Dünya Bankası

Dünya Bankası

Son dakika dünya bankası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan dünya bankası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan dünya bankası haber sayfamızda...

Dünya Bankası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 12.345 dunya bankasi haberi bulunmuştur.
İşçi dövizleri düşüş gösterdi
İşçi dövizleri düşüş gösterdiDünya Bankası, düşük ve orta gelirli ülkelere gönderilen işçi dövizlerinin beklenenden daha az düştüğünü, 2020'de bir önceki yıla kıyasla yüzde 1,6 azalarak 540 milyar dolara gerilediğini bildirdi.
13.05.2021Uzmanpara
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Türkiye'yi, teknoloji üssü haline dönüştürmekte kararlıyız
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Türkiye'yi, teknoloji üssü haline dönüştürmekte kararlıyızCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Gençlerimiz için dijital dönüşüm odaklı yapacağımız en büyük yatırım, Türkiye'nin potansiyeline inanarak birlikte attığımız temeller ve dönüşüme yönelik ortaya koyduğumuz seferberlik ruhu olacaktır. Biz üç kıtanın merkezi olan Türkiye'yi, küresel bir üretim ve teknoloji üssü haline dönüştürmekte kararlıyız" dedi.
7.05.2021Siyaset
Muradiye’ye 300 milyonluk yatırım
Muradiye’ye 300 milyonluk yatırımManisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün talimatıyla alt ve üstyapı çalışmalarıyla dönüşümü yaşayacak olan Muradiye Mahallesi’nde yürütülen çalışmaları MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, yerinde inceledi.
7.05.2021Ege
Son dakika: Bakan Elvan'dan kripto paralar için kritik açıklama: Yetki verildi
Son dakika: Bakan Elvan'dan kripto paralar için kritik açıklama: Yetki verildiGelen son dakika haberine göre; Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan CNN TÜRK ekranlarında Gece Görüşü programında gazeteciler Hande Fırat, Hakan Çelik ve Hacer Boyacıoğlu'nun sorularını yanıtladı. Elvan, 'Kovid-19 sürecinde bugüne kadar kredi programları kapsamında firmalara 315 milyar liralık kredi verildi.' bilgisini paylaştı. 'İhracat performansı olarak oldukça iyi gidiyoruz.' diyen Elvan, 'Belki de Türkiye tarihinde ilk kez 200 milyar doları yakalayacağız.' ifadelerini kullandı. Bakan Elvan '2021 ilk çeyrekte yüzde 5,5-6, ikinci çeyrekte baz etkisiyle çift haneli, yıl genelinde de yüzde 5'in üstünde büyüme göreceğimizi düşünüyorum' dedi. Elvan '128 milyar' polemiğine açıklık getirerek Merkez Bankası Kanunu'ndan örnekler verdi. Kripto paralar için yapılan düzenlemelere değinen Elvan, "MASAK'ın denetleme yapma yetkisi yoktu. MASAK'a bu yetkiyi verdik." dedi. İşte detaylar...
6.05.2021Gündem
Son dakika haberi: Tam kapanmada yeni destek! İşte ayrıntılar...
Son dakika haberi: Tam kapanmada yeni destek! İşte ayrıntılar...Son dakika gelen habere göre mikro ve küçük işletmelere verilecek yeni destek Dünya Bankası ve Japonya’dan 600 milyon dolarlık krediyle finanse edilecek. Programda kurul veya komite değerlendirmesi olmayacak. İşte son dakika haberinin detayları...
6.05.2021Ekonomi
Japon katkılı kurulsuz, komitesiz kredi
Japon katkılı kurulsuz, komitesiz krediMikro ve küçük işletmelere verilecek yeni destek Dünya Bankası ve Japonya’dan 600 milyon dolarlık krediyle finanse edilecek. Programda kurul veya komite değerlendirmesi olmayacak.
6.05.2021Ekonomi
Dünya Bankası'ndan kritik Türkiye açıklaması: Önemli bir potansiyel bulunabilir
Dünya Bankası'ndan kritik Türkiye açıklaması: Önemli bir potansiyel bulunabilirDünya Bankası, enerji tüketiminin yaklaşık 3'te 1'inin kamu, ticari ve konut yapılarında kullanıldığını belirterek, Türkiye'deki yaklaşık 175 bin kamu binasında enerji verimliliği için önemli bir potansiyel bulunabileceğini bildirdi.
5.05.2021Ekonomi
Yapı Kredi Leasing’den KOBİ’lere özel 2 kredi
Yapı Kredi Leasing’den KOBİ’lere özel 2 krediYapı Kredi Leasing, Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası ile Dünya Bankası kaynaklı iki yeni kredi anlaşmasına imza atarak sektöründe bu kredileri kullanan ilk kurum oldu. Yapı Kredi Leasing’in sağladığı iki kredi de KOBİ’leri desteklemek amacıyla kaynak olarak kullanılacak.
5.05.2021Kobi
Dünya Bankası'ndan Burundi'nin sağlık sektörüne ​destek
Dünya Bankası'ndan Burundi'nin sağlık sektörüne ​destekDünya Bankası, sağlık sektörünü iyileştirmek amacıyla Doğu Afrika ülkesi Burundi'ye 54,6 milyon dolar destek verecek.
4.05.2021Ekonomi
ABD'de ekonomik büyüme hız kazandı
ABD'de ekonomik büyüme hız kazandıYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgının ekonomide açtığı yaraları sarmaya çalışan ABD mali desteklerle ekonomik büyümesini hızlandırırken, uzmanlar, ülke ekonomisindeki canlanmanın küresel ekonomik faaliyetlere de olumlu yansımasının beklendiğini belirtti.
30.04.2021Uzmanpara
100 mühendisle yapı envanteri
100 mühendisle yapı envanteriİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in dirençli kentler yaratma vizyonu çerçevesinde, 30 Ekim depreminin ardından yurttaşların afetlere karşı güvenilir konutlarda yaşamasını sağlamak için İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi ile (İMO) yapılan protokol kapsamında 100 mühendis sahaya indi.
30.04.2021Ege
Etiyopya, Dünya Bankası ile 907 milyon dolarlık finansman anlaşması imzaladı
Etiyopya, Dünya Bankası ile 907 milyon dolarlık finansman anlaşması imzaladıEtiyopya'nın yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelede ve ülkenin elektrik sorunlarını iyileştirmesi için Dünya Bankası ile 907 milyon dolarlık finansman anlaşması imzaladığı bildirildi.
23.04.2021Ekonomi
IMF Başkanı Georgieva'dan önemli çağrı
IMF Başkanı Georgieva'dan önemli çağrıUluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, iklim değişikliğiyle mücadelede sağlam karbon fiyatlandırmasının gerekli olduğunu belirterek, G20 ülkelerine uluslararası karbon fiyat tabanı belirleme çağrısında bulundu.
23.04.2021Uzmanpara
KOBİ’lere iki yeni kaynak
KOBİ’lere iki yeni kaynakYapı Kredi Leasing, Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası ile Dünya Bankası kaynaklı iki yeni kredi anlaşmasına imza attı.
23.04.2021Ekonomi
IMF Başkanı Georgieva'dan G20'ye 'karbon fiyat tabanı belirlemeleri' çağrısı
IMF Başkanı Georgieva'dan G20'ye 'karbon fiyat tabanı belirlemeleri' çağrısıUluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, iklim değişikliğiyle mücadelede sağlam karbon fiyatlandırmasının gerekli olduğunu belirterek, G20 ülkelerine uluslararası karbon fiyat tabanı belirleme çağrısında bulundu.
22.04.2021Ekonomi
Açlık riski kapıda! 3,4 milyon kişi...
Açlık riski kapıda! 3,4 milyon kişi...Myanmar'da askeri darbe ve protestoların yol açtığı kriz nedeniyle yaklaşık 3,4 milyon kişinin açlık riski altında olduğu bildirildi.
22.04.2021Dünya
Petrol zengini Nijerya dış kredi alacak
Petrol zengini Nijerya dış kredi alacakPetrol zengini ve Afrika'nın en büyük ekonomilerinden Nijerya'nın, ülke ekonomisine katkı sağlamak için Dünya Bankası ve Brezilya'dan 2,7 milyar dolarlık dış kredi alacağı açıklandı.
22.04.2021Uzmanpara
Petrol zengini Nijerya 2,7 milyar dolarlık dış kredi alacak
Petrol zengini Nijerya 2,7 milyar dolarlık dış kredi alacakPetrol zengini ve Afrika'nın en büyük ekonomilerinden Nijerya'nın, ülke ekonomisine katkı sağlamak için Dünya Bankası ve Brezilya'dan 2,7 milyar dolarlık dış kredi alacağı açıklandı.
21.04.2021Ekonomi
KOSGEB ile JICA arasında kredi anlaşması!
KOSGEB ile JICA arasında kredi anlaşması!Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ile Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) 300 milyon dolarlık kredi anlaşması imzaladı.
21.04.2021Uzmanpara
Son dakika... KOSGEB ile Japonya arasında dev anlaşma!
Son dakika... KOSGEB ile Japonya arasında dev anlaşma!KOSGEB, Japonya Uluslararası İşbİrliği Ajansı ile 300 milyon dolarlık kredi anlaşması imzaladı. Anlaşma ile imalat sanayisindeki mikro ve küçük işletmeler ile 2017 yılı sonrası kurulan teknoloji tabanlı start-up’lar finansmana kolay erişim sağlayacak.
21.04.2021Ekonomi
Dünya Bankası'ndan emtia fiyatları açıklaması
Dünya Bankası'ndan emtia fiyatları açıklamasıDünya Bankası, emtia fiyatlarında 2021 başlarında küresel ekonomik toparlanma ile desteklenen yükselişin istikrar kazanacağını bildirdi.
20.04.2021Ekonomi
Dünya Bankası'nın aşı dağıtımı finansmanı 2 milyar dolara ulaştı
Dünya Bankası'nın aşı dağıtımı finansmanı 2 milyar dolara ulaştıDünya Bankası, gelişmekte olan 17 ülke için yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılarının alımı ve dağıtımı için sağlanan finansmanın 2 milyar dolara ulaştığını duyurdu.
20.04.2021Ekonomi
Dünya Bankası'ndan Gambiya'ya 8 milyon dolarlık kredi
Dünya Bankası'ndan Gambiya'ya 8 milyon dolarlık krediDünya Bankası'nın, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında Gambiya'ya 8 milyon dolarlık kredi paketini daha onayladığı bildirildi.
19.04.2021Ekonomi
‘250 milyon dolarlık kredi yakında geliyor’
‘250 milyon dolarlık kredi yakında geliyor’Başkan Tunç Soyer, “Dünya Bankası ile 5 yıl ödemesiz, 30 yıl vadeli finansman için neredeyse anlaşmak üzereyiz” dedi
17.04.2021Ege
Bankacılıkta yeni model geliştirildi
Bankacılıkta yeni model geliştirildiBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Ekonomi Reformları Eylem Planı kapsamında, bankaların iş modellerinin vatandaşın hak ve menfaatlerine uygunluğunu değerlendiren Bireysel Bankacılık Analiz ve Derecelendirme Model'ini (BAM) geliştirdi.
16.04.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

dünya bankasıizmiregeekonomison dakika haberler

Dünya Bankası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.