Eskişehir Valiliği

Eskişehir Valiliği

Son dakika Eskişehir Valiliği haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Eskişehir Valiliği gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Eskişehir Valiliği haber sayfamızda...

Eskişehir Valiliği

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 471 eskişehir valiliği haberi bulunmuştur.
Vatandaşlar 15 Temmuz'da meydanlara akın etti! Uluslararası ajanslar fotoğrafları peş peşe servis etti...
Vatandaşlar 15 Temmuz'da meydanlara akın etti! Uluslararası ajanslar fotoğrafları peş peşe servis etti...15 Temmuz darbe girişiminin 6'ncı yıl dönümünde tüm Türkiye'de vatandaşlar meydanlara akın etti. Şehirlerin meydanları Türk Bayrakları ile donatıldı. Anma etkinliklerine yabancı basın da ilgi gösterdi. ABD merkezli haber ajansı Associated Press peş peşe fotoğraflar servis etti.
16.07.2022Gündem
'Koruyucu Aile Programı' Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi'nde gerçekleşti
'Koruyucu Aile Programı' Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi'nde gerçekleştiEskişehir Valisi Erol Ayyıldız’ın eşi Uzm. Dr. Dilek Didem Ayyıldız, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesinde gerçekleştirilen ‘Koruyucu Aile’programına katıldı.
30.06.2022Eskişehir
Eskişehir'de parkta yoga etkinli! 'İzinsiz' olduğu gerekçesiyle yaptırılmadı
Eskişehir'de parkta yoga etkinli! 'İzinsiz' olduğu gerekçesiyle yaptırılmadıEskişehir’de Türk Dünyası Vakfı tarafından yaptırılan Dede Korkut Parkı’nda yoga etkinliği için toplanan gruba, görevliler yere serilen matların çimlere zarar verdiği ve haklarında CİMER’e şikayet olduğunu söyleyerek izin vermedi.
29.05.2022Gündem
Eskişehir'deki etkinlik yasağının ardından Valilik'ten açıklama
Eskişehir'deki etkinlik yasağının ardından Valilik'ten açıklamaEskişehir Valiliği’nin, kentte 15 günlük süreyle alınan etkinlik yasağı kararına müzik festivali yapmayı planlayan organizasyon şirketinin yaptığı itiraz üzerine mahkemeye verdiği yazılı savunmada, Bursa'daki terör saldırısının örnek gösterilip, Anadolu Fest'in güvenlik riski taşıdığının belirtildiği ifade edildi.
12.05.2022Gündem
Eskişehir’de tüm etkinlikler 15 gün süreyle yasaklandı
Eskişehir’de tüm etkinlikler 15 gün süreyle yasaklandıEskişehir Valiliği, açık alanlarda yapılması düşünülen her türlü yürüyüş, oturma eylemi, stant, çadır kurma, afiş, pankart asma, konser, şenlik ve festival gibi etkinliklerin 15 gün süreyle yasaklandığını açıkladı.
9.05.2022Gündem
‘Din dersinden muaf tutulma talebine ret’ ihlâl sayıldı
‘Din dersinden muaf tutulma talebine ret’ ihlâl sayıldıAnayasa Mahkemesi (AYM), kendi inancına uygun olmadığını belirterek kızının zorunlu din dersinden muaf tutulması talebi reddedilen babanın yaptığı başvuruda, din ve vicdan hürriyetinin ihlâl edildiğine karar verdi.
10.04.2022Gündem
Ukrayna'dan tahliye edilen Kırım Türkleri Eskişehir'e geldi
Ukrayna'dan tahliye edilen Kırım Türkleri Eskişehir'e geldiRusya'nın savaş açtığı Ukrayna'dan tahliye edilen Kırım Türklerinden oluşan kadın ve çocukların bulunduğu kafile Eskişehir'e geldi.
17.03.2022Haberler
Ukrayna'dan tahliye edilen Kırım Türkleri Eskişehir'e geldi
Ukrayna'dan tahliye edilen Kırım Türkleri Eskişehir'e geldiRusya'nın savaş açtığı Ukrayna'dan tahliye edilen Kırım Türklerinden oluşan kadın ve çocukların bulunduğu kafile Eskişehir'e geldi.
17.03.2022Gündem
Eskişehir'deki cinsel taciz iddiası sonrası İl Milli Eğitim Müdürü görevden alındı
Eskişehir'deki cinsel taciz iddiası sonrası İl Milli Eğitim Müdürü görevden alındıEskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, 10 kız öğrencisine cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla ortaokul müdürü Mustafa Kartaler’in tutuklanmasının ardından bakanlık kararıyla görevinden alındı. Cırıt'ın yerine, İstanbul'dan Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü Nesrin Kakırman’ın atandığı belirtildi.
17.02.2022Gündem
Eskişehir vaka oranı artışında birinci
Eskişehir vaka oranı artışında birinciEskişehir'de en az iki doz aşı olan kişilerin oranı yüzde 85'e ulaşmasına rağmen vaka oranı neredeyse 2 katına çıktı. Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı risk haritasında 900 bin nüfuslu kent, vaka oranı en çok artan iller arasında ilk sırada yer aldı.
10.01.2022Gündem
Eskişehir’de koronavirüs alarmı; etkinliler iptal edildi
Eskişehir’de koronavirüs alarmı; etkinliler iptal edildiEskişehir'de en az iki doz aşı olan kişilerin oranı yüzde 85'e ulaşmasına rağmen artan koronavirüs vakalarının ardından hastanelerde test kuyrukları uzadı. Covid-19 nedeniyle evlerinde tedavi görenlerin sayısı, son 1 haftada 8 bin 678'den 14 bin 485 kişiye yükseldi. Valilik, toplu etkinlikler için maske, mesafe ve hijyen uyarısı yaparken, Büyükşehir Belediyesi ise ocak ayında yapılması planlanan sergi, tiyatro ve konser organizasyonlarının iptal edildiğini duyurdu.
3.01.2022Gündem
Okula gitmek için her sabah 3 kilometre yürüyorlar
Okula gitmek için her sabah 3 kilometre yürüyorlarEskişehir Çifteler'deki Erbap Mahallesi'nde yaşayan öğrenciler, servis olmadığı için ayaklarına poşet bağlayıp, ilçe merkezindeki okullarına, tarlaların arasından ve Eskişehir-Konya yolundan geçerek gidiyor. Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte her gün 3 kilometre yürüyen öğrencilerin velilerinden Abdülkadir Coşkun, "Bu bölge, boş arazi ve kış aylarında kurt, köpek ve domuz geliyor. Tehlikeli yol. Yolun kenarında kanal var. Bu öğrenciler her gün ölüm tehlikesiyle karşı karşıya kalıyor" dedi.
28.11.2021Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 10 büyükelçiye Osman Kavala tepkisi: İstenmeyen adam ilan edilmelerini istedim
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 10 büyükelçiye Osman Kavala tepkisi: İstenmeyen adam ilan edilmelerini istedimCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eskişehir Millet Bahçesi, İl Halk Kütüphanesi ve Yapımı Tamamlanan Diğer Projelerin Toplu Açılış Töreni'nde konuşma yaptı. 10 büyükelçinin Osman Kavala açıklamasına tepki gösteren Erdoğan, 'Gerekli talimatı Dışişleri Bakanımıza verdim. Bunların bir an önce 'istenmeyen adam' (Persona non grata) ilan edilmelerini hemen halledeceksiniz dedim. Türkiye'yi anlayacaksınız, bileceksiniz. Anlamadığınız gün terk edeceksiniz. Milletimize yan bakanla en ufak bir dostluğumuz olmaz.' ifadelerine yer verdi.
23.10.2021Siyaset
Üniversite yerleşkesinde ücretli HGS dönemi! Geçiş 100 lira
Üniversite yerleşkesinde ücretli HGS dönemi! Geçiş 100 liraEskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) yönetimi, Meşelik Kampüsü'nde tıp fakültesi ile eğitim bilimlerinin güzergahlarını turnikeler ve ücretli hızlı geçiş sistemi (HGS) ile ayırdı.
8.10.2021Ekonomi
70 bin öğrencinin eğitim gördüğü kentte dikkat çeken görüntüler
70 bin öğrencinin eğitim gördüğü kentte dikkat çeken görüntülerEskişehir'deki üniversitelerde PCR testi zorunluluğunun kaldırılmasının ardından okullara girişler, öğrenci kimlik kartlarına tanımlanan HES kodlarına bakılarak sağlanıyor. Öğrenciler, yeni uygulamadan memnun olduklarını söyledi.
6.10.2021Gündem
Son dakika! Otobüs yolculuğu yapacaklar dikkat! '12 saat önce şartı' kaldırıldı
Son dakika! Otobüs yolculuğu yapacaklar dikkat! '12 saat önce şartı' kaldırıldıUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı, alınan Kovid önlemleri sonrasında otobüs yolculuğu yapacak vatandaşların mağdur olmaması için yeni düzenleme yaptı. Açık bilette 12 saat önce şartını “sefer başlayıncaya kadar” olarak değiştirdi. Öte yandan, Eskişehir'de yüz yüze eğitim gören üniversite öğrencilerinden 2 doz aşı olmayanlar için istenen PCR testi zorunluluğu iptal edildi.
5.10.2021Gündem
Son dakika... 'Eskişehir’de 90 kişinin PCR testleri karıştı' iddiası! Valilik harekete geçti
Son dakika... 'Eskişehir’de 90 kişinin PCR testleri karıştı' iddiası! Valilik harekete geçtiEskişehir Şehir Hastanesi’nde 90 kişinin Covid-19 PCR test sonuçlarının veri giriş programında yapılan hatayla karıştığı iddia edildi. Testi pozitif olmasına rağmen veri giriş hatasıyla kişilerin PCR testleri negatif görünürken, negatif olanlar ise pozitif olduğu sanılarak evlerinde ilaç tedavisine alındı. Yanlışlık ise yapılan kontroller sonrasında fark edilerek test sahipleri tek tek aranarak bilgilendirildi. Eskişehir Valiliği de konuyla ilgili inceleme başlattı.
29.03.2021Gündem
Hastanede kumar iddiasında yeni görüntüler ortaya çıktı!
Hastanede kumar iddiasında yeni görüntüler ortaya çıktı!Eskişehir’de bir hastanesinde aralarında doktor, sağlık memuru ve güvenlik görevlisi bulunan personelin, acil servisteki ofiste iskambil kağıdıyla ‘kumar’ oynadığı iddiası üzerine başlatılan soruşturmada yeni görüntüler ortaya çıktı. Görüntüler, personelin daha önce de aynı ofiste defalarca kumar oynadığını gözler önüne serdi.
22.03.2021Gündem
Hastanede 'kumar' iddiasında yeni görüntüler ortaya çıktı
Hastanede 'kumar' iddiasında yeni görüntüler ortaya çıktıEskişehir'de bir kamu hastanesinde aralarında doktor, sağlık memuru ve güvenlik görevlisi bulunan personelin, acil servisteki ofiste iskambil kağıdıyla 'kumar' oynadığı iddiası üzerine başlatılan soruşturmada yeni görüntüler ortaya çıktı. Görüntüler, personelin daha önce de aynı ofiste defalarca kumar oynadığını gözler önüne serdi.
22.03.2021Haberler
Hastanede kumar soruşturması! 5 kişi açığa alındı
Hastanede kumar soruşturması! 5 kişi açığa alındıEskişehir'de bir kamu hastanesinin acil servis ofis odasında kaydedilen görüntüler tepkilere neden oldu. Aralarında doktor, sağlık memuru, temizlik personeli ve güvenlik görevlisinin bulunduğu bazı kişilerin iskambille ‘kumar’ oynadığı iddia edilen görüntüler sosyal medyada ortaya çıktı. Olay sonrası Eskişehir Valiliği ve Sağlık İl Müdürlüğü’nce hakkında adli ve idari soruşturma başlatılan 14 kişiden 5’i açığa alındı.
25.01.2021Haberler
Hastanede kumar soruşturması! 5 kişi açığa alındı
Hastanede kumar soruşturması! 5 kişi açığa alındıEskişehir'de bir kamu hastanesinin acil servis ofis odasında kaydedilen görüntüler tepkilere neden oldu. Aralarında doktor, sağlık memuru, temizlik personeli ve güvenlik görevlisinin bulunduğu bazı kişilerin iskambille ‘kumar’ oynadığı iddia edilen görüntüler sosyal medyada ortaya çıktı. Olay sonrası Eskişehir Valiliği ve Sağlık İl Müdürlüğü’nce hakkında adli ve idari soruşturma başlatılan 14 kişiden 5’i açığa alındı.
25.01.2021Gündem
Eskişehir'de huzurevinde koronavirüs ölümleri! Valilikten soruşturma izni
Eskişehir'de huzurevinde koronavirüs ölümleri! Valilikten soruşturma izniEskişehir Valiliği, mayıs ayında Hacı Süleyman Çakır Huzurevi’nde, 9 yaşlı vatandaşla birlikte koronavirüsten yaşamını yitiren idari personel Sadık Kaya’nın (57) kızı Merve Erdoğan’ın ihmal iddiasıyla Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmasının ardından başlatılan soruşturma kapsamında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler eski İl Müdürü Alper S. ve Huzurevi Müdürü Meryem T. hakkında soruşturma izni verdi.
28.12.2020Gündem
Camide huzursuzluk çıkartan kadına, cemaatten tepki!
Camide huzursuzluk çıkartan kadına, cemaatten tepki!Eskişehir’de yaklaşık 5 yıl önce bağış ve yardımlarla yapılan Medine Camii’ni kendisinin yaptırdığını öne süren Ayten E.’nin (67) erkeklerin kıldığı alanda namaz kılmak istediği, camide erkeklerin namaz kıldığı yere perde gerip kendisine ayrı bir bölüm yapmaya çalıştığı öne sürüldü. Cemaatle kavga ettiği anları görüntülenen Ayten E.’nin davranışları nedeniyle camiye gelenlerin sayısının 5 kişiye kadar düştüğü bildirildi. Cemaat, valilik ve müftülüğe şikayette bulundu.
16.11.2020Haberler
Camide huzursuzluk çıkartan kadına, cemaatten tepki!
Camide huzursuzluk çıkartan kadına, cemaatten tepki!Eskişehir’de yaklaşık 5 yıl önce bağış ve yardımlarla yapılan Medine Camii’ni kendisinin yaptırdığını öne süren Ayten E.’nin (67) erkeklerin kıldığı alanda namaz kılmak istediği, camide erkeklerin namaz kıldığı yere perde gerip kendisine ayrı bir bölüm yapmaya çalıştığı öne sürüldü. Cemaatle kavga ettiği anları görüntülenen Ayten E.’nin davranışları nedeniyle camiye gelenlerin sayısının 5 kişiye kadar düştüğü bildirildi. Cemaat, valilik ve müftülüğe şikayette bulundu.
16.11.2020Gündem
Valilikten ‘sahte haber’ açıklaması
Valilikten ‘sahte haber’ açıklaması Eskişehir Valiliği, içinde Eskişehir’in de bulunduğu bazı büyükşehirlerde Covid-19 nedeniyle sokağa çıkma yasağın başlatıldığı ile ilgili sosyal medyada dolaşan haberi yalanladı.
6.08.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Eskişehir Valiliği ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.