Gerekçeli Karar

Gerekçeli Karar

Son dakika gerekçeli karar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan gerekçeli karar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan gerekçeli karar haber sayfamızda...

Gerekçeli Karar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.264 gerekçeli karar haberi bulunmuştur.
Sezen cinayetinde mahkemeden ders gibi gerekçeli karar!
Sezen cinayetinde mahkemeden ders gibi gerekçeli karar!İzmir’in Konak ilçesinde, birlikte yaşadığı 5 aylık hamile Sezen Ünlü'yü (17) defalarca bıçaklayarak öldüren ve indirimsiz ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Anıl Yolum (24) hakkında gerekçeli karar açıklandı. Kararda; Yolum'un, yargılama süresince olumlu davranışlar sergilediği ancak bir insanın yaşam hakkını sonlandıran eyleminden dolayı takdiri indirim yapılmasının hakkaniyetli görülmediği belirtildi.
1.07.2022Gündem
Pınar Gültekin davasında flaş gelişme! Avcı kardeşler hakkındaki karar istinafa taşındı
Pınar Gültekin davasında flaş gelişme! Avcı kardeşler hakkındaki karar istinafa taşındıÜniversite öğrencisi Pınar Gültekin'i (27) boğduktan sonra varile koyup yakan Cemal Metin Avcı'nın (32) 'canavarca hisle eziyet çektirerek ve tasarlayarak öldürme' suçundan yargılandığı davada yeni bir gelişme yaşandı. Avcı kardeşlerle ilgili kararın istinafa taşındığını duyuran Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı konuyla ilgili açıklama yaptı.
27.06.2022Gündem
Eziyet için değil delili yok etmek için yakmış!
Eziyet için değil delili yok etmek için yakmış!Muğla’da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’i diri diri yakarak öldüren Cemal Metin Avcı’ya ‘haksız tahrik indirimi’ uygulayan mahkeme gerekçeli kararı açıkladı. Kararda, Avcı’nın Gültekin’i yakma amacının ‘eziyet çektirmeye yönelik değil cesedi ve delilleri yok etmeye yönelik olduğu’nun savunulması büyük tepki topladı.
26.06.2022Gündem
Pınar Gültekin davasında tepki çeken indirim kararının gerekçesi açıklandı
Pınar Gültekin davasında tepki çeken indirim kararının gerekçesi açıklandıPınar Gültekin cinayeti davasından mahkeme çok tartışılan 'haksız tahrik indiriminin' gerekçeli kararını açıkladı. Kararda 'canavarca hisle hareket edilmedi' ifadeleri yer aldı. Cemal Metin Avcı'nın Gültekin'i yakmasının eziyet suçu değil, cesedi ortadan kaldırmaya yönelik bir eylem olduğu belirtildi.
25.06.2022Haberler
Pınar Gültekin davasında tepki çeken indirim kararının gerekçesi açıklandı
Pınar Gültekin davasında tepki çeken indirim kararının gerekçesi açıklandıPınar Gültekin cinayeti davasından mahkeme çok tartışılan 'haksız tahrik indiriminin' gerekçeli kararını açıkladı. Kararda 'canavarca hisle hareket edilmedi' ifadeleri yer aldı. Cemal Metin Avcı'nın Gültekin'i yakmasının eziyet suçu değil, cesedi ortadan kaldırmaya yönelik bir eylem olduğu belirtildi.
25.06.2022Gündem
6’ıncı Yargı Paketi Meclis'ten geçti! Stokçuluk yapanlara hapis cezası
6’ıncı Yargı Paketi Meclis'ten geçti! Stokçuluk yapanlara hapis cezasıTBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen 6’ıncı Yargı Paketi ile; Hakim ve savcı yardımcılığı kurumu oluşturulacak. Noterlere gayrimenkul satışı yetkisi verilecek ve stokçuluk yaptığı belirlenen kişilere 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası verilecek.
23.06.2022Gündem
Bakan Yanık'tan Pınar Gültekin davasına ilişkin açıklama: Faili cesaretlendiren bir eylem
Bakan Yanık'tan Pınar Gültekin davasına ilişkin açıklama: Faili cesaretlendiren bir eylemPınar Gültekin'in vahşice öldürülmesiyle ilgili davada katil Cemal Metin Avcı'nın "haksız tahrik indirimi" ile 23 yıl hapis cezası almasına ilişkin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık önemli mesajlar verdi.
22.06.2022 Gündem
Ezgi Mola'ya verilen cezanın gerekçesi: Kesinleşmiş mahkeme kararı yok
Ezgi Mola'ya verilen cezanın gerekçesi: Kesinleşmiş mahkeme kararı yokOyuncu Ezgi Mola'ya, Batman'da intihar eden İpek Er'in, bıraktığı mektupta kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu ileri sürdüğü uzman çavuş Musa Orhan'a sosyal medyadan hakaret ettiği suçlamasıyla verilen 6 bin 960 lira adli para cezasının gerekçesi açıklandı. Gerekçede, Mola'nın, paylaşım yaptığı tarihte kesinleşmiş mahkeme kararı bulunmayan Orhan'a 'tecavüzcü' ve 'şerefsiz' ifadelerini kullanarak hakaret suçunu işlediği belirtildi.
11.06.2022Gündem
Eda Nur'a cinsel saldırı davasında beraat gerekçesi: Rıza var
Eda Nur'a cinsel saldırı davasında beraat gerekçesi: Rıza varAnkara'da 15'inci kattan atlayarak yaşamına son veren Eda Nur Kaplan'a (18) ölümünden 1 hafta önce cinsel saldırıda bulunduğu suçlamasıyla yargılanan sanıklar Yusuf G. ve Mehmet A. hakkında mahkemenin verdiği beraat kararının gerekçesi açıklandı. Gerekçede, her iki sanık yönünden eylemin rıza dışı gerçekleştiğine dair dosyada bir delil bulunmadığı belirtildi.
8.06.2022Gündem
Gezi davasında gerekçeli karar
Gezi davasında gerekçeli kararGezi Parkı eylemlerine ilişkin beraat kararının bozulmasının ardından Osman Kavala’nın da aralarında bulunduğu 17 sanığın yeniden yargılandığı dava karara bağlanmıştı.
8.06.2022Gündem
Yan baktın cinayeti sanığı tahliye edildi, aile isyan etti
Yan baktın cinayeti sanığı tahliye edildi, aile isyan ettiEyüpsultan'da geçtiğimiz yıl ablasıyla market alışverişinden dönerken, 'yan baktın' tartışmasında öldürülen 20 yaşındaki Muhammet Yelekçi'nin annesi Hayriye Yelekçi, cinayet sanığının tahliye edilmesi kararına tepki gösterdi. Anne Yelekçi "Oğlum toprakta, ben yanıyorum, katil dışarıda geziyor. Herkes oğlunu severken, ben oğlumun mezarında taş seviyorum" dedi.
14.05.2022Gündem
Fatih Erbakan’dan ‘Gezi Davası’ açıklaması: Tasvip etmemiz mümkün değil
Fatih Erbakan’dan ‘Gezi Davası’ açıklaması: Tasvip etmemiz mümkün değilYeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Türkiye’de dış bağlantılı Gezi olayları gibi kalkışmaları tasvip etmelerinin mümkün olmadığını belirterek, davada verilen kararların da adil olup olmadığını söylemek için gerekçeli kararın beklenmesi gerektiğini söyledi.
29.04.2022Siyaset
Rockçı İmam göreve iade için AİHM'ye başvurdu
Rockçı İmam göreve iade için AİHM'ye başvurduAntalya’nın Kaş ilçesindeki Pınarbaşı Camii'nde imamlık yaptığı sırada 'Rockçı İmam' olarak tanınıp, konser için izin almadığı gerekçesiyle ihraç edildiğini söyleyen Ahmet Muhsin Tüzer (51), görevine dönmek için bu kez Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) başvurdu. Türk vatandaşı olarak hakkını AİHM'de aramanın kendisine zor geldiğini belirten Tüzer, "Çok sevdiğim ve büyük hizmetler yapmama aracı olan imamlık görevine tekrar döneceğim günleri sabırsızlıkla bekliyorum" dedi.
18.04.2022Gündem
Eşini darbeden kocaya hem iyi hal hem de haksız tahrik indirimi
Eşini darbeden kocaya hem iyi hal hem de haksız tahrik indirimi İzmir'in Seferihisar ilçesinde boşanma aşamasındaki eşi Irmak Kıvrak Tayoğlu'nu (39) darbettiği iddiasıyla tutuksuz yargılanan Murat Tayoğlu'na (49) hem 'iyi hal' hem de 'haksız tahrik' indirimi uygulanarak 2 yıl 4 ay 3 gün hapis cezası verildi.
10.04.2022Gündem
Esra Ersoy'un '18'den büyük gösteriyordu' dediği çocuğun kemik yaşı 14 çıktı!
Esra Ersoy'un '18'den büyük gösteriyordu' dediği çocuğun kemik yaşı 14 çıktı!Kamuoyunda ‘Cicişler’ olarak bilinen Esra ve Ceyda Ersoy kardeşlerden 40 yaşındaki Esra Ersoy'un, 13 yaşındaki D.S.B.'ye cinsel istismarda bulunup konut dokunulmazlığını ihlal ettiği iddiasıyla yargılandığı ve 10 yıl 1 ay hapis cezası aldığı davanın gerekçeli kararı açıklandı. Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi'ne konulan Ersoy'un, "D.S.B. 18 yaşından büyük gösteriyordu" ifadesiyle ilgili Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde düzenlenen raporda, D.S.B.'nin kemik yaşının 14 olarak tespit edildiği belirtildi.
9.04.2022Cadde
Yağcıoğlu Apartmanı davasında gerekçeli karar açıklandı
Yağcıoğlu Apartmanı davasında gerekçeli karar açıklandıİzmir'de depremde yıkılan 11 kişinin yaşamını yitirdiği, 7 kişinin de yaralandığı Yağcıoğlu Apartmanı davasında 1'i tutuklu 2 sanığın 12 yıl 6'şar ay hapis cezasına çarptırıldığı gerekçeli karar açıklandı. Kararda, deprem kuşağındaki Türkiye'de önceden de çok fazla deprem meydana gelmiş olması nedeniyle sanıkların, eylemlerin sonuçlarını öngördükleri halde kanun ve yönetmeliklere uygun davranmayıp gerekli özeni göstermediklerinin altı çizildi.
31.03.2022Gündem
Duygu Delen davasında gerekçeli karar açıklandı! Mahkeme sanığın savunmasını teyit etti
Duygu Delen davasında gerekçeli karar açıklandı! Mahkeme sanığın savunmasını teyit ettiGaziantep'te 17 yaşındaki Duygu Delen'in şüpheli ölümüyle ilgili davada 10 bin 800 lira para cezası ve 10 yıl hapisle cezalandırılan Mehmet Kaplan hakkındaki gerekçeli karar açıklandı.
30.03.2022Gündem
Kılıçdaroğlu’nun eski danışmanı yeniden hakim karşısında
Kılıçdaroğlu’nun eski danışmanı yeniden hakim karşısındaCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski danışmanlarından Fatih Gürsul’un 10 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldığı davanın Yargıtay’dan dönmesinin ardından yeniden yargılanmasına başlandı. Yeniden görülen davanın ilk duruşmasında mütalaa veren duruşma savcısı Gürsul’un, “terör örgütüne üye olmak” suçundan 15 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmasını talep etti.
16.03.2022Gündem
MHK'nın tarihi kararını kaleme aldı! 'Helal olsun, delikanlı adammış'
MHK'nın tarihi kararını kaleme aldı! 'Helal olsun, delikanlı adammış'Merkez Hakem Kurulu'nun 13 hakeme sezon sonuna kadar maç vermeme kararını Milliyet Gazetesi yazarlarından Şansal Büyüka kaleme aldı. Büyüka, Dobra Dobra köşesinde dikkat çekici ifadeler kullandı. İşte usta kalemin yazısından satır başları...
16.03.2022Süper Lig
Son dakika haberi: FIFA ve UEFA'dan Cüneyt Çakır tepkisi! Perde arkası ortaya çıktı
Son dakika haberi: FIFA ve UEFA'dan Cüneyt Çakır tepkisi! Perde arkası ortaya çıktıFİFA Hakem Komitesi Başkanı Collina, MHK’nin operasyonu sonrası Süper Lig kadrosundan çıkarılan deneyimli isim Cüneyt Çakır’ı arayarak, yaşanan gelişmeleri sordu. Durumu takip eden UEFA yetkilileri de Futbol Federasyonu başkanvekili Servet Yardımcı’ya "şok olduk" sözleriyle tepkilerini dile getirdi.
10.03.2022Süper Lig
Fırat Çakıroğlu davasında gerekçeli karar açıklandı
Fırat Çakıroğlu davasında gerekçeli karar açıklandıEge Üniversitesi öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun PKK'lı bir öğrenci tarafından öldürülmesi sonrası, dönemin rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz ile eski Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ersin Doğer'e "görevi ihmal" suçundan verilen 20 biner lira adli para cezasının gerekçeli kararında, iki sanığın da görev ve yetkileri olan gerekli güvenlik önlemlerini zamanında almadıkları ve Çakıroğlu'nun ölümüne ilişkin ihmalleri olduğu belirtildi.
8.03.2022Gündem
Para uğruna hamile eşini öldürmüştü! Gerekçeli kararda korkunç 3 saat detayı
Para uğruna hamile eşini öldürmüştü! Gerekçeli kararda korkunç 3 saat detayıMuğla’nın Fethiye ilçesinde 7 aylık hamile eşi Semra Aysal'ı (33), 400 bin liralık ferdi kaza sigortasını alabilmek için kayalıklardan iterek öldürdüğü suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılan Hakan Aysal'a (41) verilen cezanın gerekçeli kararı açıklandı. Kararda; eşini 3 saat oyalayıp, ortalığın tenhalaşmasını beklediği belirtildi.
8.03.2022Gündem
Kardeş cinayetinde müebbetin gerekçeli kararı açıklandı!
Kardeş cinayetinde müebbetin gerekçeli kararı açıklandı!Kayseri’de 8 yıl önce evine giren hırsızlar tarafından pompalı tüfekle öldürüldüğü iddia edilen Cemal Uzun'un (40) cinayet şüphelisi kardeşi Nuri Uzun'un (38) müebbet hapis cezası davada, gerekçeli karar açıklandı. Tanıkların, cinayeti hırsızın işlediğini çevrelerine anlattığına yer verilen kararda; bir beldede tek başına, bir kişinin maskeli ve pompalı tüfekle geniş bir ailenin ikamet ettiği eve girmesinin hayatın olağan akışına uygun olmadığına vurgu yapıldı.
17.02.2022Gündem
OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu, başvuruların yüzde 95’ini sonuçlandırdı
OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu, başvuruların yüzde 95’ini sonuçlandırdıOlağanüstü Hal (OHAL) İşlemleri İnceleme Komisyonu, KHK ile meslekten ihraç edilenler, kapatılan kurum ve kuruluşlara ilişkin yapılan 126 bin 783 başvurudan 120 bin 703’ünü yüzde 95’lik oranla karara bağladı.
31.12.2021Gündem
Musa Orhan'a cezanın gerekçesi: İradesi olmadığı sürece yapılan cinsel ilişki rıza dışı
Musa Orhan'a cezanın gerekçesi: İradesi olmadığı sürece yapılan cinsel ilişki rıza dışıBatman’da intihar eden İpek Er'e (18) cinsel saldırıda bulunduğu suçlamasıyla Siirt 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nce 10 yıl hapis cezasına çarptırılan eski Uzman Çavuş Musa Orhan (25) hakkındaki gerekçeli karar açıklandı. Er'in cinsel ilişkiye girme noktasında rızasının olmadığının kabul edilmesi gerektiğinin vurgulandığı kararda, "Alkolün etkisinde olan direnme ve idrak etme gücünü kaybeden mağdurun öncesinde ya da ilişki esnasında açıkça ilişkiye girme iradesi olmadığı sürece yapılan cinsel ilişkinin rıza dışı olduğunun kabul edilmesi gerekir" denildi.
19.12.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Gerekçeli Karar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.