Emrah Serbes

Emrah Serbes

Türk yazar. Zaman zaman Birgün gazetesi için söyleşiler yaptı, Radikal 2 için tiyatro eleştirileri yazdı. Hayvan dergisinin Ankara temsilciliğini yaptı. Bu dergide Ahmet İnam ve Cengiz Güleç ile düzenli olarak gerçekleştirdiği sohbetleri "Şen Profesörler: Metaforla Saadet Olmaz" (Say Yayınları, 2006) adıyla kitaplaştırdı. "Her Temas İz Bırakır" adlı ilk romanı İletişim yayınlarından çıktı. "Son Hafriyat" isimli ikinci romanı Şubat 2008 yılında İletişim yayınlarından çıktı. Ayrıca "Her Temas İz Bırakır" romanı Almanca'ya çevrildi. Yazarın ilk öykü kitabı "Erken Kaybedenler", Haziran 2009 itibariyle kitapçı raflarındaki yerini aldı. Bir süre daha farklı tarzlarda yazılarını sürdüreceğini belirten yazar, polisiye yazmaya devam edeceğini de ifade etmiştir. Ayrıca Behzat Ç. adlı polisiye dizisinin 10 bölümde bir senaristliğini yapmaktadır. Son olarak Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm filminin senaristliğini üstlenmiştir. Son kitabı olan "Hikayem Paramparça" da ise aforizmalar ve hayata dair düşüncelerini okurlarına aktarmaktadır.

Emrah Serbes

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 248 emrah serbes haberi bulunmuştur.
Vestel & Milliyet Sanat Kahve Sohbetlerinde Bu Ay
Vestel & Milliyet Sanat Kahve Sohbetlerinde Bu AyNejat İşler, sekiz bölümü aşmayan konuk oyunculuklar, başı sonu belli dijital işlerle gönlündeki kariyeri inşa etmiş durumda. Bu işin sırrını da hayatını ufaltmak ve kendisine söylenenlere kulak asmamakla açıklıyor.
13.10.2021Kültür Sanat
Emrah Serbes dosyasında yeni gelişme!
Emrah Serbes dosyasında yeni gelişme!Trafik kazası sonucu üç kişinin ölümüne sebep olan Emrah Serbes’in eniştesi Kıvanç Nart ve epikriz raporunu hazırlayan Dr. Çezar Atasoy ‘şüpheli’ oldu. Enişteye, Serbes’in alkollü olduğunun tespitini engellediği, Dr. Atasoy’a ise alkolü kaza sonrası almış gibi göstermeye çalıştığı iddiasıyla suç duyurusunda bulunuldu.
9.02.2021Cadde
Son dakika… Emrah Serbes’in olay yaratan icra talebi hakkında açıklama!
Son dakika… Emrah Serbes’in olay yaratan icra talebi hakkında açıklama!Senarist Emrah Serbes’in avukatı, üç kişinin yaşamını yitirdiği kazada ailenin hayatta kalan tek üyesine karşı 83 bin liralık icra takibi başlattı. Takibin gerekçesini, anne-babası ile kardeşini kazada kaybeden Ahmet Mert Özçelik’in açtığı tazminat davasında kendisine çıkan vekalet ücreti oluşturdu. Serbes’in avukatı yaptığı açıklamada, “Müvekkilimin bu takipten haberi yoktu. Takibi ben yaptım” dedi.
13.11.2020Gündem
Emrah Serbes, 1 milyon 400 bin lira manevi tazminat ödeyecek
Emrah Serbes, 1 milyon 400 bin lira manevi tazminat ödeyecekİzmir-Aydın Otoyolu'nda önünde seyreden otomobile çarparak aynı aileden 3 kişinin ölümüne neden olan Emrah Serbes'in 1 milyon 400 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verildi.
18.09.2020Gündem
Sosyal medyadaki 'tahliye' iddialarına yalanlama! Emrah Serbes'e corona izni
Sosyal medyadaki 'tahliye' iddialarına yalanlama! Emrah Serbes'e corona izniTBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen infaz düzenlemesinin ardından tahliye edildiği ya da edileceği yönünde paylaşımlar yapılan Ceren Özdemir, Ceren Damar Şenel ve Emine Bulut'un katil zanlılarının suçlarının bu düzenleme kapsamında olmadığı, hüküm giymeleri halinde düzenlemeden yararlanamayacakları belirtildi. 13 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılan senarist Emrah Serbes’in ise 'Covid-19' izni kapsamında izne çıkarıldığı, izin sonrası kalan cezasının infazı için tekrar ceza infaz kurumuna döneceği belirtildi.
19.04.2020Gündem
Son dakika: Tahliye olan mahkum sayısı 100 bini bulacak! Yakalanırsa 'Tosuncuk' da yararlanıyor
Son dakika: Tahliye olan mahkum sayısı 100 bini bulacak! Yakalanırsa 'Tosuncuk' da yararlanıyorSon dakika haberlere göre, infaz düzenlemeleri ve üç yıla uzatılan denetimli serbestlik ışığında çıkacak mahkûm sayısı 90 bini aşıp kısa süre içinde 100 bini bulacak. Kurduğu ‘ÇiftlikBank’la binlerce kişiyi dolandırarak yurtdışına kaçan ve hakkında 75 bin 260 yılla dava açılan “Tosuncuk” lakaplı Mehmet Aydın da yakalanıp yargılanırsa, yeni infaz düzenlemesinden yararlanacak.
17.04.2020Gündem
13 yıl hapse mahkum edilen Emrah Serbes'le ilgili flaş gelişme!
13 yıl hapse mahkum edilen Emrah Serbes'le ilgili flaş gelişme!Trafik kazasıyla 3 kişinin ölümüne neden olup 13 yıl 4 ay hapse mahkûm edilen ve İzmir Menemen T tipi Cezaevi’ne konulan yazar-senarist Emrah Serbes, açık cezaevine geçirildi. Serbes, İzmir’deki açık cezaevinde kaldıktan sonra bir süre önce Silivri Açık Cezaevi’ne nakledildi.
16.02.2020Gündem
Erdal Beşikçioğlu’ndan flaş 'Behzat Ç.' açıklaması
Erdal Beşikçioğlu’ndan flaş 'Behzat Ç.' açıklamasıOyuncu Erdal Beşikçioğlu, başrolünde yer aldığı fenomen dizi 'Behzat Ç.' hakkında kamuoyunda bir süredir devam eden tartışmalara dair bir açıklama yaptı.
31.12.2019Cadde
'Deri ceketi giydiğimde Behzat geldi'
'Deri ceketi giydiğimde Behzat geldi'Altı yıl aradan sonra yeniden Behzat karakterine dönmenin endişesini taşıdığını söyleyen Erdal Beşikçioğlu: “Bir teaser çektik, ben deri ceketi giydim. Bütün her şey bisiklete binmek gibiydi karakterde, tık tık tık oturdu” diyor.
14.07.2019Pazar
Emrah Serbes kimdir, kaç yaşında, nereli? Emrah Serbes'in biyografisi
Emrah Serbes kimdir, kaç yaşında, nereli? Emrah Serbes'in biyografisi2017'de yaptığı bir kaza sonucu tutuklu bulunan ünlü yazar Emrah Serbes ile ilgili oldukça önemli bir son dakika gelişmesi yaşandı. Peki Emrah Serbes kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte Emrah Serbes'in hayat hikayesi...
23.05.2019Gündem
Yargıtay Emrah Serbes'in cezasını onadı
Yargıtay Emrah Serbes'in cezasını onadıYargıtay, trafik kazası sonucu üç kişinin ölümüne neden olan yazar Emrah Serbes'e verilen 13 yıl 4 aylık hapis cezasını onadı.
23.05.2019Gündem
Emrah Serbes için kritik tarih belli oldu
Emrah Serbes için kritik tarih belli olduİzmir - Aydın yolunda, otomobillerine arkadan çarptığı 3 kişinin ölümüne neden olan ve yargılandığı davada 13 yıl 4 ay hapis cezası alan, 'Behzat Ç.'nin senaristi, yazar Emrah Serbes'in temyiz incelemesi, Yargıtay 12'nci Dairesi'nde yapıldı. Tarafların taleplerini alan yüksek mahkeme heyeti, kararını 23 Mayıs'ta verecek.
20.05.2019Gündem
Emrah Serbes hakkındaki bilimsel mütalaaya itiraz!
Emrah Serbes hakkındaki bilimsel mütalaaya itiraz!İzmir'de yazar Emrah Serbes'in neden olduğu kaza sonucu annesi, babası ve kız kardeşini kaybeden Ahmet Mert Özçelik, Serbes hakkında Yargıtay'a sunulan bilimsel mütalaanın gerçeği yansıtmadığını savunarak, değerlendirmeye tabi tutulmaması için dilekçe sundu.
15.05.2019Cadde
Emrah Serbes'in temyiz incelemesi duruşmalı yapılacak
Emrah Serbes'in temyiz incelemesi duruşmalı yapılacakİzmir'de trafik kazası sonucu 3 kişinin ölümüne neden olmak suçundan 13 yıl 4 ay hapisle cezalandırılan yazar Emrah Serbes'in, Yargıtaydaki temyiz incelemesi duruşmalı görülecek.
8.05.2019Cadde
Emrah Serbes'in yargılandığı davada flaş gelişme!
Emrah Serbes'in yargılandığı davada flaş gelişme!İzmir- Aydın yolunda, otomobillerine arkadan çarptığı 3 kişinin ölümüne neden olan, 'Behzat Ç.'nin senaristi, yazar Emrah Serbes'e verilen 13 yıl 4 ay hapis cezasının Bölge Adliye Mahkemesi'nde onanmasının ardından Yargıtay Cumhuriyet Savcılığı da cezanın onanmasını isteyerek, dosyayı Yargıtay 12'nci Ceza Dairesi'ne gönderdi. Ceza Dairesi'nin, dosyayı inceleyeceği ve Emrah Serbes ile ilgili son kararı vereceği belirtildi.
29.03.2019Gündem
Behzat Ç. yeniden mi başlıyor? Behzat Ç. ekranlara dönüyor iddiası
Behzat Ç. yeniden mi başlıyor? Behzat Ç. ekranlara dönüyor iddiasıTürk dizi tarihinin en önemli yapımlarından biri olan Behzat Ç. ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Behzat Ç. dizisinin en önemli oyuncularından biri olan ve dizide Hayalet karakterine hayat veren İnanç Konukçu, flaş bir Behzat Ç. açıklamasına imza attı...
15.03.2019Gündem
Cezası onandı
Cezası onandıSenarist Emrah Serbes’e ‘bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne sebep olmak’ suçundan verilen 13 yıl 4 ay hapis cezası, İzmir Bölge Adliye Mahkemesi’nce onandı...
12.12.2018Cadde
Son dakika... Emrah Serbes'in cezası istinafta onandı
Son dakika... Emrah Serbes'in cezası istinafta onandıİzmir'de trafik kazası sonucu 3 kişinin ölümüne sebep olmaktan dolayı 13 yıl 4 ay hapisle cezalandırılan yazar Emrah Serbes'in cezası istinaf mahkemesince onandı.
11.12.2018Gündem
100 yıl ceza alan 7 yıl hapis yatacak
100 yıl ceza alan 7 yıl hapis yatacakMHP’nin af teklifi yüz binlerce davada önemli indirimlere de yol açacak. İnfaz Kanunu’na göre 100 yıl ceza alan da, 30 yıl alan da en fazla 28 yıl yatıyor. Süre yarıya indirildiğinden 14 yıla düşebiliyor. Şartla salıverilme ve MHP’nin 5 yıllık indirimi eklendiğinde bu süre 7 yıla kadar düşüyor
25.09.2018Gündem
Emrah Serbes 1 yıl sonra serbest mi kalacak?
Emrah Serbes 1 yıl sonra serbest mi kalacak?Emrah Serbes'in başına gelenleri biliyorsunuz. Geçen yıl tam da bu zamanlarda kullandığı otomobil, bir başka otomobile arkadan çarpmıştı. Kazada bir baba ve kızı olay yerinde, anne ise tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirmişti. Tüm bu olanlardan sonra Emrah Serbes'in 'serbest kalması' ile ilgili çeşitli iddialar ortaya atıldı. İşte son gelişme...
25.09.2018Ünlüler
‘Alkollü ve çok hızlıydı’
‘Alkollü ve çok hızlıydı’İzmir - Aydın yolunda 22 Eylül 2017’de ‘Behzat Ç.’ dizisinin senaristi, yazar Emrah Serbes, otomobiliyle önünde seyreden araca çarparak Ayhan Özçelik (59), eşi Nilgün (51) ve kızları Zeynep’in (16) ölümlerine neden olmuştu. 13 yıl 4 ay hapis cezası verilen Emrah Serbes ile ilgili kararın gerekçesinde şöyle denildi: “Deliller ışığında sanığın alkollü olduğu ve kaza anında hızının çok yüksek olduğu kesinlik kazandı. Sanığın olayın ertesi günü hastaneye yattığında kanında 125 promil alkol bulunduğu belirlendi.
15.08.2018Gündem
Emrah Serbes davasının gerekçeli kararında dikkat çeken 15 km detayı
Emrah Serbes davasının gerekçeli kararında dikkat çeken 15 km detayıİzmir-Aydın Otoyolu'nda önünde seyreden otomobile çarparak aynı aileden 3 kişinin ölümüne neden olduğu gerekçesiyle 13 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılan yazar Emrah Serbes davasının gerekçeli kararında, olay günü alkol testi yapılmamış olmakla birlikte bira kutusundaki DNA izi, çantasında viski şişesi bulunduğu ifadeleri ve olayın ertesi günü hastaneye  başvurduğu sırada dahi kanında 125 promil alkol tespit edilmesinin sanığın olay  günü alkol aldığının kabulünü gerektirdiğine işaret edildi. Kararda, "Sanığın ifadelerinde hızının saatte 130-140 km olduğunu beyan etmesine rağmen otoban gişelerinde iki araç arasındaki 3 dakika 57 saniyelik farkın, 15 kilometrede kapanması ve Serbes'in aracının kaza sonrası 207 metre savrulmasının  hızın yüksek olduğunu gösterdiği" ifade edildi.
15.08.2018Gündem
Emrah Serbes’in cezasına itiraz
Emrah Serbes’in cezasına itirazİzmir - Aydın yolunda 22 Eylül 2017’de ‘Behzat Ç.’ dizisinin senaristi, yazar Emrah Serbes’in neden olduğu kazada Ayhan Özçelik (59), eşi Nilgün (51) ve kızı Zeynep (16) ölmüştü.
23.07.2018Gündem
Üç kişinin ölümüne neden olan Emrah Serbes hakkında yeni gelişme
Üç kişinin ölümüne neden olan Emrah Serbes hakkında yeni gelişmeİzmir'de yazar Emrah Serbes'in neden olduğu kaza sonucu annesi, babası ve kız kardeşini kaybeden Ahmet Mert Özçelik, avukatı Burcu Ece Güler aracılığıyla 8. Ağır Ceza Mahkemesinin Serbes ve Kenan Doğru hakkında verdiği hapis cezasının usul ve yasaya aykırı olduğu iddiasıyla istinaf yoluna başvurdu.
23.07.2018Gündem
Emrah Serbes’e 13 yıl 4 ay hapis
Emrah Serbes’e 13 yıl 4 ay hapisİzmir-Aydın Otoyolu’nda önünde seyreden otomobile çarparak aynı aileden üç kişinin ölümüne neden olan ve hakkında 22,5 yıla kadar  hapis cezası istemiyle dava açılan tutuklu sanık Emrah Serbes, 13 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.
12.07.2018Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Emrah Serbesizmirdavakazaaydın

Emrah Serbes ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.