Emmanuel Macron

Emmanuel Macron

Son dakika Emmanuel Macron haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Emmanuel Macron gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Emmanuel Macron haber sayfamızda...

Emmanuel Macron

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.923 emmanuel macron haberi bulunmuştur.
Kilise saldırısı ‘terör eylemi’ ilan edildi
Kilise saldırısı ‘terör eylemi’ ilan edildi Avustralya’nın Sidney kentindeki bir kiliseye düzenlenen bıçaklı saldırının, dini aşırılık şüphesinden kaynaklanan terör eylemi olarak değerlendirildiği açıklandı.
17.04.2024 Dünya
Paris Olimpiyatları öncesi şehir alarm veriyor!
Paris Olimpiyatları öncesi şehir alarm veriyor! Olimpiyat tarihi yaklaşırken, ev sahibi Fransızlar birçok sorunu aşmanın derdine düşmüş durumda. Güvenlik endişesi, grev tehditleri ve nehirdeki kirliliğin yanı sıra düzensiz göçmenlere çözüm aranan şehirde, Şampiyonlar Ligi finalinde bozulan imajın da tamiri gerekiyor
14.04.2024 Diğer
Kahire’de çıkmaz! İki taraf da geri adım atmadı
Kahire’de çıkmaz! İki taraf da geri adım atmadı İsrail ve Hamas arasında Kahire’de süren müzakerelerde yeniden çıkmaza girildi. Her iki tarafın da tüm baskılara rağmen taleplerinden geri adım atmaya yanaşmadığı belirtiliyor.
10.04.2024 Dünya
Filistin, Birleşmiş Milletler'e tam üyelik için tekrar başvuruda bulundu
Filistin, Birleşmiş Milletler'e tam üyelik için tekrar başvuruda bulundu Filistin, 1947'de planlanan iki devletli çözümün hala gerçekleşmemesinden kaynaklı uluslararası tanınmayı bekliyor ve 1967 sınırlarına dayalı bir tanınma istiyor. Filistin'in BM'ye tam üyeliği için BM Güvenlik Konseyi ve Genel Kurul onayı gerekiyor ancak ABD'nin veto yetkisi nedeniyle zor görünüyor.
3.04.2024 Dünya
NATO-Rusya savaşı ufukta gözüktü! Finlandiyalı general: Gelirlerse katliam yaparız
NATO-Rusya savaşı ufukta gözüktü! Finlandiyalı general: Gelirlerse katliam yaparız NATO ile Rusya arasındaki gerilime şimdi de Finlandiya katıldı. Rusya ile devasa bir sınırı paylaşan ülkeden olası savaşa dair korkunç bir senaryo geldi.
1.04.2024 Dünya
Macron’un imajı Brigitte’e emanet
Macron’un imajı Brigitte’e emanet Geçtiğimiz günlerde boks antrenmanındayken çekilmiş fotoğrafıyla gündeme gelen ve sivil hayatından daha fazla görsel paylaşmaya başlayan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un, eşi Brigitte Macron’un etkisiyle imaj değişikliği yaptığı iddia edildi.
27.03.2024 Dünya
BM İsrail'in yeni kararını açıkladı! Gazze’nin kuzeyine gıda konvoylarına giriş yok
BM İsrail'in yeni kararını açıkladı! Gazze’nin kuzeyine gıda konvoylarına giriş yok Birleşmiş Milletler Yakın Doğu'daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA) Genel Komiseri Philippe Lazzarini, “İsrailli yetkililer, BM'ye Gazze’nin kuzeyine gıda konvoylarının girişini artık onaylamayacaklarını bildirdi” açıklamasında bulundu. Almanya Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, İsrail’in Filistin’e ait 800 hektardan fazla araziye "devlet arazisi" olarak el koyması kınandı. Macron'dan Netanyahu'ya uyarı geldi.
24.03.2024 Dünya
'Bütün Fransız askerlerini öldüreceğiz!' Üçüncü Dünya Savaşı'nı başlatacak açıklamayı devlet medyası yayınladı
'Bütün Fransız askerlerini öldüreceğiz!' Üçüncü Dünya Savaşı'nı başlatacak açıklamayı devlet medyası yayınladı Askeri uzmanlar, analistler hatta devlet liderleri dahi Fransa'nın Ukrayna'ya asker göndermesinin küresel bir savaşa hatta küresel bir nükleer savaşa yol açacağını söylüyor. Konuyla ilgili gün içerisinde açıklamalarda bulunan Rus yetkili ise adeta ateşe benzin döktü. Moskova'dan gelen açıklama dünya medyasında yankı uyandırdı.
21.03.2024 Dünya
Rus İstihbarat Şefi, Fransa'nın Ukrayna'ya 2 bin asker göndermeyi planladığını iddia etti
Rus İstihbarat Şefi, Fransa'nın Ukrayna'ya 2 bin asker göndermeyi planladığını iddia etti Geçtiğimiz Şubat ayında, 20'yi aşkın Avrupalı lider, Fransa'nın başkenti Paris'te bir araya geldi. Görüşmede Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron birkaç ay önce kimsenin hayal dahi edemeyeceği 'tüyler ürpertici' hamleyi dile getirdi. Yalnızca birkaç hafta sonra ise, Rus İstihbarat Şefi, yeni dünya savaşına kapı arayabilecek iddiayı yineledi.
20.03.2024 Dünya
Putin'den Batı'ya uyarı: NATO-Rusya çatışması 3. Dünya Savaşı'na götürür
Putin'den Batı'ya uyarı: NATO-Rusya çatışması 3. Dünya Savaşı'na götürür Rusya lideri Putin, seçimlerin ardından pazartesi günü uluslararası gazetecilerin sorularını yanıtladı.
18.03.2024 Dünya
Avrupa’nın yeni ‘şahini’ Macron
Avrupa’nın yeni ‘şahini’ Macron Fransa Cumhurbaşkanı Macron son dönemde Rusya karşısındaki tutumunu büyük oranda değiştirdi ve Ukrayna savaşı konusunda en şahin lider haline geldi. Macron’un bu değişiminde hangi gelişmeler rol oynadı?
17.03.2024 Dünya
Weimar üçlüsü toplandı! Scholz'tan dikkat çeken açıklama: Rusya ile savaş içinde değiliz
Weimar üçlüsü toplandı! Scholz'tan dikkat çeken açıklama: Rusya ile savaş içinde değiliz Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Weimar Üçlüsünü oluşturan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Polonya Başbakanı Donald Tusk ile Almanya’da düzenlenen basın toplantısında, “Birliğimiz her zamankinden daha fazla gücümüzdür. Özellikle Almanya, Polonya ve Fransa'nın özel bir sorumluluğu var. Ukrayna’yı destekliyoruz fakat Rusya ile de savaş içerisinde değiliz” dedi.
15.03.2024 Dünya
Fransa’nın ‘first lady’si Brigitte Macron'un masrafları devlete kaça mal oluyor?
Fransa’nın ‘first lady’si Brigitte Macron'un masrafları devlete kaça mal oluyor? Fransa’da devletin hesaplarını kontrol etmekten sorumlu Sayıştay raporuna göre, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un eşi Brigitte’in 2022 yılındaki masrafları için devlet kasasından 315 bin 808 euro harcandı.
15.03.2024 Dünya
Macron’dan komplo teorisine yanıt
Macron’dan komplo teorisine yanıt Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, eşinin erkek olarak doğduğu iddialarına ilk kez yanıt verdi.
11.03.2024 Dünya
Dünyada son dakika... Fransız ordusuna savaş talimatı! 'Avrupa kıtası nükleer savaşla yok olacak'
Dünyada son dakika... Fransız ordusuna savaş talimatı! 'Avrupa kıtası nükleer savaşla yok olacak' Fransa lideri Macron, Rusya'nın Ukrayna'da iki şehri daha alması durumunda Fransa'nın Ukrayna'ya asker göndereceğini açıkladı.
8.03.2024 Dünya
Moldova Cumhurbaşkanı Sandu: AB’ye üyelik konusunda bir referandum gerçekleştireceğiz
Moldova Cumhurbaşkanı Sandu: AB’ye üyelik konusunda bir referandum gerçekleştireceğiz Moldova ve Fransa arasında askeri işbirliğini öngören savunma anlaşması imzaladı. Fransa Savunma Bakanlığı, Moldova’nın başkenti Kişinev’de askeri temsilcilik açacak.
7.03.2024 Dünya
Macron NATO'da yine kriz çıkardı: Almanya ve Fransa arasında 'korkak' kavgası!
Macron NATO'da yine kriz çıkardı: Almanya ve Fransa arasında 'korkak' kavgası! Almanya Savunma Bakanı Pistorius, Fransa lideri Macron'un Ukrayna'yı destekleme konusunda 'korkak olmama' çağrısına tepki gösterdi.
6.03.2024 Dünya
Fransa, kürtaj hakkını anayasal güvence altına alan ilk ülke oldu
Fransa, kürtaj hakkını anayasal güvence altına alan ilk ülke oldu Fransa, eski Yugoslavya'nın 1974 anayasasında yer almasından bu yana kürtaj hakkının anayasal olarak güvence altına alındığı ilk ülke oldu.
5.03.2024 Dünya
Fransa, Ukrayna'ya asker gönderecek mi? Macron'dan net açıklama
Fransa, Ukrayna'ya asker gönderecek mi? Macron'dan net açıklama Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Fransa'nın yakın gelecekte Ukrayna'ya askeri personel göndermeyi düşünmediğini söyledi.
4.03.2024 Dünya
Saldırı için açıklama bekleniyor!
Saldırı için açıklama bekleniyor! Uluslararası kamuoyu, yardım bekleyen 122 Filistinlinin yaşamına son veren saldırıyla ilgili İsrail’den açıklama talep ediyor. Beyaz Saray, ölümlerin “detaylıca incelenmesini” isterken, İsrail’in Gazze’de kontrol ettiği bölgelerde temel güvenlik ihtiyaçlarını karşılamak zorunda olduğunu vurguladı.
2.03.2024 Dünya
Putin’den Avrupa’ya ‘nükleer’ gözdağı
Putin’den Avrupa’ya ‘nükleer’ gözdağı Rusya lideri Putin, Ukrayna’ya asker göndermeyi gündeme getiren ülkelere “nükleer” gözdağı verdi. Putin, “Batılı ülkelerdeki hedefleri vurabilecek silahlara sahibiz” dedi.
1.03.2024 Dünya
Nükleer savaşı açıkça telaffuz etti! Putin: Trajik bir durum, medeniyet yok olacak
Nükleer savaşı açıkça telaffuz etti! Putin: Trajik bir durum, medeniyet yok olacak Fransa lideri Macron'un NATO'nun Ukrayna'ya asker göndermesini gündeme taşımasına, Putin'den yanıt geldi. Rus lider nükleer savaş ifadesini açık ve net olarak dile getirerek Batılı ülkeleri tehdit etti.
29.02.2024 Haberler
Nükleer savaşı açıkça telaffuz etti! Putin: Trajik bir durum, medeniyet yok olacak
Nükleer savaşı açıkça telaffuz etti! Putin: Trajik bir durum, medeniyet yok olacak Fransa lideri Macron'un NATO'nun Ukrayna'ya asker göndermesini gündeme taşımasına, Putin'den yanıt geldi. Rus lider nükleer savaş ifadesini açık ve net olarak dile getirerek Batılı ülkeleri tehdit etti.
29.02.2024 Dünya
‘Asker gönderme’ fazla geldi
‘Asker gönderme’ fazla geldi Avrupa’da Ukrayna’ya yardımların sürmesi konusunda fikir birliği bulunurken, Macron’un gündeme getirdiği asker gönderme konusu olumsuz karşılandı. Macron’un Avrupa’ya liderlik etme isteği dikkat çekiyor.
29.02.2024 Dünya
Kremlin'den NATO'ya gözdağı: Doğrudan savaş kaçınılmaz!
Kremlin'den NATO'ya gözdağı: Doğrudan savaş kaçınılmaz! Fransa lideri Macron dün adeta Rusya ve NATO askerlerinin karşı karşıya getirecek planını açıkladı. Kremlin ise bu sözlere karşın geri adım atmadı ve gözdağı niteliğinde bir açıklamada bulundu.
28.02.2024 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Emmanuel Macron ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.