Erken Rezervasyon

Erken Rezervasyon

Son dakika Erken rezervasyon haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Erken rezervasyon gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Erken rezervasyon haber sayfamızda...

Erken Rezervasyon

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 854 erken rezervasyon haberi bulunmuştur.
Tam kapanmada kiralık villalar revaçta
Tam kapanmada kiralık villalar revaçta17 günlük tam kapanma sürecinde tatilcilerin bir kısmının kiralık villalara yöneldiği ortaya çıktı. Geçen yıllara göre 8 kat talebin arttığı villaların günlük fiyatları ise 3 bin liraya kadar çıkabiliyor.
7.05.2021Emlak
Seyahat severler için duvarları kişiselleştirme yolları
Seyahat severler için duvarları kişiselleştirme yollarıCovid19 salgını nedeniyle evlerde daha çok vakit geçirdiğimiz gibi dünya seyahatleri de neredeyse sıfırlandı. Hem gidilen ülkelerde, hem de geri dönerken yaşanan karantina süreci, virüse yakalanma endişesi seyahat severleri de zorluyor. Hayaller ertelense de, belki duvarınıza yansıtacağınız bir dünya haritası ile gelecek için daha kapsamlı planlar yapabilirsiniz.
12.04.2021Dekorasyon
Erken rezervasyonda en fazla indirim iç pazara
Erken rezervasyonda en fazla indirim iç pazaraProfesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca, iç pazara yönelik çok ciddi erken rezervasyon kampanyaları bulunduğunu belirterek, "Yüzde 40'a, 50'ye varan indirimler var. Gönül rahatlığıyla yaptığınız rezervasyonunuzu, tatilinize birkaç gün kala hiçbir para kaybetmeden iptal ettirebiliyorsunuz." dedi.
24.03.2021Ekonomi
Avrupa'dan Türkiye'ye erken rezervasyon talebi arttı
Avrupa'dan Türkiye'ye erken rezervasyon talebi arttıTürkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, Avrupa'dan gelen erken rezervasyonların, salgın nedeniyle 2020'de beklediğini bulamayan turizm sektörünün yüzünü güldürdüğünü söyledi.
16.03.2021Ekonomi
Talep ‘güven’ ve ‘mavi yolculuğa’
Talep ‘güven’ ve ‘mavi yolculuğa’2021 yılı erken rezervasyonları, 2020’de ertelenen rezervasyonlarla birlikte artış sağlıyor. Yine pandemide geçen ilk yaz olan 2020 sezonunun ‘güvenli turizm’ tecrübesi 2021 için de kefil oluyor. Sezon için otel aramalarında ‘güvenli turizm sertifikası’, ‘geniş alanlar’ ve ‘mavi yolculuk’ trendi öne çıkıyor. Her iki bayram döneminin ise yerli turist talebi açısından dolu dolu geçeceği belirtiliyor
7.03.2021Ekonomi
Erken rezervasyonda ‘İngiliz’ hareketliliği
Erken rezervasyonda ‘İngiliz’ hareketliliğiTürkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Muğla’ya, seyahat yasaklarını mayıs ayında kaldırmaya hazırlanan İngiltere’den erken rezervasyon yoğunluğu yaşanıyor.
28.02.2021Ekonomi
İngilizler geliyor
İngilizler geliyorİNGİLTERE Başbakanı Boris Johnson’ın normalleşme planı kapsamında 17 Mayıs’tan itibaren İngiliz vatandaşlarına uluslararası seyahat serbestliği açıklaması turizmcileri umutlandırdı.
27.02.2021Ege
Muğla'da erken rezervasyonda İngiliz turist hareketliliği yaşanıyor
Muğla'da erken rezervasyonda İngiliz turist hareketliliği yaşanıyorTürkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Muğla'ya, seyahat yasaklarını mayıs ayında kaldırmaya hazırlanan İngiltere'den erken rezervasyon yoğunluğu yaşanıyor.
27.02.2021Ekonomi
İngiltere’den Mayıs sonrası için rezervasyonlarda yoğun ilgi
İngiltere’den Mayıs sonrası için rezervasyonlarda yoğun ilgiİngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın koronavirüs önlemlerini aşamalı olarak kaldırma planını açıklamasının ardından İngiltere’den Türkiye’ye gelen tatil rezervasyonlarda da bir artış yaşanmaya başlandı. Türk turizminin önde gelen seyahat acenteleri arasında yer alan Touristica’nın Yönetim Kurulu Başkanı Burak Tonbul, İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın yaptığı açıklamalardan sonra bu pazarın özelinde bir nebze olsun belirsizlik ortadan kalktığını ve İngiltere’den gelen rezervasyonlarda bir artış yaşadığını söylüyor.
24.02.2021Tatil
Villasız kalmak istemeyen tatilciler yerlerini şimdiden ayırtıyor
Villasız kalmak istemeyen tatilciler yerlerini şimdiden ayırtıyorTüm dünyada alışkanlıkları yeniden tanımlayan Covid-19 salgını, 2020 yılında tatil anlayışının da değişmesine neden olmuştu. Kalabalık alanlardan uzaklaşmak isteyip korunaklı ve izole tatil yapmak isteyen tatilcilerin tercihi 2020 yılında villa kiralama olmuştu. Hellovillam Kurucusu Sercan Korkuç geçen yıl taleplerin yüzde 700 artması ile birlikte kiralık villa bulmakta zorlanan misafirlerimiz, bu yaz villasız kalmamak için erken rezervasyona yöneldiklerini belirtti.
16.02.2021Sigorta
Yaz sezonu umut vadediyor
Yaz sezonu umut vadediyorTatilcilerin yüzde 50’ye varan büyük indirimlerden yararlanabildiği erken rezervasyon dönemi, şubat sonuna kadar devam ediyor. Touristica Yönetim Kurulu Başkanı Burak Tonbul’a göre şimdiye kadar yapılan rezervasyonlar, bu yıl temmuz ile ekim ayları arasında güzel bir sezon yaşanacağını gösteriyor.
14.02.2021Gündem
Türkiye ziyaretçilerine güven sağladı
Türkiye ziyaretçilerine güven sağladıTürkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Erkan Yağcı, Türkiye'ye gelen ziyaretçilere sertifikalı tesislerde tatillerini güvenle geçirebilme imkânı tanıyan "Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı"nın, yine bakanlığın öncülüğünde başlatılan bir dizi sigorta çözümüyle de desteklenerek, turistlerin tatillerinde Türkiye’yi tercih etmelerinin önünü açtığını bildirdi.
5.02.2021Ekonomi
Erken rezervasyonda yüzde 50 indirim fırsatı
Erken rezervasyonda yüzde 50 indirim fırsatıPandemi sürecinde zor günler yaşayan turizm sektöründe, aşılamanın başlamasıyla 2021 sezonunun nisan ayında açılması hedefleniyor. Tur operatörleri, seyahat acenteleri ve oteller, tatil gününün bir gün öncesine kadar iptal opsiyonlu, iade garantili ve yüzde 50'ye varan erken rezervasyon indirim kampanyaları başlattı.
22.01.2021Ekonomi
Kovid-19 aşısı turizm sektörünü 2021 sezonu için umutlandırdı
Kovid-19 aşısı turizm sektörünü 2021 sezonu için umutlandırdıAntalya Valisi Ersin Yazıcı, "2019'da 16 milyona yakın misafirimiz gelmişti. 2021'de o rakamları rahatlıkla geçebileceğimize inanıyorum. Ama koronavirüsün bitmesi gerekiyor." dedi.
30.12.2020Ekonomi
Kiralık villada 2021 erken rezervasyon dönemi başladı
Kiralık villada 2021 erken rezervasyon dönemi başladıTüm dünyada alışkanlıkların değişmesine neden olan Covid-19 salgını tatil anlayışını da yeniden tanımladı. Tatilciler, bu süreçte en çok izole ortamları tercih ederek kalabalık tatil alanlarından uzak kalmayı tercih ediyor. Bu durum ise kiralık villa tatilini, yılbaşı tatilinde pandemi şartlarına uygun konaklama tercih eden ve 2021 yılı için tatilini şimdiden planlamak isteyen tatilseverlerin yeni gözdesi yaptı. Hem tedbir amaçlı uygulanan yasaklara ve yeni kurallara uymak hem de bu sürecin psikolojik yorgunluğunu 'sıfır temaslı' konaklamalar yaparak atlatmak mümkün.
28.12.2020Sigorta
Turizm sektörüne ‘umut aşısı’
Turizm sektörüne ‘umut aşısı’Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin, Kovid-19 aşısının gündeme gelmesiyle pozitif bir havanın estiğini belirterek, “Turizm sektöründe bugün itibarıyla beklentimiz, yılın ikinci yarısından sonra yavaş yavaş tekrar işlerin açılmaya başlayacağı ve sektörde yukarı doğru gidecek grafiklerin oluşacağı yönünde” dedi.
20.12.2020Ekonomi
Koronavirüs aşısı turizme 'umut aşıladı'
Koronavirüs aşısı turizme 'umut aşıladı'Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin, Kovid-19 aşısının gündeme gelmesiyle pozitif bir havanın estiğini belirterek, “Turizm sektöründe bugün itibarıyla beklentimiz, yılın ikinci yarısından sonra yavaş yavaş tekrar işlerin açılmaya başlayacağı ve sektörde yukarı doğru gidecek grafiklerin oluşacağı yönünde.” dedi.
19.12.2020Ekonomi
Kemer'e pandemi dönemi bir milyondan fazla ziyaretçi
Kemer'e pandemi dönemi bir milyondan fazla ziyaretçiAntalya'nın Kemer ilçesi bu yılın 11 aylık döneminde 1 milyon 100 bin yerli ve yabancı turisti ağırladı. İlk sırada Rus turistlerin yer aldığı Kemer, ziyaretçi sayısıyla Antalya'nın en çok turist çeken bölgesi oldu.
17.12.2020Tatil
Kemer, pandemi döneminde 1 milyon 100 bin turist ağırladı
Kemer, pandemi döneminde 1 milyon 100 bin turist ağırladıAntalya'nın Kemer ilçesi bu yılın 11 aylık döneminde 1 milyon 100 bin yerli ve yabancı turisti ağırladı. İlk sırada Rus turistlerin yer aldığı Kemer, ziyaretçi sayısıyla Antalya'nın en çok turist çeken bölgesi oldu.
17.12.2020Ekonomi
Güvenli turizmle bol rezervasyon
Güvenli turizmle bol rezervasyonYerli tur operatörleri, seyahat acenteleri için erken rezervasyonların gündeminde ‘güvenli turizm’ ve ‘son dakikaya kadar’ iptal seçeneği var. Ocaktan sonra önemli rezervasyon artışı bekleniyor. Planlamalar ertelense de turistlerin 2021 yaz sezonu için seyahat etmeye daha olumlu baktığını anlatan acenteler, yerli turisti Türkiye’nin önemli bir gücü olarak görüyor
14.12.2020Ekonomi
BDT ağırlıklı olur Avrupa sinyali var
BDT ağırlıklı olur Avrupa sinyali varTürkiye’nin turizm gücünde önemli bir halka olan oteller 2021 yazı için hazırlıklarını yapıyor. Pandemi belirsizliği sürüyor olsa da aşı haberleri sektör paydaşlarına umut veriyor. Sektörün geleceği için 2021’in önemine dikkat çeken turizmciler, BDT ülkeleri ağırlıklı bir sezon beklerken, Avrupa’dan da iyi sinyaller alıyor. Müstakil villa talepleri için de hazırlık var
13.12.2020Ekonomi
Kayak sezonuna hızlı başlangıç
Kayak sezonuna hızlı başlangıçKış tatilcileri için erken rezervasyon dönemi tamamlandı. Tesisler sezonu 4 Aralık itibarıyla açıyor. Kar olmayan bölgelerde suni kar çalışmaları sürüyor. Yurtdışından Ukrayna, Rusya ve Polonya talebi çok güçlü
2.12.2020Ekonomi
Türkiye kış turizminde ön plana çıkıyor
Türkiye kış turizminde ön plana çıkıyorTürkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, gerek iç pazardan gerekse Rusya, Ukrayna ve Polonya pazarlarından kış turizmi merkezlerine ilginin mevcut olduğunu belirterek, "Özellikle Erciyes ve Palandöken için bu 3 ülkeden charter uçuş planlaması yapan tur operatörlerimiz bulunuyor. Uludağ, Kartepe ve Kartalkaya’ya yönelik de yurt dışından talep bulunuyor. Türkiye kış turizminde ön plana çıkıyor." dedi.
24.11.2020Ekonomi
Aşı hızlandı, turizm hareketlendi
Aşı hızlandı, turizm hareketlendiTurizm sektörü, aşı haberlerinin art arda gelmesiyle hareketlendi. Seyahatseverler 2021’de tatile çıkma planları yaparken tur şirketleri de erken rezervasyon kampanyalarını başlattı. Temkinli olanlar için tatile 3 gün kala, baharda ödeme, kesintisiz iptal gibi imkânlar da sunuluyor
22.11.2020Gündem
Şimdi al tatilde öde
Şimdi al tatilde ödeYaz tatili için erken rezervasyon dönemi ekstra fırsatlarla açıldı. Bu dönemde rezervasyon yaptıranlar yüzde 50 indirimin yanı sıra tatil bedelini 4 ay sonra ya da tatile gitmeye 3 gün kala ödeyebilecek
20.11.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

turizmTürkiyetatilantalyaerken rezervasyon

Erken Rezervasyon ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.