El Kaide

El Kaide

Son dakika El Kaide haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan El Kaide gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan El Kaide haber sayfamızda...

El Kaide

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.209 el kaide haberi bulunmuştur.
‘İdlib, küçük bir Afganistan’a dönüştü’
‘İdlib, küçük bir Afganistan’a dönüştü’Türkiye’nin Suriye sınırında son dönemde yaşanan gelişmeler ve devlet yetkilileri tarafından verilen mesajlar, dikkat çekici hale geldi.
15.09.2021Dünya
Burkina Faso'da 4 ayda 480 sivil terör kurbanı oldu
Burkina Faso'da 4 ayda 480 sivil terör kurbanı olduBurkina Faso'da, mayıs ve ağustos ayları arasında düzenlenen terör saldırılarında 480 kişi yaşamını yitirdi.
14.09.2021Dünya
Afganistan'da görev yapmış ABD'li komutandan itiraf gibi açıklama
Afganistan'da görev yapmış ABD'li komutandan itiraf gibi açıklamaABD'nin Afganistan Kuvvetleri Komutanlığı ve ABD'nin Kabil Büyükelçiliği görevlerinde bulan emekli Korgeneral Karl Eikenberry, Afganistan işgalinin harcanan paraya değmediğini belirterek, Afgan ordusuna eğitim verebildiklerini ancak ruh veremediklerini söyledi.
13.09.2021Dünya
FBI’dan ilk belgeler
FBI’dan ilk belgelerFederal Soruşturma Bürosu (FBI), ABD Başkanı Joe Biden’ın talimatıyla, 11 Eylül terör saldırılarına ilişkin soruşturmalara dayanan ve bugüne kadar gizli olan belgelerin ilkini halka açtı. Hava korsanlarının ABD’deki Suudi ortaklarıyla olan temaslarına ayrıntılı yer verilen belgede, 11 Eylül’de saldırıları düzenleyen hava korsanlarından ikisine yardım ettiği düşünülen bir Suudi Arabistan vatandaşına yönelik bilgiler yer alıyor.
13.09.2021Dünya
Son dakika... Öldü denilen El Kaide lideri video yayınladı! 'Yaşamadığı acıları yaşattık...'
Son dakika... Öldü denilen El Kaide lideri video yayınladı! 'Yaşamadığı acıları yaşattık...'ABD tarihinin en büyük trajedilerinden birisi olan 11 Eylül 2001 saldırılarının 20. yılında, dünyayı sarsan bir gelişme yaşandı. Geçen yıl öldüğü açıklanan terör örgütü El Kaide lideri Zevahiri'ye ait, örgütün medya kolundan bir video yayınladı. Bir anda dünya gündemine oturan video, soru işaretlerini de beraberinde getirdi.
12.09.2021Dünya
‘11 Eylül travmasını tüm dünya çekiyor’
‘11 Eylül travmasını tüm dünya çekiyor’Türkiye’nin Washington eski Büyükelçisi Faruk Loğoğlu, 11 Eylül’de büyük bir travma geçiren ABD’nin bunu tüm dünyaya yaşattığı görüşünde. Loğoğlu, ‘ Bu travmanın ceremesini sadece ABD değil, o tarihten bu yana dış ilişkilerde yaptıkları yanlışlar nedeniyle tüm dünya çekiyor’ dedi
12.09.2021Dünya
Hataların getirdiği başarısızlık
Hataların getirdiği başarısızlıkABD’de 11 Eylül saldırılarının 20’nci yıl dönümünde, başta 2001’deki terör eylemlerinin gerçekleştiği New York, Washington ve Pensilvanya olmak üzere ülkenin çeşitli yerlerinde anma törenleri düzenlendi
12.09.2021Dünya
ABD 11 Eylül'ü anıyor
ABD 11 Eylül'ü anıyor11 Eylül saldırılarının 20'nci yıl dönümünde, başta 2001'deki terör eylemlerinin gerçekleştiği New York, Washington ve Pensilvanya olmak üzere ülkenin çeşitli yerlerinde anma törenleri düzenleniyor.
11.09.2021Dünya
Dünyanın canlı yayında izlediği dehşet... 11 Eylül'ün perde arkasındaki sır!
Dünyanın canlı yayında izlediği dehşet... 11 Eylül'ün perde arkasındaki sır!Tarihte dünyanın kaderinin bir anda değiştiği ve ardından hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığı pek az olay vardır. 11 Eylül 2001 günü yaşananlar şüphesiz bu listedeki köşe taşlarının ilk sıralarında yer alıyor. 11 Eylül saldırılarının üzerinden tam 20 yıl geçti. 2 bin 977 kişinin hayatını kaybettiği saldırılarda 25 bin kişi de çeşitli şekilde yaralandı. Koordineli dört saldırı sonucunda New York'un dünyaca ünlü simgesi ikiz kuleler yıkılırken, Pentagon'un bir bölümü hasar gördü ve bir uçak da şehrin dışında düştü. Geçtiğimiz günlerde gösterime giren Dönüm Noktası belgeseli, 11 Eylül saldırıları hakkında çok sayıdaki yapımdan biri. Tüm dünyayı etkilemeye devam eden bu terörist saldırılar ve sonuçlarını gözler önüne seren yapım bu trajik olayı da hafızalarda yeniden canlandırdı.
14.09.2021Dünya
Dünyanın en ölümcül terör saldırısı 11 Eylül’ün 20’nci yıl dönümü
Dünyanın en ölümcül terör saldırısı 11 Eylül’ün 20’nci yıl dönümüABD’de 11 Eylül 2001’de düzenlenen terör saldırılarının üzerinden 20 yıl geçti. Dünyada en fazla can kaybının yaşandığı terör saldırılarından biri olan 11 Eylül saldırıları, yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlandı.
10.09.2021Dünya
El Kaide terör örgütü üyesi Cengiz H., Çekmeköy'de gözaltına alındı
El Kaide terör örgütü üyesi Cengiz H., Çekmeköy'de gözaltına alındıEL Kaide terör örgütü üyesi olan ve 6 yıl 3 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan Cengiz. H., Çekmeköy’de gözaltına alındı.
10.09.2021Gündem
ABD ve Avrupa Afganistan stratejisini görüşecek
ABD ve Avrupa Afganistan stratejisini görüşecekAlmanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile bugün Taliban'a yönelik yaklaşımı değerlendirmek üzere 20'den fazla ülkenin dışişleri bakanının katılacağı uluslararası video konferansa ev sahipliği yapacaklarını söyledi.
8.09.2021Dünya
Afganistan’da ‘iç savaş’ uyarısı
Afganistan’da ‘iç savaş’ uyarısıABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Mark Milley, Amerikan askerlerinin Afganistan’dan çekilmesinin ardından gelecekte bu ülkede bir iç savaş çıkabileceğine inandığını açıkladı.
6.09.2021Dünya
Tacik liderden Pencşir'deki çatışmalar nedeniyle Taliban'a çağrı
Tacik liderden Pencşir'deki çatışmalar nedeniyle Taliban'a çağrıAfganistan’ın Pencşir vilayetini kontrol eden grupların lideri Ahmed Mesud, Taliban'ın güçlerini Pencşir ve Andarab'dan çekmesi halinde müzakereye hazır olduklarını duyurdu.
5.09.2021Dünya
ABD Genelkurmay Başkanı’ndan Afganistan’da iç savaş uyarısı
ABD Genelkurmay Başkanı’ndan Afganistan’da iç savaş uyarısıGeneral Mark Milley, Afganistan’daki durumun iç savaşa dönüşebileceğini ifade ederek, oluşacak ortamda El Kaide ve DEAŞ gibi örgütlerin de yeniden güç kazanabileceğini dile getirdi.
5.09.2021Dünya
CNN Türk Bagram Üssü'ne girdi! İşte geride kalanlar...
CNN Türk Bagram Üssü'ne girdi! İşte geride kalanlar...ABD temmuz ayında Afganistan’daki en büyük üssünü kaçar gibi terk etmişti. Amerikan askerleri ayrılınca 5 bin DEAŞ, El Kaide ve Taliban üyesi de üste bulunan şehir büyüklüğündeki hapishaneden serbest kaldı. CNN Türk’ten Enver Kaptanoğlu ve Hilmi Yasa işte o hapishaneye girdi.
5.09.2021Gündem
CNN Türk Bagram Üssü'ne girdi! İşte geride kalanlar...
CNN Türk Bagram Üssü'ne girdi! İşte geride kalanlar...ABD temmuz ayında Afganistan’daki en büyük üssünü kaçar gibi terk etmişti. Amerikan askerleri ayrılınca 5 bin DEAŞ, El Kaide ve Taliban üyesi de üste bulunan şehir büyüklüğündeki hapishaneden serbest kaldı. CNN Türk’ten Enver Kaptanoğlu ve Hilmi Yasa işte o hapishaneye girdi.
5.09.2021Haberler
Son dakika... Taliban, Pençşir'de bir ilçeyi kontrol altına aldı
Son dakika... Taliban, Pençşir'de bir ilçeyi kontrol altına aldıSon dakika haberine göre; CNN TÜRK Muhabiri Enver Kaptanoğlu, Pençşir'in Paryan ilçesinin Taliban'ın kontrolüne geçtiğini duyurdu.
3.09.2021Dünya
Penşir’i kuşattılar! 'Taliban güçleri ağır kayıplar verdi'
Penşir’i kuşattılar! 'Taliban güçleri ağır kayıplar verdi'Afganistan’da ülke yönetimi el değiştirmesine rağmen halen tek başına direnişini sürdüren Penşir vilayeti, Taliban militanları tarafından kuşatıldı. Çıkan çatışmalarda Taliban güçlerinin ağır kayıplar verdiği öne sürülüyor...
3.09.2021Dünya
Türkiye'de eğitilmiş ilk Somalili kadın polis özel harekat grubu, ülkesine döndü
Türkiye'de eğitilmiş ilk Somalili kadın polis özel harekat grubu, ülkesine döndüTürkiye'de eğitilen Somalili ilk kadın özel harekat polislerini taşıyan Türk askeri uçağı, ülkenin başkenti Mogadişu'daki Aden Adde Uluslararası Havalimanı'na indi.
2.09.2021Dünya
Binlerce Afgan yolda
Binlerce Afgan yoldaKabil Havaalanı’ndan tahliyelerin sona ermesinin ardından binlerce Afgan yürüyerek ülkeden çıkmak için yollara düştü. Binlerce Afgan’ın sınırlara doğru hareketini gösteren videolar dikkat çekiyor.
2.09.2021Dünya
Afganistan Pencşir'de Taliban ve direniş güçleri arasındaki savaş kızışıyor
Afganistan Pencşir'de Taliban ve direniş güçleri arasındaki savaş kızışıyorAfganistan'ın Pencşir vilayetinde Taliban ile Tacik kökenli Ahmed Mesud'un önderlik ettiği yerel güçler arasında halen uzlaşma sağlanamazken, geniş çaplı çatışma yaşanması ihtimali artıyor.
1.09.2021Dünya
El Kaide yöneticisi Afganistan’da
El Kaide yöneticisi Afganistan’daABD tarafından 2011 yılında öldürülen El Kaide örgütünün lideri Usame Bin Ladin’in en yakınındaki isimlerden biri olan Amin el Hak’ın Afganistan’a döndüğü iddia edildi.
1.09.2021Dünya
Biden'dan son dakika Afganistan açıklaması
Biden'dan son dakika Afganistan açıklamasıABD Başkanı Joe Biden, Afganistan işgalini bitirme kararının doğru olduğunu belirterek Afgan ordusunun bu kadar kısa sürede çökmesini öngörmelerinin mümkün olmadığını savundu. Biden, "DEAŞ Horasan'a şunu söyleyeceğim: Sizinle işimiz daha bitmedi." ifadelerini kullandı.
31.08.2021Haberler
ABD Başkanı Biden'dan son dakika Afganistan açıklaması
ABD Başkanı Biden'dan son dakika Afganistan açıklamasıABD Başkanı Joe Biden, Afganistan işgalini bitirme kararının doğru olduğunu belirterek Afgan ordusunun bu kadar kısa sürede çökmesini öngörmelerinin mümkün olmadığını savundu. Biden, "DEAŞ Horasan'a şunu söyleyeceğim, sizinle işimiz daha bitmedi." ifadelerini kullandı.
1.09.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

abdafganistan11 eylülTalibanel kaide

El Kaide ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.