Ermeni Soykırımı

Ermeni Soykırımı

Son dakika ermeni soykırımı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ermeni soykırımı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ermeni soykırımı haber sayfamızda...

Ermeni Soykırımı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.241 ermeni soykırımı haberi bulunmuştur.
Ankara’dan İsrail’e tepki: Çabaları sonuç vermeyecek
Ankara’dan İsrail’e tepki: Çabaları sonuç vermeyecekDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Öncü Keçeli, İsrail Dışişleri Bakanı Israel Katz’ın sözde Ermeni soykırımı iddialarına ilişkin, “İsrail hükümeti üyelerinin, dikkatleri işledikleri suçlardan başka yöne çekme çabaları sonuç vermeyecektir” dedi.
13.01.2024Gündem
Menendez'in 'iyilik' aşkı! Türk düşmanı istifa etti, skandal listesinde yok yok
Menendez'in 'iyilik' aşkı! Türk düşmanı istifa etti, skandal listesinde yok yokTürkiye'ye F-16 satışına karşı çıkan New Jersey Senatörü ve Senato Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Bob Menendez ile ilgili rüşvet skandalı ortaya çıktı. Eşi aracılığıyla yaklaşık 400 bin dolar değerinde külçe altını rüşvet kabul etmekle suçlananınca istifa eden Menendez'in skandal listesinde ise yok yok.
24.09.2023Haberler
Menendez'in 'iyilik' aşkı! Türk düşmanı istifa etti, skandal listesinde yok yok
Menendez'in 'iyilik' aşkı! Türk düşmanı istifa etti, skandal listesinde yok yokTürkiye'ye F-16 satışına karşı çıkan New Jersey Senatörü ve Senato Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Bob Menendez ile ilgili rüşvet skandalı ortaya çıktı. Eşi aracılığıyla yaklaşık 400 bin dolar değerinde külçe altını rüşvet kabul etmekle suçlananınca istifa eden Menendez'in skandal listesinde ise yok yok.
24.09.2023Dünya
Prag’da Atatürk için mücadele
Prag’da Atatürk için mücadeleCumhuriyet’in 100. yılında Türkiye’nin Prag Büyükelçiliği yakınındaki parka Atatürk heykeli dikme girişimi, sözde Ermeni soykırımı iddiaları bahanesiyle engellenmek isteniyor. Antalya Muratpaşa Belediyesi ‘kardeşlik’ protokolünü bitirme mesajı verdi.
16.08.2023Gündem
Prag’da skandal Atatürk heykeli kararı
Prag’da skandal Atatürk heykeli kararıCumhuriyet’in 100. yılı dolayısıyla Çekya’nın başkenti Prag’da Türk Büyükelçiliği’nin üç metrelik bir Atatürk heykeli dikmesi talebi “1915 olayları” gerekçe gösterilerek reddedildi.
15.08.2023Gündem
Ermeni gazeteden skandal çağrı: Gücü her şeye yeten Türk hükümeti
Ermeni gazeteden skandal çağrı: Gücü her şeye yeten Türk hükümetiDisney'in Atatürk dizisini yayınlamayacak olması üzerine yeni bir haber yapan Ermeni basını, Türk hükümetinin duruşuna karşı yeterince birlik olamadıklarına dair itiraf gibi bir yazı yayınladı.
10.08.2023Dünya
Çavuşoğlu’ndan 24 Nisan tepkisi: Tarihi çarpıtan siyasi şarlatanlar
Çavuşoğlu’ndan 24 Nisan tepkisi: Tarihi çarpıtan siyasi şarlatanlarTürkiye; 24 Nisan sözde Ermeni soykırımı anma günü nedeniyle bazı ülkelerin hükümet yetkilileri tarafından yapılan ve “soykırım” ifadesinin yer aldığı açıklamalara sert tepki gösterdi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Siyasi açıklamalarla tarih yeniden yazılamaz. Tarihi çarpıtmaya yeltenen siyasi şarlatanlar yine sahnede” dedi.
25.04.2023Gündem
Ankara Valiliği'nden sözde Ermeni soykırımı eylemlerine yasak
Ankara Valiliği'nden sözde Ermeni soykırımı eylemlerine yasakAnkara Valiliği, bugün sözde Ermeni soykırımıyla ilgili yapılacak panel, söyleşi, basın açıklaması, toplantı, gösteri yürüyüşü, eylem ve etkinliklerin yasakladığını duyurdu.
24.04.2023Gündem
Doğu Perinçek, cumhurbaşkanı adaylığı için YSK'ya başvurdu
Doğu Perinçek, cumhurbaşkanı adaylığı için YSK'ya başvurduVatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, cumhurbaşkanı adaylığı için Yüksek Seçim Kurulu’na başvurdu.
20.03.2023Gündem
Ankara'da avukatlardan TBB Başkanı Fincancı'ya tepki
Ankara'da avukatlardan TBB Başkanı Fincancı'ya tepkiAnkara'da bir grup avukat, adliye önünde basın açıklaması yaparak Türk Tabipler Birliği (TTB) Başkanı Şebnem Korucu Fincancı'ya tepki gösterdi.
21.10.2022Gündem
Türkiye'den Pelosi'nin sözlerine tepki: Asla kabul edilemez
Türkiye'den Pelosi'nin sözlerine tepki: Asla kabul edilemezABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'nın Ermenistan ziyaretindeki skandal açıklamalarına Türkiye'den sert tepki geldi.
19.09.2022Gündem
Pelosi'den Ermenistan ziyaretinde skandal sözler: Sorumlu Azerbaycan ve Türkiye
Pelosi'den Ermenistan ziyaretinde skandal sözler: Sorumlu Azerbaycan ve TürkiyeABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, Ermenistan ziyaretinde hem Azerbaycan'ı hem de Türkiye'yi kışkırtıcı açıklamalarda bulundu. Azerbaycan’dan Pelosi’nin açıklamalarına tepki geldi.
18.09.2022Dünya
Edirne'de Türk Eğitim Sen'den HDP'li Garo Paylan hakkında suç duyurusu
Edirne'de Türk Eğitim Sen'den HDP'li Garo Paylan hakkında suç duyurusuTürk Eğitim Sen Edirne Şubesi üyeleri, TBMM sözde Ermeni soykırımının tanınmasını içeren kanun teklifi veren HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan hakkında suç duyurusunda bulundu.
28.04.2022Gündem
TGB'den Garo Paylan hakkında suç duyurusu
TGB'den Garo Paylan hakkında suç duyurusuTürkiye Gençlik Birliği (TGB) Ermeni Soykırımının tanınmasına dair Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) kanun teklifi sunan Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili Garo Paylan hakkında suç duyurusunda bulundu.
27.04.2022Gündem
Son dakika: 5 partinin önergesi ile komisyon kuruldu! TBMM yaşlıların sorunlarını araştıracak
Son dakika: 5 partinin önergesi ile komisyon kuruldu! TBMM yaşlıların sorunlarını araştıracakGelen son dakika haberine göre; TBMM yaşlıların sorunlarını araştıracak. Yaşlıların sorunları ve alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla, 5 siyasi partinin ortak önergesi ile TBMM Araştırma Komisyonu kuruldu.
26.04.2022Siyaset
Türkiye'deki tek Ermeni köyü 'soykırım' ifadesinden rahatsız
Türkiye'deki tek Ermeni köyü 'soykırım' ifadesinden rahatsızTürkiye'de tek Ermeni köyü olarak bilinen büyükşehir yasasıyla mahalleye dönüşen Hatay'ın Samandağ ilçesindeki Vakıflı'nın muhtarı Berç Kartun, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olayları için 'Ermeni Soykırımı' ifadesini kullanmasına tepki gösterdi. Kartun, “Bizden önceki kuşak, bizim kuşak bu söylemlerden bıktı usandı, artık sıkıldık" dedi.
26.04.2022Gündem
Büyük dedesi üzerinden çağrı!
Büyük dedesi üzerinden çağrı!Dünyanın önde gelen gazeteleri arasında bulunan ABD’li “New York Times”ta dün yayınlanan bir ilanda, İngiltere Başbakanı Boris Johnson’a büyük dedesi Ali Kemal hatırlatılarak, sözde Ermeni Soykırımı’nın tanıması çağrısı yapıldı.
26.04.2022Dünya
Binali Yıldırım Bahçelievler'de düzenlenen iftar programına katıldı
Binali Yıldırım Bahçelievler'de düzenlenen iftar programına katıldıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Binali Yıldırım, Bahçelievler Belediyesi'nin düzenlediği iftar programına katıldı. Programda konuşan Yıldırım 1915 olaylarına dikkat çekerek, "Terör örgütünün kontrolüne girmiş siyasi kadrolar, 1915 olaylarında çeteci Ermenilerin, doğu ve güneydoğuda katlettiği dedelerimizin, büyüklerimizin acılarını umursamaz bir şekilde Ermeni Soykırımı diye kanun teklifi verebiliyorlar. Uyanalım değerli kardeşlerim" dedi.
25.04.2022Gündem
Son dakika: Erdoğan'dan Biden ve HDP'ye 1915 tepkisi
Son dakika: Erdoğan'dan Biden ve HDP'ye 1915 tepkisiCumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Biden'ın sözde Ermeni soykırımı için yaptığı açıklamalar ve HDP’li Garo Paylan’ın sözde Ermeni soykırımının tanınması için Meclis'e sunduğu kanun teklifi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Biden için 'açıklamalarının üzerinde durmaya değer bile bulmuyoruz' derken HDP'ye de 'Meclis'e yakıştırmıyoruz' açıklamasında bulundu.
25.04.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Biden ve HDP'ye 1915 tepkisi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Biden ve HDP'ye 1915 tepkisiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden'ın sözde Ermeni soykırımı için yaptığı açıklamalar ve HDP’li Garo Paylan’ın sözde Ermeni soykırımının tanınması için Meclis'e sunduğu kanun teklifi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Biden için 'açıklamalarının üzerinde durmaya bile gerek yok' derken HDP'ye de 'Meclis'e yakıştırmıyoruz' açıklamasında bulundu.
25.04.2022Haberler
Fuat Oktay: TBMM çatısı altında, millete iftira atmak, fikir terörüdür
Fuat Oktay: TBMM çatısı altında, millete iftira atmak, fikir terörüdürYozgat Konfederasyonu tarafından düzenlenen iftar programında konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "HDP’yi görüyorsunuz; Sözde Ermeni soykırımı tanınsın diye milletin meclisinde millete hakaret edercesine teklif veriyorlar. TBMM çatısı altında, millete iftira atmak, fikir terörüdür. Milletin meclisinde, tarihimize kara çalmak; Türkiye ile Ermenistan arasında başlayan normalleşme sürecinin temeline dinamit koymaktır" dedi.
25.04.2022Siyaset
TBMM: HDP'li Paylan 'sözde Ermeni soykırımı' ile ilgili kanun teklifini 2018'de de verdi
TBMM: HDP'li Paylan 'sözde Ermeni soykırımı' ile ilgili kanun teklifini 2018'de de verdiHDP Milletvekili Garo Paylan'ın, 23 Nisan'da verdiği ve TBMM Başkanı Şentop tarafından iade edilen 'sözde Ermeni soykırımı' kanun teklifini 2018 yılında da verdiği belirlendi.
24.04.2022Gündem
Fuat Oktay: “TBMM çatısı altında, millete iftira atmak, fikir terörüdür”
Fuat Oktay: “TBMM çatısı altında, millete iftira atmak, fikir terörüdür”Yozgat Konfederasyonu tarafından düzenlenen iftar programında konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “HDP’yi görüyorsunuz; sözde Ermeni soykırımı tanınsın diye milletin meclisinde millete hakaret edercesine teklif veriyorlar. TBMM çatısı altında, millete iftira atmak, fikir terörüdür. Milletin meclisinde, tarihimize kara çalmak; Türkiye ile Ermenistan arasında başlayan normalleşme sürecinin temeline dinamit koymaktır” dedi.
24.04.2022Haberler
Fuat Oktay'dan HDP'ye sert sözler: Sözde Ermeni soykırımı tanınsın diye teklif veriyorlar
Fuat Oktay'dan HDP'ye sert sözler: Sözde Ermeni soykırımı tanınsın diye teklif veriyorlarYozgat Konfederasyonu tarafından düzenlenen iftar programında konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “HDP’yi görüyorsunuz; sözde Ermeni soykırımı tanınsın diye milletin meclisinde millete hakaret edercesine teklif veriyorlar. TBMM çatısı altında, millete iftira atmak, fikir terörüdür. Milletin meclisinde, tarihimize kara çalmak; Türkiye ile Ermenistan arasında başlayan normalleşme sürecinin temeline dinamit koymaktır” dedi.
25.04.2022Gündem
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Bu mücadele dünyanın en meşru, en haklı mücadelesidir
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Bu mücadele dünyanın en meşru, en haklı mücadelesidirAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Başakşehir İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen iftar programına katıldı. Pençe-Kilit operasyonuna ilişkin açıklamalarda bulunan Ömer Çelik, "Bu mücadele dünyanın en meşru, en haklı mücadelesidir. Sınırlarımızın etrafında birer terör devletçiliği kurmak isteyenlere, sınırlarımızın etrafını delik deşik etmek isteyenlere karşı Cumhurbaşkanımız Başkomutan olarak 'Bir gece ansızın gelebiliriz' demişti. Bir kere daha bir gece ansızın geldik" dedi.
24.04.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Ermeni Soykırımı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.