Dhmi

Dhmi

Son dakika DHMİ haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan DHMİ gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan DHMİ haber sayfamızda...

Dhmi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 236 dhmi haberi bulunmuştur.
DHMİ'den Balıkesir Merkez Havalimanı elektrik ihalesine ilişkin açıklama
DHMİ'den Balıkesir Merkez Havalimanı elektrik ihalesine ilişkin açıklamaDevlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, Balıkesir Merkez Havalimanı elektrik giderlerinin mümkün olduğunca piyasa fiyatının altına alınabilmesi için ihtiyacın ihale yoluyla temin edilmesinin önem arz ettiğini bildirdi.
11.09.2021Ekonomi
DHMİ Genel Müdürü Keskin, kurumun 88. kuruluş yılı nedeniyle mesaj yayımladı
DHMİ Genel Müdürü Keskin, kurumun 88. kuruluş yılı nedeniyle mesaj yayımladıUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Hüseyin Keskin, kurumun geleceğe yürüyüşünün, 88 yıllık köklü tarihinin rehberliğinde ve DHMİ personelinin kararlılığıyla devam ettiğini belirterek, "Özellikle son 19 yılda Cumhuriyet tarihimizin en önemli projelerinin hayata geçmesiyle Türk havacılığı altın dönemini yaşıyor." ifadesini kullandı.
20.05.2021Ekonomi
MKEK Genel Müdür Yardımcılığına ve DHMİ Genel Müdür Yardımcılığına atama
MKEK Genel Müdür Yardımcılığına ve DHMİ Genel Müdür Yardımcılığına atamaMakine ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Genel Müdür Yardımcılığına Durmuş Ali Keskinkılıç, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdür Yardımcılığına da Enes Çakmak getirildi.
30.03.2021Ekonomi
Sektör bu yıl yara saracak!
Sektör bu yıl yara saracak!TOKKDER Yönetim Kurulu Başkanı İnan Ekici, pandeminin kontrol altına alınması halinde 2021’in “kayıpları telafi ve yeniden büyümeye geçiş yılı” olacağını söyledi
17.03.2021Ekonomi
Temel Seviye Sıfır Atık Belgesi verilen havalimanı sayısı 49'a ulaştı
Temel Seviye Sıfır Atık Belgesi verilen havalimanı sayısı 49'a ulaştıUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Keskin, "Temel Seviye Sıfır Atık Belgesi" verilen havalimanı sayısının 49'a ulaştığını bildirdi.
15.03.2021Ekonomi
2020 yılı operasyonel araç kiralama verileri açıklandı
2020 yılı operasyonel araç kiralama verileri açıklandıOperasyonel araç kiralama sektörü, geçen yıl Türkiye'de satılan yeni otomobillerin yüzde 9,4'ü olan 57 bin 500 adet aracı filosuna kattı.
21.02.2021Ekonomi
DHMİ, havalimanlarında karla mücadele çalışmalarının sürdüğünü bildirdi!
DHMİ, havalimanlarında karla mücadele çalışmalarının sürdüğünü bildirdi!Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, vatandaşların rahat ve güvenli bir şekilde seyahat edebilmeleri için ekiplerin kar ve buzlanmaya karşı 7 gün 24 saat hazır beklediğini, kar yağan havalimanlarında yoğun mücadele yürütüldüğünü bildirdi.
17.01.2021Ekonomi
2020 yılında Türkiye'de 82 milyon yolcu uçakla seyahat etti
2020 yılında Türkiye'de 82 milyon yolcu uçakla seyahat ettiDevlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'nün (DHMİ) 2020 yılı Aralık ayı verilerine göre tüm havalimanlarında 5 milyon yolcunun uçakla seyahat ettiği açıklanırken, 2020 yılında ise Türkiye'de yaklaşık 82 milyon yolcunun havayolunu tercih ettiği belirtildi.
7.01.2021Ekonomi
DHMİ 24 asistan hava trafik kontrolörü alımı yapacak
DHMİ 24 asistan hava trafik kontrolörü alımı yapacakDevlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ), 24 asistan hava trafik kontrolörü alacak.
31.12.2020Ekonomi
Son dakika! Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki uçak kazasıyla ilgili karar
Son dakika! Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki uçak kazasıyla ilgili kararGelen bir son dakika haberine göre; Sabiha Gökçen Havalimanı'nda 5 Şubat tarihinde pistten çıkarak 3 kişinin ölümüne 180 kişinin de yaralanmasına neden olan kazaya ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında 6 kişilik bilirkişi heyeti tarafından hazırlanan rapor soruşturma dosyasına girdi. Raporda, soruşturmada şüpheli olarak yer alan kaptan pilot Mahmut Aslan asli ve ikinci pilot Ferdinant Pondaag tali kusurlu bulunurken, soruşturmada şüpheli olmayan, Sabiha Gökçen ve Yeşilköy kulelerinde görevli iki kişi de kusurlu bulundu. Pistin bir bölümünde lastik temizleme çalışması yapılmadığı gerekçesi ile HEAŞ da asli kusurlu bulundu. Raporda kaptan pilot Mahmut Aslan'ın, stabil yaklaşma kriterlerine uymadan piste yaklaştığı, indikten sonra 6 saniye boyuncu frenleme yapmadan ilerlediği, rüzgarın şiddetli ve pistin ıslak oluşunu dikkate almadığı belirtildi. Raporda, Sabiha Gökçen Kule Kontrolörü Serhat Kara'yı uçağın pistten çıkabileceği yönünde uyaran kule görevlisi Ela Akar kusursuz bulundu.
25.12.2020Gündem
Son dakika... Bütçe görüşmeleri başladı! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan açıklama
Son dakika... Bütçe görüşmeleri başladı! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan açıklamaGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Tekrar uygulamaya konulan salgın kısıtlamalarına rağmen, 2020 yılını pozitif bir büyüme ile kapatmayı öngörüyoruz. Ekim ve Kasım ayına ilişkin ilk öncü göstergeler de bu beklentimizi doğrular niteliktedir." dedi.
7.12.2020Siyaset
Çukurova Havalimanı ihalesinin sonucu onaylandı
Çukurova Havalimanı ihalesinin sonucu onaylandıÇukurova Havalimanı üstyapı tesislerinin yap-işlet-devret (YİD) modeli çerçevesinde yaptırılması, havalimanının işletilmesi ve devri ihalesinin sonucu Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından onaylandı.
27.11.2020Ekonomi
Çukurova Bölgesel Havalimanı'nın üstyapı ihalesi yapıldı
Çukurova Bölgesel Havalimanı'nın üstyapı ihalesi yapıldıÇukurova Bölgesel Havalimanı'nın üstyapı ihalesinde en uygun teklifi, 297 milyon 100 bin avro artı KDV karşılığında Favori İşletmecilik AŞ/YAKO Tekstil Sanayi ve Dış Ticaret AŞ ortak girişimi verdi.
20.11.2020Ekonomi
Devlet Hava Meydanları İşletmesi hava trafik kontrolörü alacak
Devlet Hava Meydanları İşletmesi hava trafik kontrolörü alacakDevlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, 7 asistan, 200 stajyer hava trafik kontrolörü alacak.
14.11.2020Ekonomi
‘Balık, Milas’tan  gönderilmeli’
‘Balık, Milas’tan  gönderilmeli’MİTSO’nun, balık ihracatının Milas-Bodrum Havalimanı’ndan yapılmasına ilişkin mücadelesinde olumlu adımlar atıldı...
27.09.2020Ege
Ağustos ayında 9,5 milyon yolcuya hizmet verildi
Ağustos ayında 9,5 milyon yolcuya hizmet verildiDevlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, Ağustos ayında Türkiye genelinde hizmet veren havalimanlarında iç hat ve dış hat yolcu trafiğinin, direkt transit yolcularla birlikte toplam 9 milyon 573 bin 876 kişi olduğunu açıkladı.
5.09.2020Ekonomi
DHMİ, x-ray cihazı ve kapı tipi metal dedektörü alacak
DHMİ, x-ray cihazı ve kapı tipi metal dedektörü alacakDevlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, x-ray cihazı ve kapı tipi metal dedektör temini için ihaleye çıktı.
3.09.2020Ekonomi
Devlet Hava Meydanları İşletmesi hava trafik kontrolörü alacak
Devlet Hava Meydanları İşletmesi hava trafik kontrolörü alacakDevlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, 17 asistan, 20 stajyer hava trafik kontrolörü alacak.
10.05.2020Ekonomi
Havalimanları yolcu sayısı azaldı
Havalimanları yolcu sayısı azaldıHavalimanları yolcu sayısı 2020 yılının ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 18,8 düşüş gösterdi.
8.04.2020Ekonomi
Milli radarda sona yaklaşıldı
Milli radarda sona yaklaşıldıTürkiye'nin ilk sivil havacılık amaçlı yaklaşım radar sistemi Milli Gözetim Radarı'nda (MGR) sona yaklaşıldı. Gaziantep Havalimanı'nda kule ve radar binası inşaatı biterken, MGR, test aşamasının ardından hizmete girecek. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Milli Gözetim Radarımız ile sivil uçaklarımız daha güvenli iniş-kalkış yapacak" dedi.
16.02.2020Haberler
Milli radarda sona yaklaşıldı
Milli radarda sona yaklaşıldıTürkiye'nin ilk sivil havacılık amaçlı yaklaşım radar sistemi Milli Gözetim Radarı'nda (MGR) sona yaklaşıldı. Gaziantep Havalimanı'nda kule ve radar binası inşaatı biterken, MGR, test aşamasının ardından hizmete girecek. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Milli Gözetim Radarımız ile sivil uçaklarımız daha güvenli iniş-kalkış yapacak" dedi.
16.02.2020Ekonomi
Antalya Havalimanı kapasite artırma ihalesi iptal edildi
Antalya Havalimanı kapasite artırma ihalesi iptal edildiDevlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü tarafından, Antalya Havalimanı'nın kapasitesinin artırılmasına yönelik ilave yatırımlar ile iç/dış hatlar, genel havacılık, CIP terminalleri ve mütemmimlerinin işletme haklarının kiralanması amacıyla açılan ihale iptal edildi.
25.01.2020Ekonomi
‘İstanbul’da gelir garantiyi aştı
‘İstanbul’da gelir garantiyi aştıİstanbul Havalimanı’nda, ilk işletme yılı için Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) tarafından garanti edilen 233.1 milyon euro’luk dış hat yolcu gelirinin aşılması sonucu İGA tarafından devlete 22.4 milyon euro tutarında ek ödeme yapılacak.
18.01.2020Ekonomi
İstanbul Havalimanı'ndan DHMİ'ye ek ödeme
İstanbul Havalimanı'ndan DHMİ'ye ek ödemeİstanbul Havalimanı'nda, ilk işletme yılı için Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) tarafından garanti edilen 233,1 milyon avroluk Dış Hat Yolcu Gelirinin aşılması sonucu İGA tarafından devlete 22,4 milyon avro tutarında ek ödeme yapılacak.
17.01.2020Ekonomi
Antalya Havalimanı'nda kapasite artırılacak
Antalya Havalimanı'nda kapasite artırılacakDevlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü tarafından Antalya Havalimanı'nın kapasitesinin artırılmasına yönelik ilave yatırımlar ile iç/dış hatlar, genel havacılık, CIP terminalleri ve mütemmimlerinin işletme haklarının kiralanması amacıyla ihale yapılacak.
2.01.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

DHMİhavahavalimanıihaleİstanbul

Dhmi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.