Dezenformasyon

Dezenformasyon

Son dakika dezenformasyon haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan dezenformasyon gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan dezenformasyon haber sayfamızda...

Dezenformasyon

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 778 dezenformasyon haberi bulunmuştur.
‘Demokrasi âşıklarının adayı’
‘Demokrasi âşıklarının adayı’Altılı masa İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’in ev sahipliğinde buluştu. Altı liderin yaptığı ortak açıklamada “Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı, güçlendirilmiş parlamenter sistemden yana olan, demokrasi âşıklarının adayı olacak” denildi.
4.07.2022Siyaset
6'lı masa 5'inci toplantı sonrası ortak bildiri yayımladı
6'lı masa 5'inci toplantı sonrası ortak bildiri yayımladıCHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti, Gelecek Partisi ve DEVA Partisi liderlerinin oluşturduğu 6’lı masanın 5'inci toplantısı yaklaşık 5 saat sürdü. Toplantı sonrası 6 partinin lideri ortak açıklama yayımladı.
3.07.2022Siyaset
Bakan Varank: 'Türkiye'de üretim yok' diyenlere icraatla cevap veriyoruz
Bakan Varank: 'Türkiye'de üretim yok' diyenlere icraatla cevap veriyoruzSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Ülkemizde malum bir grup Türkiye'de hiç fabrika kurulmuyor hatta olanlar da kapanıyor, diye ısrarla bir dezenformasyon yürütüyor. Biz ısrarla 'Türkiye'de üretim yok' diyenlere, lafla değil icraatla cevap veriyoruz" dedi.
2.07.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan Madrid dönüşü açıkladı! İsveç 3-4 tane terörist gönderdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan Madrid dönüşü açıkladı! İsveç 3-4 tane terörist gönderdiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Madrid'deki NATO Liderler Zirvesi sonunda basın mensuplarıyla söyleşi gerçekleştirdi. Zirveye ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, İsveç'in 3-4 tane teröristi Türkiye'ye gönderdiğini söyledi. Öte yandan gündeme ilişkin soruları da yanıtlayan Erdoğan asgari ücretle ilgili de konuştu.
1.07.2022Siyaset
Bakan Soylu'dan 'Demir Yumruk' açıklaması: İlmek ilmek dokunan bir operasyondu
Bakan Soylu'dan 'Demir Yumruk' açıklaması: İlmek ilmek dokunan bir operasyonduİçşleri Bakanı Süleyman Soylu, 'Demir Yumruk Operasyonu'na ilgili basın mensuplarına önemli mesajlar verdi. Operasyonun devam edeceğini belirten Soylu, 'Biz bu operasyonda çok sabrettik. Bir buçuk yıldır ilmek ilmek dokunan bir operasyondu.' dedi.
30.06.2022Gündem
AK Parti'li Ünal: Dezenformasyon Yasası Ekim Ayı'nda görüşülecek
AK Parti'li Ünal: Dezenformasyon Yasası Ekim Ayı'nda görüşülecekAK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) Cuma günü tatile gireceğini belirterek, "Ek bütçe, torba teklif, bedelli askerlik düzenlemesi, öğrenci affı, 3600 ek gösterge, bunların hepsinin 1 Temmuz Cuma gününe kadar tamamlanması planlanıyor. Bunun için dezenformasyon ile mücadele teklifini Ekim Ayı'na bırakmak durumunda kaldık" dedi.
29.06.2022Siyaset
Marmaris'teki orman yangınına dair provokatif paylaşımlar için işlem başlatıldı
Marmaris'teki orman yangınına dair provokatif paylaşımlar için işlem başlatıldıEGM'den yapılan açıklamada "Muğla'nın Marmaris ilçesinde meydana gelen orman yangını ile ilgili sosyal medya platformlarında, suç unsuru içerikli paylaşımda bulunan hesapların yöneticisi/kullanıcısı tespit edilerek işlemlere başlanılmıştır." ifadeleri yer aldı.
22.06.2022Gündem
Dezenformasyonla mücadele yasası görüşmeleri ertelendi
Dezenformasyonla mücadele yasası görüşmeleri ertelendiTBMM Genel Kurul'da, bugün başlanması planlanan, dezenformasyonla mücadeleyi de öngören yasa teklifinin görüşmeleri ertelendi.
22.06.2022Ekonomi
Marmaris’te orman yangını! Havadan ve karadan müdahale
Marmaris’te orman yangını! Havadan ve karadan müdahaleMuğla’nın Marmaris ilçesinde çıkan orman yangınını söndürme çalışmalarına sabahın ilk ışıklarıyla devam ediliyor. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yangın bölgesinde...
22.06.2022Gündem
‘Bunların tamamını emekli edeceğim’
‘Bunların tamamını emekli edeceğim’Suudi Arabistan Veliaht Prensi’nin ziyareti üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştiren Kılıçdaroğlu, “Para uğruna bu ülkenin itibarını birilerine satan adama ne denir? Demokratik yollarla ben bunların tamamını emekli edeceğim” dedi.
22.06.2022Siyaset
Basın meslek örgütleri yasa teklifinin geri çekilmesini istedi
Basın meslek örgütleri yasa teklifinin geri çekilmesini istediBasın Meslek Örgütleri, kamuoyunda ‘dezenformasyon yasası’ olarak bilinen, Basın Kanunu’nda değişiklik yapılmasına yönelik teklifin geri çekilmesini istedi.
22.06.2022Siyaset
Dezenformasyon teklifi komisyondan geçti
Dezenformasyon teklifi komisyondan geçtiAK Parti ve MHP’nin ortak hazırlayıp Meclis Başkanlığı’na sunduğu 40 maddelik Basın Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, Adalet Komisyonu’nda kabul edildi. Teklifle; gerçeğe aykırı bir bilgiyi, kamu barışını bozmaya elverişli şekilde alenen yayan kimse, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılacak.
16.06.2022Siyaset
40 maddelik Dezenformasyon teklifi Adalet Komisyonu’nda kabul edildi
40 maddelik Dezenformasyon teklifi Adalet Komisyonu’nda kabul edildiDezenformasyonla mücadeleyi hedefleyen internet haber sitelerini süreli yayın kapsamına alan düzenlemeleri de içeren yasa teklifi TBMM Adalet Komisyonu’nda kabul edildi. Teklifle; gerçeğe aykırı bir bilgiyi, kamu barışını bozmaya elverişli şekilde alenen yayan kimse, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılacak. Basın kartı resmi kimlik belgesi olarak kabul edilecek.
15.06.2022Siyaset
Dezenformasyon teklifinde bazı maddeler değişti
Dezenformasyon teklifinde bazı maddeler değiştiTBMM Adalet Komisyonu’nda sosyal medya ve internet haberciliğine ilişkin düzenlemeleri içeren Basın Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin ilk 14 maddesi değiştirilerek benimsendi.
15.06.2022Siyaset
İletişim Başkanı Altun: Dezenformasyona karşı büyük mücadele veriyoruz
İletişim Başkanı Altun: Dezenformasyona karşı büyük mücadele veriyoruzİletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Türkiye’ye karşı yürütülen dezenformasyona karşı büyük bir mücadelede veriyoruz. Türkiye markasına zarar vermek için her fırsatı değerlendiren mecra ve kesimler için de hukuki düzenlemelerimizi yapıyor, sektörün beklenti ve ihtiyaçları doğrultusunda mevzuat çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.
14.06.2022Siyaset
‘Millet ne derse o olur’
‘Millet ne derse o olur’AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, İl Hukuk Komisyonu ve İl Seçim İşleri Başkanlığı’nın düzenlediği ‘Avukat Buluşmasına’ katıldı.
13.06.2022Ege
'Dezenformasyon düzenlemesi' Meclis'te görüşülmeye başlandı
'Dezenformasyon düzenlemesi' Meclis'te görüşülmeye başlandıTBMM Adalet Komisyonu, sosyal medya ile internet haberciliğine ilişkin düzenlemeler içeren ve 'dezenformasyon düzenlemesi' olarak adlandırılan Basın Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşmelerine başladı.
9.06.2022Gündem
Bakan Soylu'dan kaçak göçmen açıklaması
Bakan Soylu'dan kaçak göçmen açıklamasıİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, düzensiz göçle mücadele kapsamında taksicilere yabancı yolcuların seyahat izin belgelerinin kontrolü yükümlülüğü, TIR ve kamyon parklarına da güvenlik kamerası kurulması zorunluluğu getirdiklerini söyledi. Soylu, "Kaçak göçmeni bir ilden bir ile taşımaya kimse aracılık etmesin" dedi.
9.06.2022Gündem
EGM'den flaş açıklama: Atılan tweetlerin yüzde 23'ü bot hesap
EGM'den flaş açıklama: Atılan tweetlerin yüzde 23'ü bot hesapEmniyet Genel Müdürlüğü, mayıs ayı içerisinde 145 milyon tweet atıldığı ve bu tweetleri atan hesapların yüzde 23'ünün bilgisayarlar tarafından yönetilen bot hesaplar olduğunu tespit edildiğini açıkladı.
7.06.2022Gündem
TBMM'de 'yargı, müsilaj, stokçuluk, finans' gündemi
TBMM'de 'yargı, müsilaj, stokçuluk, finans' gündemiTBMM bu hafta yargı, müsilaj, stokçuluk ve finans konularında yasal düzenleme için çalışmalarda bulunacak.
5.06.2022Siyaset
'Çocuk kaçırma' iddiaları için Emniyet'ten açıklama geldi
'Çocuk kaçırma' iddiaları için Emniyet'ten açıklama geldiEmniyet Genel Müdürlüğü (EGM), sosyal medyada platformlarında yer alan, “çocukların kaçırılmaya çalışıldığı” içerikli videoların gerçek dışı olduğunu belirterek bir açıklama yayımladı.
4.06.2022Gündem
Türkiye, Google ile anlaşacak mı?
Türkiye, Google ile anlaşacak mı?Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, CNN Türk'te Hakan Çelik'in sorularını yanıtladı. Avrupa’da 300 medya kuruluşuna “telif hakkı” ekseninde ödeme yapmayı kabul eden Google ile Türkiye arasında benzer bir anlaşmanın olup olmayacağına ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.
4.06.2022Haberler
Türkiye, Google ile anlaşacak mı?
Türkiye, Google ile anlaşacak mı? Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, CNN Türk'te Hakan Çelik'in sorularını yanıtladı. Avrupa’da 300 medya kuruluşuna “telif hakkı” ekseninde ödeme yapmayı kabul eden Google ile Türkiye arasında benzer bir anlaşmanın olup olmayacağına ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.
4.06.2022Gündem
Google ile telif anlaşması yolda
Google ile telif anlaşması yoldaGoogle temsilcisi Pelin Kuzey Karaman’la görüşen Meclis Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hüseyin Yayman, Almanya, Fransa, İngiltere, Avusturalya ve Kanada’da gerçekleştirilen “telif anlaşmalarını” hatırlatarak  “Türkiye ile de benzer bir anlaşmanın olmasını istiyoruz” talebini iletti. Karaman, “Pozitif bakıyoruz” karşılığını verdi.
4.06.2022Siyaset
Sayan’dan sosyal medya şirketlerine: Algoritmalar şeffaf olmalı
Sayan’dan sosyal medya şirketlerine: Algoritmalar şeffaf olmalıKamuoyunda “dezenformasyon teklifi” olarak adlandırılan, sosyal medya ve internet haberciliğine ilişkin düzenlemeleri içeren Basın Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi TBMM Dijital Mecralar Komisyonu’nda kabul edildi.
3.06.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Dezenformasyon ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.