa edecekİngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın etnik azınlıklar danışmanı Samuel Kasumu gelecek ay görevinden ayrılacak. Kasumu Şubat'ta Johnson'a istifasını sunmuş ancak sonradan bu kararını geri almıştı.
1.04.2021Dünya
ABD'de polis tarafından öldürülen George Floyd'a ait yeni görüntü yayınladı
ABD'de polis tarafından öldürülen George Floyd'a ait yeni görüntü yayınladıABD'de polis memuru Derek Chauvin tarafından boynuna basılıp öldürülen George Floyd davası sürerken, mahkemede Floyd'un ölmeden bir kaç saat önce dolandırdığı ifade edilen alışveriş merkezindeki anlara ait yeni görüntü yayınlandı.
31.03.2021Haberler
Dünya günlerce bu olayı konuştu! George Floyd'un ölmeden önceki görüntüleri ortaya çıktı
Dünya günlerce bu olayı konuştu! George Floyd'un ölmeden önceki görüntüleri ortaya çıktıABD'de polis memuru Derek Chauvin tarafından boynuna basılıp öldürülen George Floyd davası sürerken, mahkemede Floyd'un ölmeden bir kaç saat önce dolandırdığı ifade edilen alışveriş merkezindeki anlara ait yeni görüntü yayınlandı.
31.03.2021Dünya
ABD'de George Floyd'un ölümüne ilişkin dava başladı
ABD'de George Floyd'un ölümüne ilişkin dava başladıABD'nin Minnesota eyaletinde, siyahi George Floyd'u gözaltına alınması sırasında dizini ensesine basarak ölümüne sebep olan eski polis memuru Derek Chauvin'in davası bugün başladı.
29.03.2021Dünya
Floyd'u öldürmekle suçlanan polis memurunun davası başlıyor
Floyd'u öldürmekle suçlanan polis memurunun davası başlıyor25 Mayıs 2020'de ABD'nin Minneapolis kentinde siyah Amerikalı George Floyd'u öldürmekle suçlanan beyaz polis memuru Derek Chauvin'in davası bugün başlıyor. Chauvin'in 40 yıla kadar hapsi isteniyor.
29.03.2021Dünya
Dünya günlerce konuşmuştu! Flaş karar
Dünya günlerce konuşmuştu! Flaş kararABD'nin Minnesota eyaletinde, gözaltına alınması sırasında hayatını kaybeden siyahi George Floyd'un ölümüne sebep olan 4 polis memuru aleyhinde açılan davada, Floyd'un ailesine 27 milyon dolar tazminat ödenmesine karar verildi.
12.03.2021Dünya
ABD'de Floyd'u öldürmekten yargılanan polise yeniden "cinayet" suçlaması
ABD'de Floyd'u öldürmekten yargılanan polise yeniden "cinayet" suçlamasıABD'de siyahi George Floyd'u gözaltına alırken diziyle boynuna bastırarak ölümüne neden olan polis memuru Derek Chauvin hakkında, daha önce düşürülen "3. dereceden cinayet" suçlaması tekrar yöneltildi.
11.03.2021Dünya
Floyd'un katili Chauvin'e yeniden '3. dereceden cinayet' suçlaması
Floyd'un katili Chauvin'e yeniden '3. dereceden cinayet' suçlamasıABD'de siyahi George Floyd'u gözaltına alırken diziyle boynuna bastırarak ölümüne neden olan polis memuru Derek Chauvin hakkında daha önce düşürülen "3. dereceden cinayet" suçlaması yeniden yöneltilecek.
24.02.2021Dünya
George Floyd'u öldüren polisle ilgili sıcak gelişme
George Floyd'u öldüren polisle ilgili sıcak gelişmeABD'de siyahi George Floyd'u gözaltına alırken diziyle boynuna bastırarak ölümüne neden olan polis memuru Derek Chauvin hakkındaki 3. dereceden cinayet suçlaması düşürüldü.
22.10.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

abdgeorge floydDerek Chauvindavapolis

Derek Chauvin ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.