Dosya

Dosya

Son dakika dosya haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan dosya gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan dosya haber sayfamızda...

Dosya

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 14.095 dosya haberi bulunmuştur.
EYT NE OLDU? Bugün EYT son dakika haberleri var mı?
EYT NE OLDU? Bugün EYT son dakika haberleri var mı?Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili araştırmalar hız kesmiyor. EYT son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. Bugün 2022 EYT haberleri nedir? Vatandaşlar tarafından EYT çıkacak mı, EYT şartları nelerdir soruları yoğun ilgi görüyor. Konuya ilişkin yapılan açıklamaları bir araya getirdik. İşte EYT 2022 son durum...
28.06.2022Ekonomi
Ortağını öldüren sanığın cezası Yargıtay’da bozuldu!
Ortağını öldüren sanığın cezası Yargıtay’da bozuldu!Eskişehir’de, aynı evde yaşadığı iş ortağı Muhammed Alıcı Aslan'ı (48) öldüren müteahhit Servet Temiz’e (52) verilen haksız tahrik indirimli 14 yıl 2 aylık hapis cezası, avukatının indirimi az bularak yaptığı itiraz üzerine Yargıtay’da bozuldu. Yeniden yapılan yargılamada Temiz'in, haksız tahrik ve takdir indirimleriyle 12 yıl 6 ay hapsine karar verildi.
27.06.2022Gündem
Cinsel istismar kararında babaya 2'nci kez 30 yıl hapis! Mahkemede tek cümle kurdu
Cinsel istismar kararında babaya 2'nci kez 30 yıl hapis! Mahkemede tek cümle kurduKayseri'de kızı D.A.'ya (29) cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla 30 yıl hapis cezası alıp, daha sonra Yargıtay'ın ses kaydının 'yasak delil' niteliği taşıdığına vurgu yaptığı kararın bozulması ardından sanık C.A.'nın yeniden yargılandığı davada, ilk mahkemenin hükmünde direnildi. Tutuksuz yargılanan sanık C.A.'ya bir kez daha 30 yıl hapis cezası verildi.
26.06.2022Gündem
Eziyet için değil delili yok etmek için yakmış!
Eziyet için değil delili yok etmek için yakmış!Muğla’da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’i diri diri yakarak öldüren Cemal Metin Avcı’ya ‘haksız tahrik indirimi’ uygulayan mahkeme gerekçeli kararı açıkladı. Kararda, Avcı’nın Gültekin’i yakma amacının ‘eziyet çektirmeye yönelik değil cesedi ve delilleri yok etmeye yönelik olduğu’nun savunulması büyük tepki topladı.
26.06.2022Gündem
EYT ne zaman çıkacak? 2022 EYT kimleri kapsıyor? İşte konuya ilişkin son durum
EYT ne zaman çıkacak? 2022 EYT kimleri kapsıyor? İşte konuya ilişkin son durumEmeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili araştırmalar devam ediyor. Günden güne merak konusu olan EYT ne zaman çıkacak? 2022 EYT kimleri kapsıyor? Konuya ilişkin son durumu haberimize ekledik. İşte EYT hakkında son gelişmeleri merak edenler için tüm detaylar...
25.06.2022Ekonomi
EYT son durum nedir? 2022 EYT çıkar mı, şartları neler olur, kimleri kapsar?
EYT son durum nedir? 2022 EYT çıkar mı, şartları neler olur, kimleri kapsar?Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili araştırmalar bugün de devam ediyor. Vatandaşlar EYT hakkında yeni gelişme var mı öğrenmek istiyor. Emekli olabilmek için yaş şartını bekleyenler ve yakınları son dakika haberleri yakından takip ediyor. Peki EYT son durum ne oldu? Bugün EYT hakkında yeni gelişme var mı?
25.06.2022Ekonomi
Pınar Gültekin davasında tepki çeken indirim kararının gerekçesi açıklandı
Pınar Gültekin davasında tepki çeken indirim kararının gerekçesi açıklandıPınar Gültekin cinayeti davasından mahkeme çok tartışılan 'haksız tahrik indiriminin' gerekçeli kararını açıkladı. Kararda 'canavarca hisle hareket edilmedi' ifadeleri yer aldı. Cemal Metin Avcı'nın Gültekin'i yakmasının eziyet suçu değil, cesedi ortadan kaldırmaya yönelik bir eylem olduğu belirtildi.
25.06.2022Gündem
Çalışanlar dikkat! Yargıtay'dan fırça atan amir için karar
Çalışanlar dikkat! Yargıtay'dan fırça atan amir için kararÇalıştığı fabrikada mesai arkadaşlarının yanında amirinin fırçasına maruz kalan işçi atar topar kovuldu.
25.06.2022Ekonomi
Cem Karaca NFT’sine mahkeme engeli
Cem Karaca NFT’sine mahkeme engeliAnadolu rock müziğinin efsane ismi Cem Karaca’nın oğlu Emrah Karaca’nın, babasının klasikleşmiş bir fotoğrafından yararlanılarak NFT formatında hazırlanan portrenin satışının durdurulması için açtığı davada ihtiyati tedbir kararı verildi.
25.06.2022Kültür Sanat
EYT SON DURUM HABERLERİ: Bugün EYT gelişmesi yaşandı mı? 2022 EYT son güncel durum
EYT SON DURUM HABERLERİ: Bugün EYT gelişmesi yaşandı mı? 2022 EYT son güncel durumEYT ile ilgili peş peşe sorular geliyor. EYT çıkar mı, şartları neler olur, kimleri kapsar merak ediliyor. Her gün düzenli olarak araştırılan EYT'nin son durumu ne oldu? Bugüne ait EYT gelişmesi var mı? İşte Emeklilikte Yaşa Takılanlar hakkında yapılan son açıklamalar...
24.06.2022Gündem
Mert’in şırınga çikolatadan ölmüştü! Firma yetkililerinin ifadesi alınamadı
Mert’in şırınga çikolatadan ölmüştü! Firma yetkililerinin ifadesi alınamadıAnkara'da ilkokul öğrencisi Mert Yağız Köksal'ın (7) şırınga şeklindeki çikolata kapağının boğazına kaçması sonucu ölümüyle ilgili, tutuksuz 8 sanığın yargılandığı davada, 2 firma yetkilisi ile kantin işletmecisinin eşinin ifadesi alınamadığı için dosya bilirkişiye gönderilmedi. Duruşma, firma yetkilileri ve kantin işletmecisi Neşe ile eşi Sefa Yavuz’la ilgili soruşturmanın sonucunun Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na sorulmasına karar verilerek, ertelendi.
24.06.2022Gündem
Eşini öldüren polise ağırlaştırılmış müebbet istemi
Eşini öldüren polise ağırlaştırılmış müebbet istemiKilis'te, tartıştığı hemşire eşi Fatma Solak'ı tabancayla öldürüp, onun arkadaşı S.Ç.'yi de yaralayan polis memuru Hasan Solak hakkında, ağırlaştırılmış müebbet ve 6 yıl 9 aya kadar hapis istemiyle hazırlanan iddianame, kabul edildi. İddianamede, Hasan Solak'ın "Asıl amacım, eşimi değil kayınvalidemi öldürmekti" demesinin, suçu hafifletmeye yönelik olduğu belirtildi.
24.06.2022Gündem
TÜGVA davasında dosya bilirkişiye gönderildi
TÜGVA davasında dosya bilirkişiye gönderildiTürkiye Gençlik Vakfı'na (TÜGVA) ait verileri hukuka aykırı şekilde ele geçirip, değiştirirek sosyal medyada yayınladıkları iddiasıyla 2 sanığın yargılandığı davada, mahkeme dosyanın bilirkişiye gönderilmesine karar verdi.
24.06.2022Gündem
Brad Pitt bir yıl boyunca hazine aradı! 'Takıntılı hale geldim'
Brad Pitt bir yıl boyunca hazine aradı! 'Takıntılı hale geldim'Dünyaca ünlü aktör Brad Pitt, geçtiğimiz haftalarda yaklaşık altı yıl önce yollarını ayırdığı eski eşi Angelina Jolie'nin; ortak sahibi oldukları Miraval Şatosu'nun hisselerini satması ve Pitt'in, eski eşini kendisini 'kötü niyetli bir yabancıyla' ortaklık kurmak zorunda bırakmasıyla suçlaması üzerine gündeme gelmişti. Geçtiğimiz gün GQ'ya konuşan ünlü isim, şatonun arka bahçesinde gömülü olduğu iddia edilen bir hazineyi aramak için kandırıldığını açıkladı. İşte detaylar...
24.06.2022Cadde
6’ıncı Yargı Paketi Meclis'ten geçti! Stokçuluk yapanlara hapis cezası
6’ıncı Yargı Paketi Meclis'ten geçti! Stokçuluk yapanlara hapis cezasıTBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen 6’ıncı Yargı Paketi ile; Hakim ve savcı yardımcılığı kurumu oluşturulacak. Noterlere gayrimenkul satışı yetkisi verilecek ve stokçuluk yaptığı belirlenen kişilere 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası verilecek.
23.06.2022Gündem
Bakan Bozdağ'dan Pınar Gültekin ve 'haksız tahrik indirimi' açıklaması
Bakan Bozdağ'dan Pınar Gültekin ve 'haksız tahrik indirimi' açıklamasıAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, son günlerde tartışmalara neden olan Pınar Gültekin cinayeti davasıyla ilgili önemli mesajlar verdi. 'Elbette insan olarak benim de eminim ki pek çok kimsenin de vicdanı sızlamıştır' diyen Bozdağ, 'haksız tahrik' konusunun yeniden tartışılması gerektiğini vurguladı.
23.06.2022Haberler
Bakan Bozdağ'dan Pınar Gültekin ve 'haksız tahrik indirimi' açıklaması
Bakan Bozdağ'dan Pınar Gültekin ve 'haksız tahrik indirimi' açıklamasıAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, son günlerde tartışmalara neden olan Pınar Gültekin cinayeti davasıyla ilgili önemli mesajlar verdi. 'Elbette insan olarak benim de eminim ki pek çok kimsenin de vicdanı sızlamıştır' diyen Bozdağ, 'haksız tahrik' konusunun yeniden tartışılması gerektiğini vurguladı.
23.06.2022Siyaset
Bilgisayar Programları: En Çok Kullanılan Office Programları ve CV’de Olması Gereken Bilgisayar Programları Nelerdir?
Bilgisayar Programları: En Çok Kullanılan Office Programları ve CV’de Olması Gereken Bilgisayar Programları Nelerdir?Teknolojinin gelişmesi ile birlikte çalışma hayatını kolaylaştıracak bilgisayar programları da piyasaya sürülmeye başladı. Özellikle Microsoft Office programları her iş yerinin ve eğitim alan öğrencilerin vazgeçilmezi haline geldi. İş adaylarının ise mutlaka CV’lerinde bulunması gereken bilgisayar programları da bulunuyor. İş başvurularında adayları bir adım öne geçiren bu programlar iş hayatının günlük birer parçası haline gelmektedir. En çok kullanılan Office programları ve CV’de olması gereken bilgisayar programları nelerdir? Bilgisayar programları ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
23.06.2022Teknoloji
Klavye Tuşları ve Görevleri Nelerdir? Klavye Tuş Dizilimi Nasıldır?
Klavye Tuşları ve Görevleri Nelerdir? Klavye Tuş Dizilimi Nasıldır?Bilgisayarın en önemli ögelerinden birisi klavyedir. Metin yazarken veya sayısal veriler girerken klavyeye ihtiyaç duyulur. Türkçe F ve Q klavye çeşitleri bulunur. Söz konusu klavye tuşlarının dizilimi birbirinden farklıdır. Harfler ve sayılar dışında klavyede farklı tuşlar yer alır. Herkes tarafından bilinmeyen bu klavye tuşları işlemlerin kolayca yapılabilmesine olanak sağlar. İşlevlerine göre farklılık gösteren bu klavye tuşları kullanıcıların daha verimli çalışmasına yardımcı olur. Klavye tuşları ve görevleri nelerdir? Klavye tuş dizilimi ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
23.06.2022Teknoloji
Komşu katilinin cezası fazla indirimle Yargıtay'dan döndü! 12 yıl 6 ay verildi
Komşu katilinin cezası fazla indirimle Yargıtay'dan döndü! 12 yıl 6 ay verildiZonguldak'ta kendisine sopayla saldıran komşusu Özkan Ekici'yi (34) kalbinden bıçaklayarak öldüren Mehmet Ali Kartal'a (48) verilen 10 yıl hapis cezası, Yargıtay tarafından fazla indirim uygulandığı gerekçesiyle bozuldu. Yeniden yargılanan Kartal’a, iyi hal indirimiyle 12 yıl 6 ay hapis cezası verildi.
23.06.2022Gündem
21 yıl önce askerden izne gelen genci öldüren sanıkların cezası belli oldu
21 yıl önce askerden izne gelen genci öldüren sanıkların cezası belli olduKocaeli'de 21 yıl önce askerden dağıtım iznine gelen Kasım Aydın’ı öldüren iki sanığa indirim uygulanmaksızın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.
22.06.2022Haberler
21 yıl önce askerden izne gelen genci öldüren sanıkların cezası belli oldu
21 yıl önce askerden izne gelen genci öldüren sanıkların cezası belli olduKocaeli'de 21 yıl önce askerden dağıtım iznine gelen Kasım Aydın’ı öldüren iki sanığa indirim uygulanmaksızın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.
22.06.2022Gündem
Veterinere cinsel saldırı davasında karar çıktı!
Veterinere cinsel saldırı davasında karar çıktı!Ankara’da, veteriner Ç.B.'ye (23) cinsel saldırı iddiasıyla tutuksuz yargılanan hayvan hastanesi sahibi Prof. Dr. Hasan Bilgili'nin cezası belli oldu. Yardımcısı Serkan Durmaz ile delilleri yok etmekle suçlanan yargılanan Dr. Hüseyin Şenyurt için de mahkemeden karar çıktı.
22.06.2022Gündem
Sedefnur'un polis olan erkek arkadaşı 15 yıl hapisle yargılanacak
Sedefnur'un polis olan erkek arkadaşı 15 yıl hapisle yargılanacakKocaeli'de, Sedefnur Çağlar'ın (23) polis memuru erkek arkadaşıyla gittiği 7'nci kattaki evin balkonundan düşüp yaralanmasıyla ilgili, dosya tamamlandı. Fiziksel ve psikolojik sağlık problemleri nedeniyle Sedefnur'un ifadesi tutanağa geçirilmedi. Sedefnur'un polis olan erkek arkadaşı Ahmet Ata hakkında 'kasten öldürmeye teşebbüs' suçundan 15 yıl hapis cezası istendi.
22.06.2022Gündem
Telegram Hesap Silme Linki 2022: Kalıcı Olarak Telegram Hesabı Nasıl Silinir?
Telegram Hesap Silme Linki 2022: Kalıcı Olarak Telegram Hesabı Nasıl Silinir?WhatsApp’ın tepki çeken güncelleme kararının ardından son dönemlerde Telegram’a olan ilgi arttı. Hem mobil hem de bilgisayardan kullanılabilen Telegram yaklaşık 500 milyonu aşkın aktif kullanıcı sayısına ulaştı. Her seferinde güvenlik ile ilgili iddialarını sürekli olarak dile getiren Telegram’ı kurması çok basit. Ancak hesap silme işlemi açmaya göre karmaşık. Hesap silme işlemi Andorid ve iOS işletim sistemi telefonlar ve bilgisayardan yapılabiliyor. Telegram hesabı nasıl silinir? “Telegram Hesap Silme Linki 2022” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
21.06.2022Sosyalmedya

Benzer Haber Etiketleri

Dosya ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.