Diyanet

Diyanet

Son dakika diyanet haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan diyanet gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan diyanet haber sayfamızda...

Diyanet

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 11.075 diyanet haberi bulunmuştur.
RAMAZAN NE ZAMAN BAŞLIYOR? 2024 Ramazan ayı başlangıç - bitiş tarihleri hangi ay, ayın kaçında? İşte Mübarek Ramazan ayı takvimi
RAMAZAN NE ZAMAN BAŞLIYOR? 2024 Ramazan ayı başlangıç - bitiş tarihleri hangi ay, ayın kaçında? İşte Mübarek Ramazan ayı takvimiRamazan yaklaşıyor. Recep ve Şaban ayı ile birlikte üç aylardan birisi olan Ramazan ayı İslam alemi için en mübarek aylardandır. On bir ayın sultanı olarak kabul edilen Ramazan'da oruç ibadeti yerine getirilir. Müslümanlar imsak vakti ile oruca niyet edip akşam ezanı okunana kadar oruç tutarlar ve ardından iftarlarını yaparlar. 2024 Ramazan ayı başlangıcı dini günler takviminde yer almaktadır. Peki, bu yıl Ramazan hangi güne denk geliyor? İşte 2024 Ramazan başlangıcı ve oruç tutulacak ilk gün.
25.02.2024Bilgi Rehberi
KANDİL GÜNLERİ 2024 🤲 Bir yılda kaç kandil var? Kadir Gecesi kandil mi? Kandil tarihleri
KANDİL GÜNLERİ 2024 🤲 Bir yılda kaç kandil var? Kadir Gecesi kandil mi? Kandil tarihleriİslam alemi yılın belirli zamanları kandil günlerini idrak ediyor. Müslümanlar tarafından mübarek sayılarak kutlanan gecelere kandil deniyor. Kandillerin her birinin farklı bir anlam ve önemi vardır. Peki, 2024 kandil günleri ne zaman? Bir yılda kaç kandil vardır?
24.02.2024Bilgi Rehberi
BERAT KANDİLİ NAMAZI KAÇ REKAT, NASIL KILINIR? 📌 Adım adım 12 -100 rekatlık Berat Kandili namazı kılınışı ve niyeti! Berat kandili namazı saat kaçtan, kaça kadar kılınır (Diyanet)?
BERAT KANDİLİ NAMAZI KAÇ REKAT, NASIL KILINIR? 📌 Adım adım 12 -100 rekatlık Berat Kandili namazı kılınışı ve niyeti! Berat kandili namazı saat kaçtan, kaça kadar kılınır (Diyanet)?Berat Kandili namazı kılınışı, rekat sayısı ve saati merak edilen konular arasında bulunuyor. Bu yılın 3.kandili olarak Berat Kandili idrak edilecek. Müslüman dünyasında kandil günlerinde dualar okunur, namazlar kılınır ve ibadetlerle geçirilir. Peki Berat Kandili namazı nasıl kılınır, kaç rekat ve saat kaçta kılınacak? 12 ve 100 rekat Berat Kandili namazı kılınışı...
24.02.2024Bilgi Rehberi
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: İbadet eden nesillerle daha huzurlu olacağız
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: İbadet eden nesillerle daha huzurlu olacağızTrabzon’da ‘Çocuklarla Berat Kandili’ programına katılan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Gençlerimizi ve çocuklarımızı ibadet eden nesiller olarak yetiştirdiğimiz zaman daha mutlu olacağız, daha huzurlu olacağız. Cenabı hak bu mübarek gecede dualarımızı ibadetlerimizi kabul eylesin, bizleri beratını alan kullarından eylesin inşallah. Cenabı hak şu anda başta Filistin Gazze olmak üzere zalimlerin zulmü altında inleyen kardeşlerimize yardım eylesin inşallah” ifadelerini kullandı.
24.02.2024Gündem
RAMAZAN BAŞLANGIÇ TARİHİ 2024: Ramazan ne zaman başlıyor, ilk oruç hangi tarihte tutulacak? Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı tarihi (Ramazan Başlangıcı 2024)
RAMAZAN BAŞLANGIÇ TARİHİ 2024: Ramazan ne zaman başlıyor, ilk oruç hangi tarihte tutulacak? Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı tarihi (Ramazan Başlangıcı 2024)Ramazan ayı başlangıç tarihi merak ediliyor. 2024 yılının ilk orucu hangi gün tutulacak? Diyanet İşleri dini günler takvimini yayınladı. Dini günler takvimine göre Ramazan başlangıcı, Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı ve kandil tarihleri belli oldu. İşte 2024 Ramazan'ın başlangıcı.
24.02.2024Bilgi Rehberi
BERAT KANDİLİ İBADETLERİ 🤲🕌 Berat Kandili'nde hangi ibadetler yapılır, nasıl ibadet edilir? Berat Kandiline özel bir ibadet şekli var mıdır?
BERAT KANDİLİ İBADETLERİ 🤲🕌 Berat Kandili'nde hangi ibadetler yapılır, nasıl ibadet edilir? Berat Kandiline özel bir ibadet şekli var mıdır? Berat Kandili gecesi 24 Şubat Cumartesi günü idrak edilecek. İslam aleminde önemli gün ve geceler arasında yer alan Şaban ayının 15'inci gecesi olarak bilinen Berat Kandili gecesinde yapılacak ibadetler inananlar tarafından araştırılıyor. Bu geceyi çokça ibadet ile geçirmeyi planlayan vatandaşlar Berat Kandili'nde nasıl ibadet edilir, bu geceye özel bir ibadet şekli var mıdır sorusuna yanıt arıyor. İşte yapılabilecek ibadetler...
24.02.2024Bilgi Rehberi
24 ŞUBAT AKŞAM EZANI SAATİ: İftar vakti ne zaman, bugün oruç ne zaman açılacak? Ankara, İzmir, İstanbul akşam ezanı ne zaman, saat kaçta?
24 ŞUBAT AKŞAM EZANI SAATİ: İftar vakti ne zaman, bugün oruç ne zaman açılacak? Ankara, İzmir, İstanbul akşam ezanı ne zaman, saat kaçta?Akşam ezanı saati araştırılıyor. Bu gece idrak edilecek olan Berat Kandili için oruç tutan Müslümanlar akşam ezanı saat kaçta, iftar ne zaman yapılacak gibi soruların yanıtını arıyor. Diyanet İşleri il il namaz vakitlerini yayınladı. İşte 24 Şubat akşam ezanı vakti.
24.02.2024Bilgi Rehberi
NAMAZ VAKİTLERİ 🤲🏻 İmsak & Sahur vakti 24 Şubat 2024 Cumartesi 🤲🏻 İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer illerin bu geceki sahur saati kaçta, ne zaman?
NAMAZ VAKİTLERİ 🤲🏻 İmsak & Sahur vakti 24 Şubat 2024 Cumartesi 🤲🏻 İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer illerin bu geceki sahur saati kaçta, ne zaman?24 Şubat 2024 Cumartesi günü Berat Kandili olmasından dolayı bu akşam imsak vakti araştırılmaya başladı. Kandil gününde oruç tutmak isteyen vatandaşlar, yaşadığı şehrin imsak - sahur vaktini öğrenmek istiyor. İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer illerin bu geceki sahur saati kaçta?
23.02.2024Bilgi Rehberi
“Önümüzdeki süreçte de birlikte çok faydalı işlere imza atacağımıza inanıyorum”
“Önümüzdeki süreçte de birlikte çok faydalı işlere imza atacağımıza inanıyorum”Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Uluslararası Emek Örgütü'nün 1’inci Olağan Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, örgütün varlığını çok değerli bulduğunu belirterek, “Önümüzdeki süreçte de birlikte çok faydalı işlere imza atacağımıza inanıyorum. Siz değerli paydaşlarımızın desteği ile Bakanlığımızın sağlayacağı imkânlar bir araya geldiğinde önümüzde aşılamayacak engel kalmayacaktır” dedi.
23.02.2024Ekonomi
CUMA NAMAZI KAÇ REKAT, NASIL KILINIR? Diyanet adım adım cuma namazı kılınışı: Cuma namazı farz mı?
CUMA NAMAZI KAÇ REKAT, NASIL KILINIR? Diyanet adım adım cuma namazı kılınışı: Cuma namazı farz mı?Cuma namazı kılınışı... Müslümanlar için mübarek olan cuma gününde cuma namazını kılmak için Müslüman erkekler camilere gidiyor. Öğle vakti cemaatle birlikte kılınan cuma namazı Müslümanlara farz sayılmaktadır. Peki, cuma namazı nasıl kılınır? Diyanet cuma namazı kılınışı ile ilgili tüm ayrıntıları yayınladı.
23.02.2024Bilgi Rehberi
KADİR GECESİ NE ZAMAN 2024? 2024 Diyanet dini günler takvimi ile Kadir Gecesi tarihi
KADİR GECESİ NE ZAMAN 2024? 2024 Diyanet dini günler takvimi ile Kadir Gecesi tarihi12 Ocak'ta başlayan üç aylar içerisindeki önemli geceler ve kandiller merak ediliyor. Üç ayların sonuncusu olan Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte Kadir Gecesi ne zamana denk geliyor sorgulamaları da hız kazandı. 6 Şubat'ta Miraç Kandili'nin idrak edilmesinin ardından Berat Kandili için geri sayım başladı. İşte Kadir Gecesi tarihi...
23.02.2024Bilgi Rehberi
RAMAZAN NE ZAMAN BAŞLIYOR? Ramazan'ın 1. günü hangi güne denk geliyor? DİNİ GÜNLER TAKVİMİ 2024
RAMAZAN NE ZAMAN BAŞLIYOR? Ramazan'ın 1. günü hangi güne denk geliyor? DİNİ GÜNLER TAKVİMİ 2024Ramazan başlangıcı 2024... On Bir Ayın Sultanı Ramazan başlangıcı için geri sayım başladı. Müslümanlar ve İslam alemi için mübarek olan Ramazan, Şaban ve Recep ayı ile birlikte Üç Aylar içerisinde yer almaktadır. Müslümanlar Ramazan ayı boyunca oruç ibadetini yerine getirir. Peki, ilk oruç ne zaman tutulacak? Ramazan'ın 1. günü ne zaman başlıyor? İşte Diyanet 2024 dini günler takvimi.
23.02.2024Bilgi Rehberi
CUMA NAMAZI SAATİ KAÇTA İSTANBUL? 23 ŞUBAT 2024 Cuma namazı saati: Diyanet Ankara, İzmir il il cuma namazı vakitleri
CUMA NAMAZI SAATİ KAÇTA İSTANBUL? 23 ŞUBAT 2024 Cuma namazı saati: Diyanet Ankara, İzmir il il cuma namazı vakitleriCuma namazı saati, şimdiden araştırılmaya başlandı. "Cuma namazı saat kaçta kılınacak?" sorusu cuma namazını eda etmek isteyen Müslümanlar tarafından merak ediliyor. Bu haftaki cuma namazı 23 Şubat'ta öğle namazıyla birlikte kılınacak. Binlerce kişi ikamet ettiği ilin namaz vaktine göre ibadetlerini yerine getirecek. İl il cuma namazı vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından paylaşılıyor. Her hafta cuma günü öğle ezanı ile birlikte Müslümanlar tarafından camilerde saf tutulup ibadetler yerine getiriliyor. İşte 23 Şubat İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa cuma namazı vakitleri...
23.02.2024Bilgi Rehberi
CHP lideri Özgür Özel'den Meral Akşener'e tek cümlelik yanıt
CHP lideri Özgür Özel'den Meral Akşener'e tek cümlelik yanıtSultangazi'de halk buluşmasına katılan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, miting sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Meral Akşener'in İzmir'de söylediği 'Atatürk'ün Partisi bugün demleniyor' yorumuna ise "Canı Sağ olsun" demekle yetindi.
22.02.2024Gündem
ŞABAN AYI ORUCU NE ZAMAN, kaç gün tutulur? Şaban ayının 13. 14. 15. günü ne zaman? Şaban ayında oruç tutulur mu?
ŞABAN AYI ORUCU NE ZAMAN, kaç gün tutulur? Şaban ayının 13. 14. 15. günü ne zaman? Şaban ayında oruç tutulur mu?Şaban ayının 13. 14. ve 15. günü hangi güne denk geliyor? Üç aylar Recep, Şaban ve Ramazan ayını kapsamaktadır. Oruç ibadetinin yerine getirildiği Ramazan ayı öncesi Şaban ayında oruç tutulur mu, Şaban ayında kaç gün oruç tutulur gibi soruların yanıtı merak ediliyor. Şaban ayının 13. 14 ve 15. günü oruç tutuluyor mu? İşte Diyanet tarafından yapılan açıklamalar.
22.02.2024Bilgi Rehberi
2024 FİTRE ne kadar? Diyanet yeni fitre miktarı kaç TL? (Fıtır sadakası) Fitre ne zaman, kimlere verilir?
2024 FİTRE ne kadar? Diyanet yeni fitre miktarı kaç TL? (Fıtır sadakası) Fitre ne zaman, kimlere verilir?Fitre yani fıtır sadakası Ramazan'a ulaşmanın şükrü niyeti ile ihtiyacı olanlara veriliyor. Maddi durumu iyi olanlarca verilen fitre miktarı ise her sene Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirleniyor. Peki, 2024 fitre parası ne kadar oldu?
16.02.2024Bilgi Rehberi
Ramazan'a kaç gün kaldı, ne zaman başlıyor? 2024 RAMAZAN TAKVİMİ | İlk oruç ne zaman, hangi tarihte tutulacak?
Ramazan'a kaç gün kaldı, ne zaman başlıyor? 2024 RAMAZAN TAKVİMİ | İlk oruç ne zaman, hangi tarihte tutulacak?Ramazan başlangıcı için sayılı günler kaldı. On bir ayın sultanı Ramazan ayı Müslümanlar ve İslam alemi için en mübarek aylardan birisidir. Mübarek üç aylar arasında yer alan Ramazan ayında oruç ibadeti yerine getirilir. Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte ilk oruç ne zaman açılacak, Ramazan ne zaman başlayacak, gibi soruların yanıtı da merak ediliyor. Diyanet 2024 yılı dini günler takvimini yayınladı. İşte 2024 Ramazan başlangıcı.
16.02.2024Bilgi Rehberi
CUMA HUTBESİ PDF TAM METNİ YAYIMLANDI! 16 Şubat Cuma hutbesi bu haftaki konu başlığı ve içeriği nedir? İşte bu haftaki Cuma hutbesi ve tam metin
CUMA HUTBESİ PDF TAM METNİ YAYIMLANDI! 16 Şubat Cuma hutbesi bu haftaki konu başlığı ve içeriği nedir? İşte bu haftaki Cuma hutbesi ve tam metinCuma hutbesi konusu ve içeriği inananlar tarafından araştırılmaya devam ediyor. İslam aleminde çok özel bir yere sahip olan cuma gününde kılınacak olan farz namaz öncesinde vatandaşlar hutbelerde okunacak Cuma hutbesinin konusu ve içeriğini merak ediyor. İşte 16 Şubat Cuma hutbesi konu başlığı ve içeriği...
16.02.2024Bilgi Rehberi
ADIM ADIM CUMA NAMAZI KILINIŞI: Diyanet Cuma namazı kaç rekat, nasıl kılınır?
ADIM ADIM CUMA NAMAZI KILINIŞI: Diyanet Cuma namazı kaç rekat, nasıl kılınır?Cuma namazı kılınışı. Müslümanlar için önemli olan Cuma gününde cuma namazını kılmak için camiye gidecek olan vatandaşlar cuma namazı kılınışı ile ilgili ayrıntılara bakıyor. Peki, cuma namazı nasıl kılınır? İşte adım adım cuma namazı kılınışı
16.02.2024Bilgi Rehberi
CUMA NAMAZI SAATİ KAÇTA İSTANBUL 16 ŞUBAT 2024 | Cuma namazı saat kaçta kılınacak? Diyanet Ankara, İzmir il il cuma namazı vakitleri
CUMA NAMAZI SAATİ KAÇTA İSTANBUL 16 ŞUBAT 2024 | Cuma namazı saat kaçta kılınacak? Diyanet Ankara, İzmir il il cuma namazı vakitleriCuma namazı saati, cuma gününe girilmesiyle birlikte cuma namazını eda etmek isteyen Müslümanlar tarafından araştırılıyor. "Cuma namazı saat kaçta kılınacak?" sorusu da merak edilenler arasında yerini aldı. Bu haftaki cuma namazı 16 Şubat'ta öğle namazıyla birlikte kılınacak. Binlerce kişi ikamet ettiği ilin namaz vaktine göre ibadetlerini eda edecek. İl il cuma namazı vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından paylaşılmaktadır. Her hafta cuma günü öğle ezanı ile birlikte Müslümanlar tarafından camilerde saf tutulup ibadetler yerine getiriliyor. İşte 16 Şubat İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa cuma namazı vakitleri...
16.02.2024Bilgi Rehberi
Fatih Erbakan: Maden kazasının sonuna kadar araştırılması gerekir
Fatih Erbakan: Maden kazasının sonuna kadar araştırılması gerekir Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Erzincan'ın İliç ilçesinde toprak kayması sonucu yaşanan maden kazasına ilişkin, "İhmal iddialarının mutlaka sonuna kadar araştırılması ve varsa sorumluların ortaya çıkarılması gerekir" dedi.
15.02.2024Gündem
‘Bakımlı İmam’ muhtar adayı oldu!
‘Bakımlı İmam’ muhtar adayı oldu!Rusya’da ve Denizli’de 36 yıl din görevlisi olarak çalışan, kıyafetleri ve günlük yaşantısıyla adı ‘Bakımlı İmam’a çıkan Hikmet Yuvacı, mahallesine muhtar adayı oldu.
15.02.2024Gündem
BERAT KANDİLİ 2024 NE ZAMAN? DİYANET TAKVİM 🤲Berat Gecesi hangi güne denk geliyor, anlamı/fazileti nedir?
BERAT KANDİLİ 2024 NE ZAMAN? DİYANET TAKVİM 🤲Berat Gecesi hangi güne denk geliyor, anlamı/fazileti nedir?Mübarek Berat Kandili 2024 yılında şubat ayında idrak edilecek. Mübarek Gece, Berat Gecesi ve Rahmet Gecesi olarak anılır. Bu özel gecede ise Kur'an'ı Kerim, Levh-i Mahfûz'dan Dünya semasına inmiştir. Duaların kabul edildiği Berat Gecesi ne zaman?
15.02.2024Bilgi Rehberi
Akşener iktidarı ve muhalefeti birlikte hedef aldı: Hacivat da Karagöz de memnun
Akşener iktidarı ve muhalefeti birlikte hedef aldı: Hacivat da Karagöz de memnunİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dün partisinin grup toplantısında gündemi değerlendirdi. İliç’teki maden faciasına değinen Akşener, 2022 yılında bölgeye giden parti heyetinin hazırladığı raporu ilgili kurumlara göndererek, söz konusu maden sahasındaki tehlikelere karşı iktidarı uyardıklarını belirterek “Ancak iktidar kulağının üstüne yatmayı tercih etti” dedi.
15.02.2024Gündem
ŞABAN AYI MESAJLARI DUALI 2024 RESİMLİ: Mübarek Şaban ayı mesaj seçenekleri ve en güzel kutlama  sözleri
ŞABAN AYI MESAJLARI DUALI 2024 RESİMLİ: Mübarek Şaban ayı mesaj seçenekleri ve en güzel kutlama sözleriHicri takvime göre yılın sekizinci ayı olan mübarek Şaban ayı, üç ayların ikincisidir. İçerisinde Berat Kandili'ni de bulunduran Şaban ayının başlangıcı vesilesiye resimli ve en güzel Şaban ayı kutlama ve tebrik mesajı iletebilirsiniz. Ellerin semaya açıldığı, duaların edildiği Şaban ayında dualı mesaj ve sözleri paylaşın! İşte, 2024 Şaban ayı resimli, dualı mesajları...
12.02.2024Bilgi Rehberi

Benzer Haber Etiketleri

Diyanet ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.