Gökova Körfezi

Gökova Körfezi

Son dakika Gökova Körfezi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Gökova Körfezi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Gökova Körfezi haber sayfamızda...

Gökova Körfezi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 444 gökova körfezi haberi bulunmuştur.
Deprem mi oldu? 20 Kasım Son Depremler Kandilli: Nerede, kaç şiddetinde deprem oldu?
Deprem mi oldu? 20 Kasım Son Depremler Kandilli: Nerede, kaç şiddetinde deprem oldu?Son dakika depremler listesi araştırılıyor. Kandilli ve AFAD Türkiye'de meydana gelen depremleri listeliyor. Tokat'ta art arda meydana gelen depremler bölgedekileri korkuttu. Peki, en son nerede deprem oldu?
20.11.2021Gündem
Son dakika depremler Kandilli 15 Kasım: Az önce deprem mi oldu? Nerede, kaç büyüklüğünde deprem oldu?
Son dakika depremler Kandilli 15 Kasım: Az önce deprem mi oldu? Nerede, kaç büyüklüğünde deprem oldu?Son dakika depremler listesi güncellenmeye devam ediyor. Kandilli Rasathanesi Türkiye ve yakın çevresinde meydana gelen depremleri listeledi. Peki, bugün deprem oldu mu? En son nerede, kaç şiddetinde deprem oldu?
15.11.2021Gündem
Gökova Körfezi, çöp ve atıklardan temizlendi
Gökova Körfezi, çöp ve atıklardan temizlendiMuğla Büyükşehir, Menteşe Belediyesi ve Menteşe Kent Konseyi işbirliğinde ‘Denizden Karaya Ormanlarımıza Kıyılarımıza Sahip Çıkıyoruz’ projesi çerçevesinde çocuklara yönelik farkındalık etkinliği düzenlendi.
8.11.2021Ege
Ünlü iş insanları Gates ve Bezos'un mega yatları Bodrum'un koylarına demirledi
Ünlü iş insanları Gates ve Bezos'un mega yatları Bodrum'un koylarına demirlediTeknoloji şirketi Microsoft'un kurucusu Bill Gates'in "Lana" ve ABD'li e-ticaret devi Amazon'un kurucusu Jeff Bezos'un "Flying Fox" adlı mega yatları, Bodrum ilçesi koylarına demir attı.
2.11.2021Haberler
Gates ve Bezos'un mega yatları Bodrum'un koylarına demirledi
Gates ve Bezos'un mega yatları Bodrum'un koylarına demirlediTeknoloji şirketi Microsoft'un kurucusu Bill Gates'in "Lana" ve ABD'li e-ticaret devi Amazon'un kurucusu Jeff Bezos'un "Flying Fox" adlı mega yatları, Bodrum ilçesi koylarına demir attı.
2.11.2021Ekonomi
Jeff Bezos'un lüks yatı Yalıkavak'a demir attı
Jeff Bezos'un lüks yatı Yalıkavak'a demir attıAmazon'un kurucusu Jeff Bezos'un (57) 136 metre uzunluğundaki 'Flying Fox' isimli yatı, Bodrum Yalıkavak'a demir attı.
30.10.2021Ekonomi
Amazon'un kurucusu Jeff Bezos'un yatı, Akbük Koyu'na demir attı
Amazon'un kurucusu Jeff Bezos'un yatı, Akbük Koyu'na demir attıAmazon'un kurucusu Jeff Bezos'un (57), Ege ve Akdeniz koylarını gezdiği 'Flying Fox' adlı lüks yatı, Muğla'nın Gökova Körfezi'ndeki dünyaca ünlü Akbük Koyu'nda demirledi.
27.10.2021Haberler
Jeff Bezos ve Bill Gates'in yatı Türkiye'de!
Jeff Bezos ve Bill Gates'in yatı Türkiye'de!Teknoloji şirketi Amazon'un kurucusu Jeff Bezos'un (57), Ege ve Akdeniz koylarını gezdiği 'Flying Fox' adlı lüks yatı, Muğla'nın Gökova Körfezi'ndeki Akbük Koyu'nda demirledi. Öte yandan Bill Gates de Fethiye'ye geldi
27.10.2021Ekonomi
Türkiye'de mutlaka görülmesi gereken 10 'sakin şehir'
Türkiye'de mutlaka görülmesi gereken 10 'sakin şehir''Sakin şehir' diğer adıyla 'cittaslow' kavramı, 1999 yılından beri hayatımızda. Gürültüden ve koşturmacan uzak bir hayatı öne çıkaran cittaslow akımı ilk olarak ortaya çıktığı İtalya'dan kısa sürede dünyanın farklı bölgelerinin de dikkatini çekecek bir biçimde yayıldı. Türkiye de bu akımın en çok rağbet gördüğü ülkelerden biri olma özelliğine sahip. Türkiye’nin farklı bölgelerinden şehirlerin yer aldığı liste, turistlerin de ilgi odağı. İşte Türkiye’de mutlaka görmeniz gereken 'sakin şehirler'...
21.10.2021Tatil
Son depremler son dakika Kandilli - AFAD: 14 Ekim deprem mi oldu, nerede deprem oldu?
Son depremler son dakika Kandilli - AFAD: 14 Ekim deprem mi oldu, nerede deprem oldu?En son nerede, kaç şiddetinde deprem meydana geldi? Vatandaşlar bulundukları bölgede deprem olup olmadığını Kandilli Rasathanesi ve AFAD tarafından yayınlanan son dakika depremler listesine bakarak görebiliyor. Peki, bugün deprem oldu mu? İşte 14 Ekim depremler Kandilli.
14.10.2021Gündem
Muğla’nın mavi ve yeşilini koruyor
Muğla’nın mavi ve yeşilini koruyorMuğla Büyüklehir Belediyesi, çevreci yatırımlarının yanısıra Gökova Körfezi’nde ve Dalaman koylarında bulunan teknelerden atık toplamaya devam ediyor. Büyükşehir ekipleri, 7 atık alım teknesi ile daha mavi bir deniz anlayışıyla 1 Ocak’tan bu yana bin 605 tekneye hizmet verdi. 1 milyon 926 bin 94 litre evsel atık pis su, 3 bin 788 litre sintine, 2 bin 21 litre atık yağ topladı.
6.10.2021Ege
Bu musibet hepimize ders olsun
Bu musibet hepimize ders olsunKısa süre önce geçtiğim Marmaris, Bozburun ve Datça bugün yangın illetiyle kavruluyor. Güzelliklerini anlatacak kelimeler üretemediğim, delikanlılık ve gençlik yıllarımın geçtiği Bodrum, Marmaris, Bozburun ve Datça yollarında mola verdiğim o koca çınar bugün ne halde kim bilir
8.08.2021Pazar
Çıkarma gemisiyle alevlere müdahale
Çıkarma gemisiyle alevlere müdahaleTürkiye’nin yüreğini yakan orman yangınlarıyla mücadeleye Deniz Kuvvetleri Komutanlığı da destek veriyor. Sarp ve ulaşılması güç yerlerde görevlendirilen çıkarma gemileri başarılı sonuçlar alıyor.
7.08.2021Gündem
Doğayı korumanın tatili olmaz!
Doğayı korumanın tatili olmaz!9 günlük bayram tatilinde mavi yolculuğun bir numaralı adresi Muğla kıyılarına gelen 133 tekneden toplam 268 bin kilo katı atık toplandı
28.07.2021Ege
El değmemiş koyların 'milyon dolarlık' misafirleri denizlere renk kattı
El değmemiş koyların 'milyon dolarlık' misafirleri denizlere renk kattıTürkiye'nin gözde tatil merkezlerinin bulunduğu Muğla, her yıl olduğu gibi bu yılda milyon dolarlık lüks yatların uğrak yeri oldu.
20.07.2021Ekonomi
Karaca Adası 225 milyon TL'ye alıcısını bekliyor!
Karaca Adası 225 milyon TL'ye alıcısını bekliyor!Muğla'da Gökova Körfezi'ndeki 316 bin metrekarelik Karaca Adası, yaklaşık 2 yıldır internette yeni sahibini arıyor. İlk olarak 210 milyon TL'ye satışa çıkarılan, şubat ayında 175 milyon TL'ye düşürülen adanın fiyatı, geçen ay 50 milyon TL artırılarak 225 milyon TL'ye çıktı.
7.07.2021Gayrimenkul
Prof. Dr. Sözbilir: Deprem fırtınası yaşanabilir
Prof. Dr. Sözbilir: Deprem fırtınası yaşanabilirİzmir Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü ve Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Sözbilir, Muğla'nın Datça ilçesinde meydana gelen Richter ölçeğine göre 5.3 büyüklüğündeki depremle ilgili, "Bu bölgede depremlerin bitme olasılığı yok. Deprem fırtınasına dönecek deprem yoğunluğu var" dedi.
22.06.2021Gündem
Kaçak yapılarla mücadele sürüyor
Kaçak yapılarla mücadele sürüyorÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Muğla’da denetimlerde bulunduğu sırada imar planlarına aykırı oldukları tespit edilen birçok projede inşaatlar durduruldu.
15.06.2021Ege
Dünyanın orta denizi: Akdeniz
Dünyanın orta denizi: AkdenizAkdeniz bölgesi, eşsiz denizi, doğası ve tarihiyle kamp ve karavan tatili tercih edenlere sayısız alternatif sunuyor. Dingin koylarda kulaç atıp serinleyecek, doğa yürüyüşlerinde eşsiz manzaralar seyredecek, antik kent gezilerinde eski uygarlıkların izini süreceksiniz...
1.06.2021Gündem
Kum köpek balığına kameralarla takip
Kum köpek balığına kameralarla takipMUĞLA’nın Gökova Körfezi’ne üremeye gelen kum köpekbalıkları 2’si deniz altında 3 kamera ile izlenmeye başlandı. Kum köpek balıkların davranışları, dağılımı ve görülme sıklıkları takip ediliyor.
24.05.2021Ege
Boncuk Koyu'ndaki kum köpekbalıklarının kamerayla takibine başlandı
Boncuk Koyu'ndaki kum köpekbalıklarının kamerayla takibine başlandıMUĞLA'nın Gökova Körfezi'ne üremeye gelen ve insanlara zarar vermeyen kum köpekbalıklarının 2'si deniz altında 3 kamera ile izlemeye alındığı bildirildi.
23.05.2021Yaşam
Kuraklık turisti strese sokacak
Kuraklık turisti strese sokacakTBMM’ye sunulan ve Ege’de önceki gün yaşanan fırtınanın dahi önceden öngörüldüğü raporda, iklim değişikliğinin turizme etkisinin araştırıldığı raporda çarpıcı bilgilere yer verildi.
23.05.2021Gündem
NASA paylaştı turist arttı!
NASA paylaştı turist arttı!ABD Havacılık ve Uzay Ajansının (NASA) sosyal medya hesabında Muğla’nın Ula ilçesinde bulunan Kadın Azmağı Deresi görüntülerini yayınlaması bölgeye ilgiyi artırdı.
17.05.2021Ege
Turizm cennetleri turistlere kaldı...
Turizm cennetleri turistlere kaldı...KORONAVİRÜS tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında Muğla’nın turizm cenneti ilçeleri sessizliğe büründü.
26.04.2021Ege
İlk kez aynı anda görüntülendi! Heyecan yarattı
İlk kez aynı anda görüntülendi! Heyecan yarattıAkdeniz Koruma Derneği'nce Muğla'nın Gökova Körfezi'nde 5 yıl önce hayata geçirilen 'İzleme' projesi kapsamında ilk kez bir mağarada 3 yetişkin dişi ve 2 yavru Akdeniz foku aynı anda görüntülendi.
22.04.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Gökova Körfezi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.