Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı

Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı

Son dakika Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı haber sayfamızda...

Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.565 enerji ve tabii kaynaklar bakanı haberi bulunmuştur.
İşte enerjide milli adımın hikayesi! Dev hamlenin fitilini ateşleyen konuşma
İşte enerjide milli adımın hikayesi! Dev hamlenin fitilini ateşleyen konuşmaTürkiye'nin dördüncü sondaj gemisi olan Abdülhamid Han gemisi, Mersin Limanı'ndan ayrılarak görevine başladı. Tarihi adımın temelleri dönemin Enerji ve Tabii ve Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'ın kritik konuşması ile atılmıştı.
9.08.2022Ekonomi
'Abdülhamid Han' Mavi Vatan yolcusu! İşte ilk görev yeri
'Abdülhamid Han' Mavi Vatan yolcusu! İşte ilk görev yeriTürkiye'nin 4'üncü sondaj gemisi Abdülhamid Han göreve başladı. Geminin ilk görev yerini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, törende önemli mesajlar verdi.
9.08.2022Haberler
'Abdülhamid Han' yolcu edildi! Bakan Dönmez'den önemli açıklamalar
'Abdülhamid Han' yolcu edildi! Bakan Dönmez'den önemli açıklamalarMavi Vatan'daki filonun "en güçlüsü" olan Abdülhamid Han sondaj gemisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla yolcu edildi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Hem içeride hem dışarıda sayısız engelle karşılaştık. Türlü zorluklara göğüs gerdik. Ancak yılmadık, pes etmedik. İnandık. Biz dün de buradaydık, bugün de buradayız, yarın da burada olacağız" dedi.
9.08.2022Ekonomi
'Abdülhamid Han' Mavi Vatan yolcusu! İşte ilk görev yeri
'Abdülhamid Han' Mavi Vatan yolcusu! İşte ilk görev yeriTürkiye'nin 4'üncü sondaj gemisi Abdülhamid Han göreve başladı. Geminin ilk görev yerini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, törende önemli mesajlar verdi.
9.08.2022Siyaset
Botaş’a Deutsche Bank kredisi
Botaş’a Deutsche Bank kredisiBotaş, Alman yatırım bankası Deutsche Bank’tan LNG alımları için 925 milyon Euroluk kredi sağladı.
Enerji verimliliğiyle 372 milyon $ tasarruf
Enerji verimliliğiyle 372 milyon $ tasarrufDünyanın enerji darboğazından geçtiği bu günlerde enerji verimliliği, mevcut kaynakların daha etkin şekilde kullanımı adına oldukça öne çıkıyor.
8.08.2022Ekonomi
Abdülhamid Han sefere çıkıyor
Abdülhamid Han sefere çıkıyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yarın yeni nesil teknolojiye sahip Abdülhamid Han Sondaj Gemisi’ni Mersin Taşucu Limanı’ndan ilk seferine uğurlama törenine katılacak.
8.08.2022Siyaset
Soçi zirvesine Akkuyu damgası
Soçi zirvesine Akkuyu damgasıErdoğan ve Putin’in Şoçi’deki buluşmasında terörle mücadele ve Akkuyu Santrali önemli yer tuttu. Tahıl anlaşmasında Türkiye’nin rolünü öven Putin, Rus gazının sevki konusunda “Avrupa, Türkiye’ye minnettar olmalıdır” ifadelerini kullandı.
6.08.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin Soçi'de buluştu
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin Soçi'de buluştuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Soçi'ye yaptığı günübirlik çalışma ziyareti kapsamında Rusya Devlet Başkanı Putin ile bir araya geldi.
5.08.2022Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan Rusya'da! İşte masadaki başlıklar
Cumhurbaşkanı Erdoğan Rusya'da! İşte masadaki başlıklarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmek üzere Rusya'nın Soçi şehrine geldi.
5.08.2022Siyaset
Bakanlık'tan Akkuyu Nükleer Santrali açıklaması: Çözüm için girişimlerde bulunuldu
Bakanlık'tan Akkuyu Nükleer Santrali açıklaması: Çözüm için girişimlerde bulunulduEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığınca, Akkuyu Nükleer Güç Santralinin (NGS) ve yüklenici Titan 2-IC İçtaş konsorsiyumu arasında ihtilafların yaşandığının kamuoyuna yansıdığı belirtilerek, "Bu süreçte Bakanlığımız tarafların arasındaki ihtilafın çözümü için gerekli girişimlerde bulunmuştur" açıklaması yapıldı.
2.08.2022Ekonomi
Abdülhamid Han gemisi Taşucu Limanı'na geri geldi
Abdülhamid Han gemisi Taşucu Limanı'na geri geldiMersin Taşucu Limanı'ndan test sürüşü amacıyla Türk kara sularında denize açılarak Yunanistan ve Rum medyasını ayağa kaldıran Türkiye’nin 4’üncü sondaj gemisi 'Abdülhamid Han', yeniden limana demirleyerek göreve başlayacağı 9 Ağustos tarihini beklemeye başladı.
2.08.2022Ekonomi
Bakan Dönmez'den 'Akkuyu NGS' açıklaması
Bakan Dönmez'den 'Akkuyu NGS' açıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 'Akkuyu Nükleer Güç Santrali sözleşme feshi' konusunda açıklamalarda bulundu.
2.08.2022Ekonomi
Bakan Dönmez, nikah şahitliği yaptı
Bakan Dönmez, nikah şahitliği yaptıEnerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin'in oğlu Okay Şahin'in nikah şahitliğini yaptı.
31.07.2022Gündem
Bakan Dönmez, selden etkilenen çiftçi ve köylülere müjdeyi verdi
Bakan Dönmez, selden etkilenen çiftçi ve köylülere müjdeyi verdiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, geçtiğimiz günlerde 1 kişinin de hayatını kaybettiği sel sonrası çiftçi ve köylülere müjdeyi vererek, “Çiftçilerimize 1 hafta içinde ödeneği serbest bırakacaklar valiliğimiz emrinde. Ayrıca evi ve araçları zarar gören varsa onlara imkanlar ölçüsünde destek yardım ödenek yapılacak inşallah” dedi.
31.07.2022Ekonomi
Her biri Eyfel Kulesi yüksekliğinde! Türkiye depoyu doldurdu
Her biri Eyfel Kulesi yüksekliğinde! Türkiye depoyu doldurduHer biri Eyfel Kulesi yüksekliğinde olan 12 adet suni mağaraları ve 1 milyar 200 milyon metreküp kapasitesi olan Tuz Gölü Yer Altı Doğal Gaz Depolama Tesisi, yüzde yüz dolu şekilde kışa hazır.
28.07.2022Ekonomi
Yunan basını Abdülhamid Han'ı dilinden düşürmüyor! Atina'da telaş...
Yunan basını Abdülhamid Han'ı dilinden düşürmüyor! Atina'da telaş...Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in Türkiye’nin yeni sondaj gemisi Abdülhamid Han ile ilgili “9 Ağustos’ta Mersin’den ilk görev yerine uğurlayacağız” açıklaması, Atina’da büyük telaşa yol açtı.
28.07.2022Haberler
Yunan basını Abdülhamid Han'ı dilinden düşürmüyor! Atina'da telaş...
Yunan basını Abdülhamid Han'ı dilinden düşürmüyor! Atina'da telaş...Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in Türkiye’nin yeni sondaj gemisi Abdülhamid Han ile ilgili “9 Ağustos’ta Mersin’den ilk görev yerine uğurlayacağız” açıklaması, Atina’da büyük telaşa yol açtı.
28.07.2022Dünya
Rusya gazı kesiyor!
Rusya gazı kesiyor!Rusya, bir kez daha Avrupa’ya giden gazı ciddi oranda kesme kararı alırken, AB üyeleri ise gaz talebinin gönüllü olarak yüzde 15 azaltılması için anlaşmaya vardı.
27.07.2022Dünya
Bakan Dönmez Abdülhamid Han sondaj gemisi için tarih verdi
Bakan Dönmez Abdülhamid Han sondaj gemisi için tarih verdiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez yaptığı açıklamada "Abdülhamid Han sondaj gemisini 9 Ağustos'ta Mersin'den ilk görev yerine uğurlayacağız" dedi.
26.07.2022Ekonomi
Bakan Dönmez: “Hiçbir bor ürününü cevher olarak satmıyoruz”
Bakan Dönmez: “Hiçbir bor ürününü cevher olarak satmıyoruz”Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Bandırma’da bor üretimi yapan ETİ Maden Tesisleri’ni ziyaret ederek sektör hakkında açıklamalarda bulundu. Bandırma’da Bor Karbür Tesisi’nin yapım işlerinin devam ettiğini hatırlatan Bakan Dönmez, önümüzdeki yıl da Ferrobor ve Lityum Karbonat tesislerinin temeli atılacağı müjdesini verdi.
26.07.2022Ekonomi
Bakan Dönmez duyurdu: Türkiye kışa doğal gaz depoları dolu giriyor
Bakan Dönmez duyurdu: Türkiye kışa doğal gaz depoları dolu giriyorEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, tamamlandığında Avrupa’daki en büyük tesis olma özelliğini kazanacak Silivri Yer Altı Doğal Gaz Deposunun yüzde 82’sini doldurduklarını belirterek, “Tuz Gölü’ndeki deponun da tamamını doldurduk. Kışa depolarımız tam dolu bir şekilde girmiş olacağız” dedi.
26.07.2022Ekonomi
Akkuyu’da 4. reaktörün temeli atıldı
Akkuyu’da 4. reaktörün temeli atıldıMersin’in Gülnar ilçesinde yapımı süren Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nde 4’üncü ünitenin temeli Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in katılımıyla atıldı. Bakan Dönmez, “Akkuyu, cumhuriyet tarihimizin tek kalemdeki en büyük yatırımı. Tamamlandığında 4 reaktör elektrik talebimizin yaklaşık yüzde 10’unu tek başına karşılayacak. Aslında Akkuyu’da bir yerde 4 santral yapıyoruz gibi de düşünebiliriz” dedi.
22.07.2022Ekonomi
Enerji tasarrufu kararı alındı
Enerji tasarrufu kararı alındıFiyat İstikrarı Komitesi, gıda ve enerji fiyatları üzerindeki riskleri masaya yatırdı.
22.07.2022Ekonomi
Akkuyu'da tarihi gün! 4'üncü ve son reaktörün temeli atıldı
Akkuyu'da tarihi gün! 4'üncü ve son reaktörün temeli atıldıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) 4'üncü ve son reaktörünün temel atma töreninde önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Dönmez, "Akkuyu bugünkü haliyle dünyanın en büyük projesidir." dedi.
21.07.2022Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.