Fezleke

Fezleke

Son dakika fezleke haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan fezleke gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan fezleke haber sayfamızda...

Fezleke

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.426 fezleke haberi bulunmuştur.
‘Kobani iddianamesi organize bir iş’
‘Kobani iddianamesi organize bir iş’HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, eski HDP Eş Genel başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın da aralarında yer saldığı 26 Nisan’da görülecek “Kobani davasını “organize işler” sözleri ile eleştirdi.
22.04.2021Siyaset
Son dakika... Ahmet Şık’ın dokunulmazlığının kaldırılması talep edildi
Son dakika... Ahmet Şık’ın dokunulmazlığının kaldırılması talep edildiGelen son dakika haberine göre; Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı 'Boğaziçi eylemleri' sırasında, "Bu hükümet seçimle gitmeyecek, sokağa çıkın" açıklaması nedeniyle bağımsız Milletvekili Ahmet Şık'ın dokunulmazlığının kaldırılması için fezleke düzenledi.
15.04.2021Gündem
Son dakika... CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun dokunulmazlığının kaldırılması için fezleke
Son dakika... CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun dokunulmazlığının kaldırılması için fezlekeGelen son dakika haberine göre; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da arasında bulunduğu 10 milletvekiline ait dokunulmazlık dosyaları, TBMM Başkanlığına sunuldu.
14.04.2021Siyaset
Tuma Çelik'e 'cinsel saldırı' davasında beraat
Tuma Çelik'e 'cinsel saldırı' davasında beraatHDP'den ihraç edilen Mardin Milletvekili Tuma Çelik, D.K. adlı kadına cinsel saldırıda bulunduğu suçlamasıyla yargılandığı davada delil yetersizliğinden beraat etti.
14.04.2021Gündem
TBMM'ye yeni dokunulmazlık dosyaları sevk edildi
TBMM'ye yeni dokunulmazlık dosyaları sevk edildiTBMM Başkanvekili ve HDP Şanlıurfa Milletvekili Nimetullah Erdoğmuş ile HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç'un da arasında bulunduğu 11 milletvekiline ait 14 dokunulmazlık dosyası, TBMM Başkanlığına sunuldu.
7.04.2021Siyaset
‘1300 dokunulmazlık dosyası Meclis’te’
‘1300 dokunulmazlık dosyası Meclis’te’TBMM Başkanı Mustafa Şentop, dün TRT Haber’de gündeme dair soruları yanıtladı.
23.03.2021Siyaset
Son dakika: TBMM Başkanı Şentop: Bin 300'e yakın dokunulmazlık dosyası var
Son dakika: TBMM Başkanı Şentop: Bin 300'e yakın dokunulmazlık dosyası varGelen son dakika haberine göre; TBMM Başkanı Mustafa Şentop, suçun cezasının ağırlığı veya suçun niteliği dikkate alınarak, milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılması ya da genel anlamda sınırlayıcı bir düzenlemenin düşünülebileceğini belirtti. Şentop yaptığı açıklamada "TBMM'de bin 300'e yakın dokunulmazlık dosyası var. Bu çok yüksek bir sayı. TBMM'de bu kadar çok dokunulmazlıkların kaldırılması fezlekesinin olması çok vahim bir tablo. Türkiye açısından doğru bir tablo değil." İfadelerini kullandı.
22.03.2021Siyaset
Son dakika! HDP'li Gergerlioğlu'nun milletvekilliği düştü
Son dakika! HDP'li Gergerlioğlu'nun milletvekilliği düştüHDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun milletvekilliği düştü. Kararın TBMM'de okunmasının ardından HDP sıralarından protestolar yükseldi. Atılan sloganların ardından Genel Kurul'a ara verildi. HDP TBMM'deki vekil sayısı 55'e indi. Genel Kurul çalışmaları yarına ertelendi.
17.03.2021Siyaset
Son dakika... TBMM Başkanı Şentop'tan pul parasına düzenleme açıklaması
Son dakika... TBMM Başkanı Şentop'tan pul parasına düzenleme açıklamasıTBMM Başkanı Mustafa Şentop gündeme dair gazetecilerin sorularını yanıtladı. Vekillerin pul parasına düzenlemeye ilişkin TBMM Başkanı Mustafa Şentop, 'Başka amaçlarla kullanılmasını önlemek görevimiz' dedi.
15.03.2021Siyaset
Tuma Çelik'in yargılandığı cinsel saldırı davasında tanıklar dinlenecek
Tuma Çelik'in yargılandığı cinsel saldırı davasında tanıklar dinlenecekBağımsız Mardin Milletvekili Tuma Çelik'in, 31 Mart yerel seçim çalışmaları sırasında tanıştığı D.K. adlı kadına cinsel saldırıda bulunduğu suçlamasıyla yargılanmasına devam edildi. Mahkeme heyeti, tanıkların dilenmesi için duruşmayı erteledi.
12.03.2021Gündem
‘Bu sistemin hatasını itiraf etsinler’
‘Bu sistemin hatasını itiraf etsinler’CHP MYK, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında dün toplandı. CHP MYK’da dokunulmazlıklar konusu masaya yatırıldı.
9.03.2021Siyaset
Son dakika... TBMM Başkanı Şentop'tan fezleke açıklaması!
Son dakika... TBMM Başkanı Şentop'tan fezleke açıklaması!TBMM Başkanı Mustafa Şentop, yeni anaysa çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Mecliste bu konuda samimi bir kararlılık olursa bütün siyasi partilerimizde, Türkiye'nin yeni anayasa yapabileceğine inanıyorum. Bunun yolları, yöntemleri var. Önemli olan kararlılık." dedi.
8.03.2021Siyaset
İYİ Parti, fezlekeleri üç başlıkta inceleyecek
İYİ Parti, fezlekeleri üç başlıkta inceleyecekİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “İYİ Parti Türk yargısının hazırladığı fezlekeye bakar, gereği neyse onu yapar” diyerek dokunulmazlık fezlekelerine gözü kapalı “evet” demeyeceklerini belirtirken, parti içinde oluşturulacak bir heyetin, karma komisyondaki dosyaları incelemesine karar verildi.
6.03.2021Siyaset
MHP'li vekil Lütfi Kaşıkçı, dokunulmazlığının kaldırılmasını istedi
MHP'li vekil Lütfi Kaşıkçı, dokunulmazlığının kaldırılmasını istediMHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, TBMM Başkanlığı'na ulaşan kendisi hakkındaki dokunulmazlık dosyasıyla ilgili, "Hakkımda hazırlanan dokunulmazlık dosyasının genel kurula gelmesi halinde 'evet' oyu kullanacağım" dedi.
4.03.2021Siyaset
AK Parti fezlekeleri  4 kriterle ayıklıyor
AK Parti fezlekeleri 4 kriterle ayıklıyorAK Parti, Meclis’te 961’i HDP’li 56 milletvekiline ait toplam bin 346 dokunulmazlık fezlekesinden hangilerinin Meclis gündemine getirileceğine ilişkin dört kriter üzerinde çalışma başlattı.
4.03.2021Siyaset
Son dakika... TBMM'ye yeni dokunulmazlık dosyaları sevk edildi
Son dakika... TBMM'ye yeni dokunulmazlık dosyaları sevk edildiGelen son dakika haberine göre; aralarında CHP İstanbul Milletvekili Kadri Enis Berberoğlu'nun da bulunduğu 8 milletvekiline ait dokunulmazlık dosyaları TBMM Başkanlığına sunuldu.
3.03.2021Siyaset
'BBP fezlekelerin kaldırılması yönünde oy kullanacak'
'BBP fezlekelerin kaldırılması yönünde oy kullanacak'Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, TBMM'ye gönderilen fezlekelere ilişkin, "Terörle iltisakı olan, terör eylemlerine karışan, teröre destek veren bir kişi milletvekili sıfatıyla cezası kesinleşmişse artık oturamaz. BBP bu fezlekelerin kaldırılması yönünde net bir şekilde oy kullanacaktır" dedi.
3.03.2021Siyaset
Son dakkika! Meral Akşener'den fezleke açıklaması
Son dakkika! Meral Akşener'den fezleke açıklamasıİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "İYİ Parti, terörün yanında, yöresinde olmaz. İYİ Parti, Türk yargısının hazırladığı fezlekeye bakar, gereği neyse onu yapar. Bundan kimsenin endişesi olmasın" dedi.
3.03.2021Siyaset
MHP'li Levent Bülbül'den dikkat çeken 'fezleke' açıklaması
MHP'li Levent Bülbül'den dikkat çeken 'fezleke' açıklamasıMHP Grup Başkanvekili Levent Bülbül, MHP'nin fezleke yol haritasını CNN TÜRK canlı yayınında anlattı. MHP'li Bülbül önemli açıklamalarda bulundu.
2.03.2021Haberler
Son dakika... MHP'li Levent Bülbül'den dikkat çeken 'fezleke' açıklaması
Son dakika... MHP'li Levent Bülbül'den dikkat çeken 'fezleke' açıklamasıGelen son dakika haberine göre; MHP Grup Başkanvekili Levent Bülbül, MHP'nin fezleke yol haritasını CNN TÜRK canlı yayınında anlattı. MHP'li Bülbül önemli açıklamalarda bulundu. İşte haberin ayrıntıları...
2.03.2021Gündem
CHP, fezlekeleri masaya yatırıyor
CHP, fezlekeleri masaya yatırıyorCumhur İttifakı kanadından yapılan açıklamalarla gözler TBMM’deki dokunulmazlık fezlekelerine çevrilirken, CHP’nin hukukçu milletvekilleri bir araya gelerek durum değerlendirmesi yapacak.
2.03.2021Siyaset
AK Partili Cahit Özkan'dan yeni anayasa açıklaması
AK Partili Cahit Özkan'dan yeni anayasa açıklamasıAK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, darbecilere karşı olan herkesin yeni anayasa inisiyatifine, çağrısına "amasız", "fakatsız" destek vermesinin acılarla dolu darbe ve vesayet süreçlerine en güzel cevap olacağını söyledi.
1.03.2021Siyaset
Fezleke, istifa, normalleşme... CHP MYK toplanıyor
Fezleke, istifa, normalleşme... CHP MYK toplanıyorCHP'de yeni bir istifa daha yaşandı. Denizli milletvekili Teoman Sancar partisi CHP'den istifa etti. Detayları CNN TÜRK Ankara muhabiri Ahmet Türkeş aktardı...
1.03.2021Siyaset
‘Fezlekelerin sayısı ve içeriği üzüntü verici’
‘Fezlekelerin sayısı ve içeriği üzüntü verici’TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Meclis’teki dokunulmazlık dosyalarının sayısı ve içeriğini, “üzüntü verici” olarak niteleyerek, “Dosyaların gündeme alınması, gündeme alınacak dosyaların kapsamının belirlenmesi” konusunda yetkinin Karma Komisyon’da olduğunu söyledi.
26.02.2021Siyaset
Enis Berberoğlu'nun fezlekeye itirazının reddine üst mahkemeden de ret
Enis Berberoğlu'nun fezlekeye itirazının reddine üst mahkemeden de retCHP'li Enis Berberoğlu, dokunulmazlığının kaldırılması için hazırlanan fezlekenin yeniden düzenlenmesi talebinin reddedilmesine yaptığı itiraz üst mahkemece reddedildi.
25.02.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

fezlekehdpchpmilletvekilimeclis

Fezleke ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.