Enver Altaylı

Enver Altaylı

Son dakika Enver Altaylı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Enver Altaylı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Enver Altaylı haber sayfamızda...

Enver Altaylı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 53 enver altayli haberi bulunmuştur.
Eski istihbaratçı Enver Altaylı hakkındaki FETÖ davasına devam edildi
Eski istihbaratçı Enver Altaylı hakkındaki FETÖ davasına devam edildiEski istihbaratçı Enver Altaylı'nın da aralarında bulunduğu 3 sanığın, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ilişkin "silahlı terör örgütü yöneticisi olmak", "silahlı terör örgütüne üye olmak" ve "siyasi ve askeri casusluk" suçlamasıyla yargılanmasına devam edildi.
17.09.2021Gündem
Darbe imalı yazışmalar dosyada! Enver Altaylı'nın damadı hakkında detaylar ortaya çıktı
Darbe imalı yazışmalar dosyada! Enver Altaylı'nın damadı hakkında detaylar ortaya çıktıEski istihbaratçı Enver Altaylı'nın damadının "darbe imalı yazışmaları" dava dosyasına girdi. Altaylı'nın FETÖ'den yargılanan damadı Metin Can Yılmaz, darbe girişimini önceden bildiğini ortaya koyan yazışmalarında örgütün hükümete yönelik operasyonu bir an önce başlatması gerektiğini belirtti. Yılmaz'ın 2015 yılında yazıştığı M.H'nin "Bunların müddeti temmuz ortası, göreceksin" ifadesiyle 15 Temmuz darbe girişimine işaret ettiği dosyada yer aldı.
14.09.2021Gündem
Enver Altaylı için  42 yıl hapis istemi
Enver Altaylı için 42 yıl hapis istemiEski istihbaratçı Enver Altaylı’nın da aralarında bulunduğu üç sanığın yargılandığı Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) davasında mütalaa açıklandı.
19.02.2021Gündem
Son dakika! Eski istihbaratçı Enver Altaylı için istenen ceza belli oldu
Son dakika! Eski istihbaratçı Enver Altaylı için istenen ceza belli olduGelen bir son dakika haberine göre; Eski istihbaratçı Enver Altaylı hakkında "FETÖ yöneticiliği" ile "siyasi ve askeri casusluk" suçlarından 42 yıl 6 aya kadar hapis cezası istendi. Enver Altaylı'nın da aralarında bulunduğu 3 sanığın "terör örgütü yöneticiliği" ve "siyasi ve askeri casusluk" ile "silahlı terör örgütü üyeliği" suçlamasıyla yargılandığı FETÖ davasında savcı, esasa ilişkin mütalaasını açıkladı.
18.02.2021Gündem
Enver Altaylı’nın damadına ‘tehlikeli tutukluluk’ talebi
Enver Altaylı’nın damadına ‘tehlikeli tutukluluk’ talebiEski istihbaratçı Enver Altaylı’nın damadı Metin Can Yılmaz’ın “devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal veya askeri casusluk amacıyla elde etmek” ve “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçlarından yargılandığı davaya devam edildi.
25.12.2020Gündem
Özdağ’ın tanık beyanı Altaylı’nın dosyasında
Özdağ’ın tanık beyanı Altaylı’nın dosyasındaEski istihbaratçı Enver Altaylı ve damadının da aralarında bulunduğu dört sanığın, “FETÖ yöneticiliği”, “örgüt üyeliği”, “örgüte yardım”, “siyasi ve askeri casusluk” suçlarından yargılandığı dava dosyasına İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın tanık beyanı girdi.
19.11.2020Siyaset
Son dakika... Enver Altaylı soruşturmasına Ümit Özdağ’ın ifadeleri girdi
Son dakika... Enver Altaylı soruşturmasına Ümit Özdağ’ın ifadeleri girdiGelen son dakika haberine göre; Eski istihbaratçı Enver Altaylı ve damadının da aralarında bulunduğu 4 sanığın "Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yöneticiliği", "örgüt üyeliği", "örgüte yardım" ve "siyasi ve askeri casusluk" suçlarından yargılandığı dava dosyasına İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın tanık beyanı girdi.
18.11.2020Gündem
İYİ Partili Özdağ: İhraç edilirsem adım adım Anadolu'yu dolaşacağım
İYİ Partili Özdağ: İhraç edilirsem adım adım Anadolu'yu dolaşacağımİYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'ya yönelik suçlamaları nedeniyle Disiplin Kurulu'na sevk edilen İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, "Ben ihraç edilirsem; mahkemeye giderek sonuna kadar demokratik hak ve hukukumu savunacağım. Adım adım Anadolu'yu dolaşarak ülküdaşlarıma ne olduğunu anlatacağım" dedi.
11.11.2020Siyaset
Enver Altaylı’dan ‘FETÖ'nün gayrimeşru işler imamına’ Kozinoğlu’nun durdurulması mesajı
Enver Altaylı’dan ‘FETÖ'nün gayrimeşru işler imamına’ Kozinoğlu’nun durdurulması mesajıAnkara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü FETÖ/PDY soruşturması kapsamında örgüt yöneticisi olmak ve casusluk suçlarından hakkında açılan davada yargılaması süren tutuklu sanık eski MİT’çi Enver Altaylı’nın iddianamesinde Kaşif Kozinoğlu ile ilgili ayrıntı dikkat çekti. Altaylı’nın, örgütün, yurt dışındaki okullarının kapatılmasında etkin rolü nedeniyle hedef tahtasına koyduğu MİT görevlisi Kaşif Kozinoğlu’nun durdurulması için FETÖ/PDY’nin ‘gayrimeşru işler imamı’ Dilaver Azim’e mesaj gönderdiği ortaya çıktı.
29.10.2020Gündem
İYİ Partili Ümit Özdağ'dan İl Başkanı Buğra Kavuncu ile ilgili bomba FETÖ iddiası
İYİ Partili Ümit Özdağ'dan İl Başkanı Buğra Kavuncu ile ilgili bomba FETÖ iddiasıİYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, CNN Türk'te Ahmet Hakan'la Tarafsız Bölge'de ses getirecek flaş açıklamalarda bulundu. Özdağ, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun FETÖ’cü olduğunu iddia etti. Öte yandan programa telefonla bağlanan Buğra Kavuncu, Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.
19.10.2020Haberler
İYİ Partili Ümit Özdağ'dan İl Başkanı Buğra Kavuncu ile ilgili bomba FETÖ iddiası
İYİ Partili Ümit Özdağ'dan İl Başkanı Buğra Kavuncu ile ilgili bomba FETÖ iddiasıİYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, CNN Türk'te Ahmet Hakan'la Tarafsız Bölge'de ses getirecek flaş açıklamalarda bulundu. Özdağ, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun FETÖ’cü olduğunu iddia etti. Öte yandan programa telefonla bağlanan Buğra Kavuncu, Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.
19.10.2020Gündem
Eski istihbaratçı Altaylı’nın yargılandığı davada reddi hakim talebi
Eski istihbaratçı Altaylı’nın yargılandığı davada reddi hakim talebiSon dakika haberi... Eski istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. Duruşmada, sanık Metin Can Yılmaz, reddi hakim talebinde bulundu.
17.06.2020Gündem
Eski istihbaratçı Altaylı'nın tutukluluk halinin devamına karar verildi
Eski istihbaratçı Altaylı'nın tutukluluk halinin devamına karar verildiEski istihbaratçı Enver Altaylı'nın da aralarında bulunduğu 4 sanıklı Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) davasına devam edildi.
14.05.2020Gündem
Malzeme yalanıyla hükümeti kandırdı
Malzeme yalanıyla hükümeti kandırdıEski MİT’çi Altaylı hakkında düzenlenen iddianamede adı geçen CIA elemanı Clarridge’in, İran’a silah götüren uçakları ‘tıbbi malzeme taşıdığı’ yalanıyla Türk hava sahasından geçirdiği bilgilerine yer veriliyor
11.03.2020Gündem
‘Karanlıklar Prensi’nin ‘karanlık’ anıları
‘Karanlıklar Prensi’nin ‘karanlık’ anılarıFETÖ’den tutuklanan eski MİT’çi Enver Altaylı hakkında düzenlenen iddianamede, Altaylı’nın CIA’nın Türkiye istasyon şefliğini yapan Clarridge ile yakın ilişkide olduğu anlatılıyor.
10.03.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Pakistan dönüşünde önemli açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Pakistan dönüşünde önemli açıklamalarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan ziyaretinin dönüşü sırasında uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, "3-4 gün önce Sayın Putin ile görüştüm. Gayet güzel bir görüşme oldu. Ertesi gün baktık bir açıklama; o açıklamada da Türkiye’ye ciddi manada suçlamalar yapıyorlar. Biz Sayın Putin ile yaptığımız görüşmede aramızda böyle bir şey geçmedi. Size ne oluyor? Demek ki tepe başka, alt başka." ifadelerini kullandı.
15.02.2020Siyaset
Son dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar! İşletmelere 100 bin TL faizsiz kredi
Son dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar! İşletmelere 100 bin TL faizsiz krediCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, üç ülkeyi kapsayan Afrika ziyaretinin ilk ayağını tamamlayarak Cezayir’den Gambiya’ya geçerken uçakta gazetecilerle sohbet etti. Gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'KOSGEB'e bu yıl ödenmesi gereken borçları 2020 yılının sonuna erteliyoruz.Depremden zarar gören KOBİ'lerimiz anlaşmalı bankalarda 100 bin TL'ye kadar bir yıl ödemesiz, 24 ay vadeli faizsiz kredi kullanabilecek.' dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya ile ilgili de 'Hem Moskova'dan hem Berlin'den kaçan Hafter ateşkesi ihlal ediyor. Libya'da barış olacaksa Hafter'in durdurulması gerekiyor.' dedi.
27.01.2020Siyaset
Kredi yolsuzluğuna bile adı karışmış
Kredi yolsuzluğuna bile adı karışmışEski MİT’çi Altaylı hakkında düzenlenen iddianamede yeni ayrıntılar ortaya çıkıyor. Bir Türk bankasının Almanya şubesinden kredi alan Altaylı’nın, sahte adresle çektiği krediyi ödemediği ortaya çıktı.
26.01.2020Gündem
MHP'li Büyükataman: 'MHP'yi FETÖ'cülerin merkezi olarak göstermek basit bir ip cambazlığıdır'
MHP'li Büyükataman: 'MHP'yi FETÖ'cülerin merkezi olarak göstermek basit bir ip cambazlığıdır'MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "Partimizde hiçbir değeri olmayan bir isim (Enver Altaylı) üzerinden MHP'yi FETÖ'cülerin merkezi olarak göstermek basit bir ip cambazlığıdır." ifadesini kullandı.
24.01.2020Siyaset
FETÖ’den tutuklu Altaylı, BM’nin ‘özel’ odasına bile girmiş
FETÖ’den tutuklu Altaylı, BM’nin ‘özel’ odasına bile girmişFETÖ soruşturması kapsamında tutuklu eski MİT mensubu Enver Altaylı hakkında “casusluk ve örgüt yöneticiliği” iddiasıyla düzenlenen iddianamede, Altaylı’nın ABD makamlarında ve Birleşmiş Milletler’de (BM) üst düzey kabul gördüğü tespiti yer aldı.
24.01.2020 Siyaset
Eski MİT’çi Altaylı hakkında çarpıcı tespitler: 15 Temmuz’da Ankara’daydı
Eski MİT’çi Altaylı hakkında çarpıcı tespitler: 15 Temmuz’da Ankara’daydı2008’de FETÖ elebaşına yazdığı mektupta dönemin Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ve MİT yöneticisi Kaşif Kozinoğlu’nu hedef gösterip tutuklanmalarına neden olan eski MİT’çi Enver Altaylı’nın 15 Temmuz darbe girişimi sırasında da Ankara’da bulunduğu ortaya çıktı
22.01.2020Gündem
Eski MİT görevlisi, kritik isimleri FETÖ'ye fişlemiş
Eski MİT görevlisi, kritik isimleri FETÖ'ye fişlemişEski Milli İstihbarat Teşkilatı mensubu Enver Altaylı hakkında hazırlanan iddianamede, Altaylı'nın FETÖ elebaşına yazdığı mektuplarla, dönemin kritik isimlerini FETÖ'ye fişlediği belirtiliyor.
21.01.2020Gündem
Almanya ile yeni sayfa
Almanya ile yeni sayfaAlmanya’daki resmi temaslarına dün başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Merkel ile ‘bir süredir çalışmayan iş birliği mekanizmalarını işler kılmak noktasında fikir birliğine vardıklarını’ söyledi.
29.09.2018Siyaset
‘Barıner’i sohbet  evlerinden tanırım’
‘Barıner’i sohbet evlerinden tanırım’FETÖ soruşturmasının kilit isimlerinden olan ve eski MİT’çi Mehmet Barıner’i kayınpederi Enver Altaylı ile görüştüren Metin Can Yılmaz, sorgusunda ‘İkisinin telefonlarını birbirlerine ben verdim’ dedi
18.10.2017Gündem
‘Altaylı beni aradı müsterih olun’ dedi
‘Altaylı beni aradı müsterih olun’ dediEski MİT’çi Altaylı’nın kaçırmayı planladığı iddia edilen eski MİT’çi Barıner anlatıyor: ‘Altaylı’nın damadı ile buluştuk. ‘Kayınpeder sana bir şeyler ayarlayacak’ dedi. Daha sonra Altaylı Whatsapp’tan aradı, ‘Sıkıntı yapmayın’ dedi
4.09.2017Dünya

Benzer Haber Etiketleri

enver altaylıfetöankaraEski istihbaratçıümit özdağ

Enver Altaylı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.