Ekmek Fiyatları

Ekmek Fiyatları

Son dakika Ekmek fiyatları haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Ekmek fiyatları gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Ekmek fiyatları haber sayfamızda...

Ekmek Fiyatları

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 701 ekmek fiyatlari haberi bulunmuştur.
Fırın denetimi tarife oyununu ortaya çıkardı |
Fırın denetimi tarife oyununu ortaya çıkardı |İstanbul'da denetlenen 2 bin 892 fırından, bin 571'inin ekmeği yüksek fiyata sattığı tespit edildi.  Denetlemelerde bin 571 fırının tarifeye uymadığı belirlendi. 1,5 lira olması gereken 200 gram ekmeğin daha yüksek fiyatla satıldığı tespit edildi" denildi.
28.11.2020Gündem
AK Partili vekil Aksal: 'Vatandaşımız ekmeği eski fiyatıyla yemeye devam edecek'
AK Partili vekil Aksal: 'Vatandaşımız ekmeği eski fiyatıyla yemeye devam edecek'AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, ekmeğin eski fiyatından satılmaya devam edileceğini belirtti.
17.11.2020Siyaset
Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı'ndan "ekmekte fiyat artışı" açıklaması
Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı'ndan "ekmekte fiyat artışı" açıklamasıTürkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, un ve diğer girdi fiyatlarının 2 aydır yükseldiğini belirterek, "Zor durumda olan fırıncı esnafımızın fiyat artışına gitmesi kaçınılmaz olmuştur. Bir fiyat artışı olacaktır. Yetkililere sesleniyorum, gerekli çalışmayı bir an önce yapmaları gerekiyor. Girdi fiyatlarındaki artışları kabullenmek söz konusu olamaz." dedi.
28.10.2020Ekonomi
Ekmek Kaç Gram? 2020 Gramajına Göre Ekmek Fiyatı
Ekmek Kaç Gram? 2020 Gramajına Göre Ekmek FiyatıYönetmelik kapsamında ortak şekilde ele alınan ekmek fiyatları, gramajına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. 2020 yılı itibari ile yapılan fiyat güncellemesi doğrultusunda, pek çok kişi yeni ekmek fiyatını öğrenmeye çalışıyor. Peki, ekmek kaç gram? 2020 gramajına göre ekmek fiyatı.
22.10.2020Ekonomi
İstanbul'da ekmekte gramaj oyunuyla gizli zam
İstanbul'da ekmekte gramaj oyunuyla gizli zamİstanbul'da ekmeğin değişik bölgelerde farklı fiyat ve gramajlardan satılıması "gramaj oyunu" tartışmalarını gündeme getirdi. Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu, “Belirlenen fiyatların üzerinde uygulanan fiyatlar hukuka aykırıdır. 200 gram ekmek 1,5 liradan satılıyorsa, 220 gram ekmek yüzde 10 artışla 1,65 liradan fazla olamaz. Oluyorsa ortada ya gram ya fiyat hilesi var demektir." dedi.
13.10.2020Ekonomi
1 Ekmek Kaç Gramdır? Ekmek Ortalama Olarak Kaç Gram Undan Yapılıyor?
1 Ekmek Kaç Gramdır? Ekmek Ortalama Olarak Kaç Gram Undan Yapılıyor?Ekmek her türlü yemeğin yanında tüketilme alışkanlığı olan bir yiyecektir. Özellikle sulu yemeklerin yanında, kahvaltılarda çeşit çeşit ekmek kullanılır. 1 ekmek kaç gramdır, ekmek ortalama olarak kaç gram undan yapılıyor sorularının cevabını sizler için araştırdık.
6.10.2020Püf Noktası
Ekmekte zam tartışması Fırıncılar Federasyonu ile İBB'yi karşı karşıya getirdi
Ekmekte zam tartışması Fırıncılar Federasyonu ile İBB'yi karşı karşıya getirdiTürkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun halk ekmeğin 75 kuruştan satışının devam edeceğine yönelik açıklamasına ilişkin, "Ekmek üstünden siyaset yapmak yanlıştır." dedi.
17.02.2020Ekonomi
Kırşehir'de ekmeği 59 kuruşa düşüren rekabet
Kırşehir'de ekmeği 59 kuruşa düşüren rekabetKırşehir'de fırın ve market işletmecileri arasındaki rekabet, daha önce 1,25 TL'den satılan 200 gram ekmeğin fiyatını 59 kuruşa kadar düşürdü. Ekmeği 59 kuruştan satan iş yerinde satışlar ikiye katlanırken, tüketiciler bu durumdan memnun olduklarını söyledi.
7.02.2020Gündem
İstanbul’da plaj keyfi
İstanbul’da plaj keyfi‘Taşı toprağı altın’ denilen İstanbul’un denizi de kıymete bindi! Deniz suyu temizlenip ulaşım imkanları da artırılınca İstanbul’da tatil de bir seçenek haline geldi
25.06.2019Ekonomi
Erdoğan'dan kentsel dönüşüm mesajı: Sabredecek halimiz kalmadı
Erdoğan'dan kentsel dönüşüm mesajı: Sabredecek halimiz kalmadıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aydın Atatürk Kent Meydanı’nda halka hitap etti. Erdoğan, “Aydın dün Menderes’in yanında yer alarak safını belirlemişti, bugün de beka mücadelesinde bizim yanımızda yer alacaktır” dedi.
10.02.2019Siyaset
Ambargoların faturasını  halk ödüyor
Ambargoların faturasını halk ödüyorYıllardır ambargolara maruz kalanİran’da halk yüksek enflasyondan, zamlardan ve ağır vergilerden şikâyet ediyor. Esnaf işlerin yaz başından itibaren durgunlaştığını ama son ambargoyladurumun ağırlaştığını söylüyor...
27.11.2018Gündem
Hububata destek artıyor
Hububata destek artıyorTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, hububat üreticisine verilen destekteğin artırılacağını söyledi. Türkiye Ziraat Odaları Birliği’nin (TZOB) Marmara Bölge Toplantısı’nda konuşan Pakdemirli, “Kuru hububatta gübre desteğini yüzde 100 artırıyor ve 4 liradan 8 liraya çıkarıyoruz” dedi.
24.10.2018Ekonomi
Beyaz Masa: Zamlı ekmekten konum atın
Beyaz Masa: Zamlı ekmekten konum atınİstanbul’da 200 gramlık ekmeğin 1 lira, 250 gramlık ekmeğin de 1.25 liradan satılması gerektiğini açıkladıkladıktan sonra bu açıklamalarını Twitter’a taşıyan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve İstanbul Valisi Vasip Şahin’e yüzlerce vatandaş yanıt verdi.
4.10.2018Ekonomi
Vali Vasip Şahin: İstanbul’da 250 gram ekmek 1,25 TL
Vali Vasip Şahin: İstanbul’da 250 gram ekmek 1,25 TLİstanbul Valisi Vasip Şahin son günlerde ekmek fiyatları ile ilgili yaşanan tartışmalara son noktayı koydu. İstanbul Valiliğinde düzenlenen basın toplantısına Vali Şahin’in yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekip Avdagiç ve İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Faik Yılmaz da katıldı.Basın toplantısında Vali Şahin ekmek fiyatları ile ilgili son günlerde yaşanan tartışmaları hatırlatarak, “İstanbul’da ekmek fiyatları ile ilgili olarak hem esnaf odamızın, hem ticaret odamızın yaptığı toplantılar neticesinde şu sonucu varılmıştır. İstanbul’da 2016 başından beri 250 gram ekmek 1.25 TL idi. Bugün de hala yine aynı. Bu noktada baktığımızda ekmek fiyatında herhangi bir değişiklik yok. Fırıncı esnafımız iki ana gövdeden oluşuyor. Birisi esnaf odasına kayıtlı olanlar, diğeri ticaret odasına kayıtlı olanlar. Esnaf odasına kayıtlı olanlar arkadaşlarımız 2016 fiyatları ile satışa devam ediyordu. Aşın şekilde ticaret odamız da yaptığı toplantılarla nihai karar olarak aynı noktada buluştu. 250 gram ekmek 1.25 kuruş, 200 gram ekmek ise 1 TL olarak uygulama birliğine ulaşılmış oldu” ifadelerini kullandı.
11.09.2019Haberler
Vali Vasip Şahin: İstanbul’da 250 gram ekmek 1,25 TL
Vali Vasip Şahin: İstanbul’da 250 gram ekmek 1,25 TLİstanbul Valisi Vasip Şahin ekmek fiyatları ile ilgili tartışmalara son noktayı koyarak, “İstanbul’da 200 gram ekmek 1 TL, 250 gram ekmek ise 1.25 TL’den satılmaya devam edecek” dedi.
3.10.2018Ekonomi
İstanbul’da ‘zam’ma devam!
İstanbul’da ‘zam’ma devam!İstanbul’daki ekmek zammı, yetkili makamlardan onay alınmamasına rağmen uygulanmaya devam ediyor.
2.10.2018Ekonomi
Ekmek kavgası
Ekmek kavgasıEkmekte zam kavgası kızıştı. Ankara’da 1 liraya satılan ekmeğe 25 kuruş zam yapıldı. Karar onaylanmadan fiyatlar artınca Ticaret Bakanlığı başkentteki ekmek zammına engel oldu. İstanbul’daki zam ise yürürlükte.
2.10.2018Ekonomi
Son dakika: Bakan açıkladı! Yeni yıla kadar ekmekte fiyat artışı olmayacak!
Son dakika: Bakan açıkladı! Yeni yıla kadar ekmekte fiyat artışı olmayacak!Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, son dönemde tartışmalara neden olan un fiyatlarına ilişkin, "Fakirin fukaranın ekmeğini fırsat bilip bunu bir şekilde kullanmaya çalışan fırsatçılara sesleniyorum, vatandaşın ekmeğine göz diktirmeyeceğiz. Yeni yıla kadar ekmekte fiyat artışı yok." dedi.
7.09.2018Ekonomi
"Ekmeğe zam haberleri gerçeği yansıtmamaktadır"
"Ekmeğe zam haberleri gerçeği yansıtmamaktadır"Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, ekmek zammı haberlerine ilişkin, "26 Temmuz'da yaptığımız açıklamada, kesinlikle 'Yüzde 15 ekmek zammı oldu.' diye bir ifademiz söz konusu olmamıştır. Bizim açıklamamızla, Bakanlığımızın açıklaması arasında bir fark yoktur. 2 gündür çıkan haberler, Bakanlığa rağmen zam yapıldığı haberleri gerçeği yansıtmamaktadır." dedi.
30.07.2018Ekonomi
Ticaret Bakanlığı'ndan son dakika ekmek zammı açıklaması
Ticaret Bakanlığı'ndan son dakika ekmek zammı açıklamasıTicaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Türkiye Fırıncılar Federasyonu'nun ne ülke genelinde ne de herhangi bir il için tek başına ekmek fiyatı belirleme yetkisi bulunmamaktadır. Bu doğrultuda ekmeğe yüzde 15 zam yapıldığı yönündeki iddialar gerçeği yansıtmamaktadır." denildi.
27.07.2018Ekonomi
Son dakika... Ekmek fiyatlarına zam geldi!
Son dakika... Ekmek fiyatlarına zam geldi!Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, "Ekmekte meydana gelecek fiyat değişikliği yüzde 15'i geçmeyecek. Kilogramı 5 lira olan ekmeğin fiyatı, 5 lira 75 kuruşun üzerinde olmayacak. Tüm vilayetlerde bu uygulanacak diye bir şey söz konusu değil." dedi.
26.07.2018Ekonomi
Ekmek zammına ilişkin flaş açıklama
Ekmek zammına ilişkin flaş açıklamaTürkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, ekmek zammına ilişkin açıklamalarda bulundu. Balcı, ’’Son hasatların belirlenmesiyle birlikte ekmekteki fiyat atışının yıllık enflasyonun üzerinde olmaması kaydıyla gerekli çalışmalar yapılacaktır’’ dedi.
5.07.2018Ekonomi
Gittikçe yayılıyor! Ekmeği şimdi de 65 kuruşa satıyor
Gittikçe yayılıyor! Ekmeği şimdi de 65 kuruşa satıyorAntalya’da 1 liraya satılan ekmeği 75 kuruşa satarak haksız rekabet yaptığı gerekçesiyle mahkemece haksız bulunan market işletmecisi, kararı protesto edip ekmek fiyatını 65 kuruşa kadar düşürdü. Satışlarında yüzde 10 artış beklediğini dile getiren Şahin, Ramazan ayında da pide ile ekmeğin fiyatını aynı yapacağını belirterek, "Tedarik fiyatını daha az bulursam, 40 kuruşa kadar inerim" dedi.
1.05.2018Ekonomi
Gittikçe yayılıyor! Ekmeği şimdi de 65 kuruşa satıyor
Gittikçe yayılıyor! Ekmeği şimdi de 65 kuruşa satıyorAntalya’da 1 liraya satılan ekmeği 75 kuruşa satarak haksız rekabet yaptığı gerekçesiyle mahkemece haksız bulunan market işletmecisi, kararı protesto edip ekmek fiyatını 65 kuruşa kadar düşürdü. Satışlarında yüzde 10 artış beklediğini dile getiren Şahin, Ramazan ayında da pide ile ekmeğin fiyatını aynı yapacağını belirterek, "Tedarik fiyatını daha az bulursam, 40 kuruşa kadar inerim" dedi.
1.05.2018Ekonomi
Son dakika... Ramazan pidesinin fiyatı belli oldu
Son dakika... Ramazan pidesinin fiyatı belli olduTürkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, "Geçen yıl kilogram fiyatı 6,66 lira olan ramazan pidesi fiyatı bu sene için yüzde 8 artışla 7,2 lira olarak belirlendi. Örneğin geçen yıl Ankara ve İstanbul'da 300 gramı 2 liradan satılan pide bu yıl 275 gramı 2 liradan satılacak" dedi.
27.04.2018Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

ekmekzamekmek fiyatlarıfiyatfırın

Ekmek Fiyatları ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.