Enerji Bakanı

Enerji Bakanı

Son dakika enerji bakanı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan enerji bakanı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan enerji bakanı haber sayfamızda...

Enerji Bakanı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 13.561 enerji bakani haberi bulunmuştur.
Döviz likidite sorunu yaşayan Lübnan, hizmet karşılığı petrol için Irak ile anlaşma imzaladı
Döviz likidite sorunu yaşayan Lübnan, hizmet karşılığı petrol için Irak ile anlaşma imzaladıEkonomik krizle boğuşan Lübnan, hizmet ve ticari ürün karşılığında 1 milyon ton petrol için Irak ile anlaşma imzaladı.
24.07.2021Ekonomi
Lübnan ile Irak anlaşma imzaladı
Lübnan ile Irak anlaşma imzaladıEkonomik krizle boğuşan Lübnan, hizmet ve ticari ürün karşılığında 1 milyon ton petrol için Irak ile anlaşma imzaladı.
24.07.2021Uzmanpara
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan KKTC'deki tarihi törende konuştu: Bizden kimse beklemesin!
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan KKTC'deki tarihi törende konuştu: Bizden kimse beklemesin!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kıbrıs Türk halkının kanıyla, canıyla, şehitlerinin fedakarlığıyla kurduğu devletten vazgeçmesini istiyorlar. 10 yıllardır değişmeyen, kısa sürede de değişmesi beklenmeyen bu nobran tavrın artık hiçbir hükmü kalmamıştır. Bizden kimse artık bundan sonra geriye dönüş beklemesin." dedi.
20.07.2021Siyaset
BAE'den 'OPEC grubunun kararlarına bağlıyız' açıklaması
BAE'den 'OPEC grubunun kararlarına bağlıyız' açıklamasıBirleşik Arap Emirlikleri (BAE), küresel piyasada dengenin sağlanması için Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı üretici ülkelerden oluşan OPEC grubunun aldığı kararlara bağlı olduğunu belirtti.
18.07.2021Ekonomi
Ekonomi diplomasisinde 'temmuz' trafiği
Ekonomi diplomasisinde 'temmuz' trafiğiYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkisiyle küresel ekonomide yaşanan sorunlar, aşılamada sağlanan ilerlemenin etkisiyle kalkmaya başlarken uluslararası ticari ve ekonomik ilişkilerde de yeni bir döneme girildi.
16.07.2021Ekonomi
Bakan Muş'tan Gümrük Birliği'nin güncellenmesinin geciktirilmemesi çağrısı
Bakan Muş'tan Gümrük Birliği'nin güncellenmesinin geciktirilmemesi çağrısıTicaret Bakanı Mehmet Muş, Avrupa Birliği (AB) ile Gümrük Birliği'nin güncellenmesi müzakerelerinin geciktirilmesinin ne AB’ye ne de Türkiye’ye bir faydasının olacağını söyledi.
14.07.2021Ekonomi
Bakan Muş, Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanı Altmaier ile görüştü
Bakan Muş, Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanı Altmaier ile görüştüTicaret Bakanı Mehmet Muş, Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanı Peter Altmaier ile bir araya geldi.
14.07.2021Ekonomi
Almanya'da elektrik tüketimi artacak
Almanya'da elektrik tüketimi artacakAlmanya’da 2030 yılına kadar tahmin edildiğinden çok daha fazla elektrik tüketiminin gerçekleşmesi bekleniyor.
13.07.2021Uzmanpara
Ticaret Bakanı Muş 14 Temmuz’da Almanya’ya gidecek
Ticaret Bakanı Muş 14 Temmuz’da Almanya’ya gidecekTicaret Bakanı Mehmet Muş, Türkiye ile Almanya arasındaki ekonomik ve ticari iş birliğinin geliştirilmesi amacıyla 14 Temmuz’da Almanya’ya ziyaret gerçekleştirecek.
12.07.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, KKTC Başbakanı Saner'i ziyaret etti
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, KKTC Başbakanı Saner'i ziyaret ettiCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Olabildiğince güçlü, kendi ayakları üzerinde duran ve üreten bir KKTC olarak da inşa etmeye çalışıyoruz, bundan sonra da çalışmaya devam edeceğiz." dedi.
7.07.2021Siyaset
İran Cumhurbaşkanı halktan özür diledi
İran Cumhurbaşkanı halktan özür dilediİran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ülke genelinde meydana gelen elektrik kesintileri nedeniyle halktan özür diledi. Bazı ülkelerde ve Avrupa'da da genel elektrik sisteminin çökmesi gibi sorunların yaşandığını ve bu durumda 24 saat elektrik verilemediğini söyleyen Ruhani, bu tür risklerle karşı karşıya kalmamak için bazı bölgelerde otomatik kesinti yaşandığını belirtti.
6.07.2021Dünya
Suudi Arabistan’ın liderliğini BAE sarstı
Suudi Arabistan’ın liderliğini BAE sarstıPetrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı üretici ülkelerden oluşan OPEC grubunun, 18. Bakanlar Toplantısı anlaşmazlık üzerine iptal edilirken, uzmanlar, Suudi Arabistan’ın liderliğinin grubun daha küçük üreticisi Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) başkaldırısıyla sarsıldığını belirtiyor.
6.07.2021Uzmanpara
Avrupa borsaları günü yükselişle kapattı
Avrupa borsaları günü yükselişle kapattıAvrupa borsaları, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı üretici ülkelerden oluşan OPEC grubunun toplantısının etkisiyle günü yükselişle tamamladı.
5.07.2021Ekonomi
'Arz kısıntısı anlaşmasının uzatılması gerekli'
'Arz kısıntısı anlaşmasının uzatılması gerekli'Suudi Arabistan Enerji Bakanı Prens Abdulaziz bin Salman, Nisan 2022'de sona erecek olan OPEC+ global arz anlaşmasının uzatılması gerektiğini söyledi.
5.07.2021Uzmanpara
Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş KKTC açıklaması: Bu zihniyeti artık yok sayıyoruz
Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş KKTC açıklaması: Bu zihniyeti artık yok sayıyoruzGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu açıklamasında, "Kıbrıs Türk halkını azınlık olarak gören bu zihniyeti biz de artık yok sayıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın bölgesel konferans önerisi halen masadadır. KKTC'nin hakça gelir paylaşımı konusundaki önerileri de masadadır. AB ve BM (Kıbrıs'ta) hakça (kaynak) paylaşımı konusunda gerekli adımı atmalıdır. Aksi takdirde biz gerekli adımı attık ve atacağız" dedi.
1.07.2021Siyaset
Delta varyantı Almanya'da yayılıyor!
Delta varyantı Almanya'da yayılıyor!Kovid-19'un çok daha kolay bulaşan "Delta" varyantının yayılmasına ilişkin endişeler, Alman seyahat sektöründe ve tüketiciler arasında yurt dışında tatil beklentilerine ilişkin belirsizliği artırıyor.
30.06.2021Dünya
Delta varyantının yayılması Almanya’da yaz tatili sezonuna gölge düşürüyor
Delta varyantının yayılması Almanya’da yaz tatili sezonuna gölge düşürüyorKovid-19'un çok daha kolay bulaşan "Delta" varyantının yayılmasına ilişkin endişeler, Alman seyahat sektöründe ve tüketiciler arasında yurt dışında tatil beklentilerine ilişkin belirsizliği artırıyor.
30.06.2021Ekonomi
Lübnan'da benzin ve motorine büyük zam yapıldı
Lübnan'da benzin ve motorine büyük zam yapıldıEkonomik krizin sürdüğü Lübnan'da benzinin litre fiyatı yüzde 35, motorinin litre fiyatı ise yüzde 38 oranında arttırıldı.
29.06.2021Ekonomi
Bakan Dönmez doğal gaz yatırımlarıyla ilgili bilgi verdi
Bakan Dönmez doğal gaz yatırımlarıyla ilgili bilgi verdiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Bu yıl içerisinde, yetişmezse önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde Karadeniz'de keşif amaçlı bir sondaj daha planlayabiliriz. O bölge verimlilik açısından ciddi potansiyel içeren bir bölge. Eğer mevcut veriler gibi bir veriyle karşılaşırsak kuzeybatıda yer alan sahada da bir keşif açıklama imkanımız olabilir." dedi.
28.06.2021Ekonomi
Ticaret Bakanı Muş'tan Gümrük Birliği'nin güncellenmesine ilişkin değerlendirme!
Ticaret Bakanı Muş'tan Gümrük Birliği'nin güncellenmesine ilişkin değerlendirme!Ticaret Bakanı Mehmet Muş, yarın başlayacak Avrupa Birliği (AB) Liderler Zirvesi öncesinde Gümrük Birliği'nin güncellenmesine ilişkin, "Güncelleme ile Türkiye ve AB, daha geniş bir sektör yelpazesi çerçevesinde yatırım ve ticaret ilişkilerini geliştirecek, birbirlerinin pazarlarına girişte daha kolay koşullardan yararlanacak." değerlendirmesini yaptı.
23.06.2021Ekonomi
‘KKTC hak ettiği yeri almalıdır’
‘KKTC hak ettiği yeri almalıdır’CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun önceki günkü KKTC ziyaretine ilişkin yapılan açıklamada, “KKTC artık eşit egemenlik ve eşit uluslararası statüye sahip bir devlet olarak uluslararası toplum içinde hak ettiği yeri almalıdır” denildi
12.06.2021Siyaset
Bakan Muş DAÜ'yü ziyaret etti
Bakan Muş DAÜ'yü ziyaret etti21 Nisan 2021’de Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı görevine atanan Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) İşletme ve Ekonomi Fakültesi, İşletme Bölümü Mezunu Dr. Mehmet Muş, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne (KKTC) gelerek bir dizi temaslarda bulundu.
10.06.2021Vitrin
Enerji Bakanı Dönmez güzel haberi duyurdu: Yeni sondaj kuyusu açabiliriz
Enerji Bakanı Dönmez güzel haberi duyurdu: Yeni sondaj kuyusu açabilirizEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, bu yıl içinde Karadeniz'de Sakarya Gaz Sahası'nın güney veya batısında bir sahada daha keşif amaçlı sondaj kuyusu açılabileceğini bildirdi.
7.06.2021Ekonomi
Uzmanlar müjdeyi değerlendirdi: Veriler çok cesaretlendirici
Uzmanlar müjdeyi değerlendirdi: Veriler çok cesaretlendiriciCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tüm Türkiye'nin heyecanla beklediği müjdeyi açıkladı. Fatih Sondaj Gemisi, Sakarya Gaz Sahası'ndaki Amasra-1 kuyusunda 135 milyar metreküplük yeni bir doğalgaz keşfi daha yaptı. Uzmanlar, son keşifle birlikte 540 milyar metreküpe ulaşan doğal gaz rezervini değerlendirdi. BOTAŞ Eski Genel Müdürü Dr. İbrahim Palaz ise keşifle ilgili olarak "Her iki halde de Türkiye için iyi bir haber. En son kazılan kuyudaki veriler çok cesaretlendirici" ifadelerini kullandı. Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar "Bu işin içinde ismini zikretmek gerekirse Berat Albayrak var. Enerji Bakanı olduğu dönemde yaptığı girişimlerdir. 2014’teki girişimlerin meyvesini 2020’de aldık" dedi.
4.06.2021Ekonomi
Bakan Dönmez'den heyecanlandıran 'Gözümüz ufukta' paylaşımı
Bakan Dönmez'den heyecanlandıran 'Gözümüz ufukta' paylaşımıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım vatandaşları heyecanlandırdı. Dönmez'in yaptığı paylaşımında tarih ve saat bilgisi de yer aldı.
4.06.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

petrolkktcBakan MuşalmanyaBAE

Enerji Bakanı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.