Evlat Nöbeti

Evlat Nöbeti

Son dakika evlat nöbeti haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan evlat nöbeti gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan evlat nöbeti haber sayfamızda...

Evlat Nöbeti

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 414 evlat nöbeti haberi bulunmuştur.
Evlat nöbetindeki baba: HDP ve PKK’dan korkmayın
Evlat nöbetindeki baba: HDP ve PKK’dan korkmayınDiyarbakır'da, 7 yıl önce 15 yaşındayken kaçırılan oğlu Özkan için HDP binası önünde evlat nöbeti tutan Süleyman Aydın, "HDP’den ve PKK’dan korkmayın. Gelin, hep birlikte bize destek verin" dedi.
24.05.2022Gündem
Evlat nöbetindeki anneden oğluna 'teslim ol' çağrısı
Evlat nöbetindeki anneden oğluna 'teslim ol' çağrısıDiyarbakır'da 11 yıl önce 13 yaşındayken kaçırılan oğlu Emrah için evlat nöbeti tutan Aynur Panay, "PKK seni kandırmış, askere veya polise teslim ol. Seni çok özledim" dedi.
23.05.2022Gündem
Diyarbakır'daki evlat nöbetinde aile sayısı 291 oldu
Diyarbakır'daki evlat nöbetinde aile sayısı 291 olduDiyarbakır'da evlat nöbeti tutan aile sayısı, 2011 yılında 20 yaşındayken terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırıldığını belirttiği kızı Susan için Iğdır'dan gelen Aziz Kıyga ile 291'e yükseldi.
21.05.2022Gündem
Vali Su, evlat nöbetindeki aileleri ziyaret etti
Vali Su, evlat nöbetindeki aileleri ziyaret ettiCumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Mersin'den Diyarbakır'a atanan Vali Ali İhsan Su, HDP binası önünde evlat nöbetindeki aileleri ziyaret etti.
20.05.2022Gündem
Evlat nöbetindeki baba: Tüm Türkiye’nin çocukları için buradayız
Evlat nöbetindeki baba: Tüm Türkiye’nin çocukları için buradayızDiyarbakır'da, 7 yıl önce 15 yaşındayken kaçırılan oğlu Özkan için HDP binası önünde evlat nöbeti tutan Süleyman Aydın, sadece kendi çocuğu için değil tüm Türkiye’nin çocukları için eylemde olduklarını söyledi.
19.05.2022Gündem
Muş’ta çocukları için eylem yapan aile sayısı 35 oldu
Muş’ta çocukları için eylem yapan aile sayısı 35 olduMuş’ta, çocuklarının terör örgütü PKK tarafından kandırılarak dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP'nin il binası önünde eylem yapan aile sayısı, 56'ncı haftada 35'e yükseldi. 2014 yılında henüz 13 yaşındayken kaçırıldığını söylediği kızı Müşerref için gelen anne Ayten Karaca, teslim olması için çağrıda bulundu.
18.05.2022Gündem
Diyarbakır'daki evlat nöbetinde aile sayısı 290 oldu
Diyarbakır'daki evlat nöbetinde aile sayısı 290 olduDiyarbakır’da evlat nöbeti tutan ailelerin sayısı, 2019’da 21 yaşındayken 'İstanbul’a çalışmaya gidiyorum' diye evden çıkan ve geri dönmeyen oğulları Mehmet için Şanlıurfa'dan gelen Müslüm- Mahide Arslan çifti ile 290'a yükseldi.
18.05.2022Gündem
Evlat nöbetindeki baba: 7 yıl 2 ay 4 gün oldu, netice alamadık
Evlat nöbetindeki baba: 7 yıl 2 ay 4 gün oldu, netice alamadıkDiyarbakır’da, 2015'te 17 yaşındayken kandırılarak dağa kaçırılan oğlu Abdurrahman için oturma eylemini sürdüren Mehmet Yaşa, "7 yıl 2 ay 4 gün oldu, netice alamadık. Onu çağırıyorum, eve gelsin. Annesi üzüntüden hasta oldu" dedi.
14.05.2022Gündem
Diyarbakır'daki evlat nöbetinde aile sayısı 288 oldu
Diyarbakır'daki evlat nöbetinde aile sayısı 288 olduDiyarbakır'da, terör örgütü PKK'nın dağa kaçırdığı çocukları için nöbet tutan ailelerin sayısı, 2014'te "İzmir'e çalışmaya gidiyorum" diyerek evden çıkan oğlu Mahsum için gelen Mirza Güneş ile 288'e yükseldi.
12.05.2022Gündem
Ailelerin direnişi 981'inci gününde
Ailelerin direnişi 981'inci günündeÇocukları terör örgütü PKK tarafından zorla kaçırılarak dağa götürülen ailelerin HDP Diyarbakır il binası önündeki evlat nöbeti 981. gününde devam ediyor.
10.05.2022Haberler
Evlat nöbeti 981'inci gününde! Sen gelmeden ben buradan kalkmıyorum
Evlat nöbeti 981'inci gününde! Sen gelmeden ben buradan kalkmıyorumÇocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılarak dağa götürülen ailelerin HDP Diyarbakır il binası önündeki evlat nöbeti 981. gününde devam ediyor.
10.05.2022Gündem
HDP önünde evlat nöbetindeki aile sayısı 287 oldu
HDP önünde evlat nöbetindeki aile sayısı 287 olduDiyarbakır'da terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocukları için HDP binası önünde evlat nöbetindeki aile sayısı, 1991 yılında 22 yaşındayken kaçırılan kardeşi Mehmet Şefik için Manisa’nın Turgutlu ilçesinden gelen Sadık Kaplan ile 287'ye yükseldi.
9.05.2022Gündem
Anneler Günü'ne de evlat nöbetinde girdiler
Anneler Günü'ne de evlat nöbetinde girdilerDiyarbakır'da çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan aileler HDP binası önündeki evlat nöbetini Anneler Günü'nde buruk da olsa sürdürdü. Nöbetteki anneler, çocukları dönünce bu tür özel günleri kutlayacaklarını söyledi. Anneler çocuklarına devlete güvenmelerini isteyerek, teslim olma çağrısında bulundu.
8.05.2022Haberler
Van'da evlat nöbetindeki 'yüksek ses'le ilgili harekete geçildi
Van'da evlat nöbetindeki 'yüksek ses'le ilgili harekete geçildiVan'da, HDP'nin evlat nöbeti tutan ailelere tepki olarak çaldığı yüksek sesli müzik ile ilgili denetim yapıldı. Ölçüm yapan zabıta ekipleri, yüksek olduğu kanıtlanan ses ile ilgili cezai işlem uyguladı.
5.05.2022Gündem
Evlat nöbetindeki aileler ile HDP'liler arasında arbede
Evlat nöbetindeki aileler ile HDP'liler arasında arbedeEvlat nöbetindeki aileler, HDP Genel Merkezi'nin önüne siyah çelenk bırakmak istedi, HDP'liler çelengi kaldırmak istedi. Çıkan gerginliğe polis ekipleri müdahale etti.
5.05.2022Haberler
Son dakika! Evlat nöbetindeki aileler ile HDP'liler arasında arbede
Son dakika! Evlat nöbetindeki aileler ile HDP'liler arasında arbedeÇocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan aileler, Ankara'da HDP Genel Merkezi önüne siyah çelenk bıraktı. HDP'lilerin çelengi atmak istemesi üzerine arbede yaşandı. Çıkan arbedede, 8 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.
5.05.2022Siyaset
8 senedir kızından ayrı olan anne evladına çağrıda bulundu
8 senedir kızından ayrı olan anne evladına çağrıda bulunduÇocukları terör örgütü PKK tarafından zorla kaçırılarak dağa götürülen ailelerin HDP Diyarbakır il binası önündeki evlat nöbeti 975’inci gününe girdi.
4.05.2022Haberler
8 senedir kızından ayrı olan anne evladına çağrıda bulundu
8 senedir kızından ayrı olan anne evladına çağrıda bulunduÇocukları terör örgütü PKK tarafından zorla kaçırılarak dağa götürülen ailelerin HDP Diyarbakır il binası önündeki evlat nöbeti 975’inci gününe girdi.
4.05.2022Gündem
Evlat nöbetindeki baba oğluna seslendi! 'Gelin, güvenlik güçlerine teslim olun'
Evlat nöbetindeki baba oğluna seslendi! 'Gelin, güvenlik güçlerine teslim olun'Diyarbakır’da, 6 yıl önce 15 yaşındayken terör örgütü PKK tarafından kaçırılan Özkan için HDP binası önünde evlat nöbetini sürdüren Süleyman Aydın, “Oğlum gelin, güvenlik güçlerine teslim olun. 35 arkadaşınız, hepsi de ailelerinin kucaklarına teslim oldu. Sizi orada kandırıyorlar” dedi.
3.05.2022Gündem
HDP önünde evlat nöbetindeki ailelere bayram ziyareti
HDP önünde evlat nöbetindeki ailelere bayram ziyaretiDiyarbakır'da çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan ailelerin HDP binası önündeki evlat nöbeti 973 gündür sürüyor. Evlat nöbetindeki 5'inci bayramlarının ilk gününde aileleri Vali Münir Karaloğlu ile AK Parti Diyarbakır milletvekilleri Mehmet Mehdi Eker, Oya Eronat ve Ebubekir Bal ziyaret ederek, desteklerini iletti.
2.05.2022Gündem
Diyarbakır Valisi Karaloğlu’ndan evlat nöbetindeki ailelere bayram ziyareti
Diyarbakır Valisi Karaloğlu’ndan evlat nöbetindeki ailelere bayram ziyareti Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, çocukları terör örgütü PKK tarafından zorla kaçırılarak dağa götürülen aileleri eylem yaptıkları HDP Diyarbakır il binası önündeki çadırda ziyaret ederek bayramlarını kutladı.
2.05.2022Gündem
HDP önündeki ailelerin evlat nöbetindeki 5.buruk bayramı
HDP önündeki ailelerin evlat nöbetindeki 5.buruk bayramıDiyarbakır'da çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan ailelerin HDP binası önündeki evlat nöbeti 972 gündür sürüyor. Evlat nöbetindeki 5'inci bayramlarına buruk giren aileler, evlatlarına teslim olmaları yönünde çağrı yaptı.
1.05.2022Gündem
Muş'taki evlat nöbetinde aile sayısı 34 oldu
Muş'taki evlat nöbetinde aile sayısı 34 olduMuş'ta, dağa kaçırıldığını belirttikleri çocukları için evlat nöbeti başlatan aile sayısı, 2 ailenin daha katılımı ile 34'e yükseldi. Oğlu Muhammed Ali için eyleme katıldığını belirten Aynur Kaya, "Oğlumu istiyorum. Gel oğlum, yeter hasret çektik" dedi.
27.04.2022Gündem
Evlat nöbetindeki anneden oğluna: Seni almadan gitmeyeceğim
Evlat nöbetindeki anneden oğluna: Seni almadan gitmeyeceğimDiyarbakır'da, 9 yıl önce 15 yaşındayken kaçırılan oğlu Faruk için HDP il binası önünde eylem yapan Rahime Taşçı, oğluna seslenerek, "Seni almadan buradan gitmeyeceğim" dedi.
26.04.2022Gündem
Bakan Soylu Diyarbakır'da evlat nöbetindeki ailelerle iftarda buluştu
Bakan Soylu Diyarbakır'da evlat nöbetindeki ailelerle iftarda buluştuİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocukları için Diyarbakır HDP binası önünde evlat nöbeti tutan ailelerle iftar programında bir araya geldi.
21.04.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Evlat Nöbeti ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.