Elysee Sarayı

Elysee Sarayı

Son dakika Elysee Sarayı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Elysee Sarayı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Elysee Sarayı haber sayfamızda...

Elysee Sarayı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 658 elysee sarayi haberi bulunmuştur.
‘Çözülemeyecek mesele yok’
‘Çözülemeyecek mesele yok’Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Zirvesi’nde ABD Başkanı Biden ile ilk yüz yüze görüşmesini gerçekleştirdi. Erdoğan, “Son derece yararlı ve samimi bir görüşme oldu” dedi. “Türkiye-ABD ilişkilerinde çözülemeyecek hiçbir mesele olmadığını düşünüyoruz” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden’ı Türkiye’ye davet ettiğini söyledi.
15.06.2021 Siyaset
Son dakika haber: Dünyanın gözü Brüksel'deydi! Baş döndüren diplomasi trafiği
Son dakika haber: Dünyanın gözü Brüksel'deydi! Baş döndüren diplomasi trafiğiUluslararası ittifakın 30 üyesini bir araya getiren buluşmada, gözler ikili görüşmelerde. Cumhurbaşkanı Erdoğan, günün ilk randevularında Fransa, Yunanistan, Hollanda ve İngiltere liderleriyle görüştü. Daha sonra ABD Başkanı Biden ile baş başa görüşen Erdoğan, görüşmenin ardından önemli açıklamalarda bulundu. Biden da "Pozitif ve verimli bir toplantı yaptık" dedi.
15.06.2021Dünya
Fransa'da Genelkurmay Başkanı görevinden ayrılıyor
Fransa'da Genelkurmay Başkanı görevinden ayrılıyorGörevi 14 Temmuz’da bırakacak General François Lecointre’ın yerini Kara Kuvvetleri Komutanı Thierry Burkhard alacak.
13.06.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Macron görüşecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Macron görüşecekFransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, NATO Zirvesi öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir görüşme gerçekleştireceğini duyurdu.
10.06.2021Televizyon
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Macron görüşecek
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Macron görüşecekGelen son dakika haberine göre; Fransa Cumhurbaşkanı Macron, NATO Zirvesi kapsamında kendisinin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görüşme yapmayı istediğini aktardı.
10.06.2021Dünya
Son dakika... Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Libya Başbakanı Dibeybe ile görüştü!
Son dakika... Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Libya Başbakanı Dibeybe ile görüştü!Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Libyalılar ve uluslararası ortaklarıyla iş birliği içinde Libya'nın istikrarını güçlendireceklerini belirtti. Macron, ülkesinin Libya'ya karşı özel sorumluluğu bulunduğunu iddia etti.
1.06.2021Dünya
Macron, Ermenistan Başbakanı Paşinyan ile görüştü
Macron, Ermenistan Başbakanı Paşinyan ile görüştüFransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'la bir araya geldi.
1.06.2021Dünya
NATO: Rusya'ya karşı tetikteyiz
NATO: Rusya'ya karşı tetikteyizNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, NATO'nun, Ukrayna ve çevresinde halen asker bulunduran Rusya'nın saldırgan tavırları karşısında tetikte olduğunu belirtti.
21.05.2021Dünya
Son dakika... Macron ve Sisi Paris'te görüştü!
Son dakika... Macron ve Sisi Paris'te görüştü!Gelen son dakika haberine göre, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ile bir araya geldi.
17.05.2021Dünya
Mısır, Fransa'dan 30 Rafale savaş uçağı alıyor
Mısır, Fransa'dan 30 Rafale savaş uçağı alıyorDoğu Akdeniz krizinde Yunanistan'la aynı safta yer alan iki ülke arasında imzalanan 3,75 milyar euroluk anlaşma, bir hafta sonra Fransa tarafından duyuruldu. Sisi yönetimi, tepkilerden çekindiği için anlaşmayı Mısırlılardan gizledi.
4.05.2021Dünya
Mısır anlaşmayı duyurdu! 30 Rafale savaş uçağ...
Mısır anlaşmayı duyurdu! 30 Rafale savaş uçağ...Mısır'ın Fransa'dan 30 adet Rafale savaş uçağı satın almasına ilişkin anlaşma imzalandığı bildirildi. Uçakları 3,75 milyar Euro karşılığında satın alacak Mısır'a, Fransa Kamu Hazinesi kefil oldu.
4.05.2021Ekonomi
Fransa'da son durum! Cay kaybı 101 bin 910'a çıktı
Fransa'da son durum! Cay kaybı 101 bin 910'a çıktıFransa'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında son 24 saatte 34 bin 968 yeni vaka kaydedildi.
21.04.2021Dünya
Fransa Ruanda soykırımında suç ortağı olmakla suçlanıyor
Fransa Ruanda soykırımında suç ortağı olmakla suçlanıyorFransa'nın Ruanda soykırımında sorumluluğu resmi belgelerle ortaya konulurken, ülke soykırımı yapanlara sağladığı destek nedeniyle "suç ortağı" olmakla suçlanıyor.
6.04.2021Dünya
Son dakika: Macron flaş gelişmeyi duyurdu! Fransa kapanıyor
Son dakika: Macron flaş gelişmeyi duyurdu! Fransa kapanıyorGelen son dakika haberine göre; Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle daha önce 19 bölge için getirilen sokağa çıkma kısıtlamasının 3 Nisan'dan itibaren 4 haftalığına ülke genelinde uygulanacağını açıkladı.
1.04.2021Dünya
Fransa Dışişleri Bakanı Le Drian, IKBY Başkanı Barzani ile görüştü
Fransa Dışişleri Bakanı Le Drian, IKBY Başkanı Barzani ile görüştüFransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, Fransa'nın başkenti Paris'te Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani ile bir araya geldi.
30.03.2021Dünya
Macron: İran, nükleer durumu kötüleştirmeye son vermeli
Macron: İran, nükleer durumu kötüleştirmeye son vermeliFransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, İran'ın Viyana anlaşması ihlallerini artırarak nükleer durumu kötüleştirmeye son vermesi gerektiğini belirtti.
18.03.2021Dünya
Fransa Cezayir Savaşı'nın 50 yıllık arşivini yarından itibaren açacak
Fransa Cezayir Savaşı'nın 50 yıllık arşivini yarından itibaren açacakFransa, Cezayir katliamına ilişkin belgeleri de içeren 50 yıldan eski "gizli" statüsündeki belgeleri yarından itibaren erişime açacak.
9.03.2021Dünya
Kum fırtınası nükleer denemelerin kalıntılarını 61 yıl sonra Fransa'ya getirdi
Kum fırtınası nükleer denemelerin kalıntılarını 61 yıl sonra Fransa'ya getirdiParis'in, sömürge döneminde Cezayir topraklarındaki Sahra Çölü'nde yaptığı nükleer denemelerin radyoaktif kalıntılarının kum fırtınasıyla Fransa semalarına ulaşması Cezayirli araştırmacılar tarafından, "yılan terbiyecisinin yılan tarafından ısırılmasına" benzetildi.
4.03.2021Dünya
Son dakika! Prof. Dr. Orhan Şen’den kritik uyarı! Riskli olan illeri tek tek saydı
Son dakika! Prof. Dr. Orhan Şen’den kritik uyarı! Riskli olan illeri tek tek saydıCNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen canlı yayında çok önemli hava kirliliği uyarısında bulundu. ‘Önümüzdeki cumartesi öğlene kadar riskli olan bölgeler var’ açıklamasında bulunan Şen hava kirliliği açısından tehlikeli olan bölgeleri tek tek saydı. İşte hava kirliliğine karşı dikkat edilmesi gereken o iller...
4.03.2021Gündem
Yıllar sonra gelen itiraf! Fransa kabul etti
Yıllar sonra gelen itiraf! Fransa kabul ettiFransa, Cezayir direnişinin sembol isimlerinden avukat Ali Bumincil'in 1957'deki Cezayir Bağımsızlık Mücadelesi sırasında Fransız ordusu tarafından işkenceyle katledildiğini kabul etti.
3.03.2021Dünya
Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Cezayirli mevkidaşı Tebbun ile görüştü
Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Cezayirli mevkidaşı Tebbun ile görüştüFransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un, Cezayir Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun ile telefonda görüştüğü bildirildi.
21.02.2021Dünya
Soykırımcılara kaçış emrini gösteren 'diplomatik telgraf' ortaya çıktı
Soykırımcılara kaçış emrini gösteren 'diplomatik telgraf' ortaya çıktıFransa'nın 1994'te Ruanda soykırımını yapan Hutu hükümetine, Fransız ordusunun kontrolü altında olan bölgeden kaçması için emir verdiği "diplomatik telgraf" ortaya çıktı.
16.02.2021Dünya
Macron, "G5 Sahel Zirvesi"ne Kovid-19 nedeniyle gidemeyecek
Macron, "G5 Sahel Zirvesi"ne Kovid-19 nedeniyle gidemeyecekFransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un, 15-16 Şubat'ta Çad’ın başkenti Encemine'de düzenlenecek "G5 Sahel Zirvesi"ne yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle gidemeyeceği bildirildi.
11.02.2021Dünya
Son dakika... Fransa sınırlarını kapatıyor!
Son dakika... Fransa sınırlarını kapatıyor!Fransa, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri çerçevesinde Avrupa Birliği (AB) dışındaki ülkelerden giriş çıkışları 31 Ocak'tan itibaren askıya alacak.
29.01.2021Dünya
Son dakika: Fransa'da kriz havası! Macron rezil oldu...
Son dakika: Fransa'da kriz havası! Macron rezil oldu...Son dakika haberlere göre, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve eşi Brigitte eleştiri oklarının hedefinde... Ülkede koronavirüs salgınına karşı aşı kampanyasının başlatılması sonrası bir haftada sadece 516 kişiye aşı yapılması ülkede kriz çıkarmıştı. Macron'un ABD Kongre binasında çıkan olaylara sessiz kalması da büyük tepki çekmişti. Ortaya çıkan son skandal, bardağı taşıran son damla oldu, son dakika haberine göre Fransa'da kriz havası hakim...
11.01.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

FransaMacronEmmanuel Macroncezayirnato

Elysee Sarayı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.