Ferdinand Marcos

Ferdinand Marcos

Son dakika Ferdinand Marcos haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Ferdinand Marcos gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Ferdinand Marcos haber sayfamızda...

Ferdinand Marcos

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 74 ferdinand marcos haberi bulunmuştur.
Filipinlerin eski lideri Ramos öldü
Filipinlerin eski lideri Ramos öldüEski Filipinler Devlet Başkanı Fidel Valdez Ramos, 94 yaşında hayatını kaybetti. Ramos'un ölümü, sevenlerini yasa boğdu.
31.07.2022Dünya
Filipinler'de üniversite mezuniyet törenine silahlı saldırı
Filipinler'de üniversite mezuniyet törenine silahlı saldırıFilipinler’deki Ateneo de Manila Üniversitesi’nin mezuniyet törenine düzenlenen silahlı saldırıda 3 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi yaralandı.
24.07.2022Dünya
Filipinler’de tarih kitapları yok satıyor
Filipinler’de tarih kitapları yok satıyorFilipinler’de eski diktatör Ferdinand E. Marcos’un oğlu “Bongbong” lakaplı Marcos Jr.’nin devlet başkanı seçilmesinin ardından, özellikle yurt dışındaki Filipinlilerin kapış kapış tarih kitapları satın aldığı belirtiliyor.
18.07.2022Kültür Sanat
İsrafın simgesi geri döndü
İsrafın simgesi geri döndüBinlerce ayakkabısıyla hatırlanan Filipinler’in eski first lady’si Imelda Marcos, bu kez oğlunun devlet başkanı seçilmesiyle siyaset sahnesine döndü
3.07.2022Dünya
Ferdinand Marcos Junior, Filipinler Devlet Başkanı olarak yemin etti
Ferdinand Marcos Junior, Filipinler Devlet Başkanı olarak yemin ettiFerdinand Marcos Junior, başkent Manila'da düzenlenen bir törenle görevden ayrılan Rodrigo Duterte'nin yerini alarak Filipinler Devlet Başkanı olarak yemin etti.
30.06.2022Dünya
Filipinler lideri Duterte'nin kızı, başkan yardımcısı oldu
Filipinler lideri Duterte'nin kızı, başkan yardımcısı olduFilipinler'de başkan yardımcılık seçimini kazanan Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin kızı Sara Duterte yeni görevi için yemin etti.
20.06.2022Dünya
Filipinler'de Marcos ailesi 36 yıl sonra iktidara dönüyor
Filipinler'de Marcos ailesi 36 yıl sonra iktidara dönüyorSandıklardan gelen ilk sonuçlar, oğul Marcos Jr'ın rahat bir şekilde başkan seçileceğini gösteriyor. Devasa yolsuzluklarıyla tarihe geçen Ferdinand Marcos, acımasız otoriter yönetimiyle biliniyordu. Bu dönemde Filipinler ekonomisi ağır bir borç batağına girmiş ve sıradan insanlar büyük zorluklar yaşamıştı.
10.05.2022Dünya
Filipinler sandık başında! Duterte dönemi resmen bitiyor
Filipinler sandık başında! Duterte dönemi resmen bitiyorFilipinler’de 65,7 milyon seçmen yeni devlet başkanını belirlemek üzere sandık başına gidiyor. Devlet Başkanlığı için Mevcut Devlet Başkanı Yardımcısı Leni Robredo ile eski Devlet Başkanı Ferdinand Marcos’un oğlu Ferdinand Bongbong Marcos arasında seçim yapacak olan seçmen, aynı zamanda yerel seçimler için de oy kullanacak.
9.05.2022Dünya
Aktivistler Marcos’un oğlunun başkanlık yarışından çıkarılmasını istiyor
Aktivistler Marcos’un oğlunun başkanlık yarışından çıkarılmasını istiyorFilipinler’deki insan hakları örgütleri, seçim komisyonundan, diktatör Ferdinand Marcos’un kendi ismini taşıyan oğlunun 2022 yılında yapılacak seçimlerde adaylıktan çıkarılmasını istedi.
3.11.2021Dünya
ABD ve Çin'in gözü burada! Başkanlık seçiminde efsane boksör, aktör, diktatörün oğlu...
ABD ve Çin'in gözü burada! Başkanlık seçiminde efsane boksör, aktör, diktatörün oğlu...Filipinler anayasasına uygun olarak altı yıllık görev süresinin ardından istifa eden Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin yerini almak için, Çin ve ABD için kritik önemde olan ülkede yapılacak seçimde birbirinden çok farklı profildeki adaylar tüm dünyanın dikkatini çekti.
10.10.2021Dünya
Eski diktatörün oğlu Filipinler seçimlerinde aday oluyor
Eski diktatörün oğlu Filipinler seçimlerinde aday oluyorFilipinler'de 1972 yılında sıkıyönetim ilan ederek dikta rejimi kuran Ferdinand Marcos'un kendi ismini taşıyan oğlu, gelecek yıl mayıs ayında yapılacak devlet başkanlığı seçimlerine aday olduğunu duyurdu.
5.10.2021Dünya
‘Filipinler’in adını değiştirebilirim’
‘Filipinler’in adını değiştirebilirim’Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte’nin, ülkenin ismini “Maharlika” olarak değiştirmeyi düşündüğü bildirildi.
14.02.2019Dünya
Devlet başkanından şoke eden karar! Ülkenin adını...
Devlet başkanından şoke eden karar! Ülkenin adını...Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin, ülkesinin ismini "Maharlika" olarak değiştirme fikrini değerlendirdiği bildirildi.
12.02.2019Dünya
Filipinler'de Duterte muhalif senatörün tutuklanması talimatını verdi
Filipinler'de Duterte muhalif senatörün tutuklanması talimatını verdiFilipinler'de Devlet Başkanı Duterte'nin tutuklanması talimatını verdiği, dokunulmazlığı kaldırılan muhalif senatör Antonio Trillanes iki askeri ayaklanmadaki rolü nedeniyle yargılanacak.
4.09.2018Dünya
Son dakika... Dünya gözünü kırpmadan izliyor! Bugün ayrılık kararını verecek
Son dakika... Dünya gözünü kırpmadan izliyor! Bugün ayrılık kararını verecek Zimbabve'de Mugabe'nin istifasını isteyen on binlerce gösterici, sokaklarda kutlama yapıyor. Devrik liderin bugün ayrılmak için karar vermesi bekleniyor. Mugabe'nin Afrika kıtasındaki ülkeleri seçmediği takdirde Singapur'a sürgüne gidebileceği belirtiliyor.
18.11.2017Dünya
Son dakika... Dünya gözünü kırpmadan izliyor! Bugün ayrılık kararını verecek
Son dakika... Dünya gözünü kırpmadan izliyor! Bugün ayrılık kararını verecekZimbabve'de Mugabe'nin istifasını isteyen on binlerce gösterici, sokaklarda kutlama yapıyor. Devrik liderin bugün ayrılmak için karar vermesi bekleniyor. Mugabe'nin Afrika kıtasındaki ülkeleri seçmediği takdirde Singapur'a sürgüne gidebileceği belirtiliyor.
18.11.2017Dünya
Adnan Kaşıkçı hayatını kaybetti
Adnan Kaşıkçı hayatını kaybettiSuudi Arabistanlı işadamı Adnan Kaşıkçı dün 82 yaşında İngiltere’nin başkenti Londra’da yaşamını yitirdi.
6.06.2017Dünya
Adnan Kaşıkçı hayatını kaybetti
Adnan Kaşıkçı hayatını kaybettiSuudi Arabistanlı işadamı Adnan Kaşıkçı, İngiltere'nin  başkenti Londra’da yaşamını yitirdi. Servetini silah ticaretiyle yapan Kaşıkçı, 1970 ve 1980’li yıllarda  dünyanın en zengin kişileri arasındaydı. Kaşıkçı, özellikle 1980'lerde sık sık  geldiği Türkiye'de de tanınan bir kişiydi.
7.06.2017Ekonomi
Marcos'un 'Kahramanlar Mezarlığı'na gömülmesini böyle protesto ettiler
Marcos'un 'Kahramanlar Mezarlığı'na gömülmesini böyle protesto ettilerFilipinler'i 18 yıl boyunca demir yumrukla yöneten, adı yolsuzluk ve insan hakları ihlallerine bulaşan ülkenin eski Devlet Başkanı Ferdinand Marcos'un 'Kahramanlar Mezarlığı'na gömülmesi binlerce kişi tarafından protesto edildi. Protestocular arasında çıplak üniversite öğrencileri de yer aldı.
25.11.2016Dünya
Marcos'un 'Kahramanlar Mezarlığı'na gömülmesini böyle protesto ettiler
Marcos'un 'Kahramanlar Mezarlığı'na gömülmesini böyle protesto ettilerFilipinler'i 18 yıl boyunca demir yumrukla yöneten, adı yolsuzluk ve insan hakları ihlallerine bulaşan ülkenin eski Devlet Başkanı Ferdinand Marcos'un 'Kahramanlar Mezarlığı'na gömülmesi binlerce kişi tarafından protesto edildi. Protestocular arasında çıplak üniversite öğrencileri de yer aldı.
25.11.2016Dünya
Ferdinand Marcos’a  Duterte torpili
Ferdinand Marcos’a Duterte torpiliFilipinler’in eski diktatörü Ferdinand Marcos, Devlet Başkanı Rodrigo Duterte’nin çabalarıyla “Kahramanlar Mezarlığı”na gömüldü.
18.11.2016Dünya
40 yıllık  çatışma çözülüyor
40 yıllık çatışma çözülüyorFilipinler’de 40 yıl boyunca 120 bine yakın kişinin ölmesine neden olan çatışma, dünyada barış sürecinde ilerleyen en önemli iç savaşlardan biri. Güneydoğu Asya ülkesinde Müslüman azınlığın bağımsızlığını isteyen en büyük gerilla örgütü olan Moro İslami Kurtuluş Cephesi’nin (MİLF) öncülü MNLF 1972’de Mindanao bölgesinde kuruldu.
17.11.2014Gündem
Savaşın bittiğine  inanmayan asker öldü
Savaşın bittiğine inanmayan asker öldüJaponya’da İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra savaşın bittiğine inanmayarak Filipinler’deki bir ormanda 29 yıl saklanarak yaşayan asker, dün 91 yaşında hayatını kaybetti.
17.01.2014Dünya
Nafile davet
Nafile davetFilipinler’in başkenti Manila’nın belediye başkanı Joseph Estrada başkentteki hayvanat bahçesinde kalan 39 yaşındaki Mali adlı filin Tayland’a gönderilmesine karşı çıktı.
18.07.2013Gündem
Devlet liderlerini utandıran 32 trilyon
Devlet liderlerini utandıran 32 trilyonICIJ’nin açıkladığı belgelere göre 170 ülkeden 130 ismin offshore hesaplarında 32 trilyon doları bulunuyor. Belgeler, vergi kaçakçılığına savaş açan İngiltere, Fransa, Rusya gibi ülkelerin liderlerini zora soktu.
5.04.2013Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Ferdinand Marcos ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.