Dünya Bankası

Dünya Bankası

Son dakika dünya bankası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan dünya bankası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan dünya bankası haber sayfamızda...

Dünya Bankası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 12.742 dunya bankasi haberi bulunmuştur.
Bakan Varank: 300 milyon dolar krediyi OSB'lerin kullanımına açtık
Bakan Varank: 300 milyon dolar krediyi OSB'lerin kullanımına açtık Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Organize sanayi bölgeleri (OSB) birer ticarethane değildir. Eğer OSB sanayiciye hizmet etmek için varsa üretimi desteklemek için varsa buna uygun olarak hareket etmeleri gerekiyor" dedi.
22.10.2021Ekonomi
Enerji fiyatları enflasyon riski oluşturuyor
Enerji fiyatları enflasyon riski oluşturuyorDünya Bankası, enerji fiyatlarının bu yıl ortalama yüzde 80'in üzerinde artmasının beklendiğini belirterek yüksek enerji fiyatları nedeniyle gelişmekte olan ülkelerin enflasyon riskiyle karşı karşıya kalacağı uyarısında bulundu.
22.10.2021Uzmanpara
9. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları 2021-2022
9. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları 2021-2022Eğitim öğretim hayatında öğrencilerin en çok karşısına çıkan derslerden birisi de matematiktir. İlkokul döneminde başlayan matematik dersleri üniversite dönemine kadar sürmektedir. Özellikle LGS, YKS oturumları TYT-AYT ve memur sınavları gibi KPSS'de öğrencilerin ihtiyaç duyduğu alanlardan bir tanesidir. Matematik ders konuları MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 9. sınıf matematik ders kitabında öğrencilerin kendisini geliştirmesi için çeşitli örnekler ve etkinlikler yer almaktadır. 2021-2022 yılında 9. sınıf matematik ders kitabı cevapları MEB yayınlarını öğrenmek istiyorsanız içeriğimize göz atabilirsiniz.
21.10.2021Eğitim
IMF baş ekonomisti görevi bırakıyor
IMF baş ekonomisti görevi bırakıyorUluslararası Para Fonu (IMF) Baş Ekonomisti ve Araştırma Birimi Direktörü Gita Gopinath'ın Ocak 2022'de fondan ayrılmayı ve kamu hizmeti izni sona erdiğinde planlandığı gibi Harvard Üniversitesi Ekonomi Bölümü'ne geri dönmeyi planladığını duyurdu.
20.10.2021Uzmanpara
Emine Erdoğan'dan, Sıfır Atık Zirvesi 2021'e videolu mesaj: Tüm girişimlerin yanında olacağım
Emine Erdoğan'dan, Sıfır Atık Zirvesi 2021'e videolu mesaj: Tüm girişimlerin yanında olacağımEmine Erdoğan, küresel ısınmanın sadece insan yaşamını değil, bütün ekosistemi etkilediğini ve tabiatın dengesini bozduğunu belirterek, "Birçok canlı türü yok olmakta, emanet aldığımız dünya, çocuklarımıza eksilerek kalmaktadır. Dünya bir bütün. Biz, insanoğlu da onun emanetçisiyiz. Yüksek bir çevre ahlakıyla onu korumalı, emaneti eksiksiz teslim etmek için etkin çevre politikaları geliştirmeli ve uygulamalıyız." dedi.
15.10.2021Haberler
Emine Erdoğan'dan, Sıfır Atık Zirvesi 2021'e videolu mesaj: Tüm girişimlerin yanında olacağım
Emine Erdoğan'dan, Sıfır Atık Zirvesi 2021'e videolu mesaj: Tüm girişimlerin yanında olacağımEmine Erdoğan, küresel ısınmanın sadece insan yaşamını değil, bütün ekosistemi etkilediğini ve tabiatın dengesini bozduğunu belirterek, "Birçok canlı türü yok olmakta, emanet aldığımız dünya, çocuklarımıza eksilerek kalmaktadır. Dünya bir bütün. Biz, insanoğlu da onun emanetçisiyiz. Yüksek bir çevre ahlakıyla onu korumalı, emaneti eksiksiz teslim etmek için etkin çevre politikaları geliştirmeli ve uygulamalıyız." dedi.
15.10.2021Siyaset
Ekonomik toparlanmadaki ayrışmaya karşı uyarı
Ekonomik toparlanmadaki ayrışmaya karşı uyarıUluslararası Para ve Finans Komitesi (IMFC), ekonomiler arasındaki ayrışmanın devam ettiğini ve toparlanmaya yönelik risklerin aşağı yönlü hale geldiğini belirterek yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı aşılamayı hızlandırmak için uluslararası iş birliği çağrısında bulundu.
15.10.2021Uzmanpara
IMF'den enflasyon tahmini
IMF'den enflasyon tahminiUluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, gelişmiş ekonomilerde gelecek yılın ortasına kadar enflasyonun gerilemesini beklediklerini ifade etti.
14.10.2021Uzmanpara
IMF'den enflasyon açıklaması! 2022'nin ortasını işaret etti...
IMF'den enflasyon açıklaması! 2022'nin ortasını işaret etti...Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, gelişmiş ekonomilerde gelecek yılın ortasına kadar enflasyonun gerilemesini beklediklerini ifade etti.
13.10.2021Ekonomi
Georgieva ciddi global sıkıntılara odaklanacak
Georgieva ciddi global sıkıntılara odaklanacakIMF Başkanı Kristalina Georgieva, ciddi global sıkıntılara odaklanacağını ifade etti.
13.10.2021Uzmanpara
Emsal artışında müjdeli haber
Emsal artışında müjdeli haber30 Ekim depreminde en fazla yıkımın yaşandığı Bayraklı’da, bir yıl geçmesine rağmen yeni evlerine kavuşamayan depremzedelerin talep ettiği yüzde 10 emsal artışı; parsel bazında yüzde 20, ada bazında yüzde 30 olarak İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, oy birliğiyle kabul edildi
12.10.2021Ege
Ticaret Bakanı Muş, G20 Ticaret ve Yatırım Bakanları toplantısını değerlendirdi
Ticaret Bakanı Muş, G20 Ticaret ve Yatırım Bakanları toplantısını değerlendirdiTicaret Bakanı Mehmet Muş, Dünya Ticaret Örgütü'nde (DTÖ) reform tartışmalarının yoğunlaşması ve ekonomik olarak daha büyük ülkelerin daha ciddi irade koyması halinde DTÖ'nün adilane bir şekilde reforme edileceğini düşündüğünü belirtti.
12.10.2021Haberler
Bakan Muş G20 Ticaret ve Yatırım Bakanları toplantısını değerlendirdi
Bakan Muş G20 Ticaret ve Yatırım Bakanları toplantısını değerlendirdiTicaret Bakanı Mehmet Muş, Dünya Ticaret Örgütü'nde (DTÖ) reform tartışmalarının yoğunlaşması ve ekonomik olarak daha büyük ülkelerin daha ciddi irade koyması halinde DTÖ'nün adilane bir şekilde reforme edileceğini düşündüğünü belirtti.
12.10.2021Ekonomi
Merkel'den Afganistan'da açıklaması: Kaosunu izlemek uluslararası toplumun amacı olamaz
Merkel'den Afganistan'da açıklaması: Kaosunu izlemek uluslararası toplumun amacı olamazAlmanya Başbakanı Angela Merkel, Afganistan'da ekonomik bir çöküşün uluslararası yardımla önlenmesi gerektiğini söyledi.
12.10.2021Dünya
Uluslararası kuruluşlar peş peşe açıkladı! Önemli 'Türkiye' adımı
Uluslararası kuruluşlar peş peşe açıkladı! Önemli 'Türkiye' adımıEkonomideki hızlı toparlanma ve sanayi üretimindeki güçlü seyir Türkiye'nin büyümesini olumlu etkiledi, uluslararası kuruluşların büyüme tahminlerinde yukarı yönlü revizyonları da beraberinde getirdi.
12.10.2021Ekonomi
Küresel ekonominin devleri tartışılıyor
Küresel ekonominin devleri tartışılıyorİkinci Dünya Savaşı sonrası yeniden şekillenen dünya ekonomisinin simgeleri olan Dünya Bankası ve Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) yönetişim modelleri veri usulsüzlüğü skandalıyla sorgulanırken, "Bretton Woods ikizleri" olarak da adlandırılan her iki kurumun itibarının uzun vadeli olarak zarar görmesi bekleniyor.
12.10.2021Uzmanpara
Sankara suikastı davası başladı: 'Afrika'nın Che Guevara'sını kim öldürdü?
Sankara suikastı davası başladı: 'Afrika'nın Che Guevara'sını kim öldürdü?"Afrika'nın Che Guevara"sı olarak bilinen Burkina Faso lideri Thomas Sankara, 34 yıl önce düzenlenen bir suikast sonucu öldürülmüştü. 14 kişinin, suikastla bağlantılı oldukları suçlamasıyla yargılandıkları dava dün başladı.
12.10.2021Dünya
IMF'den Başkan Georgieva'ya destek
IMF'den Başkan Georgieva'ya destekUluslararası Para Fonu İcra Kurulu yapılan incelemelerde sunulan bilgilerin, IMF Başkanı Kristalina Georgieva'nın Dünya Bankası Üst Yöneticisi (CEO) olduğu dönemde 2018 yılı İş Yapma Kolaylığı Raporu'nda uygunsuz bir rol oynadığını kesin olarak göstermediğini belirterek, Georgieva'nın liderliğine olan güvenin bir kez daha teyit edildiğini bildirdi.
12.10.2021Uzmanpara
Düşük gelirli ülkelerin borçları rekor seviyede
Düşük gelirli ülkelerin borçları rekor seviyedeDünya Bankası, düşük gelirli ülkelerin borç yükünün yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkisiyle 2020'de yüzde 12 artarak 860 milyar dolarla rekor seviyeye çıktığını duyurdu.
12.10.2021Uzmanpara
Artık aldığımız nefes bile değişecek
Artık aldığımız nefes bile değişecekParis İklim Anlaşması sonrası hayatımız tümden değişecek. Attığımız adıma, aldığımız nefese kadar yeni bir dönem başlayacak. Yeni bir kalkınma modeli geliştirilecek...
12.10.2021Gündem
IMF'den Başkan Georgieva'ya destek
IMF'den Başkan Georgieva'ya destekUluslararası Para Fonu İcra Kurulu, yapılan incelemelerde sunulan bilgilerin, IMF Başkanı Kristalina Georgieva'nın Dünya Bankası Üst Yöneticisi (CEO) olduğu dönemde 2018 yılı İş Yapma Kolaylığı Raporu'nda uygunsuz bir rol oynadığını kesin olarak göstermediğini belirterek, Georgieva'nın liderliğine olan güvenin bir kez daha teyit edildiğini bildirdi.
12.10.2021Ekonomi
Dünya Bankası açıkladı! Borç 860 milyar dolara çıktı
Dünya Bankası açıkladı! Borç 860 milyar dolara çıktıDünya Bankası, düşük gelirli ülkelerin borç yükünün yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgının etkisiyle 2020'de yüzde 12 artarak 860 milyar dolarla rekor seviyeye çıktığını duyurdu.
11.10.2021Ekonomi
AK Partili Kurtulmuş'tan fiyat artışı açıklaması
AK Partili Kurtulmuş'tan fiyat artışı açıklamasıAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Hemen hemen dünyanın her yerinde emtia fiyatlarında olağanüstü bir yükseklik ortaya çıkmıştır. Yani büyük bir fiyat artışı ortaya çıkmıştır. Demir çelikten pamuğa kadar her alanda emtia fiyatlarında büyük bir yükseliş söz konusu olmuştur. Bunun Türkiye ekonomisi üzerine oluşturduğu olumsuz etkilerin farkındayız. Bunun da ortadan giderilmesi için gayretle mücadele ediyoruz." dedi.
11.10.2021Siyaset
Georgieva'nın kaderi bugün tartışılacak
Georgieva'nın kaderi bugün tartışılacakIMF İcra Kurulu, Kristalina Georgieva'nın kaderini bugün tartışacak.
11.10.2021Uzmanpara
Kadın girişimciliğine 10 milyar lira destek
Kadın girişimciliğine 10 milyar lira destekSürdürülebilir kalkınma ve kadının iş hayatına katılımı için çalışan Garanti BBVA, kadın girişimcilere yönelik sürdürdüğü desteğinin 15’inci yılını kutluyor. Garanti BBVA; finansman sağlama, cesaretlendirme, eğitim ve yeni pazarlara açılma olarak dört temel başlıkta kadınların girişimci olmasının önündeki engelleri kaldırmak, güçlenmelerini sağlamak ve işletmelerinin sürdürülebilir olması amacıyla çalışıyor.
11.10.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

IMFdünya bankasıKristalina GeorgievaenflasyonEmine Erdoğan

Dünya Bankası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.