Filo

Filo

Son dakika filo haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan filo gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan filo haber sayfamızda...

Filo

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.671 filo haberi bulunmuştur.
Sıfır araç piyasasında kan kaybı! Yüzde 27 azaldı: Nedeni belli oldu
Sıfır araç piyasasında kan kaybı! Yüzde 27 azaldı: Nedeni belli oldu Sıfır araç piyasasında daralma bu yılın ilk 4 ayında önemli ölçüde hissedilmeye başladı. Nisan ayında trafiğe kayıtlı otomobil sayısında büyük düşüşler görüldü. İlk 4 ayda sıfır otoda en çok tercih edilen renk tipi ve motor hacmi de belli oldu. Konuyla ilgili uzman isim temmuz ayına dikkat çekerek ‘Uygun fiyatlı araçlara erişmek mümkün’ dedi. İşte detaylar...
22.05.2024 Ekonomi
THY'nin 2033 hedefi 171 milyon yolcu
THY'nin 2033 hedefi 171 milyon yolcu Dünya'nın en çok noktasına uçan ve kuruluşunun 91'nci yıl dönümünü kutlayan Türk Hava Yolları (THY) stratejik planı kapsamında 2033'te uçak sayısını 813'e yükselterek, yıllık 171 milyon yolcu taşımayı hedefliyor.
20.05.2024 Ekonomi
Aydın'da 30 engelli birey bir günlüğüne asker olmanın mutluluğunu yaşadı
Aydın'da 30 engelli birey bir günlüğüne asker olmanın mutluluğunu yaşadı Aydın İl Jandarma Komutanlığı tarafından 'Engelliler Haftası' kapsamında düzenlenen etkinlikte, 30 engelli birey bir günlük temsili askerlik deneyimi yaşadı.
16.05.2024 Haberler
Araç alacaklar dikkat: İkinci elde artış hız kesti! Piyasada araç bolluğu
Araç alacaklar dikkat: İkinci elde artış hız kesti! Piyasada araç bolluğu İhtiyaç nedeniyle araç satın almak isteyenler fiyatlardaki gelişmeleri yakından takip ediyor. Geçen yıl düşüş gösteren araç fiyatları bu yıl itibarıyla yönünü yukarı çevirmişti. Nisan ayı itibarıyla ikinci elde artış hız kesti. İkinci el sitelerinde ise ilan sayılarında büyük artışlar gözleniyor. Peki piyasadaki araç bolluğunun nedeni ne? İşte detaylar...
14.05.2024 Ekonomi
8 başlıkta kamuda tasarruf: 3 sene kemer sıkılacak!
8 başlıkta kamuda tasarruf: 3 sene kemer sıkılacak! Taşıt kullanımından, temsil harcamasına, personel alımından, yatırımlara kamu 3 yıl kemer sıkacak. TBMM hariç, istisnasız tüm kamu idareleri ve personelini bağlayacak Tasarruf Genelgesi bu hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulacak. Hazine ve Maliye Bakanlığı harcamaları izleyip aykırılıkları raporlayacak. Genelgeye uymayana yaptırım var
14.05.2024 Ekonomi
Kamuda tasarruf tedbirleri açıklandı
Kamuda tasarruf tedbirleri açıklandı Kamuda tasarruf paketinin ayrıntıları belli oldu. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, alınan tedbirleri duyurdu.
13.05.2024 Uzmanpara
Kamuda tasarruf paketi ekonomiye nasıl yansır? Ekonomist Bayram madde madde anlattı
Kamuda tasarruf paketi ekonomiye nasıl yansır? Ekonomist Bayram madde madde anlattı Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in katılımlarıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen toplantıda açıklandı. Kamuda tasarruf ekonomiye nasıl yansır? Konuyla ilgili Yeminli Mali Müşavir ve Ekonomist Muhammet Bayram önemli bir değerlendirme yaptı.
13.05.2024 Ekonomi
Kamuda tasarruf paketinin ayrıntıları belli oldu
Kamuda tasarruf paketinin ayrıntıları belli oldu Kamuda tasarruf paketinin ayrıntıları belli oluyor. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, alınan tedbirleri duyurdu.
13.05.2024 Haberler
Son dakika: Kamuda tasarruf paketinin ayrıntıları belli oldu
Son dakika: Kamuda tasarruf paketinin ayrıntıları belli oldu Kamuda tasarruf paketinin ayrıntıları belli oldu. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, alınan tedbirleri duyurdu. İşte detaylar...
13.05.2024 Ekonomi
Çelik kanatlar Kıbrıs'ta! Uçaktan atlayıp kurtuldu, TCG Kocatepe'de dost ateşiyle vuruldu
Çelik kanatlar Kıbrıs'ta! Uçaktan atlayıp kurtuldu, TCG Kocatepe'de dost ateşiyle vuruldu Kıbrıs Barış Harekâtı’nın üzerinden neredeyse yarım asırlık bir süre geçmiş olsa da birçok detay yeteri kadar kayıt alınmadığı için gizemini koruyor. Sonuçları sebebiyle günümüzde dahi zaman zaman gündemde yer bulan, Türkiye Cumhuriyeti tarihindeki en önemli olaylardan biri olan harekâta ilişkin ortaya çıkan yeni detaylar ise o dönemde yaşananları gözler önüne seriyor.
9.05.2024 Gündem
ALC Kuyumculuk: İzmir'in parıltısı
ALC Kuyumculuk: İzmir'in parıltısı İzmir'in tarihi dokusunu ve modern çizgilerini bir araya getiren ALC Kuyumculuk, şehrin kalbindeki Lider Centrio İş Merkezi'nde yer alarak, mücevher tutkunlarını büyüleyen bir deneyim sunuyor
7.05.2024 Advertorial
Orta Doğu'da beşinci cephe açıldı! İsrail'e ilk saldırı, mesafe 1600 kilometre
Orta Doğu'da beşinci cephe açıldı! İsrail'e ilk saldırı, mesafe 1600 kilometre İran ve İsrail arasındaki tansiyonda belirgin bir düşüş gözlemlenirken, vekil güçlerin dahil olduğu çatışmalar tırmanıyor.
3.05.2024 Haberler
THY, dev şirketlerle stratejik imzaları attı
THY, dev şirketlerle stratejik imzaları attı Airbus’tan 150 adet uçak alımı ve bu uçakların motorları için Rolls-Royce ile anlaşan THY Türk havacılık sektörünü geliştirecek bir iş birliğine imza attı. Anlaşma 15 yıllık periyotta 20 milyar doların üzerinde bir hacim yaratacak.
30.04.2024 Ekonomi
Türklere yanıt vermemiz gerek! Yunanistan 'En büyük reformu' duyurdu: İHA'lar için 2 milyar dolar ayırdılar
Türklere yanıt vermemiz gerek! Yunanistan 'En büyük reformu' duyurdu: İHA'lar için 2 milyar dolar ayırdılar Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias, Selanik'te Yunan ordusu için tarihin en büyük reformuna hazırlandıklarını duyurdu. İHA'ların başrolde olacağı reformdaki Türkiye detayı ise dikkat çekti.
28.04.2024 Dünya
SOLOTÜRK pilotları, Çanakkale'de öğrencilerle bir araya geldi
SOLOTÜRK pilotları, Çanakkale'de öğrencilerle bir araya geldi Türk Hava Kuvvetleri gösteri timi SOLOTÜRK pilotları, Çanakkale'de İÇDAŞ Kongre Merkezi'nde öğrencilerle buluşarak tecrübelerini aktardı.
26.04.2024 Gündem
İncirlik ana jet üssü oldu
İncirlik ana jet üssü oldu Milli Savunma Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, dün düzenlediği basın toplantısında, “İncirlik -Adana’da bulunan 10’uncu Tanker Üs Komutanlığı’nın ismi Hava Kuvvetlerimizin ihtiyaçları doğrultusunda 10’uncu Ana Jet Üs Komutanlığı olarak değiştirilmiştir” bilgisini verdi.
19.04.2024 Gündem
F-15'ler sokakları bastı! 7.4'lük deprem sonrası kritik karar: 'Buna mecburuz'
F-15'ler sokakları bastı! 7.4'lük deprem sonrası kritik karar: 'Buna mecburuz' Pahalı askeri ekipmanları sağlıklı şekilde muhafaza etmek ve harbe hazır durumda tutmak her ordunun birinci önceliğidir. Bunun son örneği de geçtiğimiz günlerde Japonya'da yaşandı. Tayvan’da gerçekleşen depremin ardından yapılan tsunami uyarısı sebebiyle bazı bölgelerde sokaklar, savaş uçağı istilasına uğradı.
8.04.2024 Dünya
Hedef 3 yıl içinde 1 milyar dolarlık şirket
Hedef 3 yıl içinde 1 milyar dolarlık şirket Vestel, son 10 yılda önemli yatırım yaptığı mobilite ve enerji depolama alanlarındaki çalışmalarını, ‘Vestel Mobilite’ çatısı altında topladı.
5.04.2024 Ekonomi
Türk Hava Yolları 2023’te taşıdığı yolcu sayısını açıkladı
Türk Hava Yolları 2023’te taşıdığı yolcu sayısını açıkladı Türk Hava Yolları, 2023 yılına ilişkin finansal sonuçlarını düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı. 2023 yılında 83,4 milyon yolcu taşıyan havayolu şirketi, geçen yıla göre yurt içi kapasitesini yüzde 23,5, yurt dışı kapasitesini ise yüzde 16 artırdı.
4.04.2024 Ekonomi
'Kıyamet günü' havalanacak, 4 tane var! Penceresi olmayan 'Uçan Kremlin'
'Kıyamet günü' havalanacak, 4 tane var! Penceresi olmayan 'Uçan Kremlin' Devam eden Rusya-Ukrayna savaşı hem Rusya’nın hem de Ukrayna’yı destekleyen NATO üyesi ülkelerin envanterinde kullandığı ilginç silah sistemlerini ve farklı amaçlarla tasarlanan platformları gündeme getirdi. Bunlar arasında en dikkat çekenler ise 'kıyamet günü' uçakları oluyor.
29.03.2024 Dünya
Yurt dışına 1 dolara uçurup 1 euro’ya geri getiriyor!
Yurt dışına 1 dolara uçurup 1 euro’ya geri getiriyor! Türk Hava Yolları’nın (THY) yüzde yüz iştiraki AJet yurt dışı uçuşları için bir kampanya başlattığını duyurdu.
23.03.2024 Ekonomi
ABD'li LNG ihracatçısından satın alma hamlesi
ABD'li LNG ihracatçısından satın alma hamlesi ABD'li LNG ihracatçısı Venture Global LNG Inc. 9 LNG taşıyıcısı satın alacak ve kargolarını pazarlamak için satış operasyonlarını genişletecek.
18.03.2024 Uzmanpara
Bakan Uraloğlu: “Türk sahipli filomuz son 2 yılda yüzde 50’den fazla arttı”
Bakan Uraloğlu: “Türk sahipli filomuz son 2 yılda yüzde 50’den fazla arttı” Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “2002 yılında Türk sahipli deniz ticaret filosunun 8,9 milyon detveyt ton ile dünyada 17. sıradayken bugün 45,7 milyon detveyt ton ile 12. sırada. Yaptığımız yatırımlar sayesinde Türk deniz ticaret filosu 5 katın üzerinde büyüdü. Türk sahipli filomuz son 2 yılda yüzde 50’den fazla bir büyüme gerçekleştirmiş olup, hedefimiz olan dünyada ilk 10’da yer almaya bir adım daha yaklaştık” dedi.
16.03.2024 Ekonomi
Havadaki ateş gücü
Havadaki ateş gücü Türkiye’nin havadaki ateş gücü, milli üretim füze ve mühimmatlar ile yükseliyor.
2.03.2024 Gündem
Savunma sanayiinde büyük atılım
Savunma sanayiinde büyük atılım Türkiye savunma sanayiinde kendi kendine yetebilen bir ülke olma yolunda büyük adımlar atıyor. SSB Başkanı Görgün, “2023 yılı birçok yeni projenin başlatıldığı ve önemli teslimatların gerçekleştirildiği, başarılarla dolu bir yıl oldu” dedi.
2.03.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Filo ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.