Dsi

Dsi

Son dakika dsi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan dsi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan dsi haber sayfamızda...

Dsi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.197 dsi haberi bulunmuştur.
Bingöl'deki baraj ve HES'ler ekonomiye yıllık 1 milyar 745 milyon lira gelir sağladı
Bingöl'deki baraj ve HES'ler ekonomiye yıllık 1 milyar 745 milyon lira gelir sağladıBingöl'de devletin 17 yılda hizmete aldığı barajlar ve hidroelektrik santrallerinde (HES) üretilen yıllık 3 milyar 563 milyon kilovatsaat enerjiyle ülke ekonomisine 1 milyar 745 milyon lira katkı sağlandı.
14.04.2021Ekonomi
DSİ baraj gölleriyle Türkiye'nin balık üretimine katkı sağlıyor
DSİ baraj gölleriyle Türkiye'nin balık üretimine katkı sağlıyorDevlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, baraj göllerinde de balıkçılık yapılabilmesine yönelik çalışmalara ağırlık verirken, ticari avcılığa açılan 188 baraj gölünden geçen yıl toplam 13 bin 500 ton su ürünü sağlandı.
11.04.2021Ekonomi
Seyhan Barajı ekonomiye 78 milyar lira katkı sağladı
Seyhan Barajı ekonomiye 78 milyar lira katkı sağladıDevlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından 1956'da hizmete alınan Seyhan Barajı ekonomiye 78 milyar lira katkıda bulundu.
7.04.2021Ekonomi
Batman Barajı'ndan ekonomiye yaklaşık 4,3 milyar liralık katkı
Batman Barajı'ndan ekonomiye yaklaşık 4,3 milyar liralık katkıTarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından 2003'te hizmete alınan Batman Barajı, ekonomiye 4 milyar 259 milyon lira katkıda bulundu.
3.04.2021Ekonomi
Pakdemirli: Su Kanunu çıkarmayı hedefliyoruz
Pakdemirli: Su Kanunu çıkarmayı hedefliyoruzTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Su Şurası'nda, suya ilişkin geleceğe dönük atılacak adımları ve alınacak kararları değerlendireceklerini bildirdi.
31.03.2021Ekonomi
Edirne Ovası'nda 78 bin dekar alan modern sulamaya kavuşacak
Edirne Ovası'nda 78 bin dekar alan modern sulamaya kavuşacakDevlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Kaya Yıldız, bu yıl yapımına başlanılan Meriç Edirne Sulaması İnşaatı Projesi ile Edirne Ovası'nda toplam 78 bin dekar alanın modern sulamaya açılacağını bildirdi.
31.03.2021Ekonomi
Pakdemirli: Nisanda Birinci Su Şurası'nın başlangıcını yapacağız
Pakdemirli: Nisanda Birinci Su Şurası'nın başlangıcını yapacağızTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, nisanda Birinci Su Şurası'nın başlangıcını yapacaklarını belirterek, "Birinci Su Şurası kapsamında ilgili tüm paydaşlarla bir araya gelerek, suyumuzun geleceğini konuşacak, hedeflerimizi ortaya koyacak ve yol haritamızı belirleyeceğiz." dedi.
22.03.2021Ekonomi
Ermenek Barajı ekonomiye 3,5 milyar liralık katkı sağladı
Ermenek Barajı ekonomiye 3,5 milyar liralık katkı sağladıTarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğünce hizmete alınan Ermenek Barajı, ekonomiye 3 milyar 500 milyon liralık fayda sağladı.
13.03.2021Ekonomi
Öldü sanılan dededen dev miras! 97 yıl sonra ortaya çıktı
Öldü sanılan dededen dev miras! 97 yıl sonra ortaya çıktıDenizli'nin Beyağaç ilçesinde yaşayan 6 kardeşe, 1'nci Dünya Savaşı'nda şehit düştüğünü sandıkları dedeleri Hüseyin Akar’dan 4 milyon lira değerinde muz seraları olan tarla miras kaldı. Suriye-Filistin Cephesi'nde savaşa katılarak şehit olduğu sanılan dedeleri Hüseyin Akar'ın gerçekte yaşamını yitirmediği ve Mersin'in Anamur ilçesine yerleştiği ortaya çıktı. Dedeleri öldükten 97 yıl sonra devletin aldığı kamulaştırma kararıyla mirastan haberdar olan kardeşlerden Nasuh Akar, " Tebligat gelince gerçeği öğrendik. Çok şaşırdık, dedemizin kabrine gidip ziyaret etmek istiyoruz" dedi.
11.03.2021Gündem
160 milyonluk yatırımla yeraltı suları koruncak
160 milyonluk yatırımla yeraltı suları koruncakMuğla Büyükşehir Belediyesi, DSİ Genel Müdürlüğü ile yapılan protokol kapsamında Milas’a 160 Milyon liralık içme suyu arıtma tesisi kazandırıyor...
10.03.2021Ege
Tarımsal sulamada "tasarruf" teşvik edilecek
Tarımsal sulamada "tasarruf" teşvik edilecekTarım ve Orman Bakanlığı, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünün (DSİ), tarımda ihtiyaçtan fazla su kullanımının önüne geçmek amacıyla, Türkiye'nin değişik yerlerinde seçilen bazı pilot sulama projelerinde "Kademeli Su Kullanım Hizmet Bedeli" uygulaması konusunda çalışma başlattığını bildirdi.
14.02.2021Ekonomi
'Çılgın Türkleri iyi tanıyacaksın'
'Çılgın Türkleri iyi tanıyacaksın'AK Parti grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Miçotakis’e çok sert Kıbrıs tepkisi: ‘Bana meydan okuma; haddini bil. Güvendiğin dağlara kar yağdı’
11.02.2021Siyaset
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan ilan etti: Bana meydan okuma, haddini bil!
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan ilan etti: Bana meydan okuma, haddini bil!Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. Yeni anayasa çağrısı yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Gelin, hep birlikte yeni Anayasa konusundaki tekliflerimizi yıl içinde hazırlayalım ve tartışmaya başlayalım' dedi. Miçotakis'e sert sözlerle yüklenen Erdoğan, "Biz 'Miçotakis'le görüşebiliriz' dedik. Bir baktık Miçotakis meydan okuyor. Şimdi sen haddini bilmeyince biz seninle nasıl bir araya gelelim. Bana meydan okuma, haddini bil." ifadelerini kullandı.
10.02.2021Siyaset
Taşkın uyarısı! DSİ'den açıklama geldi
Taşkın uyarısı! DSİ'den açıklama geldiKırklareli'de Devlet Su İşleri (DSİ), yaşanabilecek yağışlarla göletlerin doluluk oranının artmasıyla derelere deşarj yapılabileceğini belirterek, taşkın uyarısında bulundu.
8.02.2021Gündem
Bu görüntü yakışmadı!
Bu görüntü yakışmadı!MANİSA’da, kuvvetli sağanak yağış DSİ’ye ait sulama kanallarının tıkanarak taşmasına neden oldu.
6.02.2021Ege
DSİ 6 ilde arazi toplulaştırması yapacak
DSİ 6 ilde arazi toplulaştırması yapacakDevlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, Sivas, Yozgat, Kayseri, Tokat, Kahramanmaraş ve Niğde'de arazi toplulaştırması gerçekleştirecek.
30.01.2021Ekonomi
DSİ'den Tokat'a 18 yılda 2 milyar liranın üzerinde yatırım
DSİ'den Tokat'a 18 yılda 2 milyar liranın üzerinde yatırımDevlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Kaya Yıldız, Tokat'ta 18 yılda 2 milyar liranın üzerinde yatırım yapıldığını bildirdi.
29.01.2021Ekonomi
Bankamatik kuyruğunda fenalaşan adam hayatını kaybetti!
Bankamatik kuyruğunda fenalaşan adam hayatını kaybetti!Antalya'da bankamatikte işlem yaptığı sırada yere yığılan emekli adam hayatını kaybetti. 62 yaşındaki Kadir Ak’a ilk müdahaleyi bankamatik sırasındaki vatandaşlar yaparken, kalbi duran ve ambulansta ve hastanede kalp masajı yapılan adam kurtarılamadı.
28.01.2021Gündem
DSİ'den Samsun'a 18 yılda yaklaşık 4 milyar liralık yatırım
DSİ'den Samsun'a 18 yılda yaklaşık 4 milyar liralık yatırımDevlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Kaya Yıldız, Samsun'da dev yatırımlara imza attıklarını bildirdi.
25.01.2021Ekonomi
Yer altı barajları ülke için fırsat
Yer altı barajları ülke için fırsatMilliyet’e konuşan Prof. Dr. Apaydın buharlaşma ile yer üstü sularında yaşanan kaybı yavaşlatacak yer altı barajlarının, orta ölçekli su problemleri ve iki dönemi bulan kuraklığa karşı işlevsel olacağını söyledi...
22.01.2021Gündem
Son dakika! Bisiklet sporcusu Zeynet Arslan'ın yaşamını yitirdiği kazada 3 sanık için 9'ar yıl hapis istemi
Son dakika! Bisiklet sporcusu Zeynet Arslan'ın yaşamını yitirdiği kazada 3 sanık için 9'ar yıl hapis istemiGelen bir son dakika haberine göre; İzmir'de bisiklet sporcusu Zeynep Aslan'ın ölümüne sebep olan tutuklu sanık Aycan Yörük'ün aralarında bulunduğu 3 kişi hakkında 9'ar yıl hapis istendi. İddianame Menemen 1’inci Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilirken, sanıkların yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak. İşte detaylar...
21.01.2021Gündem
Susuzluk korkusu bitiyor
Susuzluk korkusu bitiyorYeni yıla kuraklık tehlikesiyle giren İzmir’de, son haftalardaki yağmur ve kar yağışı yüzleri güldürdü. Barajlardaki doluluk seviyeleri yüzde 40’ı aştı. Yeraltı sularını koruyacak projenin ilki ise Tire’de hayata geçti
19.01.2021Ege
2021 Yılı Yatırım Programı yayımlandı
2021 Yılı Yatırım Programı yayımlandıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasını taşıyan Yatırım Programı'nda yer alan 3 bin 91 projeye 138,3 milyar lira ödenek tahsis edildi.
16.01.2021Uzmanpara
Son dakika! 2021 Yılı Yatırım Programı Resmi Gazete'de yayımlandı
Son dakika! 2021 Yılı Yatırım Programı Resmi Gazete'de yayımlandıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasını taşıyan "2021 Yılı Yatırım Programı" Resmi Gazete'de yayımlandı. "2021 Yılı Yatırım Programı"nda yer alan 3 bin 91 projeye 138,3 milyar lira ödenek tahsis edildi. Yatırım Programı'nda en yüksek payları yüzde 30,7 ile ulaştırma-haberleşme sektörü ve yüzde 14,3 ile eğitim sektörü yatırımları aldı.
15.01.2021Siyaset
Sivaslı iş insanının adası 8 milyon liraya satılıyor
Sivaslı iş insanının adası 8 milyon liraya satılıyorİstanbul'da yaşayan iş insanı İsmail Karabiber, Sivas'ın Suşehri ilçesindeki Kılıçkaya Baraj Gölü ortasında bulunan adayı internetten satışa çıkardı. Karabiber, memleketi Suşehri'ndeki ada için 8 milyon lira fiyat belirledi. Her yıl düzenli olarak ekilip, biçilen 1000 dönüm araziye sahip adada ev de bulunuyor.
14.01.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

DSİbarajizmirpakdemirliTarım ve Orman Bakanı

Dsi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.