Dünya Bankası

Dünya Bankası

Son dakika dünya bankası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan dünya bankası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan dünya bankası haber sayfamızda...

Dünya Bankası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 13.842 dünya bankası haberi bulunmuştur.
Bakan Kacır: "590 milyon dolarlık finasmanı KOBİ'lere sunduk”
Bakan Kacır: "590 milyon dolarlık finasmanı KOBİ'lere sunduk”Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Gaziantep’te Nurdağı İpekyolu Çarşısı ile Nurdağı Sosyal Girişimcilik Merkezi Açılışı’na katıldı. Bakan Kacır, deprem bölgesindeki yatırımlara vurgu yaparak, "Deprem bölgesinde devletimizin tüm imkânlarını en üst düzeyde seferber ettik” dedi. Bakan Kacır, bölgede 590 milyon dolarlık finansmanın KOBİ'lerin hizmetine sunulduğunun da altını çizdi.
23.02.2024Haberler
Bakan Kacır: "590 milyon dolarlık finasmanı KOBİ'lere sunduk”
Bakan Kacır: "590 milyon dolarlık finasmanı KOBİ'lere sunduk”Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Gaziantep’te Nurdağı İpekyolu Çarşısı ile Nurdağı Sosyal Girişimcilik Merkezi Açılışı’na katıldı. Bakan Kacır, deprem bölgesindeki yatırımlara vurgu yaparak, "Deprem bölgesinde devletimizin tüm imkânlarını en üst düzeyde seferber ettik” dedi. Bakan Kacır, bölgede 590 milyon dolarlık finansmanın KOBİ'lerin hizmetine sunulduğunun da altını çizdi.
23.02.2024Ekonomi
Dünya Bankası'ndan Türkiye'ye kredi desteği
Dünya Bankası'ndan Türkiye'ye kredi desteğiDünya Bankası, Türk ihracatçıların üretim sırasında oluşan karbon emisyonlarını azaltmaya yönelik çalışmalar için 600 milyon euroluk kredi verdi.
23.02.2024Uzmanpara
Sosyal ve çevresel risklere özel dikkat
Sosyal ve çevresel risklere özel dikkat‘Çevresel ve Sosyal Yönetim Sistemi’ toplantısında konuşan Bakan Özhaseki yapılacak işlerde, sosyal ve çevresel riskin göz önünde bulundurulacağını kaydetti.
13.02.2024Ekonomi
Kurum müdürü alkollü halde kaza yaptı! Silahını gösterdiği iddiasıyla adliyeye sevk edildi
Kurum müdürü alkollü halde kaza yaptı! Silahını gösterdiği iddiasıyla adliyeye sevk edildiZonguldak'ta iki araca arkadan çarpan kurum müdürü İsmail A., kazadan sonra çıkan kavgada ruhsatlı silahını gösterdi. Gözaltına alınan kurum müdürü adliyeye sevk edildi.
12.02.2024Gündem
Bakan Özhaseki: 2 milyon 250 bin konutu dönüştürdük
Bakan Özhaseki: 2 milyon 250 bin konutu dönüştürdükÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "Depreme karşı dirençli şehirler oluşturmanın bir yolu var; o da kentsel dönüşüm. 2012'de yasa çıkardık; bugüne kadar 2 milyon 250 bin konutu değiştirdik, dönüştürdük. Şu an 425 bin civarında konutun da inşaatları devam ediyor; değişecek, dönüşecek" dedi.
12.02.2024Ekonomi
Yenilenebilir enerji maliyeti azaltıyor enflasyonu düşürüyor
Yenilenebilir enerji maliyeti azaltıyor enflasyonu düşürüyorTürkiye'nin birincil enerji kaynaklarında yüzde 78 ithalata bağımlı olduğuna ve bu ithalatın cari açıkta en önemli kalemi oluşturduğuna dikkat çeken Bengisu Özenç, "Fosilden çıkış ve yenilenebilir enerjiye geçiş bir yandan enerji maliyetlerini düşürürken hane halklarına da daha düşük enflasyon olarak yansıyor" diyor.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Zeybekci: Kimsenin elini bırakmayacağız
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Zeybekci: Kimsenin elini bırakmayacağızAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci, Batman’da partisinin ilçe belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısında konuştu. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci, "Kimsenin elini bırakmayacağız. Gözünün içi gülmeden kimsenin elini bırakmayacağız. Ve öyle bir şey olacak ki 31 Mart’ta burada AK Parti hizmetkar bayrağını Batman Belediyesi'ne çektiğimizde, o hafta içerisinde gelip Batman Belediyesi'nin önünde zeybek oynayacağım” dedi.
10.02.2024Gündem
Bakan Özhaseki'den CNN Türk'te önemli açıklamalar
Bakan Özhaseki'den CNN Türk'te önemli açıklamalarÇevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki CNN Türk'te Fulya Öztürk'e açıklamalarda bulunuyor.
6.02.2024Haberler
Bakan Özhaseki CNN Türk'te tek tek açıkladı: Tek çaremiz kentsel dönüşüm!
Bakan Özhaseki CNN Türk'te tek tek açıkladı: Tek çaremiz kentsel dönüşüm!Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki CNN Türk'te Fulya Öztürk'e açıklamalarda bulundu. Bakan Özhaseki deprem bölgesindeki çalışmalara değinirken, kentsel dönüşümün önemini vurguladı.
7.02.2024Gündem
Bakan Kacır Gıda Araştırma ve Analiz Merkezi'nin açılışına katıldı
Bakan Kacır Gıda Araştırma ve Analiz Merkezi'nin açılışına katıldıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Şanlıurfa’da faaliyete giren Gıda Araştırma ve Analiz Merkezi'nin (GAAM) açılışını gerçekleştirdi.
3.02.2024Gündem
Efkan Ala: Türkiye uçurumun kenarından alındı
Efkan Ala: Türkiye uçurumun kenarından alındıAK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala, Erzurum'da düzenlenen belediye başkanları aday tanıtım töreninde yaptığı konuşmada, "O 6'lı masanın etrafına oturmuş olanlardan, oy veren vatandaşlarımızdan bir kısmı şunu dedi; 'Türkiye bir facianın eşiğinden dönmüş. Adamlar şunu dediler, 6'lı masayı kuranlar onların tabiri bu, 'iyi ki biz kazanamamışız.' Böyle bir uçurumun kenarından alındı Türkiye. Bunu siz başardınız" dedi.
3.02.2024Gündem
Bakan Şimşek'ten vergi ve fiyat istikrarı açıklaması
Bakan Şimşek'ten vergi ve fiyat istikrarı açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “İstanbul Sanayi Odası Ocak Ayı Meclis Toplantısı”nda önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Şimşek, vergi düzenlemesi ile ilgili şu anda çalışmaların olduğunu belirtirken, kur korumalı mevduat (KKM) uygulamasından çıkış ile ilgili de önemli bilgiler verdi. İşte detaylar...
31.01.2024Ekonomi
BELEDİYE HİZMETLERİ GELİŞTİRME PROJESİ
BELEDİYE HİZMETLERİ GELİŞTİRME PROJESİBELEDİYE HİZMETLERİ GELİŞTİRME PROJESİ
29.01.2024Resmi İlanlar
Deprem tarımsal üretimi de sarstı
Deprem tarımsal üretimi de sarstıKalkınma İçin İnovasyon Derneği’nin raporuna göre deprem nedeniyle Hatay’da pamuk üretimi yapan fabrikaların çırçırlama kapasitesi yüzde 50 düştü, Kahramanmaraş’ta alabalık üretiminde 40’a yakın kayıp yaşandı. Deprem bölgesinde süt ürünlerinin üretiminde de düşüş bekleniyor.
28.01.2024Ekonomi
Almanya'da makinistlerden bir ayda ikinci grev
Almanya'da makinistlerden bir ayda ikinci grevAlmanya’da Alman Makinistler Sendikası (GDL) ile Alman Demiryolları (Deutsche Bahn) arasında çalışma şartlarına yönelik müzakerelerin sonuçsuz kalması üzerine makinistler 6 günlük greve gitti. Makinistler ocak ayı itibarıyla bir ayda ikinci kez grev kararı aldı.
24.01.2024Dünya
Danimarka Hakkında Bilgiler; Danimarka Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Danimarka Hakkında Bilgiler; Danimarka Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıÇevresel temizlik ve yeşil alanlarıyla dünyaya örnek teşkil eden Danimarka, bisiklet kullanımı açısından dünyadan en üst sıralarda yer alır. Danimarka nerede, 2024 nüfusu ne kadardır,, başkenti neresidir, resmi ve konuşulan dil hangisidir, para birimi nedir sorularının yanıtlarını sizin için derledik.
3.01.2024Dünya
Hırvatistan Hakkında Bilgiler; Hırvatistan Bayrağı Anlamı, 2023 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Hırvatistan Hakkında Bilgiler; Hırvatistan Bayrağı Anlamı, 2023 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıDünya üzerinde birçok ülke vardır. Her ülkenin bayrağı, para birimi, dini, kültürü ve yaşam şekli gibi özellikleri farklılık gösterir. Dünya üzerinde bulunan ülkemize yakın olan ülkelerden bir tanesi de Hırvatistan’dır. Hırvatistan Orta Avrupa’da bulunan ülkelerden biridir. Hırvatistan ile ilgili detaylı bilgileri derledik.
2.01.2024Dünya
Fas Hakkında Bilgiler; Fas Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Fas Hakkında Bilgiler; Fas Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıAfrika Kıtasında olup, Afrika Birliği'ne üye olmayan Fas Krallığı, 'Batıdaki Yer' anlamına geliyor. Fransız hakimiyetinde bulunması nedeniyle, ülkedeki nüfusun büyük bölümü Fransızca konuşabiliyor. Fas nüfusu ne kadar, nerede, başkenti neresi, para birimi ne, resmi dili hangisi sorularının yanıtlarını sizin için derledik.
2.01.2024Tatil
Korhan Berzeg 200 gündür kayıp! Tina, her geçen aracın içine bakıyor
Korhan Berzeg 200 gündür kayıp! Tina, her geçen aracın içine bakıyorBalıkesir’in Gönen ilçesinde tatil için geldiği yazlık evinden, 'Tina' isimli köpeğiyle ayrıldıktan sonra haber alınamayan Korhan Berzeg (84), 200 gündür kayıp. Arama çalışmaları, 130'uncu günde sonlandırılırken, artık gelen bir ihbar da yok. Soruşturmanın aileden gizli yürütüldüğü öğrenildi. Berzeg'in, 74 gün sonra eve dönen doberman cinsi köpeği Tina ise hala sahibini bekliyor.
2.01.2024Gündem
TTV Hatay Tasarım ve Planlama İş Birliği Grubu, 'Hatay’ın İhyası' Sürecini, Geniş Katılımlı Buluşmalarla Kamuoyuna Anlatmaya Devam Ediyor
TTV Hatay Tasarım ve Planlama İş Birliği Grubu, 'Hatay’ın İhyası' Sürecini, Geniş Katılımlı Buluşmalarla Kamuoyuna Anlatmaya Devam EdiyorÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Hatay kent merkezinde belirlenen pilot proje alanında tasarım ve proje çalışmaları yürüten Türkiye Tasarım Vakfı’nın oluşturduğu iş birliği platformu, Kuzguncuk İskele’de mimarlar, akademisyenler, yerel sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve Hataylı vatandaşların katılımıyla bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.
1.01.2024Mimarlık
Bakan Kacır ve Bakan Bayraktar'dan önemli açıklamalar
Bakan Kacır ve Bakan Bayraktar'dan önemli açıklamalarSanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, ülke yüzölçümünün binde 3,5'u olan planlı OSB alanlarını yüzde 1 düzeyine çıkarmayı hedeflediklerini belirtti.
28.12.2023Ekonomi
'Dur' ihtarına uymayan sürücü, otomobiliyle polis aracına çarptı
'Dur' ihtarına uymayan sürücü, otomobiliyle polis aracına çarptıEdirne'de, 'dur' ihtarına uymayıp kaçan otomobilin sürücüsü, takip sırasında sivil polis aracına çarptı. Yakalanan sürücünün 2.11 promil alkollü olduğu belirlendi. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.
26.12.2023Haberler
'Dur' ihtarına uymayan sürücü, otomobiliyle polis aracına çarptı
'Dur' ihtarına uymayan sürücü, otomobiliyle polis aracına çarptıEdirne'de, 'dur' ihtarına uymayıp kaçan otomobilin sürücüsü, takip sırasında sivil polis aracına çarptı. Yakalanan sürücünün 2.11 promil alkollü olduğu belirlendi. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.
26.12.2023Gündem
Deprem bölgesi için yeni finansman
Deprem bölgesi için yeni finansmanSanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Dünya Bankası’nın ardından Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı’nın (JICA) da deprem bölgesine finansal destek sağlayacağını duyurdu.
21.12.2023Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Dünya Bankası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.