Fırat Kalkanı

Fırat Kalkanı

Son dakika Fırat kalkanı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Fırat kalkanı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Fırat kalkanı haber sayfamızda...

Fırat Kalkanı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.240 fırat kalkanı haberi bulunmuştur.
Fırat Kalkanı bölgesinde sıcak çatışma! Teröristler etkisiz hale getirildi
Fırat Kalkanı bölgesinde sıcak çatışma! Teröristler etkisiz hale getirildiTerör örgütüne bir darbe de Fırat Kalkanı bölgesinde vuruldu. Saldırı hazırlığındaki çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi.
18.08.2022Gündem
MSB: 5 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getirildi
MSB: 5 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı bölgelerine taciz ateşi açan ve saldırı hazırlığında olduğu belirlenen 5 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
16.08.2022Gündem
MSB'den yeni açıklama: 4 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
MSB'den yeni açıklama: 4 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Barış Pınarı, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı bölgelerine taciz ateşi açan 4 PKK/YPG’li teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.
14.08.2022Gündem
Son dakika... Azez'de Türk bayrağını yakma girişiminde bulunanlar yakalandı
Son dakika... Azez'de Türk bayrağını yakma girişiminde bulunanlar yakalandıİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Fırat Kalkanı Harekatı bölgesi Azez'de Türk bayrağını yakma girişiminde bulunan A.E.H. ve ona yardım eden M.H'nin yakalandığını duyurdu.
13.08.2022Gündem
Üç bölgede 13 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
Üç bölgede 13 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Pençe Kilit, Fırat Kalkanı ve Barış Pınarı bölgelerinde 13 PKK/YPG’li teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.
10.08.2022Gündem
Saldırı girişiminde bulunan 7 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
Saldırı girişiminde bulunan 7 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Barış Pınarı ve Fırat Kalkanı bölgelerine saldırı girişiminde bulunan 7 PKK/YPG’li teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.
9.08.2022Gündem
Bakan Soylu'dan terörle mücadelede net mesaj, haritayı paylaştı: 2018'de 408, 2022'de 46
Bakan Soylu'dan terörle mücadelede net mesaj, haritayı paylaştı: 2018'de 408, 2022'de 46Ankara’da 13. Büyükelçiler Konferansı'nda terörle mücadelede konusunda net mesajlar veren Bakan Soylu, kritik rakamları paylaştı. Dün gerçekleştirilen operasyona ilişkin detayları da anlatan Bakan Soylu konferansta çarpıcı bilgiler verdi.
9.08.2022Siyaset
Bakan Akar: Terör koridorunu kazanlar buraya gömülecek
Bakan Akar: Terör koridorunu kazanlar buraya gömülecek13. Büyükelçiler Konferansı'nda konuşan Bakan Akar, "Terör koridoruna müsaade etmeyeceğiz. Terör koridorunu kazanlar buraya gömülecek." dedi.
9.08.2022Siyaset
Sözcü Çelik’ten Yunanistan'ın provokasyonlarına tepki
Sözcü Çelik’ten Yunanistan'ın provokasyonlarına tepkiAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Yunanistan’ın ‘Abdülhamid Han’ sondaj gemisi üzerinden yaptığı provokasyona değinerek, “Batı’nın şımarık çocuğu Yunanistan hangi şımarıklığı yaparsa yapsın, kim ne derse desin Türk Silahlı Kuvvetleri, Türk Deniz Kuvvetleri bu sondaj gemilerini koruyarak hak ve menfaatlerimizi koruma konusunda ne kadar haklı olduğumuzu gösterecek ve gösterdi, göstermeye devam edecek. Onun için hiç kimse Türkiye’nin vatan ve terörle mücadele konusundaki kararlılığını test etmesin. Sonu sadece hüsran olur” dedi.
6.08.2022Siyaset
Bakan Soylu duyurdu! 10 kg patlamaya hazır bomba ile yakalandı
Bakan Soylu duyurdu! 10 kg patlamaya hazır bomba ile yakalandıİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, PKK/PYD'nin Cerablus'ta gerçekleştireceği bombalı saldırının Emniyet İstihbarat ekiplerinin operasyonuyla engellendiğini duyurdu.
6.08.2022Gündem
Taciz ateşi açan PKK'lılar etkisiz hale getirildi
Taciz ateşi açan PKK'lılar etkisiz hale getirildiTaciz ateşi açan teröristlere yönelik operasyon düzenlendi. MSB konuyla ilgili detayları paylaştı.
5.08.2022Gündem
Şehit babası 'kınalı kuzum' türküsünü anlattı: Arkadaşına yazmıştım, oğluma yazmış gibi oldum
Şehit babası 'kınalı kuzum' türküsünü anlattı: Arkadaşına yazmıştım, oğluma yazmış gibi oldumOğlu Piyade Sözleşmeli Er Mevlüt Yoğurtcu (25) Fırat Kalkanı Harekat bölgesinde şehit olan ve kendi bestelediği 'Şehit olmuş benim kınalı kuzum' türküsünü acı haberi almadan 11 gün önce sosyal medyada paylaşan Şahin Yoğurtcu, DHA'ya konuştu. Yoğurtcu, türküyü 3 yıl önce şehit olan oğlunun arkadaşı Yalçın Koca için yazdığını belirterek, "Allah öyle bir şey yaptı ki demek ki kendime olacakmış, oğlum için yazmış gibi oldum şu anda" dedi.
2.08.2022Gündem
Fırat Kalkanı bölgesine saldırı girişiminde bulunan teröristler etkisiz hale getirildi
Fırat Kalkanı bölgesine saldırı girişiminde bulunan teröristler etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, Fırat Kalkanı bölgesine saldırı girişiminde bulunan teröristlerin etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Ayrıca, Gara'da da 2 teröristkin etkisiz hale getirildiği bildirilirken örgüte ait çok sayıda silah ve mühimmatın ele geçirildiği de paylaşıldı.
2.08.2022Gündem
‘Sen eylemci misin yoksa projeci misin?’
‘Sen eylemci misin yoksa projeci misin?’Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yerköy’de Molla Hüsrev Kredi Yurtlar Kurumu Yerköy Kız Yurdu açılışı törenine katıldı.
31.07.2022Siyaset
Bakan Bozdağ: 'Türkiye'nin terör örgütleriyle etkin ve kararlı mücadelesi devam edecek'
Bakan Bozdağ: 'Türkiye'nin terör örgütleriyle etkin ve kararlı mücadelesi devam edecek'Toplu açılış töreni için Yozgat’ın Yerköy ilçesine gelen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Türkiye'nin terör ve terör örgütleriyle etkin ve kararlı mücadelesinin devam edeceğini söyledi.
30.07.2022Siyaset
Son dakika | Fırat Kalkanı bölgesine teröristlerden taciz ateşi!
Son dakika | Fırat Kalkanı bölgesine teröristlerden taciz ateşi!Fırat Kalkanı bölgesinde taciz ateşi açan teröristlere sıcak çatışma yaşandı. Konuyla ilgili MSB'den açıklama yapıldı.
29.07.2022Gündem
Abdullah Ağar'dan flaş açıklama: Türkiye ile İran arasında mezhep kavgası çıkarmayı amaçlıyorlar
Abdullah Ağar'dan flaş açıklama: Türkiye ile İran arasında mezhep kavgası çıkarmayı amaçlıyorlarTerör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, son zamanlarda Irak’ın kuzeyinde yaşananlar ve Türkiye’nin Musul Başkonsolosluğu'na gerçekleştirilen saldırı hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu. Ağar, Türkiye ile İran arasında mezhep kavgası çıkarmaya çalışan bazı profillerin olduğuna da dikkat çekti.
29.07.2022Gündem
Terörist Hatice Hezer, MİT operasyonuyla etkisiz hale getirildi
Terörist Hatice Hezer, MİT operasyonuyla etkisiz hale getirildiTerör örgütüne yönelik darbeler devam ederken MİT'ten bir nokta operasyon haberi daha geldi. Irak'ın Süleymaniye kentinde düzenlenen operasyonda PKK/KCK’nın sözde üst düzey ismi Hatice Hezer etkisiz hale getirildi. Öte yandan operasyona ilişkin detaylar da paylaşıldı.
28.07.2022Haberler
Terörist Hatice Hezer, MİT operasyonuyla etkisiz hale getirildi
Terörist Hatice Hezer, MİT operasyonuyla etkisiz hale getirildiTerör örgütüne yönelik darbeler devam ederken MİT'ten bir nokta operasyon haberi daha geldi. Irak'ın Süleymaniye kentinde düzenlenen operasyonda PKK/KCK’nın sözde üst düzey ismi Hatice Hezer etkisiz hale getirildi. Öte yandan operasyona ilişkin detaylar da paylaşıldı.
29.07.2022Gündem
Üç ocağa daha şehit ateşi düştü
Üç ocağa daha şehit ateşi düştüSuriye ve Irak’ın kuzeyindeki operasyon bölgelerinde 3 sözleşmeli er şehit oldu. Tek evladını şehit veren baba Şahin Yoğurtçu’nun 16 Temmuz’da şehitler için söz ve müziği kendisine ait bir türkü bestelediği ortaya çıktı.
28.07.2022Siyaset
ABD'den terörle mücadele mesajı: NATO müttefikimiz Türkiye’nin yanındayız
ABD'den terörle mücadele mesajı: NATO müttefikimiz Türkiye’nin yanındayız ABD Büyükelçiliği'nden yapılan açıklamada "ABD Büyükelçiliği olarak, son dönemde terörle mücadele operasyonlarında hayatını kaybeden Türk askerlerinin ailelerine ve yakınlarına taziyelerimizi iletiyoruz. Terörle mücadelede NATO müttefikimiz Türkiye’nin yanındayız." ifadeleri yer aldı.
27.07.2022Gündem
Şehit Sözleşmeli Er Mevlüt Yoğurtcu, Ankara'da son yolculuğuna uğurlandı
Şehit Sözleşmeli Er Mevlüt Yoğurtcu, Ankara'da son yolculuğuna uğurlandıSuriyede’de Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde üs bölgesine açılan ateş sonucu şehit olan Sözleşmeli Er Mevlüt Yoğurtcu'nun cenazesi Ankara'da gözyaşları arasında toprağa verildi. Şahin Yoğurtcu'nun, şehit oğlunun 11 gün önce saz eşliğinde 'şehit olmuş benim kınalı kuzum' türküsünü söylerken çekilen videoyu sosyal medya hesabından paylaştığı ortaya çıktı.
27.07.2022Gündem
Şehit Sözleşmeli Er Otal, Kırıkkale'de son yolculuğuna uğurlandı
Şehit Sözleşmeli Er Otal, Kırıkkale'de son yolculuğuna uğurlandıSuriye'de Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde üs bölgesine açılan ateş sonucu şehit olan Tankçı Sözleşmeli Er Mert Otal (24), memleketi Kırıkkale’nin Keskin ilçesinde düzenlenen cenaze töreninin ardından toprağa verildi. Şehidin kardeşi Mustafa Otal (22) ağabeyini asker selamı ile uğurladı.
27.07.2022Gündem
Fırat Kalkanı şehidi son yolculuğuna uğurlandı
Fırat Kalkanı şehidi son yolculuğuna uğurlandıFırat Kalkanı Harekatı bölgesinde teröristlerce açılan taciz ateşi sonucu şehit olan Sözleşmeli Er Mevlüt Yoğurtçu (25) için Ahmet Hamdi Akseki Camii'nde cenaze namazı kılındı.
27.07.2022Haberler
Fırat Kalkanı şehidi Otal son yolcuğuna uğurlandı
Fırat Kalkanı şehidi Otal son yolcuğuna uğurlandıFırat Kalkanı Harekâtı bölgesinde bölücü terör örgütü tarafından bir üsse açılan taciz ateşi sonucu şehit olan Tankçı Sözleşmeli Er Mert Otal, memleketi Kırıkkale'nin Keskin ilçesinde son yolcuğuna uğurlanıyor.
27.07.2022Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Fırat Kalkanı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.