Genelkurmay Başkanlığı

Genelkurmay Başkanlığı

Son dakika Genelkurmay Başkanlığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Genelkurmay Başkanlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Genelkurmay Başkanlığı haber sayfamızda...

Genelkurmay Başkanlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 11.960 genelkurmay baskanligi haberi bulunmuştur.
Duyuru var mı? MSB memur alımı başvuru sonuçları açıklandı mı, hangi gün açıklanacak?
Duyuru var mı? MSB memur alımı başvuru sonuçları açıklandı mı, hangi gün açıklanacak?Şubat ayı sona erdi yeni bir aya merhaba dedik. Yaklaşık bir aydır adaylar MSB memur alımı başvuru sonuçlarını bekliyor. "MSB memur alımı başvuru sonuçları açıklandı mı? Hangi gün açıklanacak?" soruları peş peşe geliyor.
2.03.2021Gündem
Ermenistan karıştı!
Ermenistan karıştı!Ermenistan’da, Rusya’dan alınan İskender füzeleriyle ilgili başlayan tartışma siyasi krize dönüştü. Ordu, Başbakan Paşinyan’ın istifasını isterken, bu durumu ‘darbe girişimi’ olarak niteleyen Paşinyan destekçileriyle sokağa indi.
26.02.2021Dünya
Son dakika... Ermenistan ordusu Paşinyan'ın istifasını istedi
Son dakika... Ermenistan ordusu Paşinyan'ın istifasını istediReuters haber ajansı, Dağlık Karabağ savaşını kaybeden Ermenistan ordusunun Başbakan Paşinyan ve hükümetin istifasını istediğini duyurdu. Paşinyan ise, bir askeri darbe teşebbüsünün olduğunu söyledi ve Genelkurmay Başkanı'nı görevden aldığını açıkladı. Kremlin Sözcüsü Peskov, "Ermenistan’daki gelişmeleri endişeyle takip ediyoruz. Ancak yaşananlar, Ermenistan’ın içişleri meselesidir" dedi.
25.02.2021Dünya
Son Dakika! Gara'da 41 kamp yerle bir edildi! Harekatın ayrıntıları netleşti
Son Dakika! Gara'da 41 kamp yerle bir edildi! Harekatın ayrıntıları netleştiGara'da düzenlenen Pençe Kartal-2 harekâtında PKK'ya ait 41 kamp ile teröristlerin patlayıcı ürettikleri mağara, örgütün sözde İstihbarat yapılanmasının karargah olarak kullandığı mağara, sözde lojistik deposu imha edildi. Gara'nın teröristlerin uğradığı ağır hezimetin ayrıntıları Milli Savunma Bakanlığı ile Genelkurmay Harekât ve İstihbarat Başkanlığının tespit ve değerlendirme raporlarında ayrıntılarıyla yer aldı.
20.02.2021Gündem
Son dakika...  TSK Personel Kanun teklifi Meclis'te yasalaştı
Son dakika... TSK Personel Kanun teklifi Meclis'te yasalaştıGelen son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanlığı kadrolarında görevli personelin tecrübelerinden daha uzun süreli ve etkin şekilde yararlanılması, özlük haklarının iyileştirilmesi gibi düzenlemeleri içeren TSK Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda yasalaştı
18.02.2021Gündem
Dikkat çeken aşı açıklaması! Üçte biri reddediyor
Dikkat çeken aşı açıklaması! Üçte biri reddediyorABD Genelkurmay Başkanlığı Harekat Dairesi Direktör Yardımcısı Tümgeneral Jeff Taliaferro, ABD ordusunda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısına gönüllü olanların oranının üçte iki civarında olduğunu açıkladı.
18.02.2021Dünya
Açıklama geldi mi? MSB memur alımı sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanır?
Açıklama geldi mi? MSB memur alımı sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanır?MSB memur alımı başvuruları sona erdi. Bugün 10. gün ve her geçen gün sonuç tarihi araştırmaları hızlanıyor. Adaylar tek bir soruya cevap arıyor: MSB memur alımı sonuçları ne zaman açıklanacak?
14.02.2021Gündem
Duyuru var mı? MSB memur alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?
Duyuru var mı? MSB memur alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?Milli Savunma Bakanlığı 190 memur alımı yapacağını duyurmuştu. Başvurular 31 Aralık'ta başladı, 31 Ocak'ta son buldu. Başvuruların bitişiyle birlikte sonuçlara gözler çevrildi. Peki, MSB memur alımı başvuru sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?
7.02.2021Gündem
Myanmar'da askeri cunta mobil internet erişimini askıya aldı
Myanmar'da askeri cunta mobil internet erişimini askıya aldıMyanmar'da darbeyle yönetime el koyan askeri cunta, devam eden protestolara karşı mobil internet erişimini askıya aldı.
6.02.2021Dünya
Myanmar'da halk darbeyi protesto için sokaklara çıktı
Myanmar'da halk darbeyi protesto için sokaklara çıktıMyanmar'da ordunun yönetime el koymasının ardından, yaklaşık 1000 protestocu, demokrasiye dönüş talebiyle sokaklara çıktı.
6.02.2021Dünya
BMGK'den Myanmar'da hükümet üyelerinin serbest bırakılması çağrısı
BMGK'den Myanmar'da hükümet üyelerinin serbest bırakılması çağrısıBirleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), Myanmar'daki askeri darbenin "endişe verici" olduğunu, tutuklanan hükümet üyelerinin serbest bırakılması çağrısında bulundu.
4.02.2021Dünya
Myanmar'da darbeyi protesto edenlere gözaltı
Myanmar'da darbeyi protesto edenlere gözaltıOrdunun 1 Şubat sabahı zorla yönetime el koyduğu ülkede muhalif üniversite öğrencileri gösteri düzenledi, çok sayıda gözaltı var.
4.02.2021Dünya
Myanmar'da askeri yönetim Facebook'a erişimi engelledi
Myanmar'da askeri yönetim Facebook'a erişimi engellediMyanmar'da 8 Kasım 2020 genel seçimlerinde hile yapıldığı iddiasıyla darbeyle yönetime el koyan ordu, sosyal medya sitesi Facebook'un geçici olarak kapatılması yönünde karar aldı.
4.02.2021Dünya
BM'den Myanmar açıklaması: Uluslararası toplumu harekete geçireceğiz
BM'den Myanmar açıklaması: Uluslararası toplumu harekete geçireceğizBirleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Myanmar'daki askeri darbenin başarısız olması için tüm aktörleri ve uluslararası toplumu harekete geçirme konusunda ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını söyledi.
3.02.2021Dünya
Bakan Akar'dan çok net AB mesajı: Bunun herkes tarafından görünmesi bilinmesi lazım
Bakan Akar'dan çok net AB mesajı: Bunun herkes tarafından görünmesi bilinmesi lazımMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Macaristan'da yaptığı açıklamada, 'Avrupa Birliği bizim stratejik hedefimiz. Bunun herkes tarafından görünmesi, bilinmesi lazım' dedi.
3.02.2021Siyaset
Suu Çii 2 hafta daha gözaltında kalacak
Suu Çii 2 hafta daha gözaltında kalacakMyanmar'da askeri darbeyle görevinden alınan eski Dışişleri Bakanı ve ülkenin fiili lideri Suu Çii'nin, 2 hafta gözaltında tutulacağı açıklandı.
3.02.2021Dünya
Myanmar'da darbecilerin ilk icraatı seçimlere soruşturma oldu
Myanmar'da darbecilerin ilk icraatı seçimlere soruşturma olduMyanmar'da darbeyle ülkenin yönetimine el koyan askeri cuntanın, hile yapıldığını iddia ettiği Kasım 2020'deki parlamento seçimleri hakkında soruşturma başlatacağı bildirildi.
3.02.2021Dünya
Myanmar'da darbeden sonra ilk toplantı
Myanmar'da darbeden sonra ilk toplantıMyanmar'da 8 Kasım 2020 genel seçimlerinde hile yapıldığı tartışmalarının ardından gerçekleşen askeri darbe sonrası yeni kabinenin ilk toplantısı yapıldı.
3.02.2021Dünya
Son dakika... İlk fotoğraflar! Çılgına döndüler, Türkiye'ye karşı...
Son dakika... İlk fotoğraflar! Çılgına döndüler, Türkiye'ye karşı...Gelen son dakika haberlerine göre, Yunanistan yeni iddialarla gündeme geldi. Yunan medyası Atina ve Ankara arasındaki temasları sayfalarına taşıdı, asıl sürpriz Yunanistan Genelkurmay Başkanlığı'nın yayınladığı fotoğraflar oldu. Öğleden sonra ise Türkiye'ye karşı alınan savaş uçakları Yunanistan'a iniş yaptı.
3.02.2021Dünya
AB'den Myanmar'da darbe yapan orduya çok sert uyarı
AB'den Myanmar'da darbe yapan orduya çok sert uyarıAvrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Myanmar'da demokrasinin hakim olması için "ellerindeki tüm seçenekleri" değerlendireceklerini bildirdi.
2.02.2021Dünya
Myanmar'da darbe yapan ordu Haziran'a kadar tüm uçuşları askıya aldı
Myanmar'da darbe yapan ordu Haziran'a kadar tüm uçuşları askıya aldıMyanmar'da 8 Kasım 2020 genel seçimlerinde hile yapıldığı tartışmalarının ardından gerçekleşen darbe sonrasında haziran ayına kadar tüm uçuşların askıya alındığı bildirildi.
2.02.2021Dünya
Myanmar'da askeri darbe! Bakanlar ve yardımcıları görevden alındı
Myanmar'da askeri darbe! Bakanlar ve yardımcıları görevden alındıMyanmar'da 8 Kasım 2020 genel seçimlerinde hile yapıldığı iddiasıyla gerçekleştirilen askeri darbenin ardından kabinedeki 24 bakan ve yardımcıları görevden alındı.
2.02.2021Dünya
Çıkacağız değil, biz zaten Kardak’tayız
Çıkacağız değil, biz zaten Kardak’tayızKardak krizi sırasında Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı olan Onur Öymen, ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Holbrooke’un “Türk askeri Kardak’a çıkacak mı?” sorusuna “Hayır, böyle bir plan yok, askerlerimiz zaten orada” karşılığını verdi
31.01.2021Gündem
Askerlik süresi uzatıldı mı? Askerlik 9 aya mı çıkacak? İşte yeni askerlik düzenlemesi...
Askerlik süresi uzatıldı mı? Askerlik 9 aya mı çıkacak? İşte yeni askerlik düzenlemesi...TSK Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kabul edildi. Yeni askerlik düzenlemesi sonrası kafalarda birtakım soru işaretleri oluşurken "Askerlik süresi uzatıldı mı? askerlik 9 aya mı çıkacak?" soruları sorulmaya başlandı. İşte detaylar...
29.01.2021Gündem
Son dakika... Yeni askerlik düzenlemesi komisyonda kabul edildi
Son dakika... Yeni askerlik düzenlemesi komisyonda kabul edildiGelen son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanlığı kadrolarında görevli personelin tecrübelerinden daha uzun süreli ve etkin şekilde yararlanılması, özlük haklarının iyileştirilmesi gibi düzenlemeleri içeren Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Milli Savunma Komisyonunda kabul edildi.
28.01.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

MyanmardarbeAung San Suu Çiimsbmemur alımı

Genelkurmay Başkanlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.