Ergene

Ergene

Son dakika Ergene haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Ergene gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Ergene haber sayfamızda...

Ergene

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.135 ergene haberi bulunmuştur.
AB ile göl ve suda ortaklık
AB ile göl ve suda ortaklıkKuraklık, orman yangınları, sel felaketleriyle boğuşan Avrupa Birliği (AB) ülkeleri ile Türkiye, iklim değişikliğine karşı mücadele, kuruyan göller ve su kaynaklarının korunması konusunda ortak hareket edecek.
17.09.2021Gündem
Çorlu Deresi'nden korkanlar göçüyor; yine simsiyah akıyor
Çorlu Deresi'nden korkanlar göçüyor; yine simsiyah akıyorTrakya'da kirli suyuyla sık sık gündeme gelen Ergene Nehri'nin kollarından Çorlu Deresi, simsiyah akmaya devam ediyor. Endüstriyel atıkların yol açtığı kirlilik nedeniyle bölge halkının göç ettiğini belirten Ergene Kent Konseyi Başkanı Ercüment Tuncay, "Edirne'deki hastanelerin onkoloji servislerine gidilip, bakıldığında kanser vakalarının en fazla bu bölgeden geldiği görülecektir" dedi.
16.09.2021Haberler
Çorlu Deresi'nden korkanlar göçüyor; yine simsiyah akıyor
Çorlu Deresi'nden korkanlar göçüyor; yine simsiyah akıyorTrakya'da kirli suyuyla sık sık gündeme gelen Ergene Nehri'nin kollarından Çorlu Deresi, simsiyah akmaya devam ediyor. Endüstriyel atıkların yol açtığı kirlilik nedeniyle bölge halkının göç ettiğini belirten Ergene Kent Konseyi Başkanı Ercüment Tuncay, "Edirne'deki hastanelerin onkoloji servislerine gidilip, bakıldığında kanser vakalarının en fazla bu bölgeden geldiği görülecektir" dedi.
16.09.2021Gündem
Tekerlemeler - Dünyanın En Zor Tekerlemeleri... Kısa, Komik, Oyun, Çocuk ve Türkçe Tekerleme Örnekleri
Tekerlemeler - Dünyanın En Zor Tekerlemeleri... Kısa, Komik, Oyun, Çocuk ve Türkçe Tekerleme ÖrnekleriÇocukların gelişiminde önemli yere sahip olan tekerlemeler "ağızda yuvarlanan söz, saçma sapan söz, eş sesli kelimelerle kurulu konuşma" anlamına gelir. Halk edebiyatına özgü bir türdür. Tekerlemelerin masal, oyun, tören ve bağımsız olarak 4 çeşidi bulunur. Tekerlemeler hem eğlenceli vakit geçirmede hem de çocukların konuşma kabiliyetini geliştirmede önemli rol oynar. Çocukların yanı sıra halk ozanları da şiirlerinde tekerlemelere yer vermiştir. Gerçek yaşamla ilgisi olmayan sözlerden meydana gelen söylemesi en zor, kısa, uzun, kolay, iyi diksiyon, komik, oyun, çocuk tekerlemeleri ve tekerleme örneklerine içeriğimizden detaylıca bakabilirsiniz.
14.09.2021Eğlence
Futbolda haftanın programı
Futbolda haftanın programıFutbolda Süper Lig ve TFF 1. Lig'de 4. hafta, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig'de 2. hafta maçları maçları oynanacak.
10.09.2021Süper Lig
TBMM Müsilaj Araştırma Komisyonu, Kocaeli'de incelemelerde bulundu
TBMM Müsilaj Araştırma Komisyonu, Kocaeli'de incelemelerde bulunduTBMM Müsilaj Araştırma Komisyonu üyeleri, Kocaeli’de incelemelerde bulundu. İzmit Körfezi’nin ayrı bir önemi olduğunu belirten Komisyon Başkanı Mustafa Demir, “Atık suyun mümkünse hiç denize verilmemesi gerekiyor. İllaki verilecekse, ileri biyolojik arıtma prosesinden geçirildikten sonra denize verilmesi gerekiyor” dedi.
8.09.2021Gündem
TBMM Müsilaj Sorununu Araştırma Komisyonu Tekirdağ'da inceleme yaptı
TBMM Müsilaj Sorununu Araştırma Komisyonu Tekirdağ'da inceleme yaptıTBMM Müsilaj Sorununu Araştırma Komisyonu, Tekirdağ'ın Ergene ilçesinde Atık Su Arıtma Merkezi'nde incelemelerde bulundu.
7.09.2021Haberler
TBMM Müsilaj Sorununu Araştırma Komisyonu Tekirdağ'da inceleme yaptı
TBMM Müsilaj Sorununu Araştırma Komisyonu Tekirdağ'da inceleme yaptıTBMM Müsilaj Sorununu Araştırma Komisyonu Tekirdağ'ın Ergene ilçesinde Atık Su Arıtma Merkezinde incelemelerde bulundu.
7.09.2021Gündem
3 çocuklu ailenin 'ev' sevinci, tren kazasıyla yarım kaldı!
3 çocuklu ailenin 'ev' sevinci, tren kazasıyla yarım kaldı!Tekirdağ’da meydana gelen tren kazasında hayatını kaybeden Halil Aksoy (44) memleketi Tokat'ın Almus ilçesinde, aynı kazada ölen eşi Suzan Aksoy'un (37) mezarının yanında toprağa verildi. Çiftin, taşındıkları Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde 6 ay önce ev satın aldıkları, 3 çocukları ile orada yaşadıkları öğrenildi.
7.09.2021Gündem
Son dakika! Türkiye'yi ağlatan kazada servis şoförünün ifadesi ortaya çıktı
Son dakika! Türkiye'yi ağlatan kazada servis şoförünün ifadesi ortaya çıktıTekirdağ'ın Ergene ilçesinde yük treninin hemzemin geçitte çarptığı ve 7 kişinin öldüğü servis minibüsünün yaralanan sürücüsü Bilal Küllü (51), tutuklandı. İfadesinde bariyerleri son anda fark ettiğini, trenin minibüse çarptığını da hissetmediğini söyleyen Küllü, "Ya bariyerlere vuracaktım ya da hemzemin geçitten geçecektim. Demek ki geçmemek gerekiyormuş" dedi.
6.09.2021Gündem
Suzan'dan sonra eşi de hayatını kaybetti! Ölenlerin sayısı 7 oldu
Suzan'dan sonra eşi de hayatını kaybetti! Ölenlerin sayısı 7 olduTekirdağ'ın Ergene ilçesinde meydana gelen tren kazasında ölü sayısı 7'ye çıktı. Kazada hayatını kaybeden Suzan Aksoy'un ağır yaralanan eşi Halil Aksoy da yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
6.09.2021Gündem
En Zor Tekerlemeler – Söylemesi En Zor, Kısa ve Uzun Tekerlemeler ve Örnekleri
En Zor Tekerlemeler – Söylemesi En Zor, Kısa ve Uzun Tekerlemeler ve ÖrnekleriHalk edebiyatına özgü bir tür olan tekerlemeler, “ağızda yuvarlanan söz, saçma sapan söz, eş sesli kelimelerle kurulu konuşma" anlamına gelir. Çocukların hem eğlenmesine hem de gelişimine katkı sağlayan tekerlemeler bir çeşit laf cambazlığıdır. Söylenmesi zor olan tekerlemelerin genellikle gerçek yaşamla ilgisi yoktur. Hayal ve kurmacadırlar. Bazı kelimeler anlamlı iken bazen de anlamı olmaz. Çocukların yanı sıra yanı sıra halk ozanları da şiirlerinde tekerlemelere yer vermiştir. Söylemesi zor, kısa ve uzun tekerleme örnekleri için “En Zor Tekerlemeler” içeriğimizden detaylıca öğrenebilirsiniz.
6.09.2021Eğlence
Türkiye'yi ağlatan kaza! Facianın habercisi sözler...
Türkiye'yi ağlatan kaza! Facianın habercisi sözler...Tekirdağ'ın Ergene ilçesindeki tren kazasında hayatını kaybeden Nebibe Korkmaz (35), toprağa verildi. Kızının servis şoföründen hız konusunda şikayetçi olduğunu belirten Fikret Korkmaz, "Kızım, 'Baba kelle koltukta gidip geliyoruz. Servis sürücüsü çok hızlı kullanıyor. Allah'a emanetiz' dedi bana" ifadelerini kullandı.
5.09.2021Gündem
Trenin minibüse çarptığı kazada Suzan öldü, eşi yaşam savaşı veriyor!
Trenin minibüse çarptığı kazada Suzan öldü, eşi yaşam savaşı veriyor!Tekirdağ’ın Ergene ilçesinde yük treninin hemzemin geçitte servis minibüsüne çarptığı kazada, tekstil fabrikasında birlikte çalışan Suzan Aksoy (37) hayatını kaybederken, eşi Halil Aksoy (44) ağır yaralandı. 3 çocukları olan çiftin İstanbul'dan Tekirdağ'ın Çorlu ilçesine bir ev satın alarak yerleştikleri ve birlikte aynı fabrikada işe başladıkları ortaya çıktı.
5.09.2021Gündem
Türkiye'yi ağlatan kaza sonrası skandal yorum: Bendeki leş sayısı 16
Türkiye'yi ağlatan kaza sonrası skandal yorum: Bendeki leş sayısı 16Tekirdağ'ın Ergene ilçesinde, yük treninin hemzemin geçitte minibüse çarpması sonucu 6 kişinin yaşamını yitirdiği, 7 kişinin de yaralandığı kazaya ilişkin TCDD'de görevli olan ve İzmir'de çalıştığı öğrenilen makinist M.A.K.'nın sosyal medyada yaptığı yorum tepkiye neden oldu. M.A.K.'nin, kaza haberinin altına "Bendeki leş sayısı 16, 6 daha lazım iki takım kurmam için" yorumunu yaptığı ortaya çıktı. TCDD, konuyla igili soruşturma başlatıldığını açıkladı.
5.09.2021Gündem
E ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri: E Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
E ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri: E Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Aileye yeni katılacak bireyin heyecanını yaşan aileler bebeklerine verecekleri isim için ayrı bir tatlı telaşın içerisine giriyor. Erkek bebek bekleyen anne ve baba adayları çocuklarının hayat boyu taşıyacağı ismi seçerken kararsız kalabiliyor. Bunun için uzun süre isim bulma arayışına giriyorlar. Çiftler çocuklarına en güzel ve en anlamlı isim vermek istiyor. Keşfedilmemiş, duyulmamış, nadir bulunan ve değişik isimler genellikle ailelerin seçenekleri arasında yer alıyor. İsmin kulağa hoş gelmesinin yanı sıra anlamları da dikkat edilen faktörler arasında yer alıyor. E harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “E ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
4.09.2021Bebek
Tekirdağ'da hemzemin geçit faciası! Sebebini vali açıkladı
Tekirdağ'da hemzemin geçit faciası! Sebebini vali açıkladıTekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Ergene ilçesinde 6 kişinin öldüğü 7 kişinin yaralandığı tren kazasına ilişkin, "Bu kaza incelendiğinde görüyoruz ki sadece sürücü hatasından kaynaklanıyor." dedi.
4.09.2021Gündem
Yük treninin servis minibüsüne çarpma anı güvenlik kamerasında
Yük treninin servis minibüsüne çarpma anı güvenlik kamerasındaTekirdağ Ergene'de yük treninin servis minibüsüne çarptığı kazada ölü sayısı 6'ya yükseldi. 6 yaralının tedavisi sürüyor.Yaşanan kaza güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.
4.09.2021Haberler
Ergene'de yük treni minibüse çarptı!
Ergene'de yük treni minibüse çarptı!Tekirdağ’ın Ergene ilçesinde yük treni, hemzemin geçitte fabrika servis minibüsüne çarptı. Kazada 4 kişi öldü, 8 kişi de yaralandı.
4.09.2021Haberler
Son dakika haberleri: Yük treni minibüse çarptı! Ölü ve yaralılar var
Son dakika haberleri: Yük treni minibüse çarptı! Ölü ve yaralılar varTekirdağ Ergene'de yük treninin servis minibüsüne çarptığı kazada ölü sayısı 6'ya yükseldi. 7 yaralının tedavisi sürüyor.
4.09.2021Gündem
Son dakika: Yük treni minibüse çarptı! 4 ölü
Son dakika: Yük treni minibüse çarptı! 4 ölüTekirdağ’ın Ergene ilçesinde yük treni, hemzemin geçitte fabrika servis minibüsüne çarptı. Kazada 4 kişi öldü, 8 kişi de yaralandı.
4.09.2021Gündem
Meteoroloji saat verdi! Trakya için flaş uyarı
Meteoroloji saat verdi! Trakya için flaş uyarıMeteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan bir son dakika açıklamasına göre, Trakya için bugün kuvvetli ve gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yaptı.
30.08.2021Gündem
Ergene Nehri'ndeki kirliliğin 'yapay sulak alanlar'
Ergene Nehri'ndeki kirliliğin 'yapay sulak alanlar'Trakya Üniversitesi Çevre Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü ve Biyoloji Bölümü Hidrobiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Belgin Elipek, Ergene Nehri çevresindeki sanayi tesislerinin atık sularının arıtıldığı arıtma tesislerinden deşarj edilen suyun yapay sulak alanlardan geçirilerek temizlenmesi önerisinde bulundu.
30.08.2021Gündem
Dünyanın diğer ucundan gelip DEÜ’de şifa buldu
Dünyanın diğer ucundan gelip DEÜ’de şifa bulduDokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Araştırma Uygulama Hastanesi, farklı ülkelerin vatandaşlarına da şifa oluyor.
30.08.2021Ege
Su krizinde göç etkisi!
Su krizinde göç etkisi!Kuraklık yüzünden ülke genelindeki nehirlerin neredeyse tamamında suyun akış hızı yüzde 70’lere varan oranda düştü. Göllerin ise yüzde 60’ı kurudu. Uzmanlar yakın gelecekte su krizi yüzünden kitlesel göçler yaşanacağı uyarısında bulundular
26.08.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

tekirdağergenekazason dakika haberleryük treni

Ergene ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.