Fitre

Fitre

Son dakika fitre haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan fitre gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan fitre haber sayfamızda...

Fitre

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 457 fitre haberi bulunmuştur.
Öğretmenden, öğrencisine iğrenç taciz! Hediyeler alıp para verdi: Şoke eden mesajlar ortaya çıktı
Öğretmenden, öğrencisine iğrenç taciz! Hediyeler alıp para verdi: Şoke eden mesajlar ortaya çıktı Konya’da bir lisede görevli coğrafya öğretmeni M.K. (55), öğrencisi S.D.'ye (14) cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla tutuklandı. S.D.'nin annesi N.D. “Bir defasında, ‘Bende aynı tarafa gidiyorum’ diye eve bırakmış ve kızımı öpmeye çalışmış. Kızım uzak durmaya çalışınca da cinsel mesajlar göndermiş” dedi.
25.04.2024 Haberler
Öğretmenden, öğrencisine iğrenç taciz! Hediyeler alıp para verdi: Şoke eden mesajlar ortaya çıktı
Öğretmenden, öğrencisine iğrenç taciz! Hediyeler alıp para verdi: Şoke eden mesajlar ortaya çıktı Konya’da bir lisede görevli coğrafya öğretmeni M.K. (55), öğrencisi S.D.'ye (14) cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla tutuklandı. S.D.'nin annesi N.D. “Bir defasında, ‘Bende aynı tarafa gidiyorum’ diye eve bırakmış ve kızımı öpmeye çalışmış. Kızım uzak durmaya çalışınca da cinsel mesajlar göndermiş” dedi.
25.04.2024 Gündem
Ünlülerden Ramazan Bayramı mesajları
Ünlülerden Ramazan Bayramı mesajları Ramazan Bayramı’nda ünlü simalardan, sosyal medya üzerinden kutlama mesajları yağdı. Kimisi yaşamını yitiren yakınlarını anarken, kimisi ise aile fotoğraflarıyla sevenlerine iyi dileklerini iletti.
11.04.2024 Cadde
FİTRE TUTARI 2024 DİYANET: FİTRE KİMLERE VERİLİR, kimlere verilmez? Fıtır Sadakası (fitre) ne zaman verilir, ne kadar oldu 2024?
FİTRE TUTARI 2024 DİYANET: FİTRE KİMLERE VERİLİR, kimlere verilmez? Fıtır Sadakası (fitre) ne zaman verilir, ne kadar oldu 2024? Fıtır sadakası yani fitre vacip olan ibadetlerdendir. Ramazan ayıne erişmenin heyecanı ve mutluluğu ile belirli kimselere verilir. Fitre tutarı ise her sene Diyanet tarafından hesaplanarak duyurulur. Peki, 2024 fitre tutarı ne kadar? Fitre kimlere verili, kimlere verilmez?
20.03.2024 Bilgi Rehberi
2024'ÜN FİTRESİ NE KADAR, KAÇ TL? 📌 Fitre nedir, ne zaman ve kimlere verilir, kimlere verilmez? 2024 Fitre miktarı
2024'ÜN FİTRESİ NE KADAR, KAÇ TL? 📌 Fitre nedir, ne zaman ve kimlere verilir, kimlere verilmez? 2024 Fitre miktarı Ramazan ayının başlamasıyla birlikte gündeme gelen fitre ile ilgili araştırmalar sürüyor. Miktarı her yıl değişen fitre bu yıl ne kadar? Fitre ne zaman ve kimlere verilir? İşte 2024 fitre miktarı ve Diyanet'in sitesinde yer alan fitre bilgisi
14.03.2024 Bilgi Rehberi
Maddi imkanı yetersiz öğrenciler için fitre, zekât ve bayram bağışı çağrısı
Maddi imkanı yetersiz öğrenciler için fitre, zekât ve bayram bağışı çağrısı 160 yıldır annesi ve/veya babası hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz öğrencilere eğitim imkânı sağlayan Darüşşafaka Cemiyeti, ramazan ayında bu misyona katkıda bulunmak isteyen hayırseverleri desteğe davet etti.
12.03.2024 Vitrin
Astım ilacı orucu bozar mı? Astım spreyini oruçluyken kullanmak orucu etkiler mi??
Astım ilacı orucu bozar mı? Astım spreyini oruçluyken kullanmak orucu etkiler mi?? Ramazan ayı içerisinde en fazla merak edilen konu başlıkları arasında orucu bozan şeyler geliyor. Astım hastalarının kullandığı sprey ve astım ilacı orucu bozar mı sorusu da bu ay içerisinde en fazla merak edilen konu başlığı olarak öne çıkıyor. Peki Ramazan ayı içerisinde astım ilacı ve spreyi kullanmak orucu bozar mı? İşte Diyanet yanıtı...
11.03.2024 Ramazan'da Sağlık
DİYANET 2024 FİTRE NE KADAR, NE ZAMAN VERİLİR? (Fıtır Sadakası) Fitre kimlere verilmez, kimlere verilmez?
DİYANET 2024 FİTRE NE KADAR, NE ZAMAN VERİLİR? (Fıtır Sadakası) Fitre kimlere verilmez, kimlere verilmez? 2024 Fitre miktarı belli oldu. Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu 2024 fitre miktarını açıkladı. Ramazan ayının yaklaşması ile birlikte fitre ile ilgili ayrıntılar da bir kez daha araştırılıyor. Fitre nedir, kimlere verilir, kimler fitre vermekle yükümlüdür? Fitre Ramazan'da mı verilir? İşte fitre ile ilgili merak edilen soruların yanıtı.
10.03.2024 Bilgi Rehberi
MHP lideri Bahçeli'den Gazze çağrısı! 'Bıçak kemiğe dayandı'
MHP lideri Bahçeli'den Gazze çağrısı! 'Bıçak kemiğe dayandı' İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları devam ederken Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Bahçeli yaptığı açıklamada, "Sayın Cumhurbaşkanımızın diyalog çabaları ve diplomatik temasları çok değerlidir. Sonuca ulaşması samimi dileğimizdir. Ancak gerekirse Türkiye her ihtimali masaya koyup restini çekmeli, bunun da siyasi eylemini planlayıp fedakarlık ve kahramanlık içinde icra etmelidir. Bıçak kemiğe dayanmıştır." dedi.
4.03.2024 Gündem
FİTRE - ZEKAT FARKI | Bu sene fitre ne kadar, zekat nasıl hesaplanır? FİTRE ve ZEKAT ne zaman verilir? Diyanet 2024 fitre ve zekat tutarı
FİTRE - ZEKAT FARKI | Bu sene fitre ne kadar, zekat nasıl hesaplanır? FİTRE ve ZEKAT ne zaman verilir? Diyanet 2024 fitre ve zekat tutarı Fitre ve zekat mal ile yapılan ibadetlerdendir. Fıtır sadakası yani fitre yılın belirli zamanlarında, Diyanet tarafından belirtilen kişilere verilirken, zekat ise yine belirli kişilere istenilen zaman diliminde verilebiliyor. Peki 2024 fitre ne kadar oldu, zekat ne kadar?
29.02.2024 Bilgi Rehberi
2024 FİTRE ne kadar? Diyanet yeni fitre miktarı kaç TL? (Fıtır sadakası) Fitre ne zaman, kimlere verilir?
2024 FİTRE ne kadar? Diyanet yeni fitre miktarı kaç TL? (Fıtır sadakası) Fitre ne zaman, kimlere verilir? Fitre yani fıtır sadakası Ramazan'a ulaşmanın şükrü niyeti ile ihtiyacı olanlara veriliyor. Maddi durumu iyi olanlarca verilen fitre miktarı ise her sene Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirleniyor. Peki, 2024 fitre parası ne kadar oldu?
16.02.2024 Bilgi Rehberi
Akşener iktidarı ve muhalefeti birlikte hedef aldı: Hacivat da Karagöz de memnun
Akşener iktidarı ve muhalefeti birlikte hedef aldı: Hacivat da Karagöz de memnun İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dün partisinin grup toplantısında gündemi değerlendirdi. İliç’teki maden faciasına değinen Akşener, 2022 yılında bölgeye giden parti heyetinin hazırladığı raporu ilgili kurumlara göndererek, söz konusu maden sahasındaki tehlikelere karşı iktidarı uyardıklarını belirterek “Ancak iktidar kulağının üstüne yatmayı tercih etti” dedi.
15.02.2024 Gündem
FİTRE BEDELİ NE KADAR OLDU, kaç TL? Fitre nedir, kimlere, ne zaman verilir? Diyanet 2024 fitre bedelini açıkladı
FİTRE BEDELİ NE KADAR OLDU, kaç TL? Fitre nedir, kimlere, ne zaman verilir? Diyanet 2024 fitre bedelini açıkladı Fitre bedeli belli oldu. Ramazan ayı yaklaşırken Diyanet İşleri Başkanlığı 2024 fitre bedelini açıkladı. Yapılan açıklama ile belirtilen fitre miktarı nakdi olarak verilebileceği gibi gıda ve benzeri maddelerden ayni olarak da verilebilecek. Peki, fitre kimlere ne zaman verilir?
12.02.2024 Bilgi Rehberi
2024 FİTRE NE KADAR OLDU? Fitre (fıtır sadakası) nedir, ne zaman, kimlere verilir? Yeni Fitre bedeli belli oldu...
2024 FİTRE NE KADAR OLDU? Fitre (fıtır sadakası) nedir, ne zaman, kimlere verilir? Yeni Fitre bedeli belli oldu... Fitre yani fıtır sadakası Ramazan Bayramı'na ulaşmanın şükrü olarak belirli kimselere verile sadakadır. Her yıl ödenecek fitre tutarını ise Diyanet İşleri Başkanlığı duyuruluyor. 2024 Ramazan ayına sayılı zaman kala fitre ne kadar oldu, ne zaman verilir? soruları öne çıkıyor.
8.02.2024 Bilgi Rehberi
Diyanet açıkladı! 2024 fitre bedeli belli oldu
Diyanet açıkladı! 2024 fitre bedeli belli oldu Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu, 2024 yılı fitre bedelinin 130 TL olarak belirlendiğini duyurdu.
8.02.2024 Gündem
Kelime Gezmece Cevapları 2023: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları Nelerdir?
Kelime Gezmece Cevapları 2023: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları Nelerdir? Kelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
26.09.2023 Oyun
Fitre 2023 Ne Kadar? Fitre Bedeli Kaç Para Oldu? Geçmiş Yıllara Ait Diyanet Fitre Miktarları
Fitre 2023 Ne Kadar? Fitre Bedeli Kaç Para Oldu? Geçmiş Yıllara Ait Diyanet Fitre Miktarları Gücü yeten Müslümanların ramazan ayı içerisinde ihtiyacı olan kişilere vermesi gereken sadakaya fitre denir. Fitre miktarı her yıl Diyanet tarafından açıklanır. Mali bir ibadet olan fitre vermenin belli başlı şartları vardır. Fitrenin kendi ailesinin dışında bakmakla yükümlü olmadığı ihtiyaç sahibi kişilere verilmektedir. Fitrenin bayramdan önce verilmesi makbuldür. Ayrıca belirlenen fitre miktarı aynı zamanda, günlük fidye miktarıdır. 2023 yılına ait fitre miktarı diyanet tarafından açıklandı. Fitre ne kadar? 2023 fitre kaç para oldu? Geçmiş yıllara ait diyanet fitre miktarları ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
26.08.2023 Dini Bilgiler
Sandığı kana bulayacaklardı
Sandığı kana bulayacaklardı Terör örgütü DAEŞ’e yönelik eş zamanlı operasyonlarda 100’e yakın örgüt mensubu yakalandı. DAEŞ’in, MİT’in Suriye’de öldürdüğü lideri Kureyşi’nin intikamını almak için seçim günü saldırı planladığı belirlendi...
6.05.2023 Gündem
FİTRE İÇİN SON GÜN NE ZAMAN? 2023 Fitre miktarı ne kadar, kimlere verilir?
FİTRE İÇİN SON GÜN NE ZAMAN? 2023 Fitre miktarı ne kadar, kimlere verilir? Fitre miktarı araştırılmaya devam ediyor. Her yıl Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu tarafından belirlenen Fitre, bir kişinin günlük yiyecek ihtiyacının karşılanması olarak bilinmektedir. Peki 2023 Fitre miktarı ne kadar?
17.04.2023 Bilgi Rehberi
Ramazanda Alo Fetva Hattı'nı arayanlar arttı! İlginç sorular soruldu
Ramazanda Alo Fetva Hattı'nı arayanlar arttı! İlginç sorular soruldu Antalya’da ramazan ayının başlamasıyla dini konularda bilgi almak için günde 150 çağrı gelen 'Alo 190 Dini Danışma' hattındaki görevlilere, bazı vatandaşların 'Saç boyatmak, krem sürmek, makyaj yapmak, tırnak kesmek oruç bozar mı?', 'Sahurda ezan bitene kadar yemek yenilir mi?' gibi sorular yönelttiği belirtildi.
17.04.2023 Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Fitrelerimizi ihtiyaç sahiplerine ulaştırma gayretinde olalım
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Fitrelerimizi ihtiyaç sahiplerine ulaştırma gayretinde olalım Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, geldiği Diyarbakır’da Sur ilçesinde bulunan tarihi Ulucami’de cuma hutbesini okuyup, namaz kıldırdı. Erbaş, “Toplumumuzda fitre olarak bilinen fıtır sadakası, ramazana kavuşmanın, bayrama erişmenin şükrüdür. Fıtır sadakası, dayanışma ve paylaşma bilincinin toplumun tamamına yayılmasına vesiledir. O halde, fitrelerimizi ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştırmanın gayretinde olalım" dedi.
14.04.2023 Gündem
9 günlükken SMA hastası olduğunu öğrendiler! Pera bebeğin kampanyasında yüzde 81'e ulaşıldı
9 günlükken SMA hastası olduğunu öğrendiler! Pera bebeğin kampanyasında yüzde 81'e ulaşıldı İzmir’de Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Tip-1 teşhisi konulan 8 aylık Pera Başkes'in Duabi'de gerçekleştirilmesi planlanan tedavisinde gereken 35 milyon TL için valilik onaylı kampanya ile yüzde 81'i toplanabildi.
10.04.2023 Gündem
DİYANET FİTRE MİKTARI 2023; Fıtır Sadakası (Fitre) nedir, ne zaman verilir
DİYANET FİTRE MİKTARI 2023; Fıtır Sadakası (Fitre) nedir, ne zaman verilir Mübarek Ramazan ayı geçtiğimiz Perşembe günü başladı. Bu ay içerisinde 29 gün süreyle oruç ibadetini yerine getirecek olan müslümanlar aynı zamanda halk arasında Fitre diye bilinen Fıtır Sadakasını verecek. Her yıl Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu tarafından belirlenen Fıtır Sadakası miktarı 2023 yılı için de belirlendi. Peki 2023 Fitre miktarı ne kadar?
30.03.2023 Bilgi Rehberi
Fitre nedir, kimlere verilir? Kardeş kardeşe fitre verebilir, anne-babaya, toruna fitre verilir mi? 2023 bu yıl fitre tutarı...
Fitre nedir, kimlere verilir? Kardeş kardeşe fitre verebilir, anne-babaya, toruna fitre verilir mi? 2023 bu yıl fitre tutarı... Bu yıl fitre ne kadar? Fıtır sadakası diğer adı ile fitre, maddi durumu iyi olanlar tarafından verilen bir sadaka tutarı. Her sene fitre tutarı Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından duyuruluyor. Fitre miktarı, kişinin bir günlük normal gıda ihtiyacını karşılayacak şekilde hesaplanır. Peki, 2023 fitre ne kadar oldu? Fitre kimlere verilir, kimlere verilmez?
28.03.2023 Bilgi Rehberi
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Ramazan ayı, zekat ayıdır
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Ramazan ayı, zekat ayıdır Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, TRT 1’de iftara doğru canlı yayınlanan “Ramazan Sevinci” programının konuğu oldu.
26.03.2023 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Fitre ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.